Ważne

W drugim kwartale sprzedano prawie 50 milionów tabletów!

Poznaliśmy już wyniki kwartalne Apple, LG i Microsoftu. Wiele się można z nich dowiedzieć, ale pewnie zastanawiacie się jak prezentują się ogólne wyniki sprzedaży tabletów w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Jest lepiej niż rok temu, ale gorzej niż w pierwszym kwartale. 

Zacznijmy od zawsze najciekawszej liczby, czyli ilości sprzedanych tabletów. W ciągu drugiego kwartału na rynek trafiło 49,3 milionów tabletów. Jest to wynik lepszy o 11% niż rok temu w tym samym czasie. Jednak porównując to do pierwszych 3 miesięcy tego roku, to można zauważyć mały spadek, wynoszący 1,5%. Według Jean Philippe Bouchard z IDC jest to spowodowane dużymi wzrostami sprzedaży phabletów. Nie da się ukryć, że wiele osób stojąc przed wyborem 6-calowy smartfon, a 7-calowy tablet zdecyduje się na to pierwsze urządzenie, ponieważ może ono być praktyczniejsze, a wygoda użytkowania będzie podobna.

Jeśli chodzi o firmy na liderem jest Apple z 13,3 milionami sprzedanych iPadów, co już wiemy z raportu tej firmy. Dalej jest Samsung, który ma 17,2% rynku i 8,2 milionów sprzedanych urządzeń. Ostatnie miejsce na podium zajęło Lenovo z 2,4 milionami sprzedanych produktów (4,9% rynku). Pierwszą piątką zamykają Asus (4,6%) i Acer (2%). Spodziewaliście się takich rezultatów czy może jesteście zaskoczeni wynikami?

Komentarze

 • ja

  muszę przyznać, że jestem zaskoczony. Ciekawe jak wynik kształtowałby się w Polsce. Nie znam nikogo kto używa ipada. Natomiast zauważyłem ze bardzo wiele osób posiada kafelki Lenovo i samsunga.

  • Post Mortem UK -IPad

   sytuacja zupelnie odwrotna do tej co opisujesz chocby w takim londynie…ipada,iphona ma prawie kazdy(choc nie twierdze bedac sam uzytkownikiem igazetow ze to najlepiej przemyslanie urzadzania.Owszem wykonane pewno tak ale tez celowo kastrowane przez producenta aby kolejne generacje czy tez aby tez za bardzo funkcjonalne nie byly,bo inaczej po co komy chocby poczciwy imac skoro mozna by bylo zrobic wszystko na ipadzie)
   watpie ze czegos podobnego dozyje…nie jest to w zamiarze czy glownej intencji,interesie przeciez producenta opracowac urzadzenie do wszystkiego :P

 • ja

  muszę przyznać, że jestem zaskoczony. Ciekawe jak wynik kształtowałby się w Polsce. Nie znam nikogo kto używa ipada. Natomiast zauważyłem ze bardzo wiele osób posiada kafelki Lenovo i samsunga.

 • Sony

  Bo sprzęt Apple jest drogi – i to bardzo. Na dodatek PC w Polsce były a Apple nie.

  U nas o prawie wszystkim decyduje cena – to dla tego najtańszy sprzęt sprzedaje się najlepiej. Widać to po przykłądzie tabletów z Biedronki – sprzedawaly się jak ciepłe bułeczki.

  Nadal jestesmy traje trzeciego świata jelsi chodzi o zarobki.

 • Łukasz Łągiewka

  Mnie zaskoczyło to że lenovo wyprzedziło asusa

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona