Ważne
Wiko VIEW

Acer Iconia W5 i W7 z Windows 8.1 w przygotowaniu?

Ostatnia recenzja tabletu Acer Iconia W4-821 autorstwa Kasi potwierdziła, że tajwański producent uczy się na swoich błędach i jego urządzenia z systemem Windows od Microsoftu są coraz lepsze. Nie zmienia to jednak faktu, że takowych wciąż w portfolio Acera zbyt wielu nie ma. Być może sytuacja ulegnie odwróceniu, gdy w portfolio producenta zadebiutują dwa nowe tablety oznaczone jako Iconia W5 oraz W7, a które to pojawiają się ostatnio w informacjach od zaufanych osób pracujących w samej firmie. Urządzenia te mają posiadać system Windows i możliwość używania ich z dedykowanymi klawiaturami.

Acer Iconia W5 zostanie najprawdopodobniej wykonany z aluminium, co ma podkreślać klasę produktu. Tablet ma posiadać duży, 10,1-calowy ekran IPS, niestety nie znamy jeszcze jego rozdzielczości. Kto wie, być może będzie to Full HD. Ważnym elementem wyposażenia Iconii W7 będzie dokowana klawiatura, która zawierać ma wygodne zatrzaski i będzie komunikowała się z urządzeniem poprzez specjalne złącze magnetyczne. Urządzenie działać ma pod kontrolą Windowsa w wersji 8.1. Ciekawostką ma być dodanie do niego specjalnego trybu prezentacji, który ma wykorzystywać możliwości klawiatury.

Z informacji jakimi dysponujemy na ten moment wynika, że model W7 będzie tabletem nieco większym od Iconii W5. Tablet ten ma posiadać ekran o przekątnej 11,6 cala, zapewne o podobnej lub wyższej rozdzielczości, co mniejszy brat. Niewykluczone, że w tym produkcie Acer umieści mocniejsze podzespoły, takie jak wydajniejszy procesor, i więcej pamięci RAM. Acer Iconia W7 również będzie dostępny w wersji z klawiaturą, zaś całość, podobnie jak mniejszy model, będzie pracowała pod kontrolą Windowsa w wersji 8.1.

Jak widzimy, obecnie dane na temat urządzeń Acera są dość szczątkowe i trudno ocenić jaka może być potencjalna wartość tabletów oraz ich umiejscowienie na rynku. Przypuszcza się, że nowe modele zadebiutują już w drugim kwartale bieżącego roku. Jeśli pojawią się nowe informacje na temat obu modeli, nie omieszkamy Was o nich poinformować.

Źródło

Komentarze

  • andrzejbzyku

    Żeby tylko miały wymienną baterię, bo jedyne co mnie wstrzymuje przed takim Surface Pro to strach przed wyrzuceniem tabletu do kosza po 2 latach…

  • Haha, jako właściciel W5 – a dokładniej W511 – podchodzę z dystansem do sprawy ‘zatrzasków’ w stacji dokującej. U mnie po tygodniu użytkowania jeden z nich się… ułamał. Tak po prostu, podczas kiedy podnosiłem tablet trzymając za część ekranową.
    Co się okazało? Zaczepy zrobione są z tworzywa metalopodobnego, jednak tylko częściowo (są lekko za krótkie, żeby stabilnie trzymać ekran). Na to nałożona jest warstwa plastiku, która już jest dłuższa i pozwala na zamocowanie tabletu w stacji. Efekt? Jeden zaczep trzyma poprawnie, plastikiem, drugi ledwo co, metalem.
    Ręce opadają…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona