Ważne

Recenzja tabletu Acer Iconia W4-821 z Windowsem 8.1. Acer uczy się na błędach i mamy tego rezultat (wideo)

acer-iconia-w4-821-recenzja-tabletowo-27

Dostępne na rynku 8-calowe tablety z Windowsem 8 można policzyć na palcach… no dobra, dwóch rąk (Acer Iconia W3 i teraz Iconia W4, Dell Venue 8 Pro, Toshiba Encore WT8, Lenovo Thinkpad 8, Lenovo Miix2, debiutujący ostatnio Asus VivoTab Note 8 i zapowiedziany Goclever Insignia 800). Sukcesywnie będziemy się przyglądać każdemu z nich. Na pierwszy ogień wzięłam najnowszy sprzęt Acera.

Słowem wstępu… Nie tak dawno, bo w październiku ubiegłego roku, chwilę po premierze, miałam okazję testować Acera Iconia W3 – pierwszy 8-calowy tablet na rynku, działający pod kontrolą Windowsa 8. Po czterech miesiącach, jeszcze przed oficjalną polską premierą, w moje ręce trafił jego następca. Mowa oczywiście o Acerze Iconia W4-821 (z 3G). Jak zmienił się w stosunku do poprzednika i czy warto się nim zainteresować? O tym dalej.

Specyfikacja techniczna tabletu Acer Iconia W4-821:
– system operacyjny Windows 8.1 (32bit),
– czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3740 1,3GHz,
– wyświetlacz 8″ 1280 x 800 pikseli, 300 nitów,
– 32GB pamięci,
– 2GB RAM LPDDR3,
– WiFi 802.11 b/g/n,
– 3G,
– GNSS (Globalny system nawigacji satelitarnej, z ang. Global Navigation Satellite System),
– Bluetooth,
– wyjście microHDMI,
– port microUSB,
– slot kart microSD,
– aparat 5 Mpix,
– kamerka 2 Mpix,
– akumulator o pojemności 4960 mAh,
– wymiary: 219 x 135 x 10,8 mm,
– waga: 430 g.

Przegląd wideo

Porty, złącza, zawartość opakowania

Sprzęt dostarczany jest w niewielkim pudełku, którego zawartość nie jest imponująca. W środku znajdziemy kabel USB, przejściówkę sieciową do ładowania wraz z adapterem oraz przejściówkę z microUSB na pełnowymiarowe USB, dzięki czemu do tabletu można podłączyć wszelkiego rodzaju akcesoria. A trzeba pamiętać, że w przypadku Windowsa 8 możliwości, czyli kompatybilnego sprzętu, jest całe mnóstwo – od peryferiów w postaci myszki czy klawiatury do drukarek i skanerów – wystarczą odpowiednie sterowniki. W pudełku znajdują się także różnego rodzaju papierki. Wśród nich powinna być także licencja na pakiet biurowy Office w wersji dla użytkowników domowych i uczniów, ale niestety w pudełku testowego sampla takiego kawałka papieru nie uświadczyłam.

acer-iconia-w4-821-recenzja-tabletowo-10

Najważniejszy jest jednak sam tablet i to jemu warto poświęcić uwagę.

Wizualnie, w stosunku do poprzednika, zmieniło się niewiele. Obudowa jak była gruba, tak w dalszym ciągu taka pozostała. Można się zatem dziwić dlaczego Acer nie zdecydował się zaimplementować pełnowymiarowego portu USB. W zamian otrzymujemy port microUSB umieszczony na dolnej krawędzi. I nie dość, że jest micro, to jeszcze tylko jeden – nie można np. ładować tabletu i w tym samym czasie mieć podłączone jakieś zewnętrzne urządzenie. Tablet jest lżejszy od poprzednika o 70 gramów, ale jego 430 gramów wciąż czuć trzymając go. Zwłaszcza w jednej dłoni.

acer-iconia-w4-821-recenzja-tabletowo-09 acer-iconia-w4-821-recenzja-tabletowo-01

W dalszym ciągu Acer postanowił trzymać się swojej pierwotnej wizji wzornictwa 8-calowego modelu z Windowsem, przez co Iconia W4 jest identyczny, jak Iconia W3. Plastikowa obudowa nietypowo jest dłuższa niż sam ekran, co sprawia, że bezpośrednio pod nim znajduje się przestrzeń zagospodarowana na przycisk Home, zbędnie powiększająca  sprzęt o centymetr długości.

Konstrukcja nie jest do końca sztywna, przez co przy nawet delikatnym ściśnięciu obudowy ekran ugina się pod palcami. Sama jakość wykonania natomiast stoi na dobrym, ale nie najwyższym poziomie. Plastik z kolei nie sprawia wrażenia tandetnego. Co więcej, patrząc na tablet z daleka można pomyśleć, że jego obudowa została wykonana ze szczotkowanego aluminium.

Przejdźmy do przeglądu portów i złączy.

acer-iconia-w4-821-recenzja-tabletowo-22 acer-iconia-w4-821-recenzja-tabletowo-23 acer-iconia-w4-821-recenzja-tabletowo-24 acer-iconia-w4-821-recenzja-tabletowo-26

Na górnej krawędzi umieszczony został włącznik, a zaraz obok dioda informująca o ładowaniu (podczas trwania procesu świeci się na czerwono, gdy zostanie zakończony – na zielono). Prawy bok skrywa w sobie przyciski do regulacji głośności, wyjście microHDMI, slot kart SIM (Aero2 działa!) oraz gniazdo kart pamięci microSD. Na dolnej krawędzi znajdziemy głośniki stereo – umieszczone przy jej krańcach, a także 3.5 mm jack audio i port microUSB. Lewy bok jest całkowicie pusty.

Z tyłu mamy do czynienia z obiektywem aparatu oraz logiem Acera w centralnej części obudowy. Z przodu natomiast znajdujemy kolejne logo producenta – tym razem nad ekranem, obok niego kamerkę do połączeń wideo, natomiast pod taflą 8-calowego wyświetlacza – przycisk Home.

acer-iconia-w4-821-recenzja-tabletowo-02

Wyświetlacz

Wyświetlacz był największą wadą poprzednika testowanego modelu, Iconia W3 – zwłaszcza w początkowej fazie, w której oferowane były egzemplarze bez IPS (i właśnie sprzęt w takiej konfiguracji przyszło mi wtedy testować). Na szczęście w Iconia W4 jest inaczej. Co prawda w dalszym ciągu mamy do czynienia z rozdzielczością 1280 x 800 pikseli na 8 calach, ale tym razem z szerokimi kątami widzenia i poprawnym odwzorowaniu barw.

Zastosowana rozdzielczość do najwyższych nie należy, co daje się we znaki podczas przeglądania stron internetowych i czytaniu wszelkiego rodzaju dokumentów. Już na siedmiu calach 1280 x 800 pikseli nie robi wrażenia, a co dopiero na ośmiu. Dla przypomnienia, daje to zagęszczenie pikseli na cal na poziomie 189 ppi.

O ile jednak ekran działał tak, jak trzeba, jego jasność maksymalna wynosząca 300 nitów nie porywała (są trudności z czytelnością w pełnym słońcu), a jego reakcja na dotyk była bardziej niż zadowalająca, tak w testowym modelu występował problem innej natury. Czasem spotkałam się z migoczącymi wyświetlaczami. Ale nigdy z błyskającymi – bo… inaczej się tego nie da nazwać. Co jakiś czas ekran, dosłownie na chwilę, rozjaśniał się, po czym szybko przechodzi do poziomu, na jaki był ustawiony (coś jak błysk podczas burzy, tyle że na mniejszą skalę).

acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-apps2

Działanie

Samo działanie tabletu nie pozostawia wiele do życzenia. Przełączanie się pomiędzy otwartymi programami, za pomocą wyciągania ich od lewej krawędzi ekranu, jest błyskawiczne, a na ogólną pracę Iconia W4 nie mogę narzekać – tablet jest wydajny, działa szybko i płynnie.

Żeby jednak móc powiedzieć cokolwiek dobrego o tablecie z Windows 8.1, zwłaszcza, jeśli wcześniej nie miało się z nim do czynienia, wypadałoby się z nim zaprzyjaźnić, poznając najważniejsze gesty. I tak, gdy chcemy zobaczyć listę otwartych aplikacji, wystarczy, że lekko wyciągniemy jedną aplikację z lewej krawędzi i delikatnie cofniemy.

acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-apps acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-apps3 acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-stronyint

Ich zamykanie z kolei następuje poprzez przesunięcie palca od góry ekranu do dołu. Przeciągnięcie palcem od prawej krawędzi uruchamia menu, w którym są następujące opcje: wyszukiwanie, udostępnianie, start, urządzenia oraz ustawienia. Lekkie muśnięcie ekranu od góry powoduje pojawienie się ustawień konkretnej aplikacji.

Oczywiście trzeba również pamiętać o możliwości korzystania z dwóch aplikacji w dwóch oknach obok siebie, co znacznie ułatwia pracę zwłaszcza takim osobom, jak ja, które w jednej chwili robią kilka rzeczy.

acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-dwaokna

Ważny jest fakt, że z racji tego, że mamy do czynienia z tabletem z pełną wersją 32-bitowego Windowsa 8.1, możemy na nim instalować programy kompatybilne z tą właśnie wersją systemu. Możemy na nim korzystać z pakietu biurowego Office, Photoshopa, Visual Studio, AutoCAD i wielu innych. Oczywiście płynność ich działania w każdym przypadku zależy od obciążenia urządzenia, ale gdy mamy odpalony jeden wymagający program w danej chwili, na jego działanie nie powinniśmy narzekać. Indeks wydajności systemu Windows zniknął wraz z wersją 8.1, więc uzyskanej oceny nie jestem w stanie Wam ujawnić.

Poprzednia generacja modelu, Iconia W3, miała problem z szybkim nagrzewaniem obudowy podczas użytkowania urządzenia. W przypadku Iconia W4 problem ten niestety nie został całkowicie wyeliminowany. Zdarza się, że temperatura obudowy dochodzi do 42 stopni – zwłaszcza przy obiektywie aparatu. Ogólnie podczas korzystania z tabletu odczuwalnie cieplejsza jest lewa strona.

acer-iconia-w4-tabletowo-klawiatura acer-iconia-w4-tabletowo-klawiaturaalfa

Jako że mamy do czynienia z systemem Windows, nie można mówić o jakichkolwiek problemach z kodekami, brakiem sterowników, etc. Tu po prostu wszystko działa. Bo musi. Taka specyfika systemu. Zatem każdy film, który tylko zechcemy obejrzeć, po wrzuceniu do jednego z pobranych odtwarzaczy odtworzy się bez problemu – podobnie z muzyką (tu warto wspomnieć, że głośniki są głośne, ale charczą na najgłośniejszym ustawieniu)  i grami. Na załączonym na początku wpisu wideo mogliście z kolei zobaczyć jak tablet radzi sobie z wymagającą grą – tam akurat Ashpalt 8: Airborne.

acer-iconia-w4-821-recenzja-tabletowo-16 acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-airborne acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-airborne2

Benchmarki i informacje o systemie

acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-atto acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-cpuz acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-cpuz1 acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-cristaldisc acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-pamięć acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-hwinfo acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-info acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-info2 acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-info-wireless

Aparat

Aparat w tablecie zawsze traktuję jako dodatek, który może się przydać w najmniej spodziewanym momencie. W przypadku Iconia W3 aparat był po prostu fatalny – to jest najlepsze określenie zdjęć, jakie można było nim robić. Kolejna generacja urządzenia wyposażona została jednak w lepsze narzędzie – mamy bowiem do dyspozycji aparat 5 Mpix.

acer-iconia-w4-tabletowo-foto-sample01acer-iconia-w4-tabletowo-foto-sample02acer-iconia-w4-tabletowo-foto-sample03acer-iconia-w4-tabletowo-foto-sample04

Samo robienie zdjęć (co ciekawe bez zoomu, którego tu najnormalniej w świecie nie uświadczymy), podobnie jak w poprzedniej generacji, odbywa się poprzez dotknięcie wyświetlacza w dowolnym miejscu. Jako że obiektyw aparatu znajduje się w rogu, podczas wykonywania zdjęć należy uważać, by nie zasłonić go ręką, co mi się dość często zdarza.

acer-iconia-w4-tabletowo-recenzja-ikonyaparat

Akumulator

Akumulator ładuje się około trzech godzin. Przy maksymalnej jasności ekranu wideo można oglądać przez niecałe pięć godzin. Gdy wyświetlacz maksymalnie przyciemnimy, czas ten wydłuża się do ośmiu godzin. Podczas normalnego korzystania z sieci (WiFi), przeglądania stron internetowych, otwierania różnych programów, etc, na średniej jasności ekranu tablet pracuje przez około ośmiu – dziesięciu godzin, w zależności od obciążenia. Korzystając z 3G oczywiście czas ten ulega skróceniu.

Podsumowując

Acer Iconia W4 to dobry sprzęt z wieloma zaletami – o wiele lepszy od poprzednika, Iconia W3, który debiutował nie dość, że z tragicznym ekranem (o czym wspominałam wyżej), to jeszcze bez pełnego wsparcia ze strony Microsoftu dla tej przekątnej – to, jak wiecie, pojawiło się nieco później, wraz z Windowsem 8.1).. Do najważniejszych należy zaliczyć stosunek parametrów technicznych do ceny, płynność i wydajność działania, dobrą jakość wykonania, niezły czas pracy akumulatora oraz pełną wersję Windowsa 8.1 z pakietem biurowym Office 2013, a w modelu z 3G również obsługę Aero2. Jeśli komuś nie przeszkadza, że jest ciężki i gruby, posiada tylko jeden port microUSB i nie oferuje zoomu w aparacie, Iconia W4 będzie dobrym wyborem. Z tyłu głowy należy mieć problemy z “błyskającym” ekranem, ale mam wielką nadzieję, że to wyłącznie problem testowego egzemplarza.

Cena Acera Iconia W4-820 to 1299 złotych za wersję z 32GB i WiFi. Modelu w innej konfiguracji niestety póki co nie spotkałam, aczkolwiek wiadomo, że wersja z 64GB pamięci ma kosztować 1499 złotych. W Niemczech natomiast dostępny jest tablet z 3G i 64GB – jego cena wynosi 399 euro.

acer-iconia-w4-821-recenzja-tabletowo-17

Alternatywy

Jak wspomniałam na początku, 8-calowych tabletów z Windowsem 8.1 wciąż nie jest wiele. Wśród nich znajdziemy między innymi (wymienione jedynie różnice):
Acer Iconia W3: 899 złotych, nie ma co do niego wracać – gorszy pod praktycznie każdym względem, jedynie nieco tańszy,
Dell Venue 8 Pro: 1299 złotych, 64GB, 4830 mAh, kamerka 1,2 Mpix, brak HDMI, brak GPS, 400 g, 216 x 136 x 9 mm, możliwość dokupienia aktywnego rysika,
Toshiba Encore WT8: 1099 złotych, 5000 mAh, aparat 8 Mpix, 216 x 134 x 11 mm, 450 g,
Lenovo Thinkpad 8: 399 dolarów (w polskich sklepach ok. 2000 złotych), 8,3″ 1920 x 1200 pikseli, 64GB, 8 Mpix, 224,3 x 131,8 x 8,9 mm, 403 g,
Lenovo Miix2: 225 dolarów, brak HDMI, 215 x 132 x 8 mm, 349 g,
Asus VivoTab Note 8: 329 dolarów (w Polsce jeszcze niedostępny), brak HDMI, kamerka 1,2 Mpix, aktywny rysik w zestawie, 220,9 x 133,8 x 10,95 mm, 380 g.

acer-iconia-w4-821-recenzja-tabletowo-04

Plusy:
– pełna wersja Windows 8,
– Office 2013 Home & Student,
– możliwość korzystania z dwóch aplikacji w oknach obok siebie,
– płynność działania i wydajność,
– jakość wykonania,
– czas pracy akumulatora,
– brak problemów z obsługą akcesoriów podłączanych przez USB,
– cena.

Minusy:
– duża waga i grubość,
– jeden port USB – w dodatku micro,
– występujące błyski ekranu,
– nagrzewanie obudowy przy dłuższym użytkowaniu,
– brak zoomu w aparacie.

Komentarze

 • kokoko

  Jak zawsze recenzja na + . Ale sprzęt nie powala i na razie nie jestem przekonany do wind 8 miałem okazje z nim obcować ale trudno mi z nim troszkę pracować wind 7 jak dla mnie najlepszy

  • W czym kłopot po przejściu na Win 8 z Win 7? Tak właściwie Win 8 = szybszy Win 7 z kafelkowym ekranem startowym. Można w ustawieniach wybrać opcję, żeby logował się bezpośrednio na pulpit z pominięciem ekranu startowego i po problemie.

   • kokoko

    nie chodzi o same kafelki chodź to też mnie dobija ale nie potrafię odnaleźć się w najprostszych programach bo są lekko zmodyfikowane a przy czym pracowałem na dotykowym ultrabook’u z asusa i jak włączałem internet sam mi się wyłączał nwm może w największym stopniu to wina producenta

    • Programy zmodyfikowane? Co przez to rozumiesz?

     • kokoko

      mają inny wygląd ale bebech ten sam XD bebech jest spoko ale nie mogę przyzwyczaić się do wyglądu ale na + jest tutaj duży wybór aplikacji czego nie ma na wind 7 ) :

     • Ale chodzi Ci o aplikacje desktopowe? Przecież jeśli instalujesz z tego samego źródła, to wyglądają identycznie na Win 7 i Win 8? Nie może być mowy o żadnej różnicy.

      No a aplikacje Modern są dostępne tylko dla wersji 8.x więc nie ma w ogóle możliwości porównania.

  • et

   Może i na plus ale niektóre rzeczy trochę śmieszne. Na przykład utyskiwanie co do “zooma”, albo rozdzielczości… Już widzę te full hd na 8 calach, pulpit i te fajowe miniaturowe ikonki.. To nie android/ios gdzie inaczej działa skalowanie…

 • Pablo

  Posiadam Toshibe encore Wt8 ktòra jest bardzo podobna do recenzowanego Acera i w tym momencie wydaje sie ciekawszą propozycją. Choćby ze względu na cenę i dodatki.

  • Gdyby jeszcze nie miała tych 11 mm… :/ Trochę dużo jak na tablet w 2014 roku.

  • Pablo

   Przydałoby sie porównanie działania na baterii w takim razie. Jeśli ten Lenovo wytrzyma conajmniej tyle co Tośka to czapki z głów. Nie twiedzę że tablet jest wąski i lekki ale tłumacze to dość solidną baterią :P

   • Toshiba ma 19.5 Wh, a Lenovo 17.5 Wh, więc różnica nie powinna być ogromna (10%).

 • wtab

  Drogi (bez 3G) 1350 zł …. Dell Venue 8 Pro 1299 zł 64GB ….

  • Tenosy

   No to ciekawe może podasz linka do Dell Venue 8 Pro 1299 zł 64GB z 3G bo jak zrozumiałem to chyba o to ci chodzi?

 • asdfgvasdf

  drogo i acer wiec nie przejdzie w pl chyba ze jakis frajer w sklepie da sobie wcisnac bo nic innego nie bedzie a wlasnie w sklepach stacjonarnych nie widzie ani toshiby ani della, sa tylko acery w3 – ktore nawiasem mowiac maja najgorszy ekran jaki kiedykolwiek widzialem, najtanszy tablet z androidem z biedronki sprzed 3lat mialy lepszy ekran

  niewatpliwie jesli ktos musi/chce i szuka tanio to tylko encore za 999zl a ze gruby … coz

 • Adam

  Czekam na recenzje Dell Venue 8 pro, ponieważ stosunek cena/jakość jest najlepszy jeżeli chodzi o tablety z windows. Chociaż jeszcze wstrzymuje się z zakupem bo thinkpad 8 kusi ale jest drogi i w Polsce ledwo dostępny (czemu?).

  • asdfgvasdf

   ? jak nalepszy doplacasz 300zl za 32gb ram
   nie masz gps-a, nie masz hdmi

   najlepszy stosunek ma niestety gruba brzydka toshiba ;(

 • armi

  mnie zaciekawiła inna kwestia – mianowicie lenovo thinkpad 8 – $400 – a u nas 2k :)
  do tej pory wkurzaliśmy się że cena w USA w przelicznieu na PLN x4 – a tutaj mamy x5 :o

  czekam na tego thinkpada i mam nadzięję że cena będzie bliżej 1500 niż 2000 :(

  • wtab

   Ceny w USA (na WWW też) są cenami NETTO !!! Podatek średnio to 8-10% …. w Polsce 23% + sprowadzenie / pośrednicy + marża i masz …

   • asdfgvasdf

    tak ale bez przesady

    zobacz sobie na cene toshiba encore czy dell venue8
    kosztuja 299$ u nas 999-1200zl

    natomiast lepsze tablety w USA kosztuja nie 299$ a jedynie 499$ czyli tylko 200$ drozej natomiast w polsce zamiast dodac te 200$ to nagle cena della veune 11 wychodzi 2500-3000zl … a caly czas mowimy o sprzecie na ATOMIE nie zacne i3/i5

    sprawdz sobie allegro …. i wytlumacz mi jak roznica w cenie 200$ powoduje ze sprzet w polsce z 999zl podskakuje do 2500zl ;)

    magia

    • Skąd pomysł, że kosztują one 300$?! Tyle to kosztowały w dniu premiery. Teraz Della Venue 8 Pro można dostać za 229$

     • asdfgvasdf

      jednak nie wszedzie a wlasciwie tylko w microsofcie

      niech sprawdze:

      normalnie na dell com jest po 299$ i to wersja 32 bo 64 juz po 369 $ … venue 11 pro od 499$-369$=130$ roznicy … i te 130$ u nas kosztuje no ile 2600zl – 1300zl … porazka nie wiem jak oni to licza :(

      natomiast toska jest po 299 i to na www microsofta 32gb

      tak wiec sorry ale jesli chodzi o produkty od 499$ jestesmy robieni bez masla :( nagle za 130-200$ robi sie 1300zl … paranoja

     • Nikt nie kupuje na dell.com (zobacz jakie ceny ma dell na polskiej stronie – kosmos, 20-30% więcej niż w sklepach) ani na microsoft.com w USA

      Na amazonie można od licencjonowanego sprzedawcy wyrwać za 229$, więc to jest realna cena urządzenia na tamtym rynku. Amerykanom jeszcze się nie poprzewracało w głowach i jak mogą wydać 70$ mniej to na pewno to zrobią.

     • asdfgvasdf

      gdyby tak faktycznie bylo to media market juz dawno by padl

      ludzie roznymi logikami sie kieruja

      dla mnie np 1300zl za della to chora cena ale 999zl za toshibe to bym jakos przelknac mogl

      natomiast placic 3000 za tablet 10″ a atomem … sorry to juz wole kupic ultrabooka a w tej cenie mam nawet takie z grafika na ktorej pogram w BF4 … serio albo dolozyc do surface

 • neeexxxet

  tiaa- te dwie aplikacje obok siebie (word i przegladarka) muszą być super wygodne w używaniu na ekranie 8 calowym i przy 640x 800 pikseli……

  • Word i przeglądarka nie zawsze, ale np. Twitter i klient poczty? Albo czat Facebooka i Phosothop Express? Bardzo przydatne.

 • nareszcie z 3G …. gdzie ten tablet mozna kupić?

 • w kraju oczywiście :-) albo od kiedy z 3G?

 • Ja(ten prawdziwy)

  Win 8-czylo pójdzie tu Minecraft?

 • Zefiryn

  Pani Katarzyno,
  Ja bardzo proszę i stanowczo się domagam aby w KAŻDYM teście pojawił się test SKYPA.
  Chodzi zarówno o jakoś obrazu z kamery jak i jakość dźwięku z głośniczków.
  W końcu urządzenia mobilne własnie do tego służą. Do komunikacji. Nie mam racji ?

 • Rozdzielczość W4, jak zauważyła autorka, nie należy do najwyższej, ale wybór umiarkowanej gęstości ekranu producentów ósemek z Windows raczej nie jest przypadkowy. Każdy kto miał możliwość przetestowania Full HD na ósemce w trybie pulpitu Windows wie, co to oznacza.
  Ekran W4 jest wg mnie naprawdę krystaliczny. Niezależnie od siły marketingowej, jaką niesie magiczne Full HD, dla znakomitej większości użytkowników tabletów, jakość ekranu W4 może być zaskakująca. Odwzorowanie kolorów i kontrast są po prostu świetne. Pokusiłem się nawet o porównanie ekranu ósemki Dell i Acer. Jakość tych samych zdjęć jest wg mnie nieznacznie lepsza na matrycy Acera. Jeśli cena z 3G będzie w okolicach 1400 PLN, warto!
  Dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji o sensie podziału ekranu na matrycy 8 cali:
  1. grosz: przełączenie linku z aplikacji (Poczta/Twitter/Lista Lektur …) do IE np. edycja danych do przelewu internetowego – każdy doceni
  2. grosz: zapominamy, że podłączenie do monitora/myszy/klawiatury robi z każdej ósemki z HDMI komputer – na 24 calach podział nie budzi niczyich wątpliwości
  3. gorsz: Miracast – przerzucamy obraz na TV 40 cali bez kabla – tam też sprawdza się podzielony ekran
  Zainteresowanych porównaniem odsyłam na: http://jakipc.wordpress.com/2014/03/09/icer-iconia-w4-vs-dell-venue-8-pro/

 • endi74

  kod office to ten sam kod do systemu.

 • al tym

  Akurat miałem w reku model tego tabletu – wersja bez modemu 3G. Cena ok. 900zł. Niestety model prezentowany na wystawie w MMarkt również posiadał migoczący ekran.

 • Rafal

  Witam. Kupiłem W4 i okazało się że tablet jest wadliwy. Po rozladowaniu już się nie wlacza a dioda pokazuje że tablet jest naladowany. Tablet był trzykrotnie w serwisie acer. Acer po sformatowaniu trzykrotnie już stwierdza że tablet jest sprawny i nie odnajduje usterki. Nie polecam tego tabletu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona