Ważne

Toshiba Satellite Click (W30T): 13,3-calowa hybryda z klawiaturą i Windowsem 8

8-calowa Toshiba Encore z Windows 8.1 nie jest jedynym urządzeniem tego producenta zaprezentowanym na targach IFA 2013 w Berlinie. Na stoisku japońskiego koncernu pojawiła się także 13,3-calowa hybryda nosząca chwytliwą nazwę Satellite Click. Jak się zapewne domyślacie, Click jest odpowiedzią Toshiby na niezwykle popularną serię urządzeń Asus Transformer Pad i Transformer Book.

Podobnie jak one, Toshiba Satellite Click łączy w sobie cechy tabletu internetowego i laptopa. Składa się z dwóch części: korpusu mieszczącego ekran, przyciski i podzespoły oraz stacji dokującej z klawiaturą komputerową, gładzikiem i dodatkowym akumulatorem. Hybryda będzie dostępna w dwóch wersjach – europejskiej i amerykańskiej – różniących się zastosowanym procesorem. W przypadku wariantu dla Europy, będzie to układ Intel Core i3 zbudowany w oparciu o architekturę Haswell, natomiast Amerykanie otrzymają urządzenie wyposażone w dwurdzeniowy procesor AMD A4 Temash 1GHz cechujący się minimalnie lepszym czasem pracy na baterii. Pozostałe elementy specyfikacji są identyczne i obejmują system operacyjny Windows 8.1, 13,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, 4GB RAM, dysk o pojemności 500GB, czytnik kart microSD, wyjście microHDMI, gniazdo microUSB oraz port USB 3.0.

Toshiba Satellite Click trafi na Stary Kontynent pod nazwą Satellite W30T i będzie dostępna jeszcze w tym kwartale. Nie wiadomo, jaka będzie europejska cena hybrydy. W Stanach Zjednoczonych urządzenie będzie kosztowało 599 dolarów.

via The Verge

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona