Ważne

Cicha premiera na IFA 2013: Asus Transformer Book T300 z nowszą specyfikacją

Oprócz Transformer Pada TF701T, MeMo Pada 8, Fonepada Note 6 i Fonepada 7, na targach IFA 2013 Asus po cichu zaprezentował hybrydowy tablet Transformer Book T300. Jest to następca ubiegłorocznego modelu Transformer Book TX300, którego specyfikację zaktualizowano o najnowsze podzespoły. Podobnie jak poprzednik, Transformer Book T300 składa się z tabletu mieszczącego ekran, procesor, akumulator i inne komponenty oraz pełnowymiarowej klawiatury komputerowej. Takie połączenie czyni zeń urządzenie o dużej mobilności i możliwościach. Jesteście ciekawi szczegółów?

Największą różnicą między Transformer Bookiem T300 a TX300 jest nowy procesor. Asus zrezygnował z Intel Core i7 Ivy Bridge na rzecz opartego na architekturze Haswell układu Intel czwartej generacji. Ilość pamięci operacyjnej i pojemność dysku wewnętrznego jest nieznana, lecz najprawdopodobniej została podwojona do odpowiednio 8GB i 256GB. Ekran hybrydy to 13,3-calowa matryca IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i szerokich kątach widzenia (do 178 stopni) wzbogacona o nową, 10-punktową warstwę dotykową gwarantującą dokładność do 6 mm. Ponadto, na karcie specyfikacji T300 znalazł się także system operacyjny Windows 8*, akumulator pozwalający na 8 godzin pracy, gniazdo USB 3.0, wyjście microHDMI, dioda LED powiadamiająca o poziomie naładowania baterii, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania wideo w jakości FHD 1080p, kamera internetowa HD 720p, głośniki stereo z systemem audio Asus SonicMaster oraz metalizowana obudowa z miękkim wykończeniem o grubości 11,5 mm. Nieco cieńsza, bo mierząca zaledwie 11 mm stacja dokująca może pochwalić się podświetlaną klawiaturą komputerową i pojemnościową płytką dotykową ze wsparciem dla gestów będących filarem obsługi systemu Windows 8.

Nie wiadomo, kiedy Asus Transformer Book T300 pojawi się w sklepach i ile będzie kosztował. Możecie być pewni, że tani nie będzie. Jego poprzednik, Transformer Book TX300, został wyceniony na 1300 lub 1500 euro w zależności od rodzaju procesora.

*wygląda na to, że cząstka “Pro” wyszła z użycia, co czyni nazwy “Windows 8” oraz “Windows RT” oficjalnymi.

via Asus

Komentarze

 • Marcin89

  Nazwy “Windows 8” i “Windows 8 RT” zawsze były oficjalne. Tylko w przypadku tabletów “MS Surface RT” oraz “MS Surface Pro” stosowany był dopisek Pro, ale nazwa tego produktu nie wpływa na nazewnictwo systemu. Spisek Pro przy systemie Windows zawsze oznaczał edycję Professional.
  Pozdrawiam :-)

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Wszystkp fajnie tylko…cena będzie znów z kosmosu…

 • Ja

  I co z tego! Poprzednik (czyli tx300) do tej pory nie zagościł na polskim rynku

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona