Ważne

Cicha premiera na IFA 2013: Asus Transformer Book T300 z nowszą specyfikacją

Oprócz Transformer Pada TF701T, MeMo Pada 8, Fonepada Note 6 i Fonepada 7, na targach IFA 2013 Asus po cichu zaprezentował hybrydowy tablet Transformer Book T300. Jest to następca ubiegłorocznego modelu Transformer Book TX300, którego specyfikację zaktualizowano o najnowsze podzespoły. Podobnie jak poprzednik, Transformer Book T300 składa się z tabletu mieszczącego ekran, procesor, akumulator i inne komponenty oraz pełnowymiarowej klawiatury komputerowej. Takie połączenie czyni zeń urządzenie o dużej mobilności i możliwościach. Jesteście ciekawi szczegółów?

Największą różnicą między Transformer Bookiem T300 a TX300 jest nowy procesor. Asus zrezygnował z Intel Core i7 Ivy Bridge na rzecz opartego na architekturze Haswell układu Intel czwartej generacji. Ilość pamięci operacyjnej i pojemność dysku wewnętrznego jest nieznana, lecz najprawdopodobniej została podwojona do odpowiednio 8GB i 256GB. Ekran hybrydy to 13,3-calowa matryca IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i szerokich kątach widzenia (do 178 stopni) wzbogacona o nową, 10-punktową warstwę dotykową gwarantującą dokładność do 6 mm. Ponadto, na karcie specyfikacji T300 znalazł się także system operacyjny Windows 8*, akumulator pozwalający na 8 godzin pracy, gniazdo USB 3.0, wyjście microHDMI, dioda LED powiadamiająca o poziomie naładowania baterii, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania wideo w jakości FHD 1080p, kamera internetowa HD 720p, głośniki stereo z systemem audio Asus SonicMaster oraz metalizowana obudowa z miękkim wykończeniem o grubości 11,5 mm. Nieco cieńsza, bo mierząca zaledwie 11 mm stacja dokująca może pochwalić się podświetlaną klawiaturą komputerową i pojemnościową płytką dotykową ze wsparciem dla gestów będących filarem obsługi systemu Windows 8.

Nie wiadomo, kiedy Asus Transformer Book T300 pojawi się w sklepach i ile będzie kosztował. Możecie być pewni, że tani nie będzie. Jego poprzednik, Transformer Book TX300, został wyceniony na 1300 lub 1500 euro w zależności od rodzaju procesora.

*wygląda na to, że cząstka „Pro” wyszła z użycia, co czyni nazwy „Windows 8” oraz „Windows RT” oficjalnymi.

via Asus

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona