Ważne

Toshiba Encore – pierwszy 8-calowy tablet z Windows 8.1 i Intel Bay Trail

toshiba encore

Od kilku miesięcy wiemy, że część producentów szykuje premierę 8-calowych tabletów z najnowszą wersją systemu operacyjnego Microsoftu, Windows 8. Acer swoje dziecko już zaprezentował w czerwcu – Iconia W3 (tak, wiem, nieco ociągam się z recenzją modelu, ale będzie na pewno jak wrócę z Berlina z IFA – przepraszam zainteresowanych). Teraz nadeszła pora na Toshibę. Poznajcie tablet Toshiba Encore.

Urządzenie to charakteryzuje się przede wszystkim ekranem o standardowej, jak na te osiem cali, rozdzielczości: 1280 x 800 pikseli, ale za to pod obudową skrywa w sobie ciekawą jednostkę centralną. W przeciwieństwie do urządzenia Acera, które jest dwurdzeniowe, tu znajdziemy cztery rdzenie w postaci procesora Intela z rodziny Bay Trail.

Na pokładzie znajdziemy również kamerkę 2 Mpix, 32GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, wyjście microHDMI, port microUSB, GPS, aparat 8 Mpix oraz WiFi 802.11 a/b/g/n.

Toshiba Encore będzie pracowała pod kontrolą systemu Windows w wersji 8.1, co oznacza, że z pewnością zadebiutuje na rynku najwcześniej pod koniec października, choć bardziej prawdopodobny wydaje się początek listopada. Cena? 330 dolarów.

toshiba encore

toshiba encore

toshiba encore

toshiba encore

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona