Ważne
Konkurs: Biegnę z Wiko

Recenzja tabletu Plug 10.1 (wideo)

Recenzja tabletu Plug 10.1

Firma Plug kilka razy opóźniała premierę swojego tabletu 10.1. Wychodzę jednak z założenia, że czekanie sprawia, że to, na co czekamy, staje się bardziej wartościowe. Może nie w każdym przypadku to się sprawdza, ale w bardzo wielu z całą pewnością tak. W przypadku Pluga 10.1 zdecydowanie warto było cierpliwie poczekać. Wszystkiego dowiecie się poniżej – przed Wami test tabletu Plug 10.1.

Parametry techniczne Plug 10.1:
– ekran IPS 10,1” 1280 x 800 pikseli,
– dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066 o częstotliwości taktowania 1,6GHz,
– Android 4.1 Jelly Bean,
– 1GB RAM,
– 16GB pamięci wewnętrznej,
– aparat 5 Mpix,
– kamerka 2 Mpix,
– Bluetooth 2.1,
– akumulator o pojemności 8000 mAh,
– 3,5 mm jack audio,
– dwa porty miniUSB,
– slot kart microSD,
– wyjście miniHDMI,
– wymiary: 259 x 183 x 11 mm,
– waga: 693 g.

Przegląd wideo:

Pierwsze wrażenia

Urządzenie ma być przede wszystkim funkcjonalne, dopiero w drugiej kolejności ma się dobrze prezentować – nigdy odwrotnie. Paradoksalnie, standardowo zresztą, najpierw przyjrzymy się wzornictwu i jakości wykonania, a dopiero później oferowanym możliwościom. Tylny panel Pluga 10.1 od razu przypadł mi do gustu – to plastikowo-aluminiowa, dwukolorowa konstrukcja, która po prostu może się podobać. Nie jest jednolitej budowy – krawędź z portami została nieco wysunięta, dzięki czemu, patrząc z boku, widzimy trapez, a nie jak w przypadku pozostałych boków – zaokrąglone krawędzie – ten zabieg również wpływa na nadanie charakteru tabletowi.

Recenzja tabletu Plug 10.1

Przedni panel z kolei już mi się aż tak bardzo nie podoba – najprawdopodobniej ma na to wpływ plastikowa ramka ciągnąca się dookoła obudowy urządzenia. O ile z tyłu ładnie się komponuje z pokrywą, tak z wyświetlaczem już średnio (oczywiście w moich oczach – możecie mieć zupełnie inne zdanie na ten temat). Warto zauważyć, co według mnie jest świetny zabiegiem – głośniki stereo umieszczone zostały z przodu sprzętu, po obu stronach wyświetlacza (podobnie jak w Samsungu Galaxy Note 10.1 i Galaxy Tab 2 10.1, tyle że w dolnej, a nie górnej, części). Sprzęt jest dość ciężki – waży niecałe 700 g, co przy dłuższym trzymaniu daje się we znaki.

Wrażenia estetytyczne mamy za sobą, teraz ważniejsza kwestia – jak to wszystko jest ze sobą spasowane? Standardowo po wyjęciu produktu z pudełka robię kilka testów wytrzymałościowych. Nie, nie rzucam nim o podłogę, nie zabieram pod prysznic, nie używam jako deski do krojenia – nic z tych rzeczy. Sprawdzam elastyczność, spasowanie elementów – zwłaszcza ekranu i obudowy, skrzypienie, itp. Po kilku chwilach z Plugiem 10.1 wiedziałam, że w jego przypadku nie będzie zbyt wielu rzeczy, do których trzeba będzie się przyczepić. Pierwszą jest fakt, iż przy potrząsaniu urządzeniem wyraźnie słychać latające przyciski do regulacji głośności, menu i wstecz – na szczęście nic w środku z komponentów. Drugą natomiast – cała konstrukcja jest nieco elastyczna – ściśnięcie palcami obudowy i ekranu powoduje jej lekkie ugięcie się. Mimo wszystko wszystkie elementy obudowy są ze sobą doskonale spasowane, nigdzie nic nie odstaje, a wyświetlacz nie wystaje z obudowy – wielki plus za jakość wykonania. Przy okazji warto wspomnieć, że tylna obudowa uwielbia zbierać odciski palców, aczkolwiek nie są one aż tak bardzo widoczne, jak na plastikowych obudowach.

Recenzja tabletu Plug 10.1

Porty

Dwie krawędzie Pluga 10.1 są całkowicie puste, dwie kolejne – zajęte. Na dłuższej, nad wyświetlaczem (trzymając tablet w pozycji poziomej), umieszczone zostały dwa dość długie przyciski. Wydawać by się mogło, że jest to regulacja głośności – jedna w dół, druga w górę. Nic bardziej mylnego. Jeden przycisk skrywa w sobie dwa – właśnie regulację głośności +/-, natomiast kolejny podzielony został pomiędzy przyciski funkcyjne: menu i wstecz (ESC).

Recenzja tabletu Plug 10.1

Krótsza, prawa krawędź , przeznaczona została na porty rozszerzające jego możliwości. I tak, znajdziemy tutaj: gniazdo ładowania, slot kart microSD, wyjście miniHDMI, 3.5 mm jack audio, dwa porty miniUSB oraz włącznik urządzenia, służący również do usypiania. Poniżej kilka słów na temat każdego z nich.

Gniazdo ładowania – trzeba mocniej docisnąć wtyczkę, w innym wypadku nie ładuje, ma to swój plus, bo nie ma możliwości ewentualnego przypadkowego wypięcia się wtyczki z gniazda;

Wyjście miniHDMI – bez problemu przewodowo przenosi obraz i dźwięk do dużego odbiornika, dźwięk odtwarzany jest wyłącznie z głośników telewizora – w tablecie jest wyciszony;

Slot kart microSD – karta chowa się w obudowie tabletu, nie wystaje;

Recenzja tabletu Plug 10.1

Porty miniUSB – są dwa, jeden do komunikacji z komputerem, drugi – host do podłączania akcesoriów peryferyjnych – w obu przypadkach wtyczki nie wystają z gniazd. Skoro już o nich mowa, warto nadmienić, że radzi sobie z takimi, jak: myszki i klawiatury, czytnik kart pamięci microSD i MemoryStick Pro Duo, a także modem zewnętrzny 3G Huawei E1750. Poniżej prędkości, jakie udało się uzyskać przy transmisji danych z tabletu na komputer i odwrotnie:

plug 10.1

plug 10.1

Tylny panel obudowy skrywa w sobie oczko aparatu 5 Mpix i przycisk reset osadzony w obudowie, natomiast na przednim znajdziemy kamerkę do połączeń wideo w centralnej części ramki nad ekranem (trzymając tablet w poziomie).

W pudełku z tabletem otrzymujemy: ładowarkę sieciową, kabel USB, przejściówkę z miniUSB na pełnowymiarowe USB oraz słuchawki.

Recenzja tabletu Plug 10.1

Wyświetlacz

Matryca to najważniejszy komponent każdego tabletu internetowego i to nie podlega dyskusji. Dlatego też to właśnie od niej w największej mierze zależy to, jak komfortowo będzie się korzystało z danego sprzętu. Plug 10.1 posiada wyświetlacz o przekątnej 10,1” i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Dzięki niej bez żadnego problemu możemy przeczytać wiadomości na stronach internetowych bez potrzeby powiększania – zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej, czcionki są ostre, wyraźne i czytelne.

Zastosowana technologia IPS sprawia, że z Plug 10.1 spokojnie można korzystać w towarzystwie. Dzięki oferowanym szerokim kątom widzenia, nie musimy się obawiać czy osoby siedzące po naszej prawej lub lewej stronie dojrzą to, co aktualnie wyświetlane jest na ekranie.

Sam wyświetlacz jest bardzo czuły i reaguje na każde wydane mu polecenie. Nie trzeba kilka razy klikać w konkretny odnośnik, nie trzeba robić tego z potworną siłą – reaguje bowiem nawet na najlżejsze muśnięcia palcem. Czasem można odnieść wrażenie nawet, że jest nieco zbyt czuły – zdarzyło mi się kilka razy, że zamiast przewinąć stronę podczas przeglądania internetu, ekran odczytywał to jako kliknięcie na dany odnośnik – ale to były sporadyczne przypadki. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na dobre odwzorowanie kolorów i oferowany kontrast.

Na pewno zdajecie sobie sprawę z tego, że wyświetlacz wyświetlaczowi nie jest równy – nawet, jeśli oba posiadają matryce IPS. Jako ciekawostkę mogę dodać, że Plug 10.1 na najciemniejszym ustawieniu ekranu ma dużo mocniejsze podświetlenie od ekranu z Ainol Novo 10 Hero (którego recenzja jutro/pojutrze).

Działanie, oprogramowanie

Plug 10.1 pracuje pod kontrolą Androida 4.1.1 Jelly Bean. Bezpośrednio z poziomu blokady ekranu możemy przejść do aparatu, ekranu domowego (standardowo jednego z pięciu) lub do Google Now. Producent dodał od siebie trzy ikonki obok trzech systemowych (tj. wstecz, home i otwarte aplikacje): screenshoty, ciszej, głośniej. Na uwagę zasługuje fakt, iż urządzenie nie jest zrootowane.

recenzja tabetu plug 10.1

A propos roota… czy zrootowanie urządzenia wiąże się z utratą gwarancji? Odpowiedź Pluga z Facebooka:

Formalnie – tak.

Naturalną rzeczą jest, że nie możemy naprawiać/wymieniać tabletu, który został zbrickowany przez nieumiejętną ingerencję użytkownika w składniki systemowe.

Zaznaczamy jednak jasno, że nie idziemy tutaj śladem większości producentów, którzy wykorzystują ten fakt do odrzucania reklamacji (na zasadzie „zepsuł mi się przycisk, a oni odrzucili reklamachę bo sprzęt miał Roota”). W razie usterek, które nie wynikły z rootowania nie ma dla nas kompletnie znaczenia, czy sprzęt był rootowany.

Problem może pojawić się w przypadku, gdy ktoś się będzie bawił w podkręcanie procka etc. i zbrickuje tablet.

REASUMUJĄC – rootowanie nie pozbawi Cię gwarancji w przypadku usterek, które nastąpiły z naszej winy i nie są związane z rootowaniem. Jeśli jednak zdecydujesz się na grzebanie w Plugu i zrobisz to nieumiejętnie, w wyniku czego np. spalisz sobie procesor przy podkręcaniu, to nie możesz oczekiwać, że weźmiemy odpowiedzialność za Twój błąd.

Jesteśmy ludźmi i podchodzimy po ludzku do takich spraw, ale od Użytkowników oczekujemy tego samego.

Wśród preinstalowanych aplikacji znajdziemy: Adobe Reader, Aparat, ApkInstaller, Chrome, E-Book, Explorer, Flash Player, Galeria, Gmail, Google Now, Internet, Kalendarz, Kalkulator, Mapy, Muzyka, Osoby, Poczta, Rejestrator dźwięku, Google Play, Google Talk oraz YouTube. Do wykorzystania przez użytkownika jest 11,70 GB pamięci.

Plug 10.1 działa szybko i stabilnie, nigdy nie zdarzyła się żadna sytuacja, w której urządzenie by się zawiesiło lub w jakikolwiek sposób odmówiło posłuszeństwa. Płynnie przewija strony internetowe i dokumenty PDF, do jego działania nie można mieć zastrzeżeń. Nie przycina się i nie „zamyśla”, jak to niektóre urządzenia mają w zwyczaju. Działa naprawdę wydajnie. Sama się dziwię, że używam tylu superlatyw, ale trudno napisać coś innego w tym temacie… Choć w sieci zaczęły się pojawiać opinie, że tablet zwalnia po instalacji większej ilości aplikacji – ja tego nie doświadczyłam.

Czy urządzenie się grzeje? Przy dłuższym użytkowaniu – owszem, ale jest to ledwie odczuwalne. Nie udało mi się osiągnąć niekomfortowej temperatury.

Przyczepić się można do działania czujnika położenia, który czasem reaguje z dość sporym opóźnieniem. Z działaniem Bluetooth nie ma problemu – udało mi się podłączyć klawiaturę bezprzewodową i przesłać pliki między tabletem a smartfonem. Z kolei WiFi w odległości ok. 10 metrów od routera (ze ścianą do pokonania) pokazywało zasięg 1-2 na 4 kreski.

Siła sygnału – metr od routera i 10 metrów od routera (na górze Ainol Hero, na dole: Plug 10.1; można powiększyć):

Recenzja tabletu Plug 10.1Recenzja tabletu Plug 10.1

recenzja plug 10.1

Gry/benchmarki

W teorii połączenie dwurdzeniowego procesora i 1GB RAM oznacza płynność grafiki w grach, a co za tym idzie – komfortową rozgrywkę nawet w najbardziej wymagające tytuły. Jak jest w rzeczywistości? Dokładnie tak samo, choć… można mieć zastrzeżenia do kompatybilności gier. I tak, nie udało mi się zmusić do współpracy z urządzeniem między innymi FIFA 12 i Granny Smith – w Google Play zobaczyłam komunikat, że gry nie są kompatybilne (pierwszą z nich ostatecznie zainstalowałam z pliku .apk, ale po uruchomieniu za każdym razem się zawieszała). Z kolei kolejne gry, jak GTA 3 czy Asphalt 7: Heat, po bezproblemowym zainstalowaniu, ostatecznie nie chciały się uruchomić. Bez problemu za to działa np. The Dark Knight Rises.

Benchmarki:
OpenGL test: 56,1
NenaMark2: 52,6
NenaMark1: 56,3
Quadrant: 4087
AnTuTu: 11049 (CPU: 3886, GPU: 4743, RAM: 1724, I/O: 696)
CFBench: (12978, 4205, 7714)
An3DBench: 7277
An3DBenchXL: 32450

Recenzja tabletu Plug 10.1Recenzja tabletu Plug 10.1Recenzja tabletu Plug 10.1Recenzja tabletu Plug 10.1

Recenzja tabletu Plug 10.1Recenzja tabletu Plug 10.1Recenzja tabletu Plug 10.1Recenzja tabletu Plug 10.1

Wideo

Plug 10.1 radzi sobie z następującymi formatami multimediów:
– audio: AAC, APE, FLAC, MP3, OGG, WAV, WMA,
– wideo: 3GP, AVI, FLV, MKV, MOV, MP4, RM, RMVB, WMV,
– obraz: BMP, GIF, JPEG.

A jak się sprawdza w praktyce? Wyśmienicie. Poniżej możecie przekonać się jak Plug 10.1 (na preinstalowanym odtwarzaczu, co jest bardzo istotne, poradził sobie z testowymi próbkami pobranymi z tej strony (tam również możecie znaleźć opis każdego z pliku):
– Birds: płynnie,
– Hddvd: płynnie,
– Monsters: płynnie, z dźwiękiem i napisami,
– Suzumiya: płynnie, z dźwiękiem i napisami,
– Matrix: preinstalowany odtwarzacz pokazał błąd, MX Player – płynnie, z dźwiękiem,
– Harry Potter: płynnie, obie ścieżki dźwiękowe są dostępne,
– Planet: płynnie, z dźwiękiem,
– Shrinkage: płynnie, z dźwiękiem,
– Shrinkage 2: płynnie, z dźwiękiem,
– Planet 2: płynnie, z dźwiękiem, z napisami.

Recenzja tabletu Plug 10.1

Głośniki

Jak już wspomniałam kilka akapitów wyżej, na plus należy zaliczyć umiejscowienie głośników – nie znajdują się na tylnym panelu, dzięki czemu kładąc sprzęt np. na biurku nie musimy się martwić o ewentualne zagłuszanie wydobywającego się z nich dźwięku. Ale to nie jest jedyna zaleta głośników – drugą i w sumie ważniejszą jest jakość odtwarzanego dźwięku. Nawet na najgłośniejszym ustawieniu można mówić o bardzo zadowalającej jakości. Dźwięk jest czysty i nie ma charakterystycznego charczenia czy trzeszczenia. Dźwięk mógłby być głośniejszy, ale pewnie wtedy odbiłoby się to na jego jakości.

Recenzja tabletu Plug 10.1

Aparat, kamerka

Aparat Pluga 10.1 robi całkiem niezłej jakości zdjęcia nawet w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem. Jak zobaczycie poniżej, nie udało mu się niestety złapać jakości na tekście.

Recenzja tabletu Plug 10.1Recenzja tabletu Plug 10.1Recenzja tabletu Plug 10.1

Oczywiście jak przystało na tablet internetowy, także i Plug 10.1 oferuje kamerkę do połączeń wideo, którą można wykorzystać np. w Skype. Kamerka umiejscowiona została w centralnej części ramki nad wyświetlaczem (trzymając tablet poziomo), dzięki czemu możemy komfortowo prowadzić rozmowy wideo.

Akumulator

Najkrótszy czas pracy, jaki udało mi się uzyskać testując Pluga 10.1, to cztery godziny. Wtedy męczyłam go maksymalnie – z włączonym WiFi, jasnością ekranu ustawioną na maksymalną wartość i oglądaniem wideo, graniem i przeglądaniem stron internetowych – na zmianę. Samo buszowanie po sieci w podobnej konfiguracji zjada baterię w pięć godzin, natomiast oglądanie wideo – w nieco ponad cztery godziny. Sytuacja znacznie się zmienia, gdy jasność ekranu zmienimy na minimalną. Wtedy okazuje się nagle, że z akumulatora można wycisnąć nawet i dziewięć godzin pracy przy przeglądaniu sieci. Przy korzystaniu z urządzenia w cyklu mieszanym, co jakiś czas dając mu oczywiście odpocząć, spokojnie może pracować przez cały dzień. Jak na sprzęt do 1000 złotych – doskonały wynik.

Podsumowanie

Plug 10.1 to obecnie mój faworyt wśród 10,1-calowych tabletów do 1000 złotych. Firmie Plug udało się stworzyć kolejne urządzenie (po Plug Impact), obok którego trudno przejść obojętnie i do którego tak naprawdę trudno się przyczepić. Na minus Pluga 10.1 można zaliczyć przede wszystkim sporadycznie zdarzające się problemy z odczytywaniem dotyku, opóźnienia w działaniu akcelerometru i niekompatybilność z wybranymi grami (choć to pewnie da się jakoś obejść). Przyznajcie sami, że w porównaniu do testowanych ostatnio tabletów, to naprawdę są niewielkie mankamenty, na które w większości można przymknąć oko.

Za 899 złotych (tyle kosztuje tablet w momencie pisania recenzji) otrzymujemy dobrze wykonany produkt, oferujący komfort pracy dzięki wydajnemu procesorowi, jednej z najnowszych wersji systemu operacyjnego – Android 4.1.1 Jelly Bean i bardzo dobremu wyświetlaczowi. Niektórzy stwierdzą, że do pełni szczęścia brakuje jeszcze GPS i 3G, ale w tej cenie nie ma co się  spodziewać cudów.

Alternatywy dla Plug 10.1? Na myśl przychodzi przede wszystkim Shiru Shogun 10 oraz Manta Duo Power MID1002 – oba za 799 złotych, ale o gorszych parametrach. Różnią się pojemnością akumulatora (8000 mAh w Plug 10.1, 7200 mAh w pozostałych dwóch), aparatem (5 Mpix w Plug 10.1, 2 Mpix w pozostałych dwóch) oraz pamięcią wewnętrzną (16GB w Plug 10.1 i Shiru Shogun 10, 8GB w tablecie Manta). Jest jeszcze Kiano Core 10.1 3G dla osób potrzebujących 3G – za 999 złotych (3G, 8000 mAh, 2 Mpix, 16GB). Zapomniałam jeszcze o Ainol Novo 10 Hero (8000 mAh, 2 Mpix, 16GB – za 839 zł) i Shiru Shogun 10 Power (cztery rdzenie Exynos 4412, 2GB RAM, Android 4.0 ale bez HDMI – za 999 złotych).

_

Jeśli w powyższym tekście występują jakieś niezrozumiałe stwierdzenia lub coś pominęłam – wierzcie mi, proszę, zrobiłam to nieświadomie. Jestem ledwo żywa i „niezdolna do pracy” przez bardzo niesympatyczne choróbsko, które musiało się przypałętać akurat przed świętami.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie Pluga 10.1 – śmiało, pozostaję do Waszej dyspozycji.

Komentarze

 • Paskuda22

  The Walking Dead ep. 1 za darmo w AppStore.

  • dawidd

   Pani Kasiu wydaje mi się, że w kwestii głośników zapomniała Pani o bardzo istotnym felerze. Otóż trzymając tablet zasłaniamy głośniki rękoma. W efekcie mamy niezłego bubla. Nie bez powodu inni producenci przenoszą je na górę czy nawet tył obudowy.

   Mam też pytanie co 5MPixelowej kamery. Bo kiedyś zgłębiłem temat i okazało się, że w wielu przypadkach jest to 5MPixeli po interpolacji. Czasami nawet wyciągane z czujnika … 0.3 MPixela. W jakiej natywnej rozdzielczości pracuje element fotoczuły?

   • leon

    Podpinam się żeby poinformować recenzentkę, że Asphalt 7 jest jak najbardziej zgodny zarówno z Androidem 4.1 jak i 4.2.

    Wszystkie gry są zgodne z Androidem 4.2. Ciężko mi jest cokolwiek znaleźć co miałoby być niezgodne. Po prostu deweloperzy często pomijają tablety nieznanych firm i tyle. I wersja Androida nie ma tu nic do rzeczy.

    Najnowszy Android w ciągu miesiąca zdobył ok. 7% co przekłada się na ok. 40 milinów użytkowników i to tych najbardziej zaangażowanych w pobieranie nowych gier i aplikacji. Żaden deweloper nie jest w stanie zignorować takiego potencjały i z praktyki wiem że nie marnują.

    Następnym razem radzę szukać przyczyny w niszowych markach tabletów, a nie w wersji Androida.

    • leon

     Ciągnąc temat.

     No i tu wychodzi właśnie brak posiadania na własność Nexusa przez właścicielkę strony, na której jakby nie było pisze się w 90% na temat Androida.

     No ale poleciała za to kupić sobie już pierwszego dnia kolejnego iPada (tym razem mini), zahipnotyzowana zapewne keynotem, którego to po dwóch dniach rzuciła w kąt, bo okazało się że miał on niewiele z magii wykreowanej przez speców od marketingu z Apple. Czar prysł, równie szybko jak się pojawił.

     Ot, cały profesjonalizm…

     • yyy? wszystkie iPady, jakie dotychczas kupiłam, kupowałam wyłącznie po to, żeby móc szybko zrecenzować, bo na sample od Apple można czekać wiekami. Więc Twój komentarz jest całkowicie bez sensu…

      Co do Asphalta 7 – dziękuję, być może właśnie tu tkwi problem, nie przeczę. I nigdy nie twierdziłam, że jestem nieomylna. A człowiek uczy się całe życie.

      @Dawid – zdjęcia robione są w rozdzielczości 2592 x 1944 px, a jak sprawdzić w jakiej “natywnej rozdzielczości pracuje element fotoczuły”? będę wdzięczna za sugestię.

   • Bidl

    To zależy JAK trzymasz tablet. Np jeśli siedzisz z podkurczonymi nogami i właśnie na nogach opierasz tabliczkę – umiejscowienie głośników jest trafione. Poza tym nigdy raczej nie trzymasz tabletu 2 rękami u dołu, bo jedną coś klikasz – przynajmniej ja tak mam ;)

 • TWORZYWO SZTUCZNE

  Az 700 gramow , to o 100 wiecej niz zapowiadany Yarvik 201`. no nie wiem czy jest sie czym chwalic.

  • mobile4you

   Yarvik TAB10-201 ma aku 6000mAh. Ja tam wole mieć dłuższe działanie. I tak trzeba użyć podstawki. Na dłuższą zabawę nawet tablet 7″ i 400g zaczyna ciążyć.

 • Jaa

  899 zł za coś co można bylo kupić w tej cenie poł roku temu? SORRY ale jak dla mnie nieciekawa propozycja. Wolalbym chyba dolozyc 100 zł i kupic czterordzeniowego Shiru Power gdzie jest szybszy procek i 2x wiecej ramu. Niczym sie ten Plug nie wyroznil a ta obudowa akurat mi sie srednio podoba. Jedyny plus glosniki z przodu nic wiecej. Firma Plug przespala bum na ta konfiguracje wg mnie.

  • Kuba

   Dla mnie wręcz przeciwnie, jest to ciekawa propozycja. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale ja bym wybrał Pluga zamiast Shiru. Dlaczego? Choćby ze względu na pojemniejszą baterię, którą cztery rdzenie w przypadku Powera zeżrą momentalnie.

   • Razer

    Ciężko powiedzieć, Shogun Power będzie mieć energooszczędny procesor (identyczny jest np w Galaxy Note 10.1) i inny rodzaj baterii (polimerowa).

    Sam przymierzam się do zakupu jakiegoś 10-calowca w styczniu i czekam na recenzję Shoguna Ultimate. Jeśli coś z nim będzie nie tak to następni w kolejce są Shogun Power a potem, najwyraźniej, Plug 10.1 ;)

    • Kuba

     Też czekam na inne recenzje, chociaż nie wiem, na ile wystarczy mi cierpliwości, bo na Pluga też się już wyczekałem :) Jeżeli te Shiru miałyby oszczędne procki to ok, ale jeżeli okaże się, że cała zabawa jest na 3 godziny to niestety odpadają na starcie.

     • Jaa

      Fakt bateria w Power jest 5400 i sam jestem ciekaw jak to wyjdzie “w praniu” ale kolega wyzej juz wyjasnil to co pisza w sieci (inny typ, oszczedniejszy proc). Swoja droga tez mam watpliwosci ale poki co nic sensowniejszego nie wyszlo. A ten PLUG w tej cenie to lipa. On powinien kosztowac max 699, zeby powalczyc na rynku. Mocno sie spoznili a cena jak sprzed pol roku. Chyba ktos zapomnial ja dostosowac do dzisiejszych realiow.

    • th

     Jeśli ktoś używa tabletu po ciemku, przy minimalnym podświetleniu, to w porządku. Jeśli przy większej jasności to pojemność baterii ma duże znaczenie.

  • th

   Też jestem ciekaw recenzji Shiru Power, z drugiej strony czy nadal byś go chciał, gdyby ‘jakość’ działania była podobna jak przy Shiru Samurai (przejrzyj komentarze i forum x-kom).
   Ja tam wolę mieć sprawniej działający sprzęt niż wieszającą się i krótko pracującą na baterii rakietę.

 • Bunsen

  Właśnie zastanawiam się nad tabletem 10′
  Najbardziej wpadły mi w oko właśnie Plug 10.1 i Kiano 10 Pro Dual
  Nie wiem, który wybrać ;/
  Chyba, że poczekać do stycznia na Kiano 10 Quad, który na prawdę kusi ;-)
  Jeśli miałbym wybierać pomiędzy dwoma pierwszymi to który lepszy ?

  • Jaa

   Na X-kom powinny od wczoraj być shiru shogum Power z prockiem 4 rdzeniowym, wyswietlaczem 1280×800 i 2 GB ram za 999 wiec imo bez sensu kupowac tego pluga, kiano 10 dual (w obecnej cenie) czy czekac na Kiano Quad.

   • SZTYGAR

    @Jaa

    Stary, gdyby nie to, że w co drugim swoim poście wciskasz ludziom na siłę któryś z modeli Shiru to może bym nawet Twoją argumentację kupił. Jeszcze piszesz “powinny być”. Czyli jak rozumiem nie ma? A więc polecasz sprzęt, którego:

    1. Nie miałeś nigdy w łapach;
    2. Nie ma obecnie dostępnego;
    3. Brak jakichkolwiek testów;
    4. Etc. etc. etc.

    Mylę się?

    • Jaa

     Tak mylisz sie, bo nikomu nic nie wciskam po prostu obecnie to najlepszy wg mnie wybor (po parametrach) z mozliwych do 1000 zl. I wez poczytaj uwaznie bo akurat po recenzji shiru samurai pisalem co innego o modelu Shiru. Takze najpierw kolega poczyta ze zrozumieniem a pozniej sie wypowiada. I zeby nie bylo nie mam nic wspolnego z ta marka.

  • dre

   pomysl o Kiano core 10.1 3g.100zl drozej ale masz 3g.dzisiaj odebralem i polecam.

   • Zarząd Główny Lenovo

    jak można polecać sprzęt który masz od kilku godzin ?
    juz mnie w tych komentarzach tutaj chyba nic nie zdziwi

    • peterka

     Czytalem opinie o Kiano 10 Pro Dual na tabletowo i podobno sa straszne problemy z Wi-Fi (ponoć z odleglosci dalszej niz 10 m tablet potrafi pokazywac jedną kreskę mocy sygnału) :> na dodatek wystepuja czeste problemy s karta SD, albo jej nie widzi albo psuje karty pamięci ! Jesli faktycznie tak jest, a zaznaczam ze sam nie mam jeszcze tabletu 10cali, dopiero sie rozgladam, to sprawa wyglada kiepsko. Bał bym się zainwetować w Kiano. Mam nadzieje “DRE”, że Kiano Core 10 jest bardziej dopracowany i bedzie sie sprawdzal znakomicie – tego też zycze.

    • whocares

     a co ma go polecić za 3 miechy jak bedą nowsze, lepsze modele w tej samej cenie?…

  • Bolek

   masz jeszcze do wyboru Kiano Core 10 z 3g. Ja mam i polecam, Cena 999zł. Zamówiłem przez infolinie Kiano, w sklepach stacjonarnych podobno w piątek

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Czyli mam rozumieć, że tablet ten odtwarza video bezpośrednio ze stron www bez przerzucania do You Tube oraz pozwala na wchodzenie na strony nas elementami flashsowymi?

  • KOrkodyl

   To potrafi chyba każdy na RK3066 :)

 • Karpaj

  Wszystkie fajnie. A czy coś z recenzji w najbliższych dniach może zagrozić Plugowi? Bo nie wiem czy zamawiać, czy nie zamawiać.
  I jeszcze jeśli byś mogła porównać – ten procesor z tegra 2 250. Który wydajniejszy i szybszy?

 • Agusia

  Dzisiaj dostalam w przesyłce tablet Plug 10.1. Po 4 godzinnym uzytkowaniu jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jego funkcjonowaniem. Tablet chodzi idelanie – nie zacina sie, bardzo szybko i dokładnie reaguje na dotyk. Ekran jest na prawde jasny do uzytkowania wystarczy nawet najnizszy poziom jasnosci. Przy najnizszej jasnosci i 4h uzytkowania na internecie z Wi-Fi spadlo około 35% baterii. Zaskoczyla mnie jakos wykonania, wczesniej mialam w rece Kiano Dual i wedlug mnie roznica w zastosowaniu materialow jest spora ale to takie moje odczucie.

 • Krzysiek

  Jak można go zrootować?

 • qwerty

  OMG kobieto wracaj do podstawówki! nawet nazwy tabletu poprawnie przeczytać nie potrafi… “Plug” czytamy “Plag” – to nawet 10 latki wiedzą…

  • Będąc na antybiotyku różne rzeczy się mówi i pisze nie tak, jak trzeba. Ale mimo wszystko chyba nieco przesadzasz – jesteśmy w Polsce. A ja uwielbiam spolszczać wszelkie nazwy. Czy komuś się to podoba, czy nie.

   • Chris

    Ignoruj takich kolesi. To samo napisał na tabletmaniaku.

    • knyp

     Teraz pochwalił się swoją doskonałą angielszczyzną na fejsie Pluga.

   • Marcin

    Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)

   • Feniks

    koles najwyżej wrócił z iwentu :)… zadziwia mnie natarczywe poprawianie wymowy i pisowni w angielskim na roznych stronach , a co niektórzy nawet po polsku nie potrafia dobrze napisać.

  • Kola

   Cóż za finezyjny nick szanowny kuferty… :P

  • Biały

   “OMG kobieto wracaj do podstawówki!” Dla mnie na przykład dużo ważniejsze od poprawnej wymowy angielskiej jest dobre wychowanie. Od razu wdać, że w tym, qwerty, masz solidne braki.
   A to powtarzanie swoich wybitnych przemyśleń na kilku stronach – żenujące. Pozostaje tylko mamie się pochwalić.

   Kasiu – jak zwykle dzięki za recenzję.
   Pozdrowienia.

  • gosc

   OMG czlowieku naucz sie troche kultury. A jaki ci sie tu nie podoba to wracaj na pudelka.

 • Kola

  Można oczywiście powiedzieć wiele dobrego o tym urządzeniu, jak i wiele złego… wszystko zależy od tego jakie się ma do niego nastawienie… Ale żeby wyrobić sobie o nim zdanie, to trzeba się z nim zapoznać, poużywać itd… Ja jestem posiadaczem Pluga 10.1… więcej, posiadam też poprzedni model Plug Impact, obecnie zakupiłem 3 sztuki Pluga 10.1 (dla siebie i dla dzieciaków), jeszcze przed testami itd… Zaufanie do firmy się opłaciło. I byłem miło rozczarowany tym nowym produktem. Moja ocena jest w pełni zbieżna z recenzją Pani Katarzyny Pury. Oczywiście o gustach estetycznych się nie dyskutuje, to ocena indywidualna… :-)
  Używam, jestem zadowolony, podoba mi się. Mam go od 12 grudnia i już trochę poćwiczyłem. Za te pieniądze sprzęt bardzo udany. Ale kolejna dla mnie istotna rzecz to wsparcie dystrybutora i dobry kontakt z nim…

  • Chris

   Oho, chyba Pan Mikołaj S :)

   • Kola

    No faktycznie nic się nie ukryje… :D i to nie tylko przede mną :)

  • PapaSmurf

   Nie lubię się czepiać sformułowań ale nie istnieje coś takiego jak miłe rozczarowanie. Sporo ludzi używa takiego stwierdzenia. Rozczarowanie jest odczuciem negatywnym. Można być mile czy miło zaskoczonym ale nie rozczarowanym.
   A tak na marginesie ja postawiłem na KIANO 10.1 ale za mało czasu żeby się wypowiedzieć, choć do tej pory (kilka godzin) odczucia pozytywne.

   • hie hie hie

    Naprawdę smerfastyczna uwaga mości Papo! :D Chociaż mam wrażenie, że pod zacnego nestora podszył się tym razem Smerf Maruda ;) Mniejsza. Mam pytanie Papo: czy gwarancja Kiano obejmuje np. uszkodzenia w przypadku ucieczki przed Gargamelem? Słyszałem od Smerfetki, że nie do końca wiadomo, czy w Kiano gwarancja w ogóle istnieje. Ale to straszna plotkara, więc nie daję wiary ;) Dlaczego masz za mało czasu, żeby się wypowiedzieć? Chcemy usłyszeć dosłownie wyszystko na temat tego tabletu, zwłaszcza pod wpisem o zupełnie innym. Wiesz, żebyśmy się mogli pozytywnie rozczarować ;)

    Aaa, Papo, może czas zmienić nicka na “Klakier”? :P

   • Kola

    Skoro nie lubisz się czepiać… ;) no to się nie czepiaj :)
    Skup się na testowaniu swojej nowej zabawki i bądź sobie (jak tam wolisz) miło czy nie miło rozczarowany… ;)

    • PapaSmurf

     Ja tam wolę być miło zaskoczony niż rozczarowany ;)
     Faktycznie sprawdzam tego nowego Kiano. Dla mnie to pierwszy tablet. Testerem nie jestem ale mam kilka subiektywnych uwag jesli kogoś to interesuje:
     dźwięk szału nie robi, z wifi nie ma żadnych problemów (odległość do routera z 12m), 3G w AERO nie mogę sprawdzić bo brak zasięgu, bateria trzyma długo. Sam wygląd moim zdaniem przepiękny (może raczej bardzo ładny). Pluga na żywo nie widziałem, ale na zdjęciach od tyłu nie podoba mi się ta część z portami (w Kiano porty zamknięte klapką). Co do serwisu Kiano to wysłałem na maila 2 pytania odnośnie aero i widżetów. Oczekiwanie na odpowiedź około 1,5 dnia. Spodziewałem się szybciej ale nie jest najgorzej, Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał sprawdzać serwisu naprawczego.

  • mario

   No i warunki gwarancji!
   Do mnie Plug przyjdzie jutro.

 • Marcin

  Bardzo dziękuję za recenzję. PS Działają wszystkie wersje Angry Birds ?

  • Kola

   Angry birds, Bad piggies, Space i Star Wars u mnie działają :)

   • Marcin

    Dzięki za informację Kola

   • Marcin

    Kola jak się pobawisz tabletem daj nam znać co o nim myślisz

 • Michał

  Recenzja jak zawsze najlepsza. ,,Niezła kolekcja tabletów”

 • nordic

  Tak jak Pani napisała,niema się do czego przyczepić.Dzisiaj dostałem tą zabawkę ze sklepu kurierem aczkolwiek jest za wcześnie żebym coś napisał.Jestem w trakcie zabawy i ogólnie wszystko potwierdzam o czym Pani napisała.

 • knyp

  Byłem wściekły na Pluga, że kazał mi tyle czekać na ten tablet choć zamówiłem go w przedsprzedaży już miesiąc temu. mało brakowało, żebym odpuścił jak przesuwali dostawe co chwila ale nie znalazłem nic ciekawego w zamian. Miałem w rękach tablety m.in. wymienianych tu Kiano czy (zwłaszcza) Shiru i dziękuję za taką jakość.Zgadzam się w 100% z tą recenzją, że warto było zaczekać. Mam tego Pluga od czwartku i cieszę się jak dziecko :D nie jest to ipad ale kawał naprawdę dobrego taba za naprawdę świetną cenę. Recka bardzo OK.

  • Razer

   A co było nie tak z jakością Shiru? I który to był konkretnie model?

   • knyp

    Shogun A9 – kupiłem dzieciakowi gazetkę Scooby Doo z plastikową podróbką iPada. Jak dla mnie bez różnicy.

 • pszemo

  Kupiłem dzisiaj i jak dla mnie rewelacja, dodalbym tylko jedno recenzji. wysmienita jakosc dzwieku na dobrych sluchawkach (testowalem na CAL! ach)

  • knyp

   ja dostałem fajne zenhejsery i rysik w zestawie – naprawde świetny dźwięk!

 • Albertus

  Mam pluga od wczoraj, i ta wypowiedz pisana jest właśnie na nim. Po jednym całym dniu użytkowania jestem zadowolony. Zarówno jakość wykonania jak i frajda z obcowania z tym urządzeniem, utwierdziły mnie w słuszności mojego wyboru. Jedyne czego mi brakuje do pełni szczęścia to kompatybilny modem 3g z siecią aero2. Może ktoś już to potestował?

  • Bidl

   Skoro pisales swoj koment na tym tablecie i wiesz jak uzywac polskie znaki – prosze – oswiec mnie Kolego. Ja tez go trzymam w rekach ale nie wiem jak polskie ogonki uzyskac… Z gory dzieki!

   • Jak w każdym androidowym sprzęcie – przytrzymaj dłużej a dla uzyskania “ą” i analogicznie przy każdej literce.

    • Bidl

     Bardzo dziękuję-już opanowałem:) Przepraszam, ale to mój pierwszy sprzęt z Androidem..
     A w temacie… Test b.rzetelny i nie przekoloryzowany. Odpowiada rzeczywistości. Mój Plug nie ma problemów z obracaniem ekranu, ale np. też zauważyłem, że ekran jest b.czuły na dotyk-czasami wręcz przesadnie – może idzie gdzieś to wygulować? Pozdrawiam i zdrowia życzę!

 • n.

  chyba najbardziej podoba mi sie odpowiedz “producenta” – pisana przez czlowieka, a nie przez “dzial obslugi klienta”. Ciekawe, kiedy dojrzeja do tego Mikrosofty i Gugle.

 • Bartosz

  Witam,
  Skoro już mowa o budżetowych tabletach to aktualnie poszukuję taba dla dziewczyny 9.7-10.1 cala. Ma to być tablet z dwurdzeniowym procesorem, 1GB RAM, a takze z modemem 3G do1100 zł. Czy coś oprócz Kiano Core jesteśce mi w stanie polecic?

  Pozdrawiam

  • savoy

   Bardzo dobrze, że na starcie wyeliminowałeś Kiano. Zero serwisu. To znaczy teoretycznie działa. Spróbuj jednak dodzwonić się i coś załatwić… Nie istnieją. “Fajnie, że kupiłeś nasz tab ale zapomnij o nas kiedy pojawi się problem”

 • Chris

  Och, jaki nagły zalew pozytywnych opinii…
  …normalnie aż się chyba jednak skuszę na ten tablet…

  • A widzisz jakieś negatywne?

   Żeby nie było wątpliwości – recenzja przedstawia stan faktyczny; nie była pisana żeby się przypodobać Plugowi czy mu słodzić (bo i po co?). Po prostu to jeden z lepszych tabletów, jakie trzymałam w rękach w ostatnim czasie. Można się o tym przekonać czytając wcześniejsze testy.

   Zresztą, jak widać, moja recenzja jest zbieżna z opiniami posiadaczy tego sprzętu, które można przeczytać powyżej.

 • rzp

  Pytanie do Pani Kasi odnośnie tabletu tego i innych (w sumie nie tylko do Pani Kasi :) )
  Planuję kupić tablet – internet, pdf (duże), filmy i czasami gry. Docelowo planowałem kupić 10″ i nie ukrywam, że jestem bliski zakupu tego Pluga. Czy ta waga przy czytaniu z tabletu będzie bardzo odczuwalna? Może jednak skusić się na 7″ np. Nexus 7? Chciałbym zmieścić się w 900 zł, nie stronie od “chińszczyzny” bo nie musi być ona zła. Może jakieś podpowiedzi?

 • Karpaj

  Świetna recenzja Pani Kasiu. Tablet zamówiony, miałem sobie coś pod choinkę kupić, i to Pani pomogła mi wybrać.

  Zdrowia i smacznych pierogów na święta :) Zwłaszcza tego pierwszego

 • michal

  ja wlasnie z agito zamowilem kiano core 3g
  mam nadzieje ze dojdzie do konca tygodnia

  http://allegro.pl/tablet-kiano-core-10-1-dual-3g-2×1-6-16gb-ips-4-1-i2882841717.html

  wydaje sie miec wszystko co potrzeba …
  w cenie 1000zl nie ma czego wiecej wymagac .

  • Leśnik

   Kiano na 100% ma więcej niż trzeba… :)

   Od razu skocz z nim do fryzjera :D:D

 • GieKa

  W tych wideorecenzjach brakuje mi unboxingu, choćby jako osobnego filmiku. :)

 • savoy

  Tabletowo, dlaczego tolerujecie tu tylu spamerów od kiano?
  nie potrafią porządnie załatwić serwisu, ich graty ciągle się psują i tylko tak mogą pracować na wizerunek, że wynajmują spamerów!

  • knyp

   Brawo!

 • Rafyako

  Dwa pytania:
  Ten Plug to jest dokładnie ten sam model co Modecom 1002?
  Jakim cudem w Antutu zebrał on 11k punktów, skoro tablety na tym samym Rockchipie zbierają zwykle 8-9k?

  • Rafako

   Hmm. Mój california mm1001 też ma wynik 11k. W testach redakcyjnych miał wcześniej 8k. Najwyraźniej coś zmienili w Antutu, lub Android 4.1 daje takiego kopa.
   Tak czy inaczej tego Pluga nie tknąłbym palcem. Jest za drogi w porównaniu do californii. Dopłacać 300zł do tylko trochę bogatszego w piksele ekranu? Nie, dziękuję. Ale gdy będzie kosztować 650 zł, to pomyślę…

   • Łukasz

    A można sie kiedyś spodziewać recenzji tej Californi bo na razie cicho o nim na portalach

    • knyp

     Plug ma:

     – wyższą rozdzielczość
     – lepszą przekątną
     – lepszą jakość obrazu
     – dwa razy więcej pamięci
     – głośniki stereo.

     Rozważałem zakup tej kalifornii ale wolałem dołożyć do Plug i cieszę się bo w recenzji na benchmarku napisali, że California ma “niską rozdzielczość nagrań wideo”. To ja dziękuję za taki tab.
     http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/california-access-rzut-okiem.html

    • Rafako

     To jest ten sam tablet co Modecom 9702 oraz Pipo M1. Testowało go m.in. tabletowo. Test samej californii zrobił benchmark, bo to jest urządzenie firmy ściśle współpracującej z Komputronikiem.

     • knyp

      Jakkolwiek – znacznie słabszy niż Plug 10.1. Tak jak PipoM1 jest słabsze od PipoM2 itd. Różnica w cenie moim zdaniem całkiem zasadna wbrew temu co napisałeś powyżej.

     • Rafako

      Jednostkę operacyjną ma dokładnie taką samą, te same wyniki RAM, IO, odczyt/zapis na SD. Jakość obrazu oraz wykonania ZTCW też jest na podobnie wysokim poziomie.

      Że ma gorszą kamerkę i rozdzielczość od razu czyni go “znacznie słabszym”? Polimeryzowałbym :)

      Ta różnica w cenie też jest czymś wyjątkowym, bo przecież Modecom 9702 kosztuje zaledwie 50 zł mniej niż ten Plug. Jedynie California MM1001 jest istotnie tańsza. Co czyni jej zakup mocno opłacalnym. Zwłaszcza dla kogoś, kto kupuje pierwszy tablet w życiu :)

     • knyp

      rafako, czy tobie ktoś płaci za spamowanie na rzecz kalifornii pod artykułem dotyczącym pluga? Jestem zadowolony ze swojego zakupu ale bez przesady – nie latam po sieci i nie spamuję pod artykułami na temat innych tabletów, że mój jest najlepszy. TAK. Kalifornia ma na tyle gorszy ekran i kamerkę, że nie warto się nad nią zastanawiać. Widziałeś tego Pluga zadowolony właścicielu Kaliforni? Ciekawe gdzie.

     • Rafako

      Casus californii pokazuje jak plagi, yarviki i modecomy mimo, że są z niskiej półki, wyżymają klientów z kasy. Jak ktoś narzuca przyzwoicie niskie marże, to sprzedaje po 600-700 zł ten sam sprzęt, co inni importerzy po 900-950 (por. FreeTab 9702). I tylko o to chodzi – że to jedyna na rynku oferta szanująca portfel klienta.
      O Plugu vel Modecomie też będę pisał, jeśli wejdą na ścieżkę wojny cenowej. Na razie im się nie spieszy. Najwyraźniej trzeba poczekać, aż tego samego Pipo M2 obranduje California…

      Mnie tu chodzi o zasady, a Ty tu z jakimiś kwasami wyskakujesz.

   • Yupik

    Rafako, masz może zainstalowaną aplikację Kindle? Są litery? Mam mm1001 z Android 4.0.4 i w Kindlu mogę ściągać książki, otwierać je, ale nie ma tekstu, same puste strony. Na telefonie z Android 2.2 wszystko działa jak trzeba, a na mm1001 klops :(

    • Rafako

     U mnie działa bez problemu. Mam Androida 4.1.1

     • Yupik

      Dzięki za info. Zrobiłem update do 4.1.1 i wszystko śmiga jak trzeba :)

     • Yupik

      Po update do 4.1.1 u mnie też zaczęło działać :)

   • Dr Brass

    “Mnie tu chodzi o zasady, a Ty tu z jakimiś kwasami wyskakujesz.”

    HAHAHA :D Czyli mówisz “panie zupełnie niezwiązany z marką california” że jesteście tak słabi, że musicie się podpinać pod wpisy o zupełnie innym tablecie, żeby ktoś w ogóle zobaczył, że takie cudo jak wasz tablet w ogóle istnieje? :D Beka :D Musisz się bardziej postarać Rafako, bo wyskakując jak filip z konopi i pisząc takie bzdety obrażasz tylko inteligencję czytelników tabletowa.

  • Zmieniła się skala oceniania w AnTuTu – tu jest pies pogrzebany ;) Dlatego nie można porównywać wcześniejszych wyników z obecnymi.

 • Pani Kasiu,
  Czy w jakimś najbliższym czasie będzie można spodziewać się recenzji Yarvika ? :]

  • W tym tygodniu na pewno nie. Jeszcze go nie dostałam.

   • zgf1

    A tego Shiru 4 rdzeniowego? Jest szansa na recke, a moze juz takowa powstaje? ;)

    • Też go jeszcze nie mam. Możliwe, że przybędzie na dniach.

     • zgf1

      W takim razie z niecierpliwoscia czekam :)
      Dziekuje za informacje.

     • ZiemniaczanyZiemowit

      To ja jeszcze dorzucę pytanie, czy może droga Pani Kasia będzie niedługo recenzować Kiano Core 10.1 Dual 3g? Wydaje mi się, że jest tutaj wiele osób, które chciałby dowiedzieć się Pani opinii na temat tego tabletu. :) Pozdrawiam

     • Jeszcze go nie dostałam go testów.

     • ZiemniaczanyZiemowit

      Ok, czyli jeszcze poczekam :)

 • whocares

  Ainol Novo 9 FireWire warto czekać? miał być pod koniec roku ale cos na razie go nie widać :/

 • Rafako

  Wiadomo: co kto lubi. Jeśli ktoś szuka tańszego rozwiązania, to różnica w cenie będzie decydującą, bo te tablety różnią się, jak dla mnie, drobnymi szczegółami.

  • knyp

   Dokładnie – zgadzam się z Tobą.

  • knyp

   tylko kiedy ktoś szuka czegoś lepszego będzie wolał dopłacić – jak ja

 • r220

  do Rafako: jak dla mnie te drobne szczegoly sa decydujace :) Bo wg. mnie moze i parametry maja takie same, ale ZASADNICZO co je rozni od Siebie, to JAKOSC WYKONANIA…

 • onomatopeja

  mam go od wczoraj i potwierdzam wszytko z recenzji Pani Kasi, oczywiście są lepsze tablety
  np. Lenovo (sam się zastanawiałem) ale po pierwsze ma on tylko 9 cali no i kosztuje prawie 300 zł więcej
  Ja wybrałem Pluga i nie żałuje a w ramach przedsprzedaży dostałem jeszcze słuchaweczki Sennheiser HD 201 warte ok.80 pln

 • Wiktoria

  Zamowiłam Kiano Core 10 wczoraj przez infolinie Kiano, bardzo dobry kontakt, ma być dziś u mnie. przewazyło 3g , i współpraca z Aero2 :)

  • mates

   Tekst i komentarze dotyczące Pluga a kurna jak zawsze marketing Kiano robi wszystko by o sobie przypomnieć hehe :)

   • Gandalf

    Żeby tak jeszcze producent Kiano robił wszystko jak należy. Ale nie, lepiej zrobić wielki szum, ludzie nakupują a potem jak zwykle wszystko w serwisie. Czytałem już tyle wątków na ten temat że zwyczajnie nie wierzę w zainteresowanie Kiano.

    • ZiemniaczanyZiemowit

     Gandalf,

     Nie jestem przedstawicielem Kiano, ale muszę przyznać, że Pani Gosia z Kiano bardzo często stara się odpowiadać na pytania na forum i w razie czego przekierowuje sprawę do działu serwisowego – jest to coś, co wyróżnia firmę Kiano. A co do tabletów Kiano, ich recenzje wcale nie są aż takie złe. Przykład:

     http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/kiano-pro-10-dual.bhtml#opinie

     Osobiście zastanawialem się nad zakupem Kiano duala pro, ale wstrzymałem się aby dowiedziec się jak będzie wyglądał PLUG 10.1 oraz Kiano z 3G. Teraz czekam na recenzję Kiano 3G i podejmę ostateczną decyzję…

     Pozdrawiam,

     • Gandalf

      Nie wiem, kim jest Pani Gosia z Kiano, ale jak rozumiem kimś powiązanym z firmą. Ale Twoja wypowiedź przecież tylko potwierdza moje słowa – skoro przekierowuje do serwisu to chyba nie dlatego, że klienci chcą osobiście pogratulować producentowi udanego sprzętu :)

      Zresztą jak się poczyta te przytoczone przez Ciebie opinie z EURO to jeżeli tylko gdzieś pojawiają się wady, mowa o awaryjności. Zresztą w sieci można znaleźć nawet opinie pracowników sklepów, którzy sami piszą o tym problemie.

      Dlatego trudno mi uwierzyć, że nagle wszyscy wyczekują nowego Kiano, podczas gdy takie jaja działy się ze starym modelem.

     • ZiemniaczanyZiemowit

      Gandalf,

      Były wady, pewnie, ale wydaje mi się, że Kiano ma potencjał i jestem bardzo ciekawy ich modelu z 3G.

     • Gandalf

      Twojej ciekawości zapewne niedługo stanie się za dość, bo na tabletowie recenzje pojawiają się regularnie. Ja natomiast pozostanę przy swoim stanowisku. Dopiero testy i pozytywne opinie użytkowników mogą zrehabilitować Kiano w moich oczach.

     • zyndran

      Ściemy, ściemy ściemy – to wszystko na co was stać. Zamiast kiano powinniście nazywać się ściema.

     • ZiemniaczanyZiemowit

      ??? Zyndran, wszystko ok?

   • Jaa

    Kiano przy sprzedaży ma super kontakt. Nawet tutaj pani od marketingu sie udziela sprzedazowo. Gorzej jak zaczynaja sie problemy techniczne… Kontakt magicznie zanika :)

 • th

  Też przez jakiś czas czekałem na Plug-a (zwłaszcza po głosach z problemami z Kiano i Yarvik-iem). Ostatecznie w saturionie trafiła się oferta California Access MM1001 za 599 pln (niestety już po promocji)i od dwóch dni jestem jego szczęśliwym posiadaczem. Zaktualizowałem do 4.1.1 i jak na razie wszystko działa (nie testowałem jeszcze BT i ponoć kiepskiej kamerki, która mi akurat jest obojętna). Trochę brakuje głośników stereo, ale za taką cenę można się z tym pogodzić.

  Co do recenzji – kolejna którą przeczytałem i obejrzałem z przyjemnością. Cieszy, że są portale, dla których istnieją nie tylko firmy Samsung, Sony, Apple itp.
  Przy okazji recenzowania można by sprawdzać jak się zachowuje urządzenie w czasie ładowania (czy daje się go używać), czy można ładować z USB oraz czy występuje efekt jacuzzi. Zakładam, że skoro Kasiu nie wspomniałaś o tym, to problemy nie występują.

  A wszelkich purystów językowych zachęcam do stworzenia własnej recenzji :).

  • Yupik

   Działa aplikacja Kindle? U mnie na mm1001 książki nie mają zawartości – puste kartki.

 • r220

  onomatopeja: A co powiesz na Shogun 10 Ultimate albo Yarvika?

  • Razer

   Ja już dostaję małego kręćka z tymi tabletami. Lenovo IdeaTAB jest fajny ale ma słabiutki ekran TN (kiepskie kąty), Acery Iconie są dobrze wyposażone ale ciężkie (700g), Galaxy Tab 2 byłby super gdyby nie słaby, dwurdzeniowy procesor, identycznie sprawa wygląda z Sony S. Transformer TF300T jest niezły ale ciężkawy, w dodatku ma beznadziejnie rozwiązane głośniki. Ten Plug byłby ciekawy, ale ma dwa rdzenie i też swoje waży. Idealny byłby Note 10.1, tylko ta cena… Więc na polu boju zostają nowe Shiru Shoguny, Ultimate (z ekranem FullHD) i Power. Jeśli coś z nimi będzie nie tak to sam nie wiem na co się zdecyduję :)

 • Tomasz

  Jak działa sieć bezprzewodowa w tym ustrojstwie? Czy zasięg jest dobry?

 • Tomasz

  I jeszcze jedno pytanie do użytkowników tabletu California A jak tam ma się sprawa z zasięgiem WI FI bo puki co ten tablet nadal kosztuje 599zł. Bardzo mnie ta kwestia interesuje ponieważ niemal w każdej chwili korzystam z internetu. Mugłby ktoś porównać zasięg z telefonem i podać w metrach odległości od routera w jakiej tablet łączy się bez żadnego problemu. aha i czy jak się wyjdzie do jakiegoś innego pomieszczenia.

  • th

   Dokładnie nie testowałem, u mnie działa przez ścianę i drewniane drzwiczki od wnęki w której stoi. Z odległości ok. 8 metrów – mam 2-3 kreski z 4 i prędkość pobierania (z Google Play) w okolicach 2-3 MB/s. Innych testów prędkości nie wykonywałem, być może pobieranie z innych lokalizacji (niż GP) działałoby jeszcze szybciej. Ogólnie nie mogę narzekać.

  • Rafako

   Zasięg działa bez szaleństw. Mój póki co nie ma wady typu ciągłe zrywanie połączenia, co w chińczykach jest ponoć jest powszechne.

 • Cholera, czekałem tylko, aż ktoś zacznie spamować tu z tym dziadowskim California Access. Jak bumcyk – pod każdym testem pojawia sie ktoś i przypomina o tym bublu. Arrrrgh!

  • th

   I dobrze, gdyby nie komentarze przy okazji innej recenzji, nie wyhaczyłbym go za 600 pln.
   Poza tym skąd takie określenia jak bubel i dziadostwo – trafiłeś na wadliwy egzemplarz czy może wszystko co kosztuje poniżej 2.5k pln, nie ma ekranu HD, GPS-a, 3G i czterordzeniowego procka jest dziadostwem ?

  • Rafako

   Taki sam bubel jak Plug, Yarvik czy Modecom. A spamują najwyraźniej zadowoleni klienci, jak ja.

   • armored

    Uuu… tutaj też polecałeś?

    “Ok wszystko juz jasne.
    Bylem ogladalem dokladnie bardzo dokladnie i podziekowalem.
    Nie jest to zle ale jak porownalem z asusem nexus 7 to roznica klas.
    California “nie wie” co to biel – wszystko co ma byc biale jest zolte.
    Pozostale kolory jakies wypalone np. czerwien jest pomaranczowa.
    Ogolnie nie polecam ludziom ktorzy maja “wrazliwe” oko. ”

    Sorry, mam wrażliwe oko…

    http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=62515&pid=624457&st=0&#entry624457

 • Robson

  Witam.
  Czy mogę prosić Was o kilka słów komentarza nt samego wyświetlacza w stosunku do jakiegoś lepszego markowego sprzętu np Asus TF300T.
  Nie chodzi mi abyście pisali, że to porównanie bez sensu bo różnica w cenie jest znaczna, chciałbym poznać opinie tych co mieli styczność i dali parę słów komentarza nt wyświetlacza.
  Dziekuję

  • Rafako

   Sam porównania nie robiłem, ale krąży opinia, że kładąc obok siebie tablety Pipo i Samsung Tab oraz Note nie widać różnicy na niekorzyść chinola.

 • Marcin

  Plug zamówiony. Może dotrze na piątek. Uff. Ale mnie to męczyło. Czy czekać czy nie, już miałem zszarpane nerwy. Pewnie po świętach wystawię na Allegro swój Viewsonic

 • jacmus

  Pani Kasiu.
  W związku z często pojawiającym się pytaniami dotyczącymi zasięgu WIFI w tabletach mam propozycję, aby dodać do recenzji stały punkt oceny ,poprzez sprawdzenie jakimś programem (np. wifi analizer) skuteczności zasięgu np. z kilku stałych punktów odległości przy tym samym routerze i podanie wartości w db.
  Takie wyniki z porównania różnych modeli tabletów lub innego urządzenia np. smartfon (jako wzorcowego) mogą być miarodajne i dawać pogląd na tą funkcję, bez której funkcjonalność tabletu jest zasadniczo ograniczona, w praktyce żadna.
  Mówienie w recenzji, że wifi ma zasięg 1-2 kreski na 4 jest mało precyzyjny, ponieważ przy 1 kresce może nie działać już wifi i zrywać połączenie.
  Kupując tablet chcielibyśmy, aby wifi działało w domu w odległości do 12m przez 2 ściany lub przez strop czyli parter i piętro.

  Problemy w moim przypadku opisywałem w komentarzach do
  Promocja: Shiru Shogun 10 w akcji Gazety za 699 złotych
  05.12.2012, 15:57.

  Myślę że taki test byłby bardzo pomocny dla przyszłych użytkowników i gorąco zachęcam do przeprowadzania przez Panią takich testów tym bardziej, że nie jest to skomplikowane i wykonanie trwa co najwyżej kilka minut.

  Dziękuję i Pozdrawiam

 • onomatopeja

  co do ekranu w Plug-u to porównując go do Super Amoled Plus w moim SGS2 to wygląda blada, tylko że ja za ten smartfon zapłaciłem kiedyś prawie 1800 zł a ten Plug kosztuje niecałe dziewięćset
  Także nie można wymagać kolorów i kontrastu samsungowskiego super amoleda
  Poza trochę bladym ekranem to wszystko mi się podoba w tym Plug-u, szczególnie głośniki i ich umiejscowienie z przodu
  Wreszcie ktoś pomyślał

  • dawidd

   Zastanawiam się co w tym umiejscowieniu głośników jest takie super. Może to, że jak trzymasz tablet to zasłaniasz je rękoma. To najgłupsze umiejscowienie głośników jakie można było wymyśleć. Ale przekonasz się o tym jak weźmiesz go do ręki.

   • armored

    Wziąłem do ręki, problemu nie widzę. Dźwięk mam czysty nawet jak się mocno zgłośni.

 • ace2

  Wszystko prawię pięknie, jedynie brak Gorilla Glass zastanawia i zniechęca.

 • Kysiek_o_O

  ktoś wie jakie modemy 3g są kompatybilne z tyg plugiem?? bo mam ten tablet i chcę kupić modem we własnym zakresie

 • Apacz
  • savoy

   Znowu uaktywniła się sfora kianowych naganiaczy! tabletowo, powinniście wycinać ich spam dopóki nie zaczną zwracać kasy klientom za psujące się buble i dopóki nie zaczną normalnie traktować klientów. dno i porażka. oddajcie mi kasę, nawet reklamacją się zająć nie umiecie, patałachy

  • zyndran

   Z daleka od Kiano. Psują się a potem jest problem z reklamacjami…

   • marek

    ja tam na Kiano nie narzekam. A co do pana z nhl.pl to pani Gosia pisała juz na ten temat. Więc nie będe się powtarzał. Widać że konkurencja nie śpi i pewnie stąd te negatywne , nie merytoryczne i nic nie wnoszące posty.

    • wheelchair

     Ja też już nie narzekam na kiano, sprzedałem badziew i niech teraz ten kto kupił się martwi :)

    • wheelchair

     Też już nie mam problemów z Kiano, opchnąłem na allegro i niech teraz się martwi koleś, co ten badziew kupił :D

 • Marcin “Azwakh” Wojciechowski

  Z zaprezentowanych tabletów budżetowych ten wydaje mi się najlepszym i najbardziej godny zainteresowania choć ja wolę sprzęty bardziej markowe szczególnie po kiepskich doświadczeniach z Multipadem.

 • VooDoo

  Asphalt 7 może nie działa ale NFS:MW chodzi.

 • Smok

  Jak tablet wypada w porównaniu z Kiano Core 10.1 3G tylko 100 zł różnicy a kiano ma wbudowane 3G i nie ma problemów z kompatybilnośćią z siecia aero2 (w przeciwieństwie do Pluga) oraz grami co jest bardzo dziwne w przypadku Pluga że na wszelkich urządzeniach z Andkiem 4.1.1 taki np. Asphalt 7 smiga bez problemu a na Plugu niestety nie.

  • Falcon

   Jak znam życie to guzik będzie z tego 3G, bo ono tańsze nie jest bez powodu. Uważaj bo strasznie awaryjne są te modele, bez przerwy widzę jak ludzie piszą, że znowu jakiś wylądował w serwisie. Szkoda, bo dobrze się zapowiadali, a teraz wtopa za wtopą i muszą obniżać ceny, żeby złapać klienta.

 • Majkers

  Mam pytanie bo nie wiem czy to normalne. Wczoraj rozładował mi się tablet i sam się wyłączył. Podłączyłem go do ładowarki sieciowej a on sam zaczął się włączać. Więc znów go wyłączyłem a on uparcie się odpala. I tu moje pytanie. Czy do ładowania sieciowego wymagane jest działanie tabletu czy może u mnie jest coś nie tak?

  • Mr Vice

   Nic nie bój, u mnie też się włącza przy ładowaniu :) W tym modelu tak to rozwiązali, stary mógł się ładować na wygaszonym.

 • dynio

  Chciałem coś kupić na święta, ale z tego co widzę muszę się uzbroić w cierpliwość. Poczekam do stycznia lub lutego, może coś się wyklaruje.

  • PapaSmurf

   Myślę, że masz problem. Pewnie jak czyta się te wszystkie komentarze to człowiek “głupieje”. Ja miałem to samo. Dla mnie to był zakup pierwszego tabletu. Zawsze znajdzie się ktoś komu dany tablet przypasuje, a drugi który będzie widział w nim prawie same wady. Nawet jak się czyta o tabach z wyższej półki, a może tylko droższych bo markowych to też opinie potrafią być diametralnie różne. Moim skromnym zdaniem to w lutym wcale nie będziesz “mądrzejszy” w temacie co kupić. Życzę udanego wyboru.

   • dynio

    może masz i rację, pomyślimy , zobaczymy ;)

    • dynio

     Jednak poczekam, styczeń, luty to najlepsze promocje !

 • marco

  dlaczego na Plug-u nie chodzą niektóre gry i czym to jest spowodowane. Może trzeba napisać kartkę świąteczną do producenta i dystrybutora z tym zapytaniem. Boję się że jest to wada i to nie wada systemu.

  • Geronimo

   Zerknij z łaski swojej na fanpage Pluga, tam najszybciej pojawiają się rozwiązania wszystkich problemów.

 • Może mi ktoś powiedzieć czy lepiej by było kupić tablet Pluga 10,1 czy może Goclivera R105BK? Głównie chodzi mi o granie na tablecie a na tej stronie u góry ktoś powiedział że na Plugu 10,1 niektóre gry nie śmigają bo marka Pluga 10,1 jest mało znana i dlatego gry nie są kompatybilne z tym tabletem i dlatego nie chodzą. Dlatego moje pytanie czy lepszy Gocliver bo ta marka jest lepiej znana i na nim gry np. takie jak GTA 3 lub Asphalt 7 heat powinny działać czy może za jakiś czas na Plugu 10,1 też te gry będą chodzić poprawnie?? Jak ktoś może to prosiłbym o sprawdzenie jeszcze raz czy na Plugu 10,1 te gry ( Asphalt 7 i GTA 3 ) działają czy nie.

  Prosze o odpowiedzi. I z góry dziekuje.

 • Krzysiek

  Ponawiam pytanie o dostępność roota.
  Która metoda będzie odpowiednia?

 • Michał

  Czy na android 4.1 działa skype? Na necie pojawiły się posty o jakiś problemach. Czy android radzi sobie ze sterami do bezprzewodowych słuchawek z mikrofonem? Pozdrawiam

 • Michał

  PS
  …mam już kręćka od czytania różnych komentarzy a muszę zakupić tableta gdyż wyjeżdżam do pracy za granice…sam zastanawiam sie nad markowymi lub niemarkowymi tabletami PLUG jest całkiem interesującą alternatywą…

 • jan

  Witam

  czy jak uruchomie na Operze (lub innej przegladarce) sewis typu Groveshark/Deezer/inny w wersji web (nie mobilnej) to czy ten tablet (i android ) dadza rade z flash’em, na ktorym bazuja te serwisy? Dzieki za odp. Cheers!

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Jeżeli tablet posiada wsparcie dla wtyczki Flash Player to powinien jak najbardziej otwierać ego typu strony. Jeżeli nie to zawsze pozostaje znakomita przeglądarka Puffin obsługująca Flasha na zasadzie streamu tak jak w przypadku iOS.

 • Łukasz 81

  Witam!
  Pytanie do Pani Kasi ew. innych którzy są w temacie.
  Czy taki tablecik mogę podłączyć kablem hdmi do tv lcd i normalnie użytkować ( chodzi mi o przeglądanie stronek www, oglądanie filmików na youtube no i zwykłych filmów na ekranie większym niż 10 cali. Za odpowiedź z Góry THX!

  • PapaSmurf

   Tak. Przynajmnij tak jest w moim inego producenta, ale myślę, że tak mają wszystkie.

 • greg43

  Witam.
  Chodzi mi o Bluetooth, który w ustawieniach wyświetla się na szaro i jest wyłączony. Po ustawieniu na pozycję “wł” wraca po chwili na “wył” i nie można znaleźć żadnego urządzenia. Co zrobić, żeby zadziałało?

 • Arti

  Witam a jak do tego się ma goclevwer r974 ??

 • karolina

  A jak tam odklejający się ekran?

  • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

   Czyżby w Plugu 10.1 również ekrany się odklejały obudowy? Jeśli tak to zaczynam się niepokoić.

   • karolina

    Niestety, chyba tak. Mój egzemplarz posiada tę wadę i czytając komentarze na FC Pluga i na Android.com.pl dochodzę do wniosku, że prawdopodobnie wszystkie, albo prawie wszystkie Plugi mają ten defekt…

    • Chris

     W takich chwilach cieszę się, że nie kupiłem tabletu w przedświątecznej gorączce. 2 tygodnie i wychodzą wady…

   • travelmate

    Na pewno nie wszystkie. Mojemu nic się nie dzieje :D Może jakaś partia była uszkodzona? Zresztą wiecie jak działa obsługa w Plugu, jeżeli wada jest fabryczna to przecież wymieniają takie rzeczy na poczekaniu ;)

 • Zbyszek

  niestety mój plugin 10 zakupiony w grudniu to bubel. Okazuje się że jeśli podczas ładowania baterii próbuje wyłączyć tablet to i tak on po wyłączeniu sam się uruchamia. Z początku ekran był bardzo czuły wystarczyło lekko ikonkę dotknąć a wszystko się uruchamiało teraz po krótkim czasie używania trzeba już niemalże walić w ekran na dana ikonkę ażeby odpaliła. Złożyłem reklamacje zobaczymy jaka będzie odp

  • luki

   Podczas ładowania ekran zawsze jest uruchomiony – to nie wada, każdy Plug tak ma, chyba nie doczytałeś jak ludzie o tym pisali. Co do wrażliwości ekranu to nie poinstalowałeś czasem jakiś zasobożernych programów? Jeśli tak, to polecam Task Killera. Zwłaszcza jak piszesz, że “z początku był czuły” – ja mam od grudnia i nadal jest czuły ;)

  • mefisto

   Nazywasz tablet bublem, bo ci matryca pracuje podczas ładowania? Była czuła, a teraz nie jest? Ten komentarz mi wali trolololo na kilometr. Nie warto nawet polemizować z takimi idiotycznymi opiniami.

   Tablet nie przechodzi w stan wstrzymania podczas ładowania, bo tak jest ustawiony. I nie jest to wada! A ekran nie stracił czułości sam z siebie, tylko pewnie sam coś przy nim zmajstrowałeś.

 • Chris

  Ile pamięci wewnętrznej przeznaczonej jest na aplikacje?
  Pytam, bo NavroadNexo ma podobne parametry, tylko że tam okazało się, że na aplikacje jest tylko 512MB.
  Dopiero teraz wyszła aktualizacja zwiększająca miejsce do 4GB.
  A jak to jest w Plugu? (przy okazji może ktoś wie jak to jest zwykle w innych tabletach)

 • Zbyszek

  Odetchnąłem u ulgą. Właśnie dzisiaj otrzymałem zupełnie nowy tablet.
  Domyślam się więc że tamtego nie dało się naprawić. Więc mam zupełnie nowy. Jak na razie wszystko śmiga że hej. Zobaczymy jak długo.

 • Rachu

  Witam, mam pytanko czy ktoś z Was sprawdzał jak działa serwis HBO GO na tym tablecie? Dzwoniłem dzisiaj do biura obsługi klienta i dostałem informację że jeszcze tego nie testowali. Jak sprawdzą to napiszą maila.

  • pinokio

   Daj znać co odpiszą bo się zastawiam nad założeniem Netii. :)

 • Poso

  chce kupić tableta i zastanawiam się co będzie lepsze ten plug czy shogun pro ?

  • malarz

   To zależy. Plug ma świetne wsparcie ze strony dystrybutora – popatrz na ich profil na fb, bez ściemy piszą o wadach i zaletach produktu, rozwiązują problemy. Poza tym plug to jeden z ciekawszych tabletów przełomu 2012/2013. A o shogunie pro… nie słyszałem, chyba że masz na myśli Shogun Power albo Kiano Pro Dual (poczytaj opinie o obu).

 • ALFik

  Czy na tym tablecie działa gra Plants vs Zombies?

 • VooDoo

  Raczej nie – w sklepie pisze “Ten produkt jest niezgodny z Twoim urządzeniem.”. Ciekawe o co chodzi ma na telefonie pisze że zgodne (LT18i).

  • ALFik

   Hmm…słabo. Strasznie ją lubię. A jakby zainstalować ją nie ze sklepu, a z “instalki” sciągniętej z internetu?

 • Marek

  Czy ktoś może polecić etui do plug 10.1 ?

 • Danny

  No, no 10.1 wygląda całkiem interesująco, dużo pozytywnych opini juz na jego temat słyszałem i nie wiem czy sam nie pokusze się na to cacko. Chyba jeden z ciekawszych tabletów na ryknu

 • Czy ktoś jeszcze jest szczęśliwym posiadaczem Plug 10.1?
  Przymierzam się do kupna tabletu, śledzę to recenzję i już sama nie wiem. Jestem zainteresowana najbardziej Plugiem, ale im więcej czytam, tym więcej się dowiaduje na temat innych tabletów. I teraz już nie wiem: Plug 10.1, Aino Hero, Kiano Core 10 Dual, czy może Prestigio Ultimad 10?
  Na początku byłam zdecydowana na Shoguna, ale większosć wypowiedzi jest jednak negatywna…

 • Chyba podjęłam właśnie decyzję. I decyduję się na Pluga :-)
  Mam pytanie, czy podczas ładowania można go użytkować?

 • VooDoo

  Można (przynajmniej u mnie nie ma problemów) – tylko ten kabel z ładowarki :)

 • karolina

  Jednak wada odklejającego się ekranu była nie do przeskoczenia, a szkoda, bo tablet całkiem dobry. Sprzęt został zwrócony do sklepu. Co do obsługi klienta, to rewelacja, inni mogą się uczyć od Pluga jak to powinno wyglądać. Myślę, że jak pojawi się u nich coś ciekawego, to dam im jeszcze jedną szansę. Myślę o czymś 8-9 cali z 3g i dobrym prockiem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona