Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 (wideo)

Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1

Tablet – multimedialny prostokąt z czterema zaokrąglonymi rogami. Tak można powiedzieć o każdym przedstawicielu tego segmentu. Nic więc dziwnego, że producenci starają się wprowadzać do swoich produktów rozwiązania, które wyróżniają ich tablety na tle pozostałych. W przypadku najnowszego tabletu koreańskiego Samsunga, jest nim przede wszystkim możliwość obsługiwania sprzętu rysikiem, praca w dwóch jednocześnie otwartych programach w dwóch oknach obok siebie (szkoda, że tylko sześć aplikacji obsługuje ten tryb…), czterordzeniowy procesor Exynos (pierwszy tablet z tą jednostką, reszta pracuje na Tegrze 3 od NVIDII) czy możliwość korzystania z niego jako pilota do urządzeń multimedialnych, np. telewizorów. Jak widzicie, Samsung Galaxy Note 10.1, bo właśnie o nim mowa, już na pierwszy rzut oka nie jest typowym przedstawicielem tabletów. I właśnie dlatego z niecierpliwością czekałam na możliwość przetestowania tego urządzenia. A jak już nadeszła, sprawdziłam jego funkcjonalność od deski do deski. Jeśli więc jesteście ciekawi jak flagowy tablet Samsunga radzi sobie w codziennym użytkowaniu, zapraszam do recenzji Samsunga Galaxy Note 10.1.

Na początku zapoznajmy się z parametrami technicznymi Samsunga Galaxy Note 10.1:
– ekran 10,1″ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli,
– czterordzeniowy procesor Exynos o częstotliwości taktowania 1,4GHz,
– 2GB RAM,
– 16GB pamięci wewnętrznej,
– Android 4.0 Ice Cream Sandwich,
– 3G, WiFi,
– DLNA,
– aparat o rozdzielczości 5 Mpix z LED,
– kamerka 1,9 Mpix,
– GPS z Glonass,
– akumulator o pojemności 7000 mAh,
– slot kart microSD,
– Bluetooth 4.0,
– wymiary: 256,7 x 175,3 x 8,9 mm,
– waga: 593 g.

Pierwsze wrażenia, wstępny przegląd

O tym, że uwielbiam wszelkiej maści urządzenia elektroniczne w białej wersji kolorystycznej, już na pewno doskonale wiecie. O tym, że Samsung Galaxy Note 10.1 wizualnie mi się podoba – również i to w dodatku od kilku miesięcy, a dokładniej od lutego, kiedy to na targach MWC 2012 w Barcelonie miałam okazję chwilę z nim poprzebywać na stoisku koreańskiego koncernu, gdzie był promowany najbardziej ze wszystkich urządzeń (a obok można było znaleźć między innymi tablety Galaxy Tab 2 10.1 i Galaxy Tab 2 7.0). Tym bardziej cieszy mnie fakt, iż urządzenie pod tym względem nie zmieniło się w finalnej wersji. Sprzęt może się podobać. Wzornictwem nie przypomina żadnego tabletu pozostałych producentów, przez co złośliwi zauważają, że to świetny skutek patentowej wojny z Apple.

Samsung zdecydował się na umieszczenie głośników stereo z przodu – po jednym z obu stron ekranu, w górnej połowie urządzenia. Według mnie jest to świetne rozwiązanie z co najmniej trzech powodów. Raz, że podczas trzymania modelu w rękach nie ma możliwości ich zagłuszenia przez przypadkowe zatkanie palcem lub też zetknięcie z jakąkolwiek powierzchnią, na której leży; dwa – dźwięk jest bardziej słyszalny niż gdyby głośniki były z tyłu; trzy – dzięki nim wyróżnia się designem na tle pozostałych tabletowych propozycji dostępnych na rynku.

Samsung Galaxy Note 10.1 Samsung Galaxy Note 10.1

Samsung umiejscowił wszystkie przyciski funkcyjne na górnej krawędzi urządzenia. Znajdziemy tu włącznik służący również do usypiania i budzenia modelu oraz przyciski do regulacji głośności (osobiście wolę jednak, gdy są na lewej krawędzi). Zaraz obok umieszczono port IRDA, za pomocą którego możemy używać Galaxy Note 10.1 jako pilota, slot kart pamięci microSD, 3,5 mm jack audio oraz slot kart SIM. Dolna krawędź skrywa w sobie tylko i wyłącznie 30-pinowy port Samsunga, znany z pozostałych tabletów tego producenta. Jak widzicie, sprzęt nie oferuje portu USB raz wyjścia HDMI. Drugi brak próbowałam obejść odpowiednią przejściówką, niżej przeczytacie z jakim skutkiem. Z przodu, na górnej ramce w jej centralnej części, znajdziemy kamerkę do połączeń wideo oraz głośniki stereo, natomiast z tyłu – aparat o rozdzielczości 8 Mpix z diodą doświetlającą.

Samsung Galaxy Note 10.1

Przyczepić się można jedynie do materiałów, z których zrobiona została tylna obudowa. Od urządzenia z wysokiej półki cenowej, a Galaxy Note 10.1 niewątpliwie się do niej zalicza, oczekujemy świetnej jakości wykonania i równie dobrych materiałów. Niestety, tu Samsung nieco nas zawiódł. Urządzenie oferuje plastikową obudowę, która wygląda po prostu tandetnie. Moim zdaniem ma to marginalne znaczenie w ogólnym rozrachunku, ale nie sposób o tym nie wspomnieć.

Samsung Galaxy Note 10.1 świetnie leży w dłoniach i jest ultralekki (nie czuć, że waży prawie 600 g). Gdy wyjęłam go z pudełka aż się chwilę głupio zastanawiałam czy aby na pewno nie jest to atrapa bez baterii i innych ważnych komponentów ;). Świetne wzornictwo łączące w sobie współgranie bieli i srebrnych wstawek, niewiarygodnie niska waga, do kompletu brakuje jeszcze tylko tego, co najważniejsze – niezawodnego działania i szerokich możliwości wykorzystania jako narzędzie zarówno rozrywki, jak i pracy. I właśnie temu poświęcona została pozostała część niniejszej recenzji Galaxy Note 10.1.

Samsung Galaxy Note 10.1

3G

Ku mojej uciesze, Samsung Galaxy Note 10.1 oferuje 3G, czyli w jego obudowie znajduje się slot kart SIM, do którego należy włożyć kartę standardowych rozmiarów (nie miniaturową, jak w przypadku iPada). Pytaliście czy współpracuje z bezpłatnym internetem Aero2 – jak najbardziej, nie ma z nim żadnego problemu. Wystarczy wsadzić kartę do wspomnianego slotu znajdującego się na górnej krawędzi urządzenia i nieco ją skonfigurować (w ustawieniach APN musimy wpisać nazwę sieci “darmowy” – reszta ustawień powinna pobrać się automatycznie; przynajmniej tak było w moim przypadku). Oczywiście można korzystać ze wszystkich ofert krajowych operatorów.

Poniżej znajdziecie screeny pochodzące z aplikacji SpeedTest, pokazujące szybkość pobierania i wysyłania danych na Aero2 w następujących miejscach: w centrum Warszawy (po lewej) oraz w centrum Kielc (po prawej). Nie są powalające, ale należy pamiętać, że jest to internet darmowy – do podstawowych zadań, jak przeglądanie stron internetowych, pisanie newsów czy pisanie mejli, nadaje się znakomicie.

samsung galaxy note 10.1

Można dzwonić i odbierać SMS-y? Można, trzeba jedynie pamiętać, by w urządzeniu znalazła się karta umożliwiająca wykonywanie połączeń głosowych (czyli nie “data”).

samsung galaxy note 10.1 samsung galaxy note 10.1

Wyświetlacz

Chyba największe obawy w potencjalnych klientach, którzy myślą nad kupnem Galaxy Note 10.1, wzbudza wyświetlacz. A to za sprawą faktu, iż nie został wykonany w technologii IPS, czyli teoretycznie nie powinien oferować szerokich kątów widzenia, dobrego odwzorowania kolorów czy świetnego kontrastu. W rzeczywistości nie jest tak źle, jak by się mogło wydawać. Co prawda IPS to nie jest, ale za przesadne można uznać stwierdzenie, że ekran Galaxy Note 10.1 jest zły. Owszem, można się przyczepić do kątów widzenia, które nie są zbyt idealne czy innych szczegółów, ale po drugiej stronie barykady stoi technologia Wacoma, dzięki której urządzenie możemy obsługiwać specjalnym rysikiem S Pen. Samsung wyszedł z prostego założenia: coś za coś (chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że każdy dodatek w postaci choćby technologii IPS czy wyższej rozdzielczości, powoduje wzrost ostatecznej ceny produktu… a za “sprzęt idealny” przyszłoby nam zapłacić krocie).

Drugą wadą urządzenia, jaką notorycznie wymienia się w sieci, jest niska rozdzielczość. Według mnie jest to argument z gatunku „skoro nie ma się do czego przyczepić, przyczepię się do rozdzielczości”. Galaxy Note 10.1 oferuje ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, co jest obecnie standardem – tylko nieliczne urządzenia posiadają wyświetlacze o wyższej rozdzielczości (pewnie na to zagranie Samsung zdecyduje się w następcy Galaxy Note 10.1, ale to melodia przyszłości…). Czcionki na stronach internetowych są czytelne i ostre, nie ma problemu z odczytaniem treści.

Samsung Galaxy Note 10.1 Samsung Galaxy Note 10.1

Wyświetlacz i funkcjonalność rysika S Pen

Wyświetlacz świetnie reaguje na dotyk, nawet na najlżejsze muśnięcia palcem. Ale w przypadku ekranu Samsunga Galaxy Note 10.1 najistotniejsza jest kwestia dotycząca funkcjonalności stylusa, który obsługuje aż 1024 poziomy nacisku. S Pen, bo taką właśnie nosi nazwę, znalazł swe miejsce w specjalnej wnęce w obudowie tabletu w prawym dolnym rogu, a każde jego wysunięcie powoduje pojawienie się na ekranie ikonek-skrótów do kilku aplikacji.

Grafikiem nie jestem, ale wydaje mi się, że mam na tyle bystre oczy, by dostrzec minimalne opóźnienie między momentem pisania a pojawiania się wprowadzonej treści na ekranie. Mi to nie przeszkadzało, można się do tego przyzwyczaić, aczkolwiek bardziej wymagające osoby będą musiały nieco poćwiczyć cierpliwość – ale nie przesadnie.

Podstawowe gesty oferowane przez S Pen (wszystkie uaktywniamy przytrzymując fizyczny przycisk na rysiku):
– przesunięcie rysika w dół: wywołanie menu,
– przesunięcie rysika w lewo: cofnięcie do poprzedniego widoku,
– dłuższe przytrzymanie rysika: zrobienie screenshota, którego można później edytować,
– dwuklik na ekranie: wywołanie małego ekranu notatki.

samsung galaxy note 10.1

Dłuższą chwilę uwagi należy poświęcić aplikacji Notes S. Ta oferuje możliwość korzystania z sześciu różnych narzędzi (od ołówka po flamaster) o różnej grubości i w różnych kolorach oraz trzech przydatnych funkcji:
– dopasowanie formuły (wzory matematyczne, itp.) i możliwość wyszukania rozwiązania zadania w wyszukiwarce Wolfram Alpha, dzięki funkcji Formula Match, która rozpoznaje skomplikowane formuły i wyszukuje szczegółowe rozwiązania,
– dopasowanie kształtu (figury geometryczne, linie proste, strzałki, itp.), dzięki funkcji Shape Match, która automatycznie koryguje linie i kształty
– konwersja pisma ręcznego na tekst (system działa świetnie, aczkolwiek trzeba się nieco nauczyć jego działania).

Tworząc notatkę na jednym z ośmiu dostępnych szablonów, możemy ją nagrywać, by później odtworzyć i pokazać komuś w jaki sposób coś narysowaliśmy. Co więcej, możemy również nagrać swój głos, jako komentarz. Każda notatka może się składać z tekstu, rysunków, zdjęć/screenshotów, filmików, fragmentów książek czy nawet map. Zastosowanie rysika jest bardzo obszerne, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

samsung galaxy note 10.1 samsung galaxy note 10.1

Pytaliście jak to jest z pisaniem po ekranie, gdy opieramy na nim rękę. Ktoś mi już zarzucił pod jednym z filmików, że nie wiem czym jest opcja “Ograniczenie wprowadzania wyłącznie do użycia rysika” (ikonka znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, obok możliwości nagrywania komentarza do notatek). Otóż wiem, testowałam i wcale nie uzyskałam lepszego rezultatu niż gdy opcja ta była wyłączona. W wielu przypadkach, gdy rękę opierałam o ekran, nie udawało mi się wprowadzić treści tak, jak tego chciałam; występowały problemy – zarówno, gdy opcja była włączona, jak i wyłączona.

Samsung Galaxy Note 10.1

Oprogramowanie, system operacyjny, aplikacje, działanie

Samsung Galaxy Note 10.1 pracuje obecnie pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich (4.0), ale zapowiedziana została dla niego aktualizacja do najnowszej wersji systemu – Jelly Bean. Nie została jednak podana konkretna data wypuszczenia update, więc pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość. Na system standardowo nałożona została nakładka Samsunga – TouchWiz, która, z założenia, ma pomagać w korzystaniu z tabletu. I to zadanie spełnia w 100 procentach.

Na ekranie tabletu, poza trzema standardowymi dotykowymi przyciskami systemowymi (wstecz, home, aplikacje), znajdziemy ikonkę do robienia screenshotów oraz strzałkę, która otwiera listę miniaplikacji (alarm, czas na świecie, e-mail, kalkulator, menedżer zadań, Notes S, Odtwarzacz MP3, S Terminarz, telefon i wiadomości). Skróty do programów, widżety i huby możemy przechowywać na pięciu ekranach domowych, które można dowolnie konfigurować.

samsung galaxy note 10.1 samsung galaxy note 10.1 samsung galaxy note 10.1

Nowością, jakiej jeszcze nie było w żadnym wcześniejszym tablecie Samsunga, jest możliwość oglądania wideo w małym okienku, tzw. Pop-Up Play, umieszczonym np. na przeglądarce internetowej.

samsung galaxy note 10.1 pop up play

Ale chyba najbardziej interesującą nowinką, jest dzielenie ekranu na połowę i swoisty multitasking. Aplikacje, które można w ten sposób otworzyć, to: przeglądarka internetowa, Polaris Office, Notes S, Odtwarzacz wideo, Galeria i E-mail. Szkoda, że jest ich tak mało, ale jest to znaczny krok w kierunku rozwinięcia tego pomysłu przez Samsunga. Sprawa jest bardzo fajna, bowiem jednocześnie możemy pisać newsa i przeglądać strony internetowe, tworzyć notatkę i wycinać część zdjęcia, itp. Bardzo przydatne rozwiązanie, które – mam nadzieję – będzie rozwijane.

samsung galaxy note 10.1 samsung galaxy note 10.1

Kolejnymi ciekawymi opcjami w Galaxy Note 10.1, jest możliwość sterowania urządzeniem za pomocą ruchu (teksty z nawiasów pochodzą z opisów funkcji w ustawieniach tabletu):

– obróć do siebie, aby powiększyć: przybliżanie lub oddalanie ekranu w galerii lub w internecie (dotknij i przytrzymaj ekran w dwóch punktach, a następnie obróć urządzenie w jedną stronę i z powrotem, aby pomniejszyć lub powiększyć treść na ekranie),

– przesuwanie w celu poruszenia ikony: przesuń ikonę na następną stronę (porusz urządzeniem w lewo lub w prawo, przytrzymując wybraną ikonę, aby przenieść ją na inną stronę),

– przesuń, aby przeglądać obrazy: poruszaj się po powiększonym obrazie (przesuwaj, aby przesunąć powiększony obraz w lewo, w prawo, w górę i w dół),

– inteligentny alarm: uchwyć nieodebrane połączenia i nieprzeczytane wiadomości (podnieś urządzenie, aby odebrać powiadomienia o nieodebranych połączeniach i nieprzeczytanych wiadomościach. Otrzymasz powiadomienia, jeżeli nie odbierzesz połączeń lub nie przeczytasz wiadomości),

– Smart stay: ekran jest wyświetlany tak długo, jak długo na niego patrzysz (funkcja inteligentnego pozostawania rozpoznaje Twoje oczy za pomocą przedniego aparatu, dzięki czemu ekran pozostaje wyświetlany, kiedy na niego patrzysz).

samsung galaxy note 10.1

Skoro o systemie mowa, trudno nie wspomnieć choć kilku słów o klawiaturze wirtualnej. Mamy do dyspozycji trzy: QWERTY (standardową), pływającą (na środku ekranu) i pomiar (podzieloną na dwie części, przy dwóch krawędziach ekranu). Klawiatura składa się z trzech rzędów liter i jednego cyfr, dzięki czemu nie musimy przełączać jej widoku, gdy chcemy wpisać np. 214421EF. Jest ona dość wygodna, choć jest jedno „ale”. Z racji tego, że w Androidzie jest osadzona na dole ekranu belka z ikonami systemowymi, korzystanie z klawiatury, a właściwie ze spacji, wymaga przyzwyczajenia – zwłaszcza dla osoby, która pracuje na iOS. I właśnie dlatego muszę stwierdzić (tak, wiem, teraz część z Was mnie znienawidzi), że pisanie na iPadzie jest po prosu bardziej komfortowe. Nie tylko przez spację znajdującą się zaraz przy krawędzi wyświetlacza, ale również przez sposób wprowadzania polskich znaków diakrytycznych (wystarczy musnąć literkę od góry).

Tu warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii – bardzo prostym i szybkim przełączaniu się pomiędzy dostępnymi sposobami wprowadzania tekstu. Gdy włączymy klawiaturę wirtualną, w dolnym rzędzie, druga ikonka od lewej odpowiada za sposób wprowadzania tekstu (trzeba ją dłużej przytrzymać) – do wyboru mamy klawiaturę wirtualną, głos lub pisanie ręczne. Więc nawet mejle możemy pisać za pomocą rysika.

notatka ręczna galaxy note 10.1 samsung galaxy note 10.1

Padło pytanie czy tablet się nagrzewa… Po dłuższej chwili pracy czy gry, tylna obudowa Galaxy Note 10.1 staje się ciepła, ale nie przesadnie. W czasie trwania testów, nigdy nie osiągnęła temperatury, która by była niekomfortowa.

W sieci spotkałam się z opiniami mówiącymi, że Galaxy Note 10.1 po jakimś czasie użytkowania potrafił znacząco zwolnić, przez co jego wydajność malała. W przypadku testowanego egzemplarza nie spotkałam się z takim problemem. Urządzenie cały czas działało na najwyższych obrotach – było szybkie i nie mogłam się do niczego przyczepić.

Bardzo dobrze sprawowało się połączenie z sieciami bezprzewodowymi – było stabilne i nawet dość daleko od routera (na oko ok. 8 metrów) mogłam być spokojna o to, czy tablet będzie jeszcze łapał zasięg, czy już nie. Z działaniem GPS również nie było żadnych problemów.

samsung galaxy note 10.1 gps

Samsung Galaxy Note 10.1 oferuje mnóstwo preinstalowanych aplikacji. Wśród nich znajdziemy: Alarm, AllShare Play, Aparat, ChatON, Crayon Physics Deluxe, Czas na świecie, Czat Google+, Dropbox, E-mail, Edytor wideo, Galeria, Game Hub, Gmail, Google+, Internet, Kalkulator, Kontakty, Książki Play, Mapy, Moje pliki, Music Hub, Nawigacja, Notes S, Odtwarzacz muzyczny, Odtwarzacz wideo, Polaris Office, Photoshop Touch, S Suggest, S Terminarz, Samsung Apps, Sklep Google Play, Google Talk, Telefon, Video Hub (usługa nie jest dostępna w Polsce), Wiadomości, YouTube.

samsung galaxy note 10.1 samsung galaxy note 10.1

Krótką chwilę warto zatrzymać się przy inteligentnym pilocie. Samsung Galaxy Note 10.1 wyposażony został w port Irda, za pomocą którego możemy sterować urządzeniami elektronicznymi, znajdującymi się w pobliżu tabletu, zapominając o standardowym pilocie. Bez problemu udało mi się sparować produkt z telewizorem Philipsa, a z moją plazmą Panasonic był kłopot i ostatecznie się nie udało.

samsung galaxy note 10.1

PDF

Galaxy Note 10.1 ze wszystkimi plikami radzi sobie podobnie – szybko wczytuje pierwszą stronę, by zaraz później chwilę zamyślać się przy ładowaniu kolejnych, przy przybliżaniu czy oddalaniu tekstu. Zainteresowanych odsyłam do filmiku pokazującego działanie tabletu – od 6:40.

Pytaliście się czy jest możliwość manewrowania rysikiem po plikach PDF – jest, nawet w Adobe Reader. Można dodawać notatki, podkreślać i przekreślać tekst, dodawać tekst, rysunek odręczny oraz podpis odręczny. Ale nie jest to zbyt intuicyjne. O wiele bardziej przyjazna dla użytkownika jest aplikacja iAnnotate PDF.

samsung galaxy note 10.1

Wideo

Filmy można odtwarzać nie tylko z pamięci wewnętrznej urządzenia czy włożonej do niego karty pamięci, ale również bezprzewodowo z komputera, dzięki DLNA, jak i z sieci – YouTube, ipla, TVN Player. Producent zapewnia, że tablet odtwarza pliki w następujących formatach: DivX, Xvid, H.263, MPEG4, ASF, WMV.

Jak to się sprawdza w rzeczywistości? Standardowo przetestowałam pliki pobrane z tej strony:
– Birds: nie odtworzył (MX Player sobie poradził),
– Hddvd: bez obrazu, tylko audio (MX Player sobie poradził),
– Monsters: płynnie, z napisami, ale bez dźwięku (MX Player płynnie, ale bez napisów i bez dźwięku),
– Suzumiya: płynnie, z napisami, z dźwiękiem,
– Matrix: bez obrazu, tylko audio (MX Player sobie poradził),
– Harry Potter: minimalnie rozjeżdża się obraz z dźwiękiem, dostępna jedna ścieżka dźwiękowa (MX Player podobnie),
– Planet: płynnie, z dźwiękiem i napisami,
– Shrinkage: płynnie, z dźwiękiem,
– Shrinkage 2: płynnie, z dźwiękiem,
– Planet 2: płynnie, bez dźwięku (MX Player sobie poradził).

Głośniki

Zachwycałam się już nietypowym umiejscowieniem głośników w Samsungu Galaxy Note 10.1, przyszła pora na sprawdzenie, jak radzą sobie one z tym, z czym powinny najlepiej. Nie zawiodłam się. Grają głośno, dostojnie i czysto. Żeby jednak nie było tak pięknie, można się przyczepić, że na najgłośniejszym ustawieniu nieznacznie trzeszczą.

Aparat

Samsung Galaxy Note 10.1 został wyposażony w aparat o rozdzielczości 5 Mpix z diodą doświetlającą. Zdjęcia robione tym tabletem są przyzwoitej jakości, aczkolwiek widać, że zdjęcia nie są zrobione świetnym aparatem. Zresztą, zerknijcie poniżej.

Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1

Gry, benchmarki

Galaxy Note 10.1, pracujący w oparciu o czterordzeniowy procesor, musi, po prostu MUSI, świetnie radzić sobie z każdą, nawet najbardziej wymagającą grą. I tak jest w rzeczywistości. Testowane tytuły, jak Asphalt 7: Heat, Prince of Persia czy GTA 3 doskonale działały na tym tablecie i nie można się było do niczego przyczepić.

samsung galaxy note 10.1 Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1

HDMI, USB, Bluetooth

Wspomniałam gdzieś tam na początku, że Galaxy Note 10.1 nie posiada wyjścia HDMI i portu USB. Można to jednak obejść. Specjalnie na potrzeby tego testu zaopatrzyłam się w specjalny adapter-przejściówkę z 30-pinowego portu Samsunga na HDMI, dzięki czemu udało mi się podłączyć tablet do telewizora i przewodowo przesłać obraz na duży ekran (trzeba jedynie pamiętać o tym, że do adaptera musi być podłączona także ładowarka). A skoro działa adapter HDMI od tabletów z serii Galaxy Tab, to i adapter USB działać powinien (aczkolwiek tego już nie testowałam).

Recenzja tabletu Samsung Galaxy Note 10.1

Na przyczepkę załapał się tu również Bluetooth. Bez problemu można przesyłać pliki multimedialne pomiędzy tabletem a smartfonem oraz podłączyć klawiaturę Bluetooth. Przy okazji warto wspomnieć, że transfer pliku 4,40GB z tabletu na komputer, jak i w drugą stronę, trwa 5:30 min.

Akumulator

Bateria o pojemności 7000 mAh do czegoś zobowiązuje. Możecie być spokojni o pracę urządzenia przez cały dzień przy średniointensywnym użytkowaniu, przy korzystaniu z niego non stop możecie liczyć na 7-8 godzin działania (w zależności od ustawień). Podczas oglądania wideo, z włączonym WiFi, GPS i maksymalną jasnością ekranu, poziom naładowania baterii spadł z 90% do 15% w ciągu 4 godziny i 45 minut.

Podsumowanie

Samsung Galaxy Note 10.1 jest świetnym tabletem. Im dłużej czasu z nim spędzałam i bardziej go poznawałam, tym bardziej się do niego przekonywałam. Nie jest to co prawda sprzęt idealny (ale takiego nie ma!), bowiem można się przyczepić do braku ekranu w technologii IPS, kiepskich materiałów, z których został wykonany, problemów z niektórymi formatami wideo czy czasem pracy baterii, który mógłby być dłuższy, ale moje serce zdobył bez dwóch zdań. Przemawia za nim przede wszystkim obsługa rysika i doskonały system konwertowania pisma ręcznego na tekst, wydajność i stabilność działania oraz świetne wzornictwo, które spodobało mi się od samego początku.

Cena Samsunga Galaxy Note 10.1 zaczyna się od 2149 złotych WiFi lub 2330 złotych z 3G.

_
Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące Galaxy Note 10.1 – pozostaję do Waszej dyspozycji.

Komentarze

 • daimonion

  Na czesc rzucilem tylko okiem, ale i tak widac, ze swietna recenzja, dzieki :) Jako uzytkownik niestabilnego Infinity chetnie przerzucilbym sie na Galaxy Note, gdyby mial ekran FHD, przy ktorym widac jednak roznice, zwl. jesli czyta sie sporo tekstow (i ewentualnie dock, ale ostatecznie przehandlowalbym go na 3G ;>).
  A tak z ciekawosci – jak wyglada czas ladowania tabletu? Samsung mial z tym pewne klopoty w roznych swoich tabletach.
  Do PDFow szczerze polecam dwa programy: RepliGO oraz Perfect Viewer z zainstalowana osobno wtyczka do PDFow, sa nie do przebicia, ten pierwszy do czytania i robienia notatek, ten drugi do samego szybkiego i sprawnego czytania PDFow i innych plikow, rowniez duzych.

  • RobieSS

   Bardzo przyjemnie czytalo sie rezenzje. Ale brak jakiegos minimum technicznej wiedzy strasznie bije po oczach. Teks pisany na “tekst tabletowy” “wifi na oko 8m” …. O_o Pozdrawiam

   • Piszę dla szerokiego grona odbiorców, wychodzę z założenia (może błędnego), że nie muszę używać języka technicznego, który – według mnie – jest tu po prostu zbędny. Tekst ma być przyjemny w odbiorze i przekazywać najistotniejsze fakty – i chyba tak właśnie jest w tym przypadku. Co do odległości – miałam przejść z metrem i zmierzyć? ;)

    Również pozdrawiam.

    • Lee

     hehe… i najlepiej z urządzeniem mierzącym wartość pola magnetycznego co do ewentualnych zakłóceń … ludzie bez przesady.. trochę wyrozumiałości dla Pani Kasi. najłatwiej jest tylko narzekać i wymagać od innych, a może coś od siebie? wymagasz wiedzy technicznej, to dodaj jakieś info od siebie, nikt nie jest alfą i omegą, a co do języka pisania recenzji – nigdzie nie jest jasno sprecyzowany. Najważniejsze, aby wszyscy się dobrze rozumieli i tak właśnie jest, a jak komuś nie pasuje, trudno. Świat się bez tego człowieka nie zawali ;) jak dla mnie recenzja jest świetna, przede wszystkim obiektywna i to się liczy.

    • 8m to stosunkowo mała odległość, jeśli nie ma żadnych ścian to zwykły standardowy router powinien działać spokojnie nawet i przy 2 a nawet 3x większej odległości, więc Robiemu chodziło o brak wiedzy w temacie…

  • Dock można zmienić. Wystarczy zainstalować inny launcher w Android Market.

  • Ania21

   Można nagrywać z tego tabletu filmy i muzykę z internetu?

 • naronosk

  Samsung Galaxy Note 10.1 3G jestes moj :))

 • daimonion

  PS “The Fantasy Life of Working Women” z dodanym “Tabletowo” na jednym ze screenow jest po prostu rozbrajajace ;> (swoja droga, jakies signum temporis, od miesiecy duzo o tym w prasie i nie tylko)

 • Te dodatki z to są dodatkowe groty do rysika wiem bo mam ten tablet i przygotowuje swoją recenzje

 • Lukasz

  Ja również kupuję tablet, w wersji WiFi 16 GB, ale w wersji deep grey (naklad bialej sie niestety wyczerpal, niestety a moze i stety, bo tyl jest w sumie ladniejszy :))
  oby spełniał dobrze swoje zadanie :)

  • pooh1968

   różnica w stosunku do 3g niewielka, zastanów się. Bo komfort użytkowania lepszy. PZDR

   • łukasz

    w przypadku sprowadzenia z usa różnica jest bardzo duża :)

    • Pooh1968

     A to oki:)

 • Marcin

  Dziękuję za recenzję. Codziennie jej wypatrywałem. Pozdrawiam Kasię.

 • pooh1968

  Kasiu jak zwykle recenzja na najwyższym poziomie. Podpisuję się pod nią rękami i nogami:). Uważam mój zakup za świetny. Zalety tego modelu szczególnie docenią studenci i ludzie jeżdżący na konferencje. Jest niezastąpiony. Wypróbowane. Rozdzielczość nie przeszkadza mi. A do czytania i tak używam E-book’a (dbam o oczy). Odnośnie czasu ładowania to nie wiem, bo zawsze wytrzymuje mi do wieczora z poziomem baterii około 40 % – podłączam na noc i rano jest oki.

 • Jajko

  Niestety mój note jest wolny. Ekran zamula ( touch wiz ), każda przeglądarka internetowa zamula. Testowalem każdą. PDF o dziwo nie tną się. Notatki też robi sie wygodnie. Jednak do netu, czytania bez notowania, to lepiej kupić iPada. Mam porównanie i może jakbym nie miał to note wydawalby mi sie szybki tak jest ok ale jak na 4 rdzenia to żal. Używam go tylko do notatek bo do reszty jest zwyczajnie nie wygodny. Dam mu szansę i o ewentualnej sprzedaży zdecyduję jak wyjdzie Jelly Bean.

  • madagarskar

   “Ekran zamula ( touch wiz ), każda przeglądarka internetowa zamula (…) jak na 4 rdzenia to żal”

   czyli co? płynnie będzie przy 8 rdzeniach? :)

   • Jajko

    Mam nadzieje że JB to zmieni :). Nie jestem żadnym fanbojem Apple ( jak już to androida :P ) ale note poza rysikiem nic super nie oferuje :/ a szkoda. Myśle ze polecić go można tylko osobom które rzeczywiście bedą korzystać z rysika inaczej są lepsze alternatywy.

    • Bolo

     TAaaaaaa a swistak dalej zawija w ….

     Mam Tab 10.1 pierwsza wersje z 4.0 jakos nic nie przeszkadza oryginalnej przegladarce w pokazywani mi swojej zawartosci. Flash tez chodzi bez problemu a jak tam u ogryzka ?
     Rozumiem Ipad robi to lepiej, tylko ja tego niedoswiadczam.
     I to by bylo na tyle.

     Zaleta aktualnego Ipada to rozdzielczosc i czytanie na nim ksiazek czy magazynow. Narazie nie amienie swojego 10.1 bo nie widzie sensu doiero jak Samsung pokaze cos z wieksza rozdzielczoscia to tak.

     • Jajko

      Mam iPada i nota. Oba stoją obok siebie. Na ipadzie przeglądarka chodzi plynniej, pisze sie o wiele szybciej. Jak chce flash to na padzie są przegladarki które to obsługują. Ekran trochę lepiej reaguje na dotyk. Pad nie ma rysika i tutaj zbiera ogromny minus.
      Nie mówię że note jest zły. Co to to nie. Oba są świetne, po prostu pad poza rysikiem jest lepszy do standardowego użytkowania. Ale do takiego czegoś można kupić taniej coś z androidem jak nam nie zależy na rysiku.

    • Bolo

     Dalej twierdze ze to jest wymyslona opinia, jak widac inne osoby tez nie widza roznicy w szybkosci dzialania przegladarek podczas praktycznych dzialan a nie jakis benchmarkow.

     Inne alternatywy moze sa tylko potrzymaj je dluzej w reku to sie przekonasz jaka to alternatywa, pod tym wzgledem ciekawie wyglada tylko tablet Toshiby ale jest bez 3G modulu.

     Tab 10.1N ma fajnie rozwiazanie z glosnikami ale Note 10.1 juz tak fajnie nie jest przpomina troche ciezka rame starego obrazu dzieki firmie co opatentowala kolo ;(.

     Ostatnio musialem pozyczyc Ipada aby zarezerwowac hotel przez aplikacje danej sieci hoteli i nie umialem usunac tej aplikacji z swoimi danymi z tego Ipada, ciekawy system uniemozliwiajacy robienie podstawowych czynnosci.

   • mico

    nie. on po prostu zmyśla

  • Pooh1968

   Może masz wadliwy egzemplarz. Ja mój tez porównywałem z Ipad2, też stały obok siebie (żona zaposiada). Działają podobnie -czyli bez zastrzeżeń i równie płynnie (wszędzie używam Chrome’a).

   • WoojeK

    Chrome dziala plynnie na iPad? Nigdy w zyciu, sprawdzalem to na 2 iPadach (na 2 i New), na jednym i drugim sie zacina.

    Niestety jest nadal z tym problem w Samsungu. Szkoda, bo chcialem kupic ten tablet, ale jak troche sie nim pobawilem, to znow bylem niemilo zaskoczony

    • pooh1968

     chrome używam oczywiście na Note. Ja problemów nie mam…

  • ktoś

   To chyba masz coś zepsutego w twoim sprzęcie. Mój budżetowy 2-rdzeniowiec nie zamula :-P

 • Apes

  Wpomniała Pani o innym wprowadzaniu polskich znaków niż w iPadzie. W takim razie jak się je wprowadza? Czy pis,o odręczne również rozpoznaje polskie znaki?

  • Jak najbardziej, rozpoznaje polskie znaki.
   W Androidzie na klawiaturze wirtualnej należy dłużej przytrzymać daną literę i wybrać żądaną z listy, która się wyświetli (np. przy a jest A, ą i kilka innych “a” z różnymi ogonkami).

   • Pooh1968

    Byłaś szybsza :)

    • ;)

     • Krissnt

      Czy istnieje możliwość włączenia (niezależnie od używanego programu) w ustawieniach klawiatury jakieś autouzupełnianie tekstu? Szukam rozwiązania, które przy klawiaturze bluetooth wyeliminowałoby problem “braku” polskich liter.

  • Pooh1968

   Podobnie jak androidzie -przytrzymujesz dłużej literkę i wybierasz z dodatkowego zestawu znaków – szybko i bezproblemowo. Tak – rozpoznawane są pisane odręcznie polskie litery.

 • edi

  A ja czekam na chińskiego Ramosa W30. Będzie biały, ładniejszy :), z tym samym prockiem, 2GB RAM i 3G, IPS i większa baterię. A jak już go będę miał, to zrobię analizę porównawczą z Galaxy Note 10.1. Na razie tylko możemy porównać parametry techniczne i obejrzeć filmy.

  http://edwardweinert.com/elektronika/tablety/10-cali/2012/09/tablet-ramos-w30-tania-alternatywa-dla-samsung-galaxy-note-10-1/

  Proszę sprawdzić benchmarkiem AnTuTu wydajność po kilkunastu dniach użytkowania. W wielu testach po jakimś czasie spadło z 12000 do 9500 punktów.

  • Użytkuję go prawie dwa tygodnie, na początku wynik w AnTuTu był zbliżony do tego, który uzyskałam teraz.

   Edi, który to już link do Twojej strony u nas w komentarzach? ;)

   • Pooh1968

    Znowu pierwsza – stary już jestem :)

   • edi

    5? ;)

    Chętnie Kasiu czasem coś umieszczę bezpośrednio na tabletowo.pl jeśli będą zainteresowani. ;)

  • Pooh1968

   W jakich wielu? W jedynym, w którym to pokazali facet przełączył tab w tryb oszczędzania energii i chyba o tym zapomniał.

  • Pooh1968

   Na razie nie udało mi się go zamulić.

  • Jajko

   A on będzie miał rysik?

   • edi

    Producent nic o nim nie wspomina, więc pewnie nie.

 • lukasztm

  W końcu doczekałem się owej recenzji ;) świetna robota Kasiu :) opisy szczegółowe i dokładne :) to co chciałem sprawdzić w tym tablecie zostało wyżej przedstawione dokładnie i jasno. Zastanawia mnie natomiast inna kwestia. Któryś raz już czytając twój test Kasiu zauważyłem porównanie do nowego Ipada, z przewagą na jabłko ;) rozumiem, że to twój numer jeden w śród tabletów ? korzystasz z niego w swoim prywatnym życiu ? jak sobie radzisz natomiast z brakiem flasha ? drogimi aplikacjami z appstore oraz formatem 4:3 gdzie to oglądania filmów rewelacyjny nie jest :P i z ciepłem jakie wydobywa ;p

  Pozdrawiam ;)

  • Dzięki! ;)

   Hmmm… Nie mam ulubionego tabletu, ale iPad spełnia moje potrzeby w zdecydowanym stopniu. Cały czas szukam tego swojego “numeru jeden”. Niewątpliwie iOS uwielbiam za obsługę gestów i mega intuicyjne wprowadzanie tekstu (zwłaszcza polskich znaków), ale Android staje się coraz lepszym systemem. Nie jest tak, że jestem po jednej konkretnej stronie barykady. Lubię oba systemy, ale każdy ma swoje wady.

   Flash? Jakoś nie zauważam jego braku ;)

   Również pozdrawiam!

 • Paweł

  Kilka uwag oraz własnych obserwacji:
  – aparat ma 5Mpix (w niektórych miejscach w recenzji jest napisane, że 8)
  – o ile się nie mylę to ekran wykonany jest w technologi Super PLS (Samsungwa odmiana IPS)
  – cena zaczyna się już od 2099 (sklep Redcoon)
  – host USB nie radzi sobie z dyskami zewnętrznymi, ale nie ma problemu z pendrivem
  – w JB zostanie rozbudowana w bardzo dużym stopniu praca z wieloma aplikacjami jednocześnie
  – w moim egzemplarzu (wersja tylko z WiFi) nie ma problemów gdy włączona jest opcja “tylko wykrywanie rysika” w programie S Note więc może to zależeć od wersji systemu
  – aplikacja S Note jest dość toporna dlatego pojawia się duże opóźnienie (w wielu aplikacjach jest ono znacznie mniejsze – najlepiej włączyć opcje “Wyświetlanie ikony piórka” w Ustawieniach “Pióro” w tedy na ekran nanosi prawdziwe wykrywanie pozycji)
  – Dużo osób nie wie o tym, że aby przełączyć zwykłą klawiaturę na tryb rozpoznawania pisma należy przytrzymać ikonę opcji/wprowadzania głosowego w dolnym lewym rogu klawiatury

  • Hej!

   Z tym aparatem to się walnęłam, po prostu… dzięki ;-)

   Redcoon jeszcze kilka dni temu miał inną cenę, hmm…

  • koben

   Cena może i taka jest , ale za wersję bez 3g

 • daimonion

  Tak mi sie jeszcze przypomnialo, miesiac temu pojawil sie ciekawy watek i wideorecenzja / porownanie Infinity i Note:
  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1858677

 • gdziki

  Tablet jest naprawde swietny w obsludze. Mam go od 3 tygodni i jeszcze ani razu mnie nie zawiodl. Dodam, ze klawiatura w ukladzie ‘pomiar’ jest super rozwiazaniem, pozwalajacym na bardzo szybkie wprowadzanie tekstu.
  Kolejnym plusem jest dwuletni darmowy dostep do dropboxa (50GB) dzieki czemu nie czuje potrzeby rozszerzania pamieci przez microsd.
  Teraz szukam jakiegos dobrego etui – moze cos polecicie?
  Pozdrawiam

 • AS

  Ja używam etui Rock (kupionego na allegro). Jedyny minus to brak specjalnego otworu na Spen, za każdym razem trzeba odginać jeden róg, ale nie jest tak źle.

  Chciałam jeszcze dodać, że mój Note nie laguje tak podczas pisania odręcznego. Nie wiem od czego zależy ta różnica… Z rozpoznawaniem pisma też nie ma większego problemu. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z jego pracy, mam tylko nadzieję, że aktualizacja przyniesie rozbudowaną wersję multitaskingu ;D

 • Akologo

  Naprawdę solidna recenzja. Wielkie, wielkie dzięki.

 • jimmy

  Wydaje się, że to dopiero przedsmak możliwości tego tabletu. Wystarczy wgrać nieoficjalny JB dla note’a. Okazuje się że chyba wtedy większość recenzji trzeba będzie pisać na nowo :)

  Co do wzornictwa, to niestety mam porównanie: białą wersję widziałem na wystawie i się nią bawiłem, natomiast szarą kupiłem. Zdecydowanie biały plastik w wykonaniu samsunga jest tandetny. Natomiast szary – cóż, tablet jest elegancki. Nie rozumiem skąd u ludzi takie zapotrzebowanie na “szlachetne wykończenie”. Ja rozumiem modę na szkło, aluminium, kevlar i inne materiały które się przewijały w telefonach i tabletach przez ostatnie 2 lata. Akurat plastik zastosowany w tabletach samsunga jest zdecydowanie lepszej jakosci niz u wielu innych producentów. Czego tu ludzie oczekują? Aluminium, co by GPS nie działał jak należy, czy może szkła i modlitwy o to by nie upadł i się nie stłukł.
  Generalnie magia tego note’a to rysik. Czytałem kilka recenzji tego tabletu i dziwi mnie narzekanie na rozdzielczość. Zapomniałem źródła, jednak wyczytałem jedną ciekawostkę – note pracuje w oparciu o technologię Wacoma, to też rozdzielczość maksymalna ekranu to 1280×756. Inna rozdzielczość nie wchodzi w grę, bo tak działa ta technologia.
  I taka refleksja na koniec, po 2 tygodniach codziennego używania, dla każdego ekranowego malkontenta: jeśli przeszkadza Ci rozdziałka ekranu, to zdecydowanie nie jest tablet dla Ciebie :)
  P.S. Bateria to wprost cudo, nie wiem Pani Kasiu jak używała Pani tabletu, ale ja bez trybu oszczędzania energii, surfując na wifi, korzystając z dokumentów i słuchając muzyki, z włączonym synchro, lecę 7-8h a bateria spada raptem o 50%. :)

  • [ Karol ]

   Jimmy —>
   Napisz proszę więcej o rozdzielczość.

   • jimmy

    Rozdzielczość spokojnie wystarcza do przeglądania internetu i czytania wszelkich dokumentów. Porównując do Retiny, czy matrycy w Infinity (co uczyniłem parę dni temu), stwierdzam że kolory i jakość obrazu nie stanowi wielkiej różnicy (oczywiście nie jest to tożsame, ale kroku milowego w obrazie nie ma), jedynie rozdzielczość może budzić wątpliwości, nie mniej zaletą tego wyświetlacza jest niższy pobór energii, co spowodowane jest i zarówno rozdzielczością jak i ppi :)
    W mojej subiektywnej ocenie wyświetlacz w note wystarcza do jego zastosowań i nie ma potrzeby aby był on lepszy. Co do kątów widzenia, o których pisano w recenzji – może ja mam jakiś specjalny model, ale kąty są wyśmienite, leżący na płasko tablet, ja patrzący na bok urządzenia, widzę doskonale co jest wyświetlane na ekranie.
    Nie wiem co pisać więcej :)

    • [ Karol ]

     Dziękuję za info. Wszystkiego dobrego.

 • Marek

  Bardzo bym chciał mieć tego tableta, ale niestety cena jest dla mnie zaporowa :( Szkoda. Z testów wynika, że jest naprawdę klasowym produktem.

  • Pooh1968

   No jest – ale z drugiej strony nie jest kosmiczna. Na razie najtaniej jest na redcoon. Może mała wpłata i raty?

   • Aubrey

    W opisie tech. tabletu na redcoon opcja 3G jest na “nie”, więc to może jakas tańsza wersja.

    • woget

     kupiłem w redcoon z 3G, potwierdzam – najtaniej.

 • Bezer

  Tablet jest naprawdę świetny i akurat dla ludzi studiujących lub pracujących. Co do ceny to się nie zgodzę bo zaczyna się od 1884 za model bez 3Ghttp://www.progamingshop.pl/samsung-galaxy-note-101-n8010-16gb-android-os-black/d-86967/
  oraz 2271 za model z 3g http://www.progamingshop.pl/samsung-galaxy-note-101-n8000-16gb-android-os-3g-black/d-86965/
  Mam jedno pytanie. Ostatnimi czasy oglądałem pewną niemiecką recenzję http://www.youtube.com/watch?v=UDLtJ6gFSBo i tam opcja rozpoznawania pisma wyglądała zupełnie inaczej, można było się przełączać bez przeszkód między wprowadzaniem tekstu z klawiatury i ręcznym. Pytam bo ta opcja wydawała mi się znacznie prostsza i bardziej intuicyjna. Czy może to zależeć że tamten tablet był kupiony na rynku niemieckim? Czy może po prostu trzeba tę opcje jakoś włączyć jakimś ukrytym przyciskiem. Bawiłem się tym tabletem w Galerii Bałtyckiej sporo czasu ale nie byłem w stanie tego rozgryźć:/ Czy ktoś wie coś na ten temat?
  Pozdrowienia i podziękowania dla Pani Kasi za wyczerpująca recenzję :)

  • Zapewne chodzi Ci o szybką możliwość zmiany klawiatury wirtualnej na pisanie ręczne z poziomu tejże klawiatury. Jak ją włączasz, to w dolnym rzędzie, druga ikonka od lewej strony odpowiada za sposób wprowadzania tekstu – do wyboru mamy klawiaturę wirtualną, głos lub pisanie ręczne.

   Dodałam do wpisu ;)

   • Bezer

    Chodzi o ikonkę przypominającą ikonkę “ustawienia”? bo jak ja nacisnąłem to się pojawiały opcje ustawień wprowadzania tekstu z klawiatury, ręcznie i głosowo ale zmienić za nic nie mogłem:/ Jeszcze jedno, w trybie wprowadzania ręcznego tekstu w opcji gesty znalazłem rożne gesty które rzekomo mogą dodawać spację, wymieniać literki, odsuwać przysuwać itd. ale za nic w świecie nie chciało mi to chodzić, jest do tego jakaś szczególna metoda? :D

    • Tak, właśnie o tą ikonkę chodzi. Wystarczy najechać palcem albo rysikiem na wybraną metodę i wtedy się zmieni klawiatura ;)

     • Bezer

      A mógłby wypowiedzieć się ktoś kto kupił ten tablet lub cokolwiek innego w sklepie programingschop.pl bo cena jest aż podejrzanie niska.

  • misiek

   Kupiłem w tym skupie i jestem zadowolony. Nawet przesyłka jest za darmo. :) pytałem pracownika sklepu czemu cena jest taka niska to powiedział mi że sprowadzają go z dystrybucji europejskiej

   • Bezer

    Dzięki, właśnie o coś takiego mi chodziło:D

   • SarniaK

    A czym różni się dystrybucja europejska od polskiej?

 • shaheed

  Cały czas szukam Tabletu dla siebie i jak na razie to chyba młodszy brat mojego Note-a wychodzi na prowadzenie :)

  Bawiłem się 10.1 na stoisku Samsunga, i muszę przyznać, że nie odniosłem wrażenia “tandetności” jeżeli chodzi o zastosowany biały plastik. Natomias Tablet wydał mi się niezwykle lekki co wydaje mi się ma zdecydowanie większe znaczenie.

  Cena jest na akceptowalnym poziomie jak za jeden z topowych tabletów z rysikiem i 3G w pełni użytkowym wraz z możliwością wykonywania połączeń!

  Przed zakupem powstrzymuje mnie jeszcze chęć zobaczenia tabletów z Windowsem 8.

  • pooh1968

   No właśnie. Do tego tabletu inaczej podejdą użytkownicy małego Note’a. Dla mnie rysik był normalnym akcesorium, które używam już od roku. Ten jest wygodniejszy w trzymaniu – bo większy:). Rysik z małego Note’a działa na dużym.
   Odnośnie plastyków – nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba. Dla niektórych zawsze plastik będzie tandetny, dla innych nie ma znaczenia. Tablecik mi osobiście podoba się bardzo. Ale zgadzam się, że dla niektórych może być istotna np. obecność szczotkowanego aluminium. W moim Note wszystko jest spasowane jak należy i nic nie trzeszczy, jest niezauważalnie lekki.
   No i jeszcze jedna sprawa. Mała Notka nigdy mnie nie zawiodła, żadnych zaciachów, zawieszek systemu, wyładowywanie się baterii. Jedynie po zmianie androida na 4.0 musiałem zrobić Factory reset bo żarło baterię w imponującym tempie i grzało jak piecyk – ale wszystko wróciło do normy. Jeżeli duży Note będzie działał podobnie to nie widzę lepiej:) PZDR

 • Figaros

  Mam pytanie mianowicie jeden z użytkowników napisał że wersja tabletu z US się różni ale czym dokładnie?? Byłem na stronie bestbuy i w specyfikacji tabletu nie zauważyłem żadnych różnic.Czy Ty Kasiu wiesz coś o różnicy między wersją US a naszą polską.
  Jest to dla mnie dosyć ważne bo widzisz finanse mi nie pozwalają na kupno gadżetów w naszym pięknym kraju i zawsze sprowadzam je z US.

 • can2

  Jedna z najlepszych recenzji! Bravo!

  Szkoda tylko ze to sprzęt nie na moją kieszeń :(
  Również czekam na Ramos W30 :)

 • aga

  nie wiecie jak to jest z gwarancją tabletu kupionego w europie
  czy samsung polska ją uwzględnia

 • aga

  korci mnie kupno nota w sklepie programingshop
  ale czytałam że wysyłają towar nie zawsze nowy czy orginalnie zapakowany

 • Klara

  Świetna ręcenzja bardzo dziękuje.
  Jestem ciekawa jak sprawdza się rysik w programie Photoshop i czy jest potrzebny do obróbki zdjęć? Czy są inne programy na Androidzie do obróbki zdjęć takie jak Adobe lightroom itp.
  Zajmuje się fotografia i zastanawiam się czy jest to jakaś alternatywa dla komputera.
  Dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam Klara

 • JH

  Kupiłem, używam, urządzenie kapitalne ale…. Czy w NOTE 10.1 jest Gorilla ? Oficjalnie Samsung się nie chwali, w sieci krążą różne informacje. Może Pani Kasieńka zapyta Samsunga oficjalnie, tak w ramach testu ?

  Pzdr.,
  Sławek

 • uki

  Czyli polecacie ten tablet czy nie? Troche mnie martwi ten ekran – naprawde nie jest za dobry? zle sie czyta pdfy i str internetowe? chce go kupic ale jak cos ma byc lipnego to wstrzymam sie wtedy.

  • pooh1968

   Ekran jest dobry. Rozdzielczość w tej chwili uważana za standardową. PDF i internet krystaliczne. Wstrzymywanie jest niezdrowe:)

 • bishop

  Mam pytanie co do wacoma. Czy ktoś może testował note z jakimś programem graficznym? Jak to wygląda ze strony grafika? Da się na tym rysować, tak jak na tabletach graficznych?

  • Jan Kowalski

   Rysować się da ale nie tak jak na tabletach graficznych. Są opóźnienia i niedokładności. Dla amatora nic strasznego ale dla kogoś bardziej oblatanego – może przeszkadzać.

 • AS

  Ja bardzo dużo czytam i przeglądam stronki i nie mam z tym najmniejszego problemu. Wszystko jest czytelne, strony ładują się szybko i nie mulą. Przy czytaniu przydaje się Smart stay, ale tylko jeżeli włączone jest światło, inaczej kamerka nas ‘nie zobaczy’.
  Używam tego tabletu w szkole i jestem w 100% zadowolona. Także oglądanie filmów to czysta przyjemność, można zablokować ekran co zapobiega przypadkowemu wyłączeniu, pauzowaniu itd.
  Jestem też bardzo pozytywnie zaskoczona jakością dźwięku ze słuchawek, jest bardzo czysty, ma dobry bas, do tego mają mikrofon do rozmów..

 • eGzysTens

  Szkoda, że nikt nie pokazuje tworzenia notatek odręcznych z tabletem ułożonym w pozycji pionowej, gdzie jest pokazana cała powierzchnia robocza strony. Tylko takie tworzenie notatek mnie interesuje.
  Czy jest możliwość nagrania jak się tablet sprawuje w takim zadaniu?

  • pooh1968

   Sprawuje się tak jak zeszyt. Nie ma problemu. Ja tylko tak robię notatki. W takim zadaniu sprawuje się doskonale.

   • eGzysTens

    Mógłbyś wrzucić screeny z takich notatek w rozmiarze 1:1?

 • AS

  Ja takie robie w szkole, wygodniej sie tak pisze. Może Pani Kasia dorobi jakies video ;)

 • z0rd

  A ja mam pytanie jak wygląda rozpoznawanie pisma podczas bardzo szybkiego notowania (wykłady). To mnie najbardziej interesuje bo myślałem nad zastąpieniem tradycyjnej kartki i długopisu właśnie jakimś tabletem z rysikiem, i wygląda na to, że Note w tej chwili nie ma żadnej konkurencji ;)

  • pooh1968

   Jeżeli umiesz pisać czysto i szybko – to bez problemu. Jeżeli bazgrzesz to nici z rozpoznawania pisma.

 • Bezer

  Czy ktoś kupił ten tablet lub cokolwiek innego ze strony progamingshop bo mają zastanawiająco niskie ceny??

 • aaa

  Wygląda na to, że są długo na rynku:
  http://www.progamingshop.pl/o-nas/t-299/
  widocznie na Słowacji mają niższe ceny

 • RAdek

  Drodzy,
  szukam tabletu, ktorego podstawowym zastosowaniem bedzie robienie notatek, m.in. na zebraniach, poniewaz pisanie na klawiaturze moze draznic moich zwierzchnikow, intresuje mnie reczne wpisywanie tekstu i jego rozpoznawanie.
  Nie czesto poruszacie tutaj ten temat, a mam wrazenie ze to swietne pole do zastosowania tabletow. Z drugiej strony najbardziej bliski mi jest tablet typu transformer, z dodatkowa klawiatura, ktorys z asusow, jedyne czego im brakuje dla moich zastosowan to wlasnie rozpoznawanie recznego pisma.
  Czy ktos moglby byc tak uprzejmy i naswietlic mi nieco sprawe (albo chociaz zwrocic uwage na produkty/producentow tabletow czy aplikacji) czy uda mi sie polaczyc te dwie rzeczy na wysokim poziomie w jednym produkcie? Z gory dziekuje

  • Pooh1968

   Do Notki też jest klawiatura. Jednakże bez dodatkowego aku (można ją za to podłączyć do zasilacza i przez nią ładować tab).

  • tomosj

   Ja do pisma ręcznego używam iPoda3. Choć do tej pory byłem raczej użytkownikiem Androida, to jednak na iOSa wydaje mi się, że jest więcej programów tego typu. Także z rozpoznawaniem pisma. Dla mnie najlepszy z nich to Note Plus. Pisze się na nim płynnie i naturalnie. Jest też parę innych programów, ale nie posiadają funkcji rozpoznawania pisma. Jest też Notes Mobile zrobiony przez VisionObjects. Gorzej się na nim pisze, ale można zapiski wyeksportować na PC i z poziomu kompa edytować je oprogramowaniem MyScript Studio Notes Edition (drogim niestety). Przyznam jedna, że Samsung Note 10.1 kusi mnie i zastanawiam się, jak będzie się sprawdzał przy tego typu zadaniach. Tym bardziej, że podobno ma on technologię MyScript (jak wynika ze strony producenta).

 • Shi

  Co z oglądaniem filmów w jakości hd (720p)? Czekałem podczas oglądania każdego z filmików na moment odpalenia jakiegoś video, ale niestety pokazywane były tylko zdjęcia i gry. Ciekaw jestem jak sprawuje się tablet w kwestii oglądania filmów czy odcinków seriali z napisami.

 • leśnik

  Wyśmienita konstrukcja. Osobiście kibicuję Samsungowi… w wielu dziedzinach firma udowodniła, że potrafi słuchać klienta i dostarczyć mu to czego oczekuje do tego zawsze w najlepszej cenie.

  Za co się nie zabrali wszędzie są liderem rynku… pewnie dlatego APPLE tak ich tępi. Ciekawe jak rynek tabletów będzie wyglądał za 3 lata… kto zostanie… Samsung na 100%, chińczycy jak ZTE, HWE… może, któryś z pretendentów ze stajni SMartQ, CUBE, Ainol itp.. Kulawe matrioszki i inne wydmuszki tradycyjnych komputerowców jak Asus, Lenovo czy Toshiba już można wyrzućić poza nawias.

  Chyba, że wszystko zgarnie Google :)

  • Jajko

   Zostanie tylko Apple i Samsung. Bedzie ukryty totalitaryzm tabletowy i niby ciągła wojna Apple vs samsung dla picu.

 • lukasztm

  zapomniałem zapytać, jak z czytelnością w jasnym słońcu ( na zewnątrz) :P

 • Pietia

  “nie jest zbyt idealny” – czy to takie trudne pisać po polsku?
  Co znaczy “zbyt idealne”?
  Szukałem tu informacji na temat tego taba, ale styl pisma redaktorki w połączeniu z mętnym i niejasnym przekazem zmusiły mnie do kapitulacji.
  Smutek i żal.

  • mico

   Współczujemy Ci bardzo twojej odmienności

   • Apollo

    Podpisuję się!

 • eko

  Świetna recenzja
  Potraktowanie sprawy po ludzku.
  Choć tak naprawdę nadal nie wiem czy warto się na nota decydować.
  Cały czas trudno rozstrzygnąć czy tf700t czy może new ipad.
  A może do komfortowego przeglądania internetu, skypa wystarczy tab 2 10.1

 • BBomba

  No i na czas pracy z 3G się nie doczekałem :-( buuuu

 • Mam pytanie. Który tablet radzi sobie lepiej z grami note 10.1 czy tablety z tegrą 3? Liczę na szybką odpowiedź.

 • bogdan

  Hey
  co wybrać galaxy tab 2 czy Note 10.1 ?

  • Hey
   osobiście myślę, że jeżeli cena nie stanowi problemu to lepiej wybrać note 10.1 ze względu na podzespoły i funkcjonalność.

  • Apollo

   Polonez czy Porsche?

 • eko

  Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem nota 10.1. Długo sie zastanawialem ale ten tablet okazal sie tym czego szukalem. Swietne uzupelnienie s2 i17″ laptopa

 • aa

  Właśnie uczę się pisać na nim. Mam wersję wifi – przyleciał do mnie z USA. W zestawie nie ma słuchawek – czy w Polsce jest sprzedawany ze słuchawkami? Ogólnie jestem zadowolony, ale trochę dokucza mi zbyt mała rozdzielczość ekranu podczas czytania. Jeżeli ktoś będzie dużo czytał, to powinien rozważyć tablet z wyższą rozdzielczością.

  • [ Karol ]

   Co takiego Ci dokucza mała rozdzielczość ? Są nie wyraźne ? A jak wrażenie podczas grania w gry i oglądania filmy ?

 • eko

  Rowniez posiadam wersje wifi ale kupiona w Polsce i w zestawie mam sluchawki.
  Ja sporo czytam zarowno artykulow w internecie jaki i pdf-ow i mi ta rozdzielczosc nie przeszkadza. Zgadzam sie ze oczywiscie im wyzsza rozdzielczosc tym lepiej. Po przesiadce z wyzszej rozdzielczosci mozna odczuc roznice. Ja jednak spokojnie moge nota polecic osoba ktore chca uzywac nota w duzej mierze do czytania.

 • aa

  Widocznie wersja amerykańska jest bez słuchawek….albo zapomnieli wsadzić do pudełka. Ostatnio trochę czytałem na tablecie o wyższej rozdzielczości no i niestety różnica jest dość widoczna. Gdybym miał ponownie kupować to chyba jednak bym się skusił na tablet z wyższą rozdzielczością.

 • eko

  Przed dokonaniem wyboru i sporo testowałem różnych tabletów oraz czytników i wybrałem złoty środek.
  Jeśli ktoś chce używać urządzenia tylko do czytania to polecam czytniki Kindla, jeśli mimo wszystko ma to być tablet to new ipad.

  Tak naprawdę alternatywą dla nota o wyższej rozdzielczości jest infinity tf700t i new ipad.

 • lulu

  ale 2 gb ramu się przydaje, przy otwartych wielu aplikacjach zajęte mam nieraz nawet 1,4 gb – przy mniejszej ilości ramu pewnie by się dusił…

 • Krisek

  Czy NOTE 10.1 amm WIDI?

 • tomek

  Możecie polecić jakieś etui na ten tablet?
  Czy klawiatura, która mozna do niego dokupić, to podobnie jak w Asusie stacja dokująca z dodatkową baterią, portami itp, czy tylko i wyłącznie klawiatura?

 • Krisek

  Czy ten tablet wyposażony jest w WIDI?

 • kiju

  Polecam etui firmy rock używam i jest bardzo zadowolony. Co do klawiatury też się zastanawiam czy pełni ona funkcję dodatkowej bateri

 • Krzysztof

  Recenzja podobała mi się, więc poszedłem prawie zdecydowany kupić, ale spore wątpliwości wzbudził we mnie czas reakcji przy pisaniu rysikiem – wg mnie to niewielkie opóźnienie (ułamek sekundy) nie powinno być jednak zauważalne. Może wymagam za wiele.

 • Tom

  Ktoś z Was wie czy ten tablet zakupiony w Orange ma simlocka czy też pójdzie w którejkolwiek sieci?

 • luki

  widziałem i użytkowałem na prezentacji sprzętów Samsunga w jednej galerii handlowej we Wrocławiu. Dobre wrażenie zrobił na mnie Android w tym sensie, że wreszcie działa płynnie prawie jak ios. Rysik całkiem ok, choć jego praktyczne zastosowanie jest dla mnie dyskusyjne, rozdzielczość matrycy przy Retinie jest śmieszna, widać różnicę, jakoś użytych materiałów jest poniżej progu akceptacji. Biorąc pod uwagę możliwość kupna ipada w tej samej cenie co galaxy note’a to chęć zakupu tego drugiego ociera się o fanbojstwo bądź dewiację

  • woget

   Nie wiem co wy z tą rozdzielczością, jest całkowicie akceptowalna, zarówno przy czytaniu jak i pisaniu notatek. Nie odczuwam potrzeby wyższej… Trzeba być chyba jakimś onanistą sprzętowym żeby to przeszkadzało. Używam Nota 10.1 3 tygodnie, wcześniej miałem iPada2, mam więc porównanie. Jedyne czego mi brakuje to ruchu zamykania aplikacji, posiadacze iPadów wiedzą o czym mówię, chodzi o “zgarnianie” jednym ruchem aplikacji jakby poza ekran, świetny pomysł i bardzo sie do tego przyzwyczaiłem. Tutaj tego nie ma, czytałem gdzieś że z powodw patentowych. Zmieniłem jednak sprzęt gdy mi ten cudowny iPad padł po gwarancji. Wracając do tematu – w mojej opinii jakość materiałów jest na dobrym poziomie, mówię o wersji szarej, bo taką mam, jest elegancki, dokupiłem oryginalne etui i wygląda jeszcze lepiej, działa świetnie, a jeśli komuś przeszkadza matryca, powinien rzeczywiście kupić iPada, bo życie ze świadomością posiadania sprzętu bez odpowiedniego logo bywa czasem zaledwie egzystencją… Zresztą, pewnie zdenerwuję kilka osób, matryce “retina” dla Apple produkuje… zgadnijcie kto? Niestety Samsung właśnie :)

   • sten

    nie no, nie chrzań, retinę produkuje LG, to jest technologia IPS na którą Samsung nie ma patentu :)

 • Rafcio

  Mam go od piatku 5.10.2012 . Czas ładowania to od 5 do 6 godzin intensywnie eksploatowany przez moją rodzinkę i przeze mnie też bateria wystarczała na cały dzień . Jeśli chodzi o ekran to na prawde nie ma się do czego przyczepić obraz jest super HD 1080p dla mnie rewelacja (na razie tylko oglądany z YOUTUBE oraz mimo rozdzielczości ekranu 720p) na nowym iPad jest faktycznie kosa ale na NOTE jest też rewelacja poza tym jeśli dysponujemy tylko plikami wysokiej jakości to ok ale większość jeszcze w internecie jest niskiej jakości a wtedy im większa rozdzielczość tym gorszy obraz (do czytania tekstów wystarczy zupełnie) ! Tekst czytany dla mnie bez zastrzeżeń ostro i wyrażnie czy warto dopłacać na iPoda prawie 600 raczej wątpliwe i dlatego kupiłem GALAXY NOTE i jestem zadowolony ! POLECAM .

 • łukasz.k

  witam, nurtuje mnie pytanie czy wszystkie opcje rysika nie znikną po podłączeniu tabletu pod rzutnik multimedialny? Czy szkice rysowane na tablecie będą również wyświetlane?

  dziękuję za odpowiedź

 • eko

  Szczesliwym posiadaczem NOTA jestem od ponad dwoch tygodni.
  Obecnie przechodzi on test w bardzo dlugiej podrozy i spisuje sie swietnie.
  Ponad 24h w z samolocie (lot do Australii) i prawie drugie tyle na lotniskach a stan bateri w 50%. Trzeba jednak oddac, ze wlaczony byl tryb eko i automatyczna jasnosc ekranu. Na lotniskach korzystalem z wifi. Podczas lotu obejrzłem 8 odcinkow Housa (ok 40min kazdy) oraz gralem w gry. Na lotniskach glownie poczta i skype.
  Swietnie dziala wifi. Wykrywa sieci z dosc duzych odleglosi.
  Rozdzielczosc….hmmm….jak ktos nie jest ortodoksem i nie pracowal wczesniej na wiekszej buzna ta z Nota za genialna. Naprawde nie widac pikseli i dosc przyjemnie sie czyta ksiazki, przeglada strony w internecie.
  Ładowanie ok.4-5 h od 0%.
  Jesli ktos ma jakies pytania to zapraszam

 • łukasz.k

  może ktoś odpisać na moje pytanie, odnośnie podłączenia pod rzutnik i korzystania z rysika?

  • woget

   kup adapterek HDMI, jeśli rzutnik nowy to ma wejście, jeśli nie to na pewno ma DVI, przejściówkę znajdziesz za grosze. Oczywiście można korzystać z rysika, podłączenie pod duży monitor/projektor nie odłącza rysika. Choć sprawdziłem to tylko na Tv.

 • sim

  witam, także mam pytanie – czy istnieje możliwość używania tabletu z Rysikiem Only? Tzn czy mogę “wyłączyć” rozpoznawanie dotyku palca = tylko rysik?

 • Rafcio

  Nie da się odłączyć palca , przynajmniej ja nie natrafiłem nigdzie na taką opcje .

  • Poszkodowany

   Jak rysika sie używa i trzyma blisko ekranu to ręka nie działa.

 • darek

  przeciez to jest muł a nie tablet szybciej dzialaja jednordzeniowe.Parodia

  • Poszkodowany

   Niestety potwierdzam. Zawiodlem sie na note, żałuje zakupu. Nigdy wiecej androida. Przynajmniej w najbliższym czasie.

   • wajda

    mogę kupić prawa do nakręcenia o tym filmu ? ;)

 • [ Karol ]

  Co sądzicie ? Czy nie warto zamówić tablet zagraniczny ? Czy będzie działał nasze polskie sieci ?
  http://www.bestbuy.com/site/Samsung+-+Galaxy+Note+10.1+Tablet+with+16GB+Memory+-+Deep+Gray/6315082.p?id=1218727483054&skuId=6315082

  • Sethemar

   Jeśli jest tańszy i ma 3G to żaden problem z działaniem na polskich sieciach. Jedyne co trzeba zrobić to pobrać ustawienia konfiguracyjne operatora aby net działał :)

 • tomosj

  Tablet mam od kilku dni. Dodam, że posiadam także iPada3 (oraz Asusa). Mogę więc zrobić pewne porównanie. Moim zdaniem Samsung jest genialny. Szczególnie mechanizm rozpoznawania pisma ręcznego. Ja do mistrzów kaligrafii nie należę, a i tak to, co piszę jest w 99% prawidłowo rozpoznawane. Robienie notatek na tym urządzeniu to czysta przyjemność. A mam porównanie z iPadam, na którym żaden znany mi program nie dokonuje takiej konwersji w locie. Owszem na iPada jest chyba więcej ciekawszych programów, jednak za te lepsze trzeba płacić. Adroid może się pochwalić większą liczbą programów darmowych. (To oczywiście prywatne odczucie jako użytkownika).
  Jeśli chodzi o rozdzielczość, to nie widzę miażdżących różnic nie wie (co nie znaczy, że ich nie ma).
  Byłem miło zaskoczony tym, że po włożeniu normalnej karty SIM tablet pełni funkcję zwykłego telefonu (gdzieś mi to umknęło podczas czytania recenzji). Jedyne, do czego trzeba się przyzwyczaić to “ślizganie” się rysike po ekranie. Jeśli ktoś przyzwyczajony jest do długopisu – nie zauważy dużej różnicy przy pisaniu na tablecie. Jeśli ktoś jednak więcej pisze piórem, jak ja – odkryje, że ekran to nie kartka, a rysik to nie pióro.
  Słowem polecam ten tablet każdemu, kto szuka np. narzędzia do robienia notatek.
  P.S.
  całość tej wypowiedzi napisana na tablecie przy użyciu konwersji pisma ręcznego.

  • andit

   OK, ale jakiej wielkości pisma uzywasz – na filmach w tej recenzji Pani Kasia pisze kobylaste wielkie litery, tj na ekranie zmiesci max 1 krótkie zdanie. Jak tu robic notatki płynnie przy takiej wielkości pisma?

   Innymi słowy – czy jak bede pisał NORMALNĄ wielkością pisma , tj tak jak w zeszycie to mi to rozpozna (czy taka wielkosc jest wykonalna wogóle poprzez tego Pena)?

   • tomosj

    Z pismem ręcznym nie ma kłopotów. Ja piszę małymi literami i dość długie zdania. Praktycznie nawet 3-4 linijki tekstu. Nie trzeba nawet bardzo się starać z wyrazistością pisma. Jak wspomniałem ja nie jestem mistrzem pisma technicznego, a tablet radzi sobie z większością wpisywanych wyrazów poprawnie je interpretując. Oczywiści zdarzają się pomyłki ale to na skute zupełnie niewyraźnego pisania. Ja napisałem na tym tablecie kilka dużych tekstów i nie miałem żadnych problemów z brakiem miejsca. Nie trzeba więc pisać jak pierwszoklasista uczący się stawiać pierwsze znaki alfabetu ;)

 • tomosj

  Tablet mam od kilku dni. Dodam, że posiadam także iPada3 (oraz Asusa). Mogę więc zrobić pewne porównanie. Moim zdaniem Samsung jest genialny. Szczególnie mechanizm rozpoznawania pisma ręcznego. Ja do mistrzów kaligrafii nie należę, a i tak to, co piszę jest w 99% prawidłowo rozpoznawane. Robienie notatek na tym urządzeniu to czysta przyjemność. A mam porównanie z iPadam, na którym żaden znany mi program nie dokonuje takiej konwersji w locie. Owszem na iPada jest chyba więcej ciekawszych programów, jednak za te lepsze trzeba płacić. Adroid może się pochwalić większą liczbą programów darmowych. (To oczywiście prywatne odczucie jako użytkownika).
  Jeśli chodzi o rozdzielczość, to nie widzę miażdżących różnic (co nie znaczy, że ich nie ma).
  Byłem miło zaskoczony tym, że po włożeniu normalnej karty SIM tablet pełni funkcję zwykłego telefonu (gdzieś mi to umknęło podczas czytania recenzji). Jedyne, do czego trzeba się przyzwyczaić to “ślizganie” się rysike po ekranie. Jeśli ktoś przyzwyczajony jest do długopisu – nie zauważy dużej różnicy przy pisaniu na tablecie. Jeśli ktoś jednak więcej pisze piórem, jak ja – odkryje, że ekran to nie kartka, a rysik to nie pióro.
  Słowem polecam ten tablet każdemu, kto szuka np. narzędzia do robienia notatek.
  P.S.
  całość tej wypowiedzi napisana na tablecie przy użyciu konwersji pisma ręcznego.

  • “Można dzwonić i odbierać SMS-y? Można, trzeba jedynie pamiętać, by w urządzeniu znalazła się karta umożliwiająca wykonywanie połączeń głosowych (czyli nie „data”).”

   I zaraz pod tym zdaniem jest screen pokazujący klawiaturkę numeryczną… więc faktycznie umknęło ;)

   • tratata XD

    Od razu mówię, że nie jestem znawcą tabletów, dlatego chciałabym się zapytać:
    1. Czyli np. jeżeli tablet ma dodatkowo to 3G to znaczy że ma internet darmowy? I jaką kartę trzeba tam wkładać? Czy może to być karta z dekoder, jaki mam Orange?
    2. Jaką kartę trzeba włożyć żeby rozmawiać? Czy chodzi tu o kartę z numerem czy jaką?
    3. Czy da się kupić np. na allegro etui takie nakładane jak są na Smartfony tak jakby “gumowe” na całe “plecki” tabletu? Na Smartfonach to fajnie wygląda i nie rysuje się.

    Pozdrawiam :) Liczę na szybkie odpisanie mi na zadane pytania. :)

  • Wiesniak

   Szybciej niż na klawiaturze? ;)

   • tomosj

    Dla mnie nie jest to kwestia typu „szybciej” czy „wolniej”. To raczej kwestia wygody. Lubię ręczne notatki i tego mi brakowało przy tabletach. Przy ręcznym pisaniu trochę inaczej myślę ;) Jestem z pokolenia, które uczyło się pisać w zeszytach, a klawiaturę poznałem nieco później :). Oczywiście pisząc na pełnowymiarowej klawiaturze prędkości notowania są znaczenie większe. Ale dla mnie nie raz znacznie wygodniej jest usiąść z tabletem na kolanach i zrobić „ręczne” notatki :)

 • Pyrchewsky

  Do autorki: jest pewien bardzo ważny powód dla którego obudowa nie jest aluminiowa, mianowicie masa urządzenia, a i nie jest to zwyczajny plastik, tylko abs, więc nie ma co się czerpać.

 • Witajcie.
  Od roku piszę teksty na ipadzie i pisanie polskich znaków nie jest problemem – przeciągam palcem w górę i mam polski znak.
  Lecz jak to się ma w przypadku androida? da się ustawić coś takiego? nie chcę aby pisanie było dla mnie uciążliwe na tak drogim sprzęcie.
  Da się to jakoś zmienić? jeśli nie to czy przez root się da?

  Pozdrawiam

 • Bartosz

  Jedno zasadnicze pytanie, bo nie potrafię znaleźć na nie odpowiedzi.
  Czy po podłączeniu klawiatury (czy to oryginalnej Samsunga, czy jakiegokolwiek zamiennika) wprowadzanie znaków diakrytycznych przebiega za pomocą klawisza alt? Czy takiego jeszcze nie ma w klawiaturach Samsung?
  Zastanawiam się nad kupnem Note lub Transformera TF300 i przy Note powstrzymuje mnie jak na razie tylko klawiatura.
  Czekam na odpowiedzi w temacie.

  Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 • rysio

  che sobie kupic jakiś tablet myślałem o ipadzie ale gośiu w sklepie mi rozradził i powiedział zebym sobie wybrał samusga galaxy note 10.1 ale znowu kumpel mówi ze lepszy jest nexus tanszy i lepszy.
  Wiec co wy polecacie? :)

  • Apollo

   galaxy note 10.1. Nexus mu nie dorównuje pod żadnym względem.

 • rysio

  dzieki :D

 • Kopniakos

  Witam :) Pani Kasiu mam pytanie czy da sie podłączyć inernet typu GSM z zewnętrznego telefonu komórkowego np. Galaxy S I ?
  Pytanie dotyczy modelu Galaxy Note 10.1 z WIFI only.

  Pytam ponieważ nie stać mnie na wersję z 3g, a opcję z WIFI mogę tanio nabyć.

  Dzięki ! z góry

  • Kopniakos – ja udostępniam internet do note 10.1 z nokii 6131 przez bluetooth. Jest to stary telefon i ma tylko opcję udostępniania przez DUN.
   Używam na note klienta bluevpn do łączenia się z nokią.
   Nowsze telefony mogą udostępniać internet przez wifi (tethering – poczytaj o tym).

 • Andy

  Recenzja 1A ,mam pytanie :chce kupic note na rynku niemieckim jako prezent do Polski,czy mozna zmienic jezyk i klawiature na PL.??

  • tomosj

   O ile mnie pamięc nie myli to takie rzeczy jak język, klawiatura, czy strefa czasowa, itp. definiuje się przy pierwszym uruchomieniu urządzenia, więc moim zdaniem można śmiało go brać. Inna sprawa to jeśli ma 3G na sieć u niemieckiego operatora to nie wiem czy w Polsce ci to pójdzie. Ale to już pytanie do znawców w tej kwestii.

  • Sethemar

   Jeśli kupisz w sklepie Samsunga bądź z elektroniką to powinno działać na wszystkich sieciach.
   Możliwe że sprzęt kupiony u operatora niemieckiej sieci komórkowej będzie wyposażony w simlocka.
   Musiałbyś po prostu zapytać jednak z tego co kojarzę UE zabroniła zakładania simlocków pod koniec 2010 roku.

   Na 99% nie będzie żadnego problemu z kartą z Polski, Dani czy Rumuni ale zapytać zawsze można dla pewności w salonie operatora. Pytanie nic nie kosztuje ;]

   • Andy

    dzieki bardzo to ma byc prezent ,kupie napewno w sklepie z elektronika mam nadzieje ze beda polskie znaki i rozpoznawanie slow pisanych rysikiem.Pozdrawiam wszystkich

 • tomosj

  W sklepie Samsunga właśnie ukazał się MyScript Notes Mobile w cenie 32zł. Czy ktoś z was  używa ten program i może się podzielić wrażeniami, np. czym różni się on od dostarczanego z tabletem Note-S?

 • marcela

  Mam do ciebie 2 pytania dotyczące tego tableta . Pierwsze to czy można pobierać muzyke,filmy ,gazety i obrazy . A drugie to czy jest opcja w kolorze czarnym

 • marcela

  aha i jaki tablet lepszy z wifi czy z 3g i w czym lepszy

  • Paweł

   Jest czarna wersja, muzykę, filmy, gazety i obrazy można pobierać oczywiście z internetu, ale nie jeśli chodzi o usługi google, czyli MY MUSIC, MY BOOKS, MY MAGAZINE, MY MOVIES, bo te nie działają w Polsce. Tablet z 3G jest lepszy z tym, że wkładasz kartę sim z usługą mobilnego internetu i masz w dowolnym miejscu dostęp do internetu, w wersji WiFi jesteś uzależniona od obecności hotspotów.

   • marcela

    aha dziękuje

 • GreG

  Mam do Ciebie takie pytanie…..
  Czy tablet jest dużo wolniejszy po zainstalowaniu dużo aplikacji? Typu Navi etc.

  Bo słyszałem że ten właśnie tablet zmniejsza swoją wydajnośc a przede wszystkim prędkość, po zainstalowaniu dużej ilości aplikacji.

  • Konrad

   Witaj. Posiadam note 10.1 i nie zauważyłem spowolnienia urządzenia po instalacji dużej ilości aplikacji.
   Jeśli nie będziesz ich zamykał w menadżerze to wiadomo, że będzie zamulał. Niektóre aplikacje po zamknięciu nie wyłączają się całkiem (proces pozostaje) i urządzenie zamula. Trzeba je wtedy wyłączyć ręcznie i wyczyścić ram i śmiga jak nowe :)

 • marcela

  Czy to jest dobry tablet?????????????

 • marcela

  i czy mogą napisy być po polsku

 • marcela

  a czym się różni ten z lte i w czym jest lepszy

  • Sethemar

   Czy dobry? To cieszy od niego oczekujesz. Jeśli ma być do gier androidowych, notatek, czytania pdfów i korzystania z neta to raczej się nie zawiedziesz. Na chwilę obecną jest to jedna z najmocniejszych maszyn na rynku choć nie twierdzę ze nie ma lepszych.

   Co do rozpoznawania pisma to wszystko widać na filmiku przy recenzji. Rozpoznaje polskie znaki. Kasieńka wszystko ładnie w filmiku wytłumaczyła.

   LTE to internet mobilny, inaczej 4G. Jest to najszybszy internet mobilny. W Polsce jeszcze kuleje ale w europie zachodniej wygląda to o wiele lepiej.
   Jeśli zamierzasz używać tablet tylko na terenie Polski to myślę ze na najbliższe 5 lat wersja 3G w zupełności wystarczy.

 • marcela

  A czy ten tablet bardzo źle sobie radzi z filmami różnych formatów????;d

  • Konrad

   Odtwarza większość popularnych formatów. W sklepie Play jest aplikacja dzięki której radzi sobie z MKV full HD.
   Z napisami na problem, lecz aplikacja to rozwiązuje.

 • szaq

  Mam Note od paru dni. Nie laguje jak Tab2. Przyzwyczajony do iOs i male rozczarowanie, ale chyba samego systemu, ponieważ mam wrażenie, że mniej widzę niż na Safari. Używam delfina.
  Ekran – widać różnice w rozdziałce, ale nie boli. Kąty widzenia w moim odczuciu takie jak przy ips. Barwy b dobre. Reakcja na dotyk bd.
  Bateria z 3g bardzo dobrze. Navigacja google na trasie ok 4, 5 h skonsumowala 40% energii.
  Tył dachówki rzeczywiście wzbudza brak zaufania – plastik i podatność na zarysowania. Wyjdzie w praniu.

  Chętnie przyjmę radę od androidowyvh wyjadaczy jak poprawić wrażenie i przybliżyć przeglądanie stron do tych jak na windzie.

  • woget

   Kup oryginalne etui samsunga (EFC-1G2NW lub EFC-1G2NG), jest drogie ale… zniknie problem rysującego się tyłu, a i przód będzie zabezpieczony klapką. Wrażenia estetyczne również zdecydowanie się poprawią. Co do przeglądania stron… niezbyt wiem o co Ci chodzi… Strony ogląda się znacznie wygodniej, tablet ustawiasz w pozycji portret i jest super, na stacjonarce musiałbyś zrobić pivot. Oczywiście niektóre strony wykrywają urządzenie mobilne i ładują się w wersji “m” jak dla smartfonów, co nie wygląda czasem dobrze. Wtedy trzeba wymusić na stronie wersję “komputerową”.

 • Gonnafly

  cześć, bardzo fajna recenzja

  akurat planuję zakup m.in. do przęglądania i nanoszenia notatek na wiele dokumentów, głównie pdf.
  W przypadku Galaxy Note to notatki można nanosić bezpośrednio na pdfy i zmienione pdfy zachowywać czy też trzeba bawić się ze screenshotami?

  w dokumentach word też można nanosić notatki?

  dzięki, pozdrawiam

  • Konrad

   Pdf i doc otwiera wbudowany polaris office, można w nim tez tworzyć i edytować Worda i excela.
   Notes S eksportuje do pdf ale jako plik jpg w pdf. Można eksportować jako tekst i wrzucać do google docs. Szkoda, że nie na dropboxa.

   • Gonnafly

    dzieki Konrad,

    a tak bardziej po ludzku: po zrobieniu odrecznych zakreslen, notatek na tekscie pdf, przypisow (nie chce wlaczac do tego notatnika), da sie to potem np wydrukowac albo otwierac na PC albo tablecie w wersji w ten sposob zachowanej?
    a inna rzecz: jest tu jakas mozliwosc wykonywania notatek w miare czytania pdfa? przykladowo pdf na pol strony, notatnik na drugie pol?
    rozumiem ze hiperlacza do dokumentu pdf to juz pewnie nie da sie wstawic…?

    • woget

     Da się. Zarówno za pomocą edytora notatek jak i Acrobat Readera. Ja właśnie używam tego ostatniego, z uwagi na wygodne zakreślanie i podkreślanie tekstu pdf-ki, można robić notatki, przypisy, podświetlać tekst jak użyjesz odpowiedniego koloru podświetlenia. Wyedytowany dokument zapisuję i można go wysłać strzałem z palca do chmury Acrobat.com, na Kindla czy do Dropboxa, albo Ubuntu-One, czy wysłać mailem. Możesz też wysłać bezpośrednio przez bluetooth np na telefon lub przez Wi-Fi Direct na odpowiednią drukarkę wifi. I oczywiście możesz te notatki tworzyć w dowolnym momencie w miarę czytania tekstu. Jedna uwaga, jeśli marzesz w tekście za pomocą Acrobata i zapisujesz plik, inne vievery z( wyjątkiem acrobata oczywiście) mogą nie widzieć zmian. Natomiast jak używasz S-Note’a wszystkie wprowadzone zmiany możesz bez problemów oglądać dowolnym viewerem, nawet Kindlem. Mimo tego ograniczenia Acrobat jest dla mnie wygodniejszy od S-Note’a

     • Gonnafly

      wielkie dzięki,

      zastanawiam się czy ten tablet będzie na pewno najlepszy na moje potrzeby (bardziej czytanie, praca, obróbka, www) czy może jednak Ipad4 (też można pisać, ma podobno lepsze aplikacje do obróbki, nie wiem jak z porzadkowaniem plików).

      Używam Iphona od 2 lat ale itunesy ciężko mi idą ciągle.

      Zastanawialiście się nad tym?

 • woget

  @Gonnafly: Do czytania OK, do pracy…hmm to zależy co masz na myśli. Tablet sprawdzi się jako mobilny komputer, do przeglądania konkretnych danych, maili, przeglądania www, notatek, itp. Obróbka (zdjęć pewnie)… tu profesjonalny grafik by się obśmiał, ale prosta edycja jak najbardziej. Ipad4 jest po prostu inny. Nie twierdzę że gorszy. Jeśli jesteś przyzwyczajony – bierz go, nie będziesz zawiedziony. Ja zmigrowałem z appla na androida i po kilku miesiącach mi już go w ogóle nie brak. Mam ten sam system w telefonie i tablecie. Śmieszą mnie wypowiedzi że ten czy tamten system to kicha, bo rodzielczość bo to czy tamto. To wszystko jest tylko i wyłącznie kwestią przyzwyczajenia, a czasem niestety przymusu bycia trendy… ;)

  • Gonnafly

   dzieki, nie no nie do zdjęć:) proste pliki dokumenty ale tez mozliwosc pisania jakby byla potrzeba
   mam pc na Win7, iphona ale nie jestem super przyzwyczajony. Dobry pewnie bylby Samsung Smart PC, ale widze ze wersje z 3G to ok 900EUR na zachodzie (w PL nie ma z 3G). Mnie by bardziej chodzilo o cos uniwersalnego, w miare kompatybilnego z windows tez (albo przypominajacego srodowisko windows) i pewnie tu blizej androidowi, ale nie wiem.

 • [ Karol ]

  Czy jak założę folię na ekran, to czy rysik szybko przerysuje ? Zastanawiam się nad zakupem folii.

 • Kopniakos

  Ja po zakupie folii nie zauważyłem spadku wrażliwości rysika, a z folią nic się nie dzieje od miesiąca ciągłego użytkowania ;p

  Folia na ekran to podstawa przy tablecie :P

  • Konrad

   Czy podstawa to wątpię, używam note intensywnie codziennie, nie zauważyłem ŻADNEJ rysy od rysika.

  • [ Karol ]

   A rysik działa prawidłowo na folie z ekranem ? Bo chcę kupić folia matowa, czyli anty clear, przeciw odblaskowa i nie wiem czy podczas rysowania się przerywa czy jakoś tak.

   • Konrad

    Rysik działa tak samo, lecz nie polecam folii na tego tableta. Nie ma to według mnie sensu, ekran nie rysuje się a folia… wkurza. Folie przeciwodblaskowe często zmieniają kolory :/
    A ekran tak bardzo nie odbija światła.

    • [ Karol ]

     Okey, dzięki za odpowiedź.

     • woget

      Mam folię, kolory nie zmieniają się, rysik działa normalnie, folii po założeniu praktycznie nie widać. Osobiście polecam, bo może po miesiącu użytkowania ekran sie nie porysuje, ale po pół roku, kiedy czujność osłabnie na pewno zdarzy ci się położyć na nim klucze, czy cokolwiek, wyląduje na zakurzonym stole lub fotelu w aucie, o dzieciach nie wspominając…

     • [ Karol ]

      Dzięki wielkie za odpowiedz.

 • stefan

  Mam takie pytanie czy to prawda że na Note 10.1 nie można instalować programów ani przenosić ich na kartę SD?

  • Konrad

   Z tego co zauważyłem do tej pory – nie ma takiej możliwości. Może aktualizacja do 4.1 to zmienia.

  • woget

   na instalacje oprogramowania jest pamięć wewnętrzna, 16 lub 32Gb, karta SD jest tylko na dane.

 • biwus

  Witam
  Pani Kasiu dziękuje za opis galaxy który jest dla mnie trochę zrozumiały, dlaczego troche bo po prostu nie znam sie na tych wszystkich opisać dotyczących systemu, pikseli, slot karty SIM, itp. Itd. ;-)
  od jakiegoś czasu chce kupic sobie jakiś sprzęt (tablet lub ipad lub cos innego)
  Potrzebuje do pracy aby pisać w Wordzie, Excelu , używać PDF.
  Dla przyjemności chce czyta ć książki i oglądać filmy.
  Oczywiście musze mieć wifi.

  Więc proszę daj ci znac co kupić jaki sprzęt czy Galaxy czy coś innego – mogę wydać 2,5 tys zł

  • szaq

   Pisanie na tablecie jest tylko trochę wygodniejsze od pisania na telefonie, chyba że ekstra klawiatura, ale tu juz wchodzimy w składaka.
   Jeśli to priorytety to brałbym MacBook Air poprzednią wersje lub jego kopie z windą.

 • weronika

  Czy kartę sim trzeba dokupić osobno?
  Jeśli nie to czy można wyrobić specjalnie duplikat czy kupić nową?

 • Szymeski97

  To ja mam pytanie, które chyba jeszcze nie padło. W sumie dwa pytania.
  1. Czy do obsługi OTG wystarczy zlutować sobie przejściówkę żeński – żeński, czy trzeba wydawać na taką ładną ze sklepu?
  2. Czy USB OTG poradzi sibie z modemem 3G (Ma to sens w wersji N8010, bez 3G. Tata ma modem z pracy i częściej sam go używa.)?

  • Konrad

   Witaj.
   Do OTG musisz mieć przejściówkę ze złącza 30 pinowego (samsungowskiego) na USB. Koszt to ok. 8zł więc nie warto się samemu bawić (kwestia estetyki).
   W moim przypadku na n8010 działa mysz, klawiatura i mysz, pendrive, drukarka, ale nie działa modem USB (PLAY). Możliwe, że jest lista obsługiwanych modemów przez to urządzenie. W moim przypadku modem nie działa.

 • Przemek

  Witam

  Mam pytanie odnośnie funkcji graficznych i rysika. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest czułość, dokładność piórka, rozdzielczość dotyku, wysokość odczytu piórka nad ekranem oraz częstotliwość próbkowania.

  Nigdzie nie mogę znaleźć tych danych a wydaje mi się, że skoro tablet posiada takie funkcje to powinny te dane być gdzieś dostępne :)

  Pozdrawiam.

 • woget

  kartę SIM oczywiście dostaje się u operatora sieci komórkowej z którym podpisujesz umowę na bezprzewodowy internet. Możesz też używać karty ze swojego telefonu, jeśli masz odpowiedni abonament.

 • cinku

  wiem, ze to strasznie pozno i dawno po testach, ale Kasiu mam prosbe – jesli amsz nadal dostep do note10.1 mozesz przetestowac dzialanie przegladarki “puffin” i dzialania flasha w chmurze?!
  szczegolnie zalezy mi na tescie gry thesettlersonline.pl :)
  z gory dziekuje

  • Konrad

   Mam note 10.1 i flash player można pobrać i zainstalować jak normalną aplikację, wtedy działa on w przeglądarce standardowej jak i w operze…firefoxie… itp. :)

   • cinku

    ojj to chyba masz androida 4.0 lub nizej??
    bo adobe zrezygnowalo ze wsparcia dla androida i od jakiegos czasu nie da sie juz pobrac flash, a android4.1 flasha owego automatycznie usowalo – mam galaxy s3
    chyba, ze mowisz o jakiejs konkretnej aplikacji, to bede wdzieczny za podzielenie sie nazwa/namiarem :)

    • Konrad

     Mam androida 4.0.4 i wszystko działa bezbłędnie.
     Nie ma jeszcze 4.1 na mojego note 10.1 (N8010) :(
     Pobrałem normalnego flashplayera w wersji APK.

     • cinku

      z flashplaterem taki youtube bedzie dzialac, ale niestety juz cos jak thesettlersonline.pl nie bardzo… a gram w to i zalezy mi, aby to tez dzialalo :)

 • andit

  Nie da sie automatem pobrać flasha dla a4.1 ale bez kłopotu zainstalujesz wersję flash 4, do zassania z archiwum adobe. Mam i działa

 • Ulfu

  Witam, czy aby nie ma tak, że NOTE 10,1bez rózniczy czy z 3g czy tylko Wi-FI posiada slot na kartę sim. Z ta róznicą że w wersi wifi mozna tylko dzwonić a w wersji 3G kożystac dodatkowo z mobilnego Internetu ??

  • Ulfu

   Sorry źle zinterpretowałem test robiony przez Benchmarka :)
   nie było pytania

 • mulki85

  Witam potrzebowałbym taki adapter by moc podlaczyc moj tablet do tv przez hdmi moglby mi ktos pomoc i wyslac jakies linki gdzie moge go kupic z gory dzieki

 • Dorota

  Problem mam tak: film odtwarza się bez problemu, ale bez napisów. Wchodząc w ustawienia i tak nic nie mogę zrobić, jakby nie widziało pliku z napisami. Czy ktoś wie jaki jest na to sposób?

  • woget

   ja używamVLC, to aktualnie beta, ale stabilna i w pełni funkcjonalna. Napisy w UTF8 z zewn. pliku tekstowego (o tej samej nazwie co plik odtwarzany) lub te włączone do kontenera czyta bez problemu. Jest jeszcze kilka odtwarzaczy wartych uwagi, wyróżnia się mxplayer ale mi jakoś nie przypadł do gustu.

 • mateusz

  Pobierz program do odtwarzania filmow z sklepu play, najlepiej MX Player, ja nie spotkalem sie jeszcze zeby mi czegos poprawnie nie odtworzyl

 • Mari

  Czy jest sens kupować ten tablet jeżeli nie będę korzystać z piórka czyli robienia notatek? Czy w takim przypadku opłaca się lepiej Asus Transformer 300? A może jakiś inny tablet byle nie żadna chińszczyzna.

  • woget

   Ja z rysika korzystam bardzo często, bo jest bardziej precyzyjny niż paluch i ma dodatkowe funkcje w stylu kopiuj fragment tekstu, kopiuj zaznaczony fragment ekranu do schowka, cofnij, wygodnie przewija ekran itp. Czy warto? Dla samego rysika i funkcji rysunkowych pewnie nie, jeśli masz wydać kilkaset zł więcej. Dla ogólnej wygody i wydajności warto.

  • Konrad

   Galaxy Tab 2 – to samo, bez rysika :)

  • G77x

   Skoro rysik nie potrzebny to chyba jednak najlepszy bedzie iPad.

   • woget

    Jeśli rozważamy sprzęt za podobną cenę wziąłbym SG Note 10.1 jeśli miałbym do wydania kilkaset złotych lub powyżej 1000 zł mniej – wtedy rzeczywiście nie ma sensu. Rysik znakomicie się sprawdza, ułatwia i przyspiesza pracę oferując sporą ilość dodatkowych funkcji. Galaxy Tab 2 jest sprzętem zdecydowanie z niższej półki pod względem wydajnościowym, spójrz w specyfikację. Miałem w ręku oba i jednak kupiłem Note’a, choć niedawno w promocji widziałem SG Tab2 za złotówkę w abonamencie jednej z firm i tu już bym się zdecydowanie zastanawiał :P

    • Mari

     Zgadzam się z Tobą. Ja też patrzę najpierw na specyfikację sprzętu :) A Galaxy Tab 2 niestety nie powala. Wolałabym już zdecydowanie bardziej Asusa Transformer 300. Oczywiście ipad Apple też mnie interesował, ale chyba bardziej interesuje mnie system android, chociaż nie mam nic do systemu apple. Miałam ipoda i po nim widziałam, jak sprzęt apple jest dopracowany a przede wszystkim programy czy gry. Wziąwszy zwykłą karciankę na apple… bez porównania w apple wygląda o niebo lepiej. No cóż, wybór trudny, jest masa teraz tego sprzętu. Pojawiają się coraz lepsze sprzętowo a kasy w portfelu nie chce urosnąć żeby móc kupić ten na który miałoby się ochotę. I tutaj znów człowiek się zastanawia nad tym, bo wydatek jednorazowy i żeby nie był on pomyłką. Fajny jest Shiru Shogun Ultimate, ale ta mała pojemnościowo bateria zniechęca, nie mam ochoty siedzieć z zasilaczem podłączonym przez większość dnia i serwis naprawczy też pewnie kłopot, nie widzę żeby tego typu sprzęt miał door to door, i to już samo za siebie mówi. Ehhh, w końcu wyjdzie na to, że nic nie kupię, a czekanie jak stanieje też mija się z celem bo w tym czasie pojawią się nowsze, lepsze tablety.

     • woget

      bateria to rzecz kluczowa, nie brałbym niczego co trzyma krócej niż 6 godzin pracy w sieci gsm/wifi (Note wytrzymuje około 8 godzin).

 • Mari

  woget, na baterie zawracam uwagę w szczególności, nie wyobrażam sobie łapać co jakiś czas zasilacz albo siedzieć z podłączonym i patrzeć czy aby za chwilkę mi się nie rozładuje. Bateria to w zasadzie podstawa. Nęci mnie ten tablet, ale ta cena… nie stać mnie na tak drogi sprzęt nawet na raty :(

 • woget

  note jest drogi, nawet w wersji wifi cena ok 2000 zł, jeśli więc nie chcesz trochę poczekać aż skończą się świąteczne podwyżki zastanów się może nad Google Nexus 10?

  • Mari

   Ale Google Nexus 10 jest jeszcze droższy od note. Z tego co widzę na allegro to w tej chwili kosztuje 2400 zł. Note już miejscami 1600 zł.

   • woget

    Nexus 10 16Gb kosztuje 399 dolarów w oficjalnej sprzedaży (ok. 1400 zł.) Natomiast SG Note 10.1 nie widziałem w cenie poniżej 1700 zł za wesję wifi/16Gb, wersja 3G/16Gb kosztuje najmniej 2000zł. Acer iconia – faktycznie ciekawy model, 16Gb/wifi kosztuje ok 1300 zł.

    • Shreak

     Faktycznie wersja 3G/16Gb kosztuje od 2000 zł a bez 3G 1700 zł ale N10 nie kupisz za 1400 zł! Chyba że mieszkasz w USA. Zobacz ceny choćby na alledrogo ;)

  • Mari

   Jeszcze dodam, że warto rozważyć zakup tabletu acer iconia tab a510. Tutaj pojemność baterii jest ogromna.

 • Arek

  Witam..bardzo proszę o podpowiedz przed zakupem tableta note 10,1 z 3G.
  Są dwa modele tego samsunga z 3G z tym że jeden z nich ma 1G ramu a drugi 2G ramu. Który z nich lepiej wybrac i jak te modele od siebie odróżnić? Wiem napewno że 2G ramu to lepsze rozwiązanie ale nie wiem jak sprawdzić przed zakupem że dany model własnie tyle ma. A jeżeli nawet trafi sie taki z 1G ramu czy to wystarczy żeby tablet chodził płynnie?? i nie mulił po zainstalowaniu kilku aplikacji?? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedz.

 • woget

  Są dwa modele: N8000 posiada 3G, N8010 posiada tylko wifi, oba modele mają 2048 MB RAM, oba mogą posiadać różną pojemność pamięci wewnętrznej standardowo 16GB, lub 32 a nawet ponoć 64GB. Nie słyszałem o modelu Nota z 1gb RAM…

  • Shreak

   W Polsce są dwa, produkują więcej odmian choćby N8013 czy N8020.

   • woget

    Tak ale zmiany zdaje się dotyczą obecności 3G,LTE,wifi lub ilości pamięci wewnętrznej a nie RAM, choć może jakiegoś kastrata też wypuścili…

 • Artix

  Na wstępie chciałem podziękować za ten opis. Pomógł mi wybrać pomiędzy tabem 8.9 LTE a notem 10.1. Serdecznie dziękuję bo to najlepsza recenzja jaką znalazłem w sieci. I bije czołem do samej ziemi.

  Dla mnie tablet to narzędzie pracy, nie tylko zabawy więc jestem użytkownikiem takiego urządzenia od 2,5 roku. Czyli mniej więcej przez ten czas używałem taba Samsung Galaxy 7.0. Nota używam od 1 mc i pokusiłem się o małe porównanie z punktu widzenia użytkownika obu tabletów.
  Pierwsze co należało by napisać bo to jest niesamowita różnica w wydajności baterii. Note 10.1 ma baterie która pozwala mi pracować spokojnie 8 godzin dziennie, a po pracy jeszcze się zabawić, fanem gier nie jestem ale Need For Speed hmm więc jeszcze te 2-3 h bez problemu mogę bez podłączenia do prądu się pobawić. Dla mnie to mistrzostwo świata. Generalnie wychodzi że po 12-13 h mam jeszcze 10 % baterii. Przy mniej intensywnej pracy jestem w stanie dociągnąć do 16 h. Spodziewałem się 8 h ciężkiej pracy i koniec baterii a tu miłe zaskoczenie, widać producent sam nie docenia własnego urządzenia.
  W porównaniu Tab 7.0 – max 7 h pracy i koniec, czas na ładowanie, które nota bene trwa tyle samo co w Notcie czyli około 2,5 h do 100 % od padniętej baterii.
  W obu tabletach te same ustawienia jasności ekranu, czyli automat, jasno na zew. jaśniejszy ekran i odwrotnie.
  USB conector – tego w P1000 nie było a szkoda bo bardzo się przydaje w Notcie.
  Największe zaskoczenie, Note 10.1 nie obsługuje flasha, a poczciwy tab 7.0 bez problemu sobie z nim radził. Nie znalazłem w sieci żadnego programu który by pomógł na ta przypadłość, to duży minus dla Nota.
  Praca na obu tabletach: z racji większego wyświetlacza ciężko porównać, wiadomo że na większym łatwiej się pracuje.
  Rysik: świetna sprawa do prezentacji, notatek itp. choć wymaga nauki, nie jest intuicyjny. Do tego jeśli ktoś chce używać do skomplikowanych obliczeń funkcję “zamień na wzór i policz” to przy skomplikowanych równaniach zaczyna wieszać Nota jak by myślał “kurcze sam sobie policz co to za zadanie” więc dla studenta politbudy nie polecam bo może rzucić nim o ścianę zanim dopisze do końca równanie. Ja męczyłem się z cyfrą 9 aż odkryłem jak jak ją pisać żeby nie wyskakiwało g. Tą funkcje uznaje za nieprzydatny gadżet.
  Kolejną niespodzianką było że mając konto w sklepie Play, po dodaniu wszelkich ustawień wszystkie programy jakie miałem zainstalowane na tabie 7.0 znalazły się w Notcie. O ile przy darmowych nie jest to coś niezwykłego o tyle przy płatnych a miałem ich trochę zaoszczędziłem kilka stówek na ponowna instalację. I tu wielki plus, bo nie musiałem ponownie płacić za to samo co i tak bym kupił bo jest mi to niezbędne do pracy.
  Seryjny Polaris Office jaki mamy w Notcie nie tylko pozwala na otwieranie prezentacji PPT ale tez edycje podobnie excel i word stworzone na kompie stacjonarnym. No ale to samo miałem w tab 7.0 tylko gorszą wersje offica.
  Przeglądanie netu: tu również Note wygrywa z P1000, jest szybszy, lepiej otwiera strony, ta sama sieć, ba ta sama karta sim.
  Przenoszenie aplikacji na karte pamięci, tu Note przegrywa bo nie pozwala na to w przeciwieństwie do taba 7.0 gdzie sporo programów trzymałem na karcie pamięci No ale teraz mam dostęp do pendriva więc wole to rozwiązanie.
  GPS o wiele szybciej w Notcie łapie fixa a to dziwne bo moduł jest chyba ten sam.
  Największą różnicę widać kiedy wchodzimy w folder zarządzanie aplikacjami tu P1000 po prostu ledwo działa na wyświetlenie ikon aplikacji trzeba czekać wieki podobnie po zresetowaniu urządzenia, czasem miałem wrażenie że P1000 obsługuje windows w Notecie nie występuje ten problem, działa tak jak powinien działać tablet na androidzie.
  Co do dźwięku ja nie zauważyłem w Notcie trzeszczenia głośników przy maksymalnym ustawieniu głośności, obraz jest wystarczająco klarowny.
  Osobiście polecam Nota jako świetny zamiennik notebooka, a przy odrobinie wprawy swape można jeszcze szybciej pisać, choć mam wrażenie że w P1000 lepiej działał ale może to jeszcze kwestia przyzwyczajenia. Używam Nota dopiero 3 tyg.
  Największe wady Nota: brak flasha i jako nawigacja na szybie w aucie jest hmm dziwna, bo zasłania pół szyby i tu przegrywa w każdym calu z poczciwym Galaxy P1000 7.0
  No i ostatnia rzecz P1000 w przeciwieństwie do GT-N8000 lepiej było używać vertykalnie, przy Notcie praca w pozycji horyzontalnej jest zdecydowanie lepsza.

 • troll

  zobaczcie na ramos w30
  specyfikacja
  a jest też jeden fajny tablet ramos w30 [shiru shogun 10 power]
  luknijcie na specyfikacje:
  Ramos W30 Quad Core Specification:

  Model: Ramos W30 Quad Core
  CPU: Quad Core Samsung Exynos 4412
  GPU: Quad Core ARM Mali400*4
  OS: Android 4.0
  RAM: 1GB DDR3
  Pamięć: 16GB
  Ekran: 1280*800 pixeli pojemnościowy ips
  Bluetooth:tak 2.1
  Wlot na karte pamięci: tak
  Multi-Touch: tak, 5 punktowy dotyk
  Obsługiwane formaty audio: MP3, MIDI,WAV,PCM,AAC,AMR,WMA
  Obsługiwane Video formaty: Support 1080P, PEG4(3GPP, mp4), H264(3GPP,MPEG-4), H263, VC1(wmv, asf)
  Skype: tak
  Google Play (Market): Yes
  Youtube: tak
  WiFi: 802.11 b/g/n
  3G: nie
  Wejścia:USB 2.0 micro usb
  w zestawie:
  1 x Ramos W30
  1 x kabel usb
  1 x ladowarka
  wymiary Ramos W30 : 258.3*164*9.5mm

  • mamgo

   ja już mam tego ramosa mam też ipada i transformera tf201 więc sie znam już troche z tymi hig-endami :]

   ten tablet jest naprawde świetny!!!!
   bateria li-poly w miare długo trzyma
   nie psuje się [mam go 3 miesiące]
   SWIETNY PROCEK
   ekran ips 1280na 800
   bluetooth

   P.S ten tablet kupiłem jako krulika doświadczalnego bo miałem podwyżke pensji:]
   i sie nie zawiodłem

 • robik

  Witam! przeczytałem powyższe wypowiedzi i – co oczywiste – samą recenzję. Jak wiele innych osób zastanawiam się nad kupnem Note’a i mam pytanie do Pani Katarzyny, bo w sumie do tej pory nikt o to nie pytał chyba. Otóż -czy jeśli kupię wersję WIFI, to czy będę mógł podłączyć zewnętrzny modem – poprzez oryginalny “samsungowski” adapter USB? Czy ktoś już tego próbował? (pomijam wątek modemu PLAY poruszony wyżej)

  • woget

   Powinno działać bez problemu, sprawdzone na Galaxy Tab2. Tylko sprawdź adapter przed zakupem. Ja kupiłem adapter OTG do Nota, który miał na 100% działać i… kicha. Milczenie owiec.

 • tobiaszkowa

  Witam od kilku dni jestem posiadaczką Nota,jest to mój pierwszy tablet(prezent od mężą),może ktoś mógłby mi pomóc,otóż mam problem z podzieleniem ekranu. Na zdjęciach powyżej, na górze po prawej stronie ekranu widze ikonke wiele ekranów u mnie takiej ikonki nie ma,czy to się gdzieś da włączyć,nigdzie nie mogę tego znaleźć.Z góry dziękuje za pomoc.

  • woget

   Może zaktualizował Ci się soft, w którym ten początkowy podział ekranu na dwie części został zastąpiony uruchamianiem kilku aplikacji niezależnie na jednym ekranie w okienkach. W prawym górnym rogu okna większości aplikacji (np. Galeria, Internet, S Notes itd) masz ikonkę z dwoma zachodzącymi na siebie “okienkami”, po kliknięciu na którą aplikacja przechodzi w formę “okienkową”, którą możesz do woli przesuwać lub zakotwiczyć w dowolnym miejscu (pinezka) a także wyłączyć (krzyżyk) albo zmaksymalizować (ikona pojedynczego okienka). Dotyczy to wielu ale nie wszystkich aplikacji, niestety ich część ( ale mniejsza) jest uruchamiana na pełnym ekranie i nic nie da się zrobić.

   • tobiaszkowa

    Dzięki za odpowiedź,już wiem o co chodzi.A czy można jakoś włączyć tą ikonkę “wiele ekranow” bo byłoby to wygodniejsze.Mam jeszcze jeden problem z korzystaniem z allegro jak wpisuje coś w pasek “szukaj” na stronie startowej allegro to się wpisuje i szuka,ale jak już jestem w kategoriach i chce znaleźć konkretny przedmiot i wpisać go w pasek przeznaczony do szukania to za nic w świecie mi się to nie udaje, wyskakuje mi to na górnym pasku wyszukiwarki i szuka w googlach zamiast w allegro.Czy ktoś wie o co chodzi.

 • Tomek

  Witam , jaka mape mozna wgrac do Galaxy note aby nie pobierało z sieci , zwłaszcza w podrozy
  pozdrawiam

  • woget

   Polecam Automapę. Jest doskonała, poza tym licencję możesz kupić np na 7 dni a potem na kolejną podróż następną licencję za kilkanaście złotych.

 • SmeRf

  Wiecie jak włączyć “kropkę” pokazującą pozycje rysika w 4.1.2?

 • dominiass

  Witam. Chciałem uźyć samsunga jako pilota do tv n. Czy wiecie na jakich podzespolach jest ten dekoder, żebym mógł wybrać z dość bogatej biblioteki odpowiedniego producenta?

 • dominiass

  Witam. Chciałem uźyć samsunga jako pilota do dekodera n-ki. Czy wiecie na jakich podzespolach jest ten dekoder, żebym mógł wybrać z dość bogatej biblioteki odpowiedniego producenta?

 • Bezer

  Witam. Mam pytanie do kogoś kto posiada ten tablet i jest studentem. Czy da się na nim wygodnie notować? Wiem ze jest na nim “polaris office” ale czy można tworzyć w nim jakieś arkusze kalkulacyjene?, wykresy?

 • Rafal

  Witam.
  Mysle o zakupie Samsunga Galaxy Note 10.1 ale mam dwa pytania.
  Co dokladnie daje opcja 3G, wiem tyle, ze jest to zwiazane z telefonia ale co dokladnie?
  Czy ten model z opcja tylko Wifi dziala z wszystkimi ruterami? Mam broadband z Virgin’a i ich najnowszy model rutera.
  Czy ten model ciagle jest tym flagowym, ktorego naprawde warto kupic? No wlasnie, jesli tak to czy warto poszukac modelu z 3G czy samo Wifi wystarczy w zupelnosci?
  Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam, Rafal.

  • Konrad

   Zależy do czego używasz tableta, jak w pracy masz wifi i w domu to 3G jest niepotrzebne. Model 3G łączy się z internetem mobilnym (np. play) – taka różnica.
   Gdy będziesz potrzebował internetu mobilnego możesz zawsze udostępnić go sobie z telefonu na note.

  • Pop

   Jak chcesz rysik to kupuj jak nie to nie warto.

   • Rafal

    Nie warto?
    Przeczytalem wiekszosc wpisow pod ta wspaniala recezja kolezanki, z ktorej wynika, ze tablet ten jest wart kupienia. Dlaczego wiec piszesz, ze nie warto? Tak tylko czy masz ku temu jakies powody? Prosze uzasadnij swoja wypowiedz, chcialbym miec pewnosc, ze biore dobry tablet, chyba, ze sa jakies inne modele warte uwagi.
    Nie bede na nim pracowal, chce nim poprostu zastapic starego laptopa. Generalnie internet, gry online, Mirc, i gierki, wielu wymagan nie mam.
    Z gory dziekuje i pozdrawiam, Rafal.

    • Pop

     Po prostu jest powolny. Porównywałem z note 2 i mały note był plynniejszy. Snote szybciej sie uruchamiał. Przyjemnie sie korzystało. Duży co chwile robi mikro przyciecia. Wiele osób pisze ze jest super płynny ale ja zauważam te przyciecia. Oczywiście zaktualizowany. Mam tez porównanie do iPada i iphona oba są plynniejsze, nie są idealne ale przyjemniej sie je używa, tylko to juz chyba kwestia systemu. Jakbym miał teraz sobie kupować tablet to byłby to albo ipad albo coś win8, no i mam nadzieje na coś ciekawego z ubuntu. Jak note to tylko dla rysika, ale na win8 chyba tez coś bedzie z rysikiem chyba nawet od samsunga. Jak chcesz to bierz note ale ja na nim sie zawiodlem.

     • Konrad

      A ja porównywałem mojego note 10.1 z ipadem 3 i wydajnością i szybkością działania jest o wiele lepiej w note. Note: Android 4.1.2, iPad: iOS 6.1,
      A to dzięki projektowi like butter :)

 • Rafal

  Hmm, z tego co widze, ile osob tyle opinii. Znajomi polecaja mi Ipada, ze niby jest lepszy a np wersja 3 jest w mniej wiecej tej samej cenie co ten Samsung i osiagi podobne. Prawde mowiac nie wiem jaka jest roznica w systemach miedzy androidem a mac’kiem. W obu sa app’y do sciagniecia i jest ich w setkach tysiecy takze nie wiem skad akurat sie bierze wieksza przyjaznosc do androida. Jeszcze musze chyba troszke poczytac.
  Poki co dziekuje za info i pozdrawiam, Rafal.

  • konrad

   Ios – po jailbreaku i dodaniu cydii ozywa, system stabilny ale lubi czasem kaprysić. Android – flashplayer, widgety, otwartosc, multitasking (prawdziwy, na ipada mamy tylko platny quasar z cydii) no i w note zaleta to rysik.
   ipad zaś ma lepsza wg mnie klawiature, ale slownik w androidzie tez ja dogania powoli.

  • woget

   Do takich zastosowań o jakich wspomniałeś oba tablety (ipad3/note10.1) będą w zupełności ok. Dla mnie note jest lepszy z uwagi na rysik, dwuletni abonament 50gb na dropboksie, slot na kartę pamięci xdhc, oraz google play, który uważam za lepszy, bardziej elastyczny niż appstore mimo podobnej ilości aplikacji. Poza tym mam telefon na androidzie i używam na nim tych samych płatnych aplikacji mając licencję zarówno na tablet jak i na smartfon A to jest bardzo, bardzo duży plus, chyba że lubisz płacić 2 razy. Note ma swoje niuanse i niedogodności zwłaszcza dla osób przyzwyczajonych do jabłka, ja przestawiłem się błyskawicznie.

   • woget

    Karta oczywiście SDXC ;)

    • Konrad

     A nie… microSD?
     SDXC = >32GB

     • woget

      slot oczywiście jest micro-SD, ale zapewnia obsługę kart micro-SDXC, ja używam właśnie micro-SDXC 64Gb od Sandiska.

 • Tomek

  Witam Pani Katarzyno. Szybkie pytanie z cyklu “dziś pytanie, dziś odpowiedź”…gdyby miała Pani wybrać i kupić dla samej siebie, to jaki byłby ów wybór: Galaxy Tab 10.1 czy Galaxy Note 10.1?
  Pozdrawiam.

  • Galaxy Note 10.1, zdecydowanie ;)

   • Tomek

    Dziękuję za poradę. Ku takiemu wyborowi sie skłaniam.
    Zastanawia mnie natomiast brak Flash Playera. Z wielką radością uzywam telefonu Galaxy Note I i mam Flasha. Pytanie jak odczuwalny jest jego brak w wydaniu tabletowym…Gdzieś powyżej widziałem Pani wypowiedź, iż brak flasha jest niezauważalny.

 • Rafal

  Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie tego Samsunga Galaxy Note 10.1. On ma tylko 16 GB pamieci i zlacze micro SD . Jaka jest najwieksza pojemnosc karty, ktora moga podpiac pod ten tablet? Chcialbym go zabrac na wczasy jako pamiec do zrzucania filmow HD z kamery. 15 minut filmu zajmuje jakies 2 GB pamieci ;(.

 • alexy

  Czy da radę podłączyć internet mobilny (modem) stosując host USB:D? Idzie wtedy oszczędzić pare stówek, a w większości sytuacji i tak mam dostęp do WIFI.

 • woget

  U mnie w 10.1 siedzi karta Sandisk 64Gb.

 • woget

  możesz bez problemu korzystać z mobilnego internetu ze smartfona przez bluetooth. co do usb uwaga na przejściówki, u mnie zadziałała dopiero trzecia z kolei, warto więc sprawdzić przed zakupem. Modem powinien działać na usb, choć warto sprawdzic jak sprawuje się pod linuksem, może się zdarzyć że do konkretnego modelu nie ma działającego modułu (sterownika). Jak pójdzie pod linuksem, to i android go “łyknie”.

 • Ligurup

  Witam, decyduję się na kupno tabletu od jakiegoś czasu ze wszystkich zostały mi 2 note 10.1 i Asus Vivo tab Smart (też widziałem recęzję). Nawet mnie cieszy, że note zaoszczędził przy ekranie bo nie jest to u mnie priorytetem ;]. Najważniejsze dla mnie są 2 rzeczy : nadążanie szybkością sprzętu za jego osiągami i osiągi (tzn jak wiele rzeczy potrafi) ;]. Co do osiągów nie mam wątpliwości widziałem co potrafi note na recęzjach i tego właśnie mi trzeba, gorzej jest z szybkością ;/. Nie mówię tu do 5 sekundowych zacięciach bo to moim zdaniem jest to niedopuszczaalne nawet przy 200% użytkowania, ale chodzi mi o najprostsze czynności jak :przewijanie filmów gdy mamy włączony multi-task’ing, rysowanie podczas odtwarzanego filmu itp. Nie wiem dokońca co potrafi win 8 na Vivo ale wydaje mi się że tutaj jest odwrotnie, nie ma problemu co do szybkości ale możliwości tego sprzętu mogą być ograniczone (tzn nie tak wielkie jak u note). Bardzo zniechęciły mnie do “note” te pliki PDF co prawda nie będę za często przeglądał takiego rodzaju plików na tablecie ale chodzi mi o szybkość, ponieważ wiem, że za jakieś 3 lata mój przyszły note będzie masakrycznie zmodyfikowany (znając mnie to i pewnie windowsa 8 tam walne :D) i dalej będę wyciskał z niego 200%. Mówie na przykładzie Xperi X1 (bez androida) gdy go dostałem modyfikowałem go nie do poznania wgrywałem sztucznie androida, co tydzień inny ROM (co przy tym telefonie jest bardzo wyczerpujące), nawet “ubuntu” mu wgrałem ;] zapewne na Xperi X10 już bym takich rzeczy nie robił ponieważ nie miałbym możliwości ;] ale za to pewnie do teraz miałbym smartfona :D. Efekt mojego użytkowania na Xperi X1 jest taki że teraz poza uszkodzeniami fizycznymi każde włączenie go kosztuje mnie 30% baterii i tnie się jak cholera ;]. Ach więc (bo się rozpisałem a pytania nie zadałem) czy są zauważalne jakie kolwiek ścięcia przy prostych czynnościach, które w przyszłości przy Androidzie 10,1 :D mogą przeobrazić się w niezłe lagi ??? , czy jest możliwość po podłączeniu jakich kolwiek rzeczy i ściągnięciu odpowiednich aplikacji by można było używać note jako np. kosola do gier ?? i czy istnieje jakieś forum gdzie użytkownicy sami prezętują własne aplikacje, ROM’y ??? bo jak dotąd nigdzie takiego czegoś nie znalazłem, a nie mam pojęcia jak działają “google store” czy jakieś inne duperele ;]. uff to będzie chyba najdłuższy post ;]

  Bez poważania Ligurup :)

  • Pop

   Na note są przyciecia ( mikro czasem większe ) przy prostych czynnościach. Chociaż tragedii nie ma ale mimo wszystko jest to wkurzajace. Jakbym miał teraz kupować to bralbym asusa.

   • Ligurup

    Wiem, że asus nie bęzie miał ścinek ale nie ma tak wielu funkcji i nie jest tak mobilny jak note ;/ dlatego mam spory dylemat.

  • woget

   O co ci chodzi z pdf-kami? Jeśli nie zadowala cię standardowa przeglądarka to otwieraj w Kindlu, najlepszy czytnik wg mnie, płynnie otwiera i przewija nawet 270 Mb pdf z zeskanowanych plików jpg. Poza tym masz jeszcze Acrobat Readera z jego jakby dla Note’a stworzonymi opcjami zaznaczania, edycji itd. Wydajnościowo nieco gorszy niż Kindle. Pozdrawiam!

   • Ligurup

    Ja patrzę na to z jak najbardziej wymagającej strony. Chciałbym by tablet poprzez swoją szybkość mógł sobie bez problemu poradzić ze wszystkimi standardowymi aplikacjami nic przy tym nie zmieniając (no chyba że to wina aplikacji). A problem z PDF’ami zauważyłem w recęzji.
    PS. Nie mam pojęcia jakie to są te programy ponieważ jeszcze nie mam tego tabletu ;]

    • woget

     Recenzja dotyczy softu w wersji 4.0.0, bo taki bodaj miał 10,1 oryginalnie. Teraz jest już 4.1.2. Owszem sprzęt ma pewne mankamenty, ale raczej nie w kwestii odczytu plików pdf.

     • Ligurup

      Więc rozumiem, że tą niepewność mogę wykluczyć pozostało jeszcze pare innych, przy których nie chciałbym żeby tablet po 3 latach i maxymalnym użytkowaniu miewał coraz większe ścięcia.

     • Pop

      No nie wiem czy możesz to wykluczyć. Mi pdf-y ze skanowania ( właściwie sam tekst ) nie chodzą jakoś super szybko. Oczywiście da sie używać i nawet coś tam notować, zaznaczać. Mam pdf-y 15-300mb po kilkaset stron. Tak do 100mb jest nawet ok. Dużo tez zależy jak przygotujesz taki pdf ( jak skany przerobisz do pdfa ).

 • daniel

  Czy ktoś się orientuje czy i gdzie można kupić model z większą pamięcią wewnętrzną 32 GB lub nawet 64 GB. Przeszukałem dużo stron ale ani widu ani słychu …

 • Ligurup

  No to zrobiliście mi teraz niezły mentlik … Naszczęście ja nie będę kożystał z PDF’ów a chciałem się tylko dowiedzieć jak on sobie z nimi radzi, a więc mam rozumieć, że do 100mb chciałbym się zapytać ty to dobrze ??, czy inne tablety do 2000 zł też już nie radzą sobie z większymi plikami ??

 • eko

  Od jakiegos czasu uwaznie przygladam sie tej dyskusji.
  Sam dlugo zastanowialem sie jaki tablet wybrac i do czego ma mi sluzyc.
  Jedno jest pewne – nie ma urzadzen idelnych.
  Po dlugim zastanowieniu sie wybralem nota 10.1 i jestem bardzo zadowolony.
  Kilka spostrzezen zarowno z poziomu kiedys szukajacego a od sierpnia 2012 uzytkownika tabletu.
  Tablet nie jest narzedziem do pracy a bardziej do rozrywki. Jesli potrzebujecie czegos malego do pracy wybierzcie netboka. Ja tableta wykorzystuje do pracy przy czytaniu artykulow naukowych, robieniu przy okazji notatek czy szkicow. Czescieji tablet jest dla mnie platforma do zabawy (przegladania internetu, bardzo rzadko gier, ogladania filmow). Wybralem wersje wifi bo rozmiar predestynuje go do urzywania raczej w domu czy pracy gdzie wifi jest obecne. Jesli chcesz czegos bardziej mobilnego musisz wybrac 7″ takie jest moje zdanie. Choc czy przy prawie 5″ smartfonach jest sens tego nie wiem.
  Mysle, ze kazdy wybierajacy nota nie bedzie zawiedziony.

  • Ligurup

   Dobrze się składa bo ja go raczej będę używał bardziej do “zabawy” niż do pracy. 3G chcę mieć dlatego, że ma mi on zastąpić również smartfona a poza tym wykupię sobie dzięki temu pakiet internetowy ;]. Napewno nie zrezygnuję z przekątnej 10,1″. Chciałem jeszcze ci zadać pytanie, czy od początku użytkowania tego tabletu zdażył ci się ściąć na min. 10 sek. ??

   • Pop

    Mi na 10 sek. To nigdy sie nie zacial. Maksymalne lagi to chyba koło 2 sek ale żadko. Większe PDF 200-300mb tez da sie oglądać. Jeśli ma to być PDF jakiś naukowy, książka itp. To bez samodzielnie porobionych zakładek nie jest super szybko. Jak książka, gazeta rozrywkowa to nie ma problemu. Ale często skaczemy po rożnych miejscach w książce to wtedy moga sie robic sekundowe ścianki. Pewnie to nic takiego ale jestem przyzwyczajony do podkreconego mocnego pc więc tez nie jestem do końca obiektywny.

 • eko

  Przy zabawie notem nigdy mi się nie zaciął a przynajmniej nie pamiętam. Jeśli chodzi o przycinanie pdf to przy większych oczywiście zdarza się lagowanie. Nie jest ono odczuwalne przy normalnym czytaniu a jedynie przy skakaniu po różnych miejscach dokumentu. Problem ten występuje jednak nie tylko na tabletach ale i na wielu komputerach (u mnie na i5 M430 2,27GHz, 4 Gb RAMu, ATI HD5730 takie rzeczy też się czasem spotyka).
  Raczej nie jestem zwolennikiem zastępowania smartphona przez tablet bo to zupełnie różne rzeczy, każdy ma jednak inne wymagania.

  • Ligurup

   dzisiaj poraz pierwszy miałem okazję przez chwile potestować Note’a w saturnie… no i nie jestem zbytnio zadowolony ;/ oczywiście funkcje są mega ale jednak szybkość urządzenia za nimi nie nadąża. Można to zauważyć przy specyficznych rzeczach np. gdy na połowie ekranu odtworzyłem film a obok pisałem notatkę i chciałem wkleić zdjęcie to gdy zacząłem je obracać albo zmieniać jego rozmiar, tablet już wysiadał, miał okropne ścięcia, po jakichś 2 sekundach powtarzał moje ruchy. Nawet przy samym rysowaniu też pozostawia wiele do życzenia, jest duże opóźnienie… Zważając, że za jakieś 2 lata wyjdą coraz to nowsze i bardziej wymagające odtwarzacze, przeglądarki, gry, aplikacje i nawet systemy, które będę chciał wgrywać to już nie jestem przekonany do kupna tego tabletu, no ale funkcjonalnością góruje na wszystkimi innymi konkurentami. Co innego w ipad 2 gdzie tam nie ma prawie żadnej ścinki (bardzo mało go testowałem) ale z kolei niecierpie tego iOS … chciałbym się jeszcze spytać czy istnieją tablety do 2000 zł z systemem android które dorównują szybkością do swoich funkcji ?? tylko z 10″

   • Konrad

    Note 10.1 na androidzie 4.1.2. to zupełnie inne urządzenie – jest o wiele szybszy.
    W sklepie pewnie dawno nie był aktualizowany i chodzi tak jak dawniej… czyli wolno.

 • bialypb

  Witam

  ma ktoś informacje na temat działania rysika? Chodzi mi o częstotliwość próbkowania i dokładność z jaką działa rysik

  Pozdrawiam

  • woget

   to rysik w technologii wacoma, zgody z ich tabletami rysowniczymi, rozpoznaje ponoć 1024 poziomy nacisku, co do próbkowania nie wypowiem się.

 • eko

  Ligurup musisz wziąć dużą poprawkę na testowanie tabletów w sklepach. Bardzo często są strasznie mocno zapchane różnym syfem i ich szybkość potrafi znacząco odbiegać od tego co masz w rzeczywistości. Przed testowaniem spróbuj chociaż wyczyścić ram i wyłączyć czasem bardzo liczne programy działające w tle.
  Mi podczas oglądania filmów i czasem robienia notatek obok nigdy note się nie zaciął, podczas wklejania zdjęć z filmów do notatek też nie było problemów.
  Masz rację, że w rysowaniu są opóźnienia i w zależności od tego co robisz są one mniej lub bardziej dokuczliwe. Po pewnym czasie nie zwraca się na to uwagi.
  Patrząc na to co będzie za jakiś czas decyzję o zakupie możesz odkładać w nieskończoność bo zawsze będą zapowiedzi czegoś nowszego i lepszego.

  • Ligurup

   No właśnie to dobrze że miał dużo włączonych aplikacji ponieważ ja w prywatnym użytkowaniu też będę wyciągał od niego 200%. Ty edytowałeś coś w swoim ?? tzn czy wgrywałeś nowy odtarzacz czy jakieś alplikacje, które poprawiają działanie tableta ??. Jutro sprawdzę go jeszcze raz i spróbuję przy wyłączonych aplikacjach i wyczyszczonym tableie. I mam prośbę podczas oglądania i robiania notatek naraz spróbuj obracać albo powiększać zdjęcie.

 • eko

  Naprawdę realnie wymagasz od tabletu tak dużo? Obawiam się niestety, że możesz się przeliczyć. Praca z wielookienkowością na androidzie jest zupełnie różna od tej na windows.
  Poza tym powtórzę to po raz kolejny note jak i każdy tablet jest przede wszystkim narzędziem do rozrywki. Na pewno sporą przewagą nad innymi tabletami jest rysik, który masz zawsze pod ręką i jak potrzebujesz zawsze możesz zrobić szybką notatkę czy szkic i automatycznie wysłać dalej w świat. Może nie jest idealny do robienia bardzo szybkich notatek ale do robienia zapisów ze spotkań służbowych jest ok.
  Poza tym bateria jak dla mnie rewelacja – prawie 40h oglądania filmów a w czasie przerw w locie korzystanie z wifi na lotniskach i 50% zużycia. Skoro mowa o wifi to naprawdę rewelacyjny zasięg i stabilność połączeń.
  Oczywiście, że wygrywałem różne aplikacje na tableta, które bardziej personalizują urządzenie i rozwijają możliwości pod kątem stawianych przeze mnie wymagań.

  • Ligurup

   Ale cały czas się boję, że prędkość nie nadąży nad funkjonalnością. Miałem to na przykładzie Xperi X1 tam tak samo funkcje były wyśmienite, ale niestety system nie nadążał, efektem tego po ok, 2 lat użytkowania się wieszał. Od tak drogiego tableta (dla mnie) wymagam by nadążał nad standardami, które sam ustala. Przy moim użytkowaniu najważniejsze będzie: chodzenie po necie, oglądanie multimediów, słuchanie muzyki i granie to raczej będę robić codziennie. Może nawet zacznę dzięki niemu pisać pamiętnik :D:D. Chciałbym tylko wiedzieć czy za 2 lata gdy wgram mu coraz to lepsze oprogramowania i wszystkie inne rzeczy to czy nie będzie się ścinał…

   • Konrad

    Elektronika idzie tak do przodu, że wymiany będą co raz częściej.
    Dawniej ludzie podniecali się Celeronem 1100mhz i cieszyli się z tego strasznie jak działał Theme Park. Teraz mając Core 2 Quad musisz zmienić na i7… i co raz szybciej wymieniać komponenty bo ŚWIAT IDZIE DO PRZODU. Nie myśl, że twój tablet przez 2 lata będzie demonem prędkości. Pewnego dnia po prostu zwolni, bo oprogramowanie będzie robione na szybsze tablety. Taka jest po prostu kolej rzeczy.

 • eko

  Zgadzam sie z Konradem.
  Note jest stosunkowo mocny sprzetowo i tak szybko sie nie zestarzeje.
  Poza tym trzeba sobie odpowiedziec na pytanie z jakich wymagajacych aplikacji masz zamiar korzystac, jakie sa obecnie wymagajace aplikacje. Do celow ktore poki co stawiasz tablet bedzie sluzyl Ci kilka lat.
  Musisz miec jednak swiadomosc, ze beda wy hodzic przez ten czas urzadzenia bardziej zaawansowane i wydajniejsze. Jaki toma jednak wplyw na przegladanie internetu imultimedia? Dla Ciebie jako posiadacza nota zadne bo nadal bedziesz mogl to bez problemu robic na przyzwoitym poziomie.
  Jesli chcesz miec zawsze najlepsze/najszybsze (czasem nieuzasadniony bieg) to musisz liczyc sie z inwestycjami. Lepiej kupowac cos na miare swoich mozliwosci i potrzeb. Bawic sie i korzystac z technologii niz caly czas tylko dywagowac.

  • Ligurup

   Mam świadomość tego, że nawet za 2 lata ten tablet może już sobie nie radzić z najnowszymi aplikacjiami. Ale za taką cene oczekuję od tabletu, że bez najmniejszego problemu poradzi sobie ze swoimi standardami, on ma poprostu chodzić płynnie przy swoich funkcjiach. Dzisiaj jeszcze potestuję go troche no i trzeba będzie zdecydować … Jeśli zobaczę, że tablet ten będzie miał opuźnienia przy najprostszych czynnościach poszukam wtedy może coś z win8.

   • woget

    kilka osób, w tym ja, od kilku dni tłumaczy ci wady i zalety tabletu. Note nie jest urządzeniem idealnym bo takich nie ma. jeśli od jakiegokolwiek urządzenia oczekujesz że spełni twoje wymagania w 100% to jeszcze dłuuugo nie kupisz sobie niczego. Można tak dywagować w nieskończoność, co nie ma sensu. Mam Nota 10.1 już pół roku, to dość długi czas by ocenić urządznie, i służy mi doskonale, nie ma czegoś takiego jak błędy czy zawisy przy podstawowych funkcjach. Jeśli tylko zdajesz sobie sprawę z ograniczeń sprzętowych (np że rowerem nie dasz rady jechać 140km/h) to bez problemu przywykniesz do tego, że nie da się jednocześnie grać w grę 3D na tablecie, oglądać na nim 5 filmów, rozmawiać przez telefon, surfować mając otwarte 50 stron www, do tego pisząc tekst z osadzoną grafiką i…td. Po prostu musisz zachować zdrowy rozsądek, i wiedziec do czego służy tablet, a przede wszystkim do czego nie służy. Tablet nie jest, bo nie może być substytutem “dużego” komputera/laptopa etc. To urządzenie do szybkiej, mobilnej konsumpcji treści i jako taki Note 10.1 sprawdza się doskonale. Poza wszystkim, przecież nie biegniesz zmienic dostawcy internetu jak strona www wczyta ci się o sekundę dłużej niż zwykle. Rozumiesz…?

    • Ligurup

     TAK JEST !!. Ale też cały czas o tym mówię, że wymagam od niego tylko braku jakiegokolwiek ścinania się przy standardowych czynnościach jak naprzykład obracanie zdjęcia w notatce na jednej stronie ekranu podczas gdy na drugiej leci sobie film, czy to dużo ?? Wydaje mi się że gdy użądzenie narzuca sobie takie standardy to powinno sprostać im pod względem szybkości. I nie chodzi mi o to, że cały czas będę obracał te zdjęcia podczas filmu ale zauważyłem lukę w tym urządzeniu co obniża moją chęć jego kupna.

   • woget

    Zwróć uwagę, że multitasking w urządzeniach typu tablet to naprawdę fanaberia. One w założeniu NIE miały do tego służyć a Samsung w Note 10.1 dał taką możliwość jako pierwszy. To taki ekstras, którego celem nie było danie Ci możliwości jednoczesnej pracy w dwóch aplikacjach na raz, a raczej “zamrożenie” aktualnie wykonywanej czynności, bo musiałeś zrobić nagle coś ważnego, np odpowiedzieć na maila czy cokolwiek. Wymaganie by obie aplikacje poszły w takich warunkach “na maksa” to nie na tym sprzęcie. Pod tym względem dopiero obiecująco wygląda nowe Ubuntu dla tabletów, jeśli będzie tak jak to można zobaczyć na YT, to gdy zadebiutuje wraz z nowym Nexusem, mocno zamiesza na rynku. I to będzie dopiero multitasking na tablecie.

 • Ligurup

  Właśnie pisze z nota :) przy bardzo standarmowych czynnościach w ogóle się nie tnie ale przy lekko zaawansowanych można już zauważyć lekkie ścianki, nie wiem czy to wina tego że jest wystawiony w sklepie … ale muszę się nad nim porządnie zastanowić …

  • Konrad

   Zobacz na wersję oprogramowania, przy najnowszym, 4.1.2 jest o wiele lepiej.
   Niestety, mój note uległ kilka tygodni temu uszkodzeniu.
   Mianowicie problemem jest, że jak go z tyłu nacisnę to pojawiają się paski na ekranie.
   Note mam z Cyfry + która wysłała mi go kurierem.
   Niestety, ale byłem już w 4 serwisach samsunga (1 w Warszawie i 3 w Bielsku) i ŻADEN z serwisantów nie chce go przyjąć.
   Problem jest taki, że note z cyfry na fakturze nie ma numeru seryjnego i nie mam podbitej karty gwarancyjnej (bo dostałem go kurierem, karta była w pudełku, ZAFOLIOWANA). Nic tylko pogratulować traktowania klienta. BRAWO!

   • woget

    nie rozumiem, gwarancja jest u producenta. masz wszystko, czyli fakture (jest dowodem zakupu) i sprzęt wraz z pudełkiem i gwarancją. powinno wystarczyc. powiedz tylko ze tak bylo od początku (jesli to prawda) i muszą przyjąć.

    • Konrad

     Otrzymałem kartę gwarancyjną, która była w ZAFOLIOWANYM pudełku z note 10.1. Całość odebrałem od kuriera. Tydzień później pocztą otrzymałem fakturę na 1zł za note 10.1
     W Samsungu odmówiono mi naprawy, powiedzieli, że karta gwarancyjna nie jest podbita i, że na fakturze nie ma numeru imei urządzenia (tak się Pani wyraziła).
     W serwisie w Warszawie odmówiono mi naprawy, byłem następnie w Bielsku, gdzie naprawiają tylko AGD – przeniesiono mnie do innego serwisu, gdzie powiedzieli, że tam tylko telefony komórkowe naprawiają i dali mi ulotkę z numerem obsługi. Zadzwoniłem ze sklepu i udałem się do kolejnego serwisu, gdzie przemiła Pani odmówiła mi ze względu na właśnie te problemy. Pięknie…

     • Konrad

      Jestem osobą która szanuje taki sprzęt, kupiłem nawet pokrowiec za 200zł do niego. Niestety, ale od początku pojawiały się na nim paseczki na ekranie i co jakiś czas robił się żółty. Teraz jest tak, że wszystko jest OK dopóki nie wezmę go do rąk – naciśnięcie tyłu urządzenia powoduje pewnie wypięcie taśmy i ekran cały się rozmywa. Dokładnie trzeba nacisnąć mniej więcej w lewym górnym rogu z tyłu (tak trochę od środka) patrząc od strony wyświetlacza. Wcześniej miałem iPada, którego sprzedałem jak wziąłem abonament z C+, to co dostałem za iPada dołożyłem na abonament. Teraz zostałem z zepsutym Note 10.1 i abonamentem 200zł. Pozostaje mi podziękować serwisowi Samsunga…

 • woget

  a jesli walka z serwisem nie da rezultatu ku sobie sztywne etui, najlepiej te oryginalne od samsunga, gdzies wyżej wklepałem numer zarówno dla białych jak i ciemnych wersji. Założysz je na tablet i problem zniknkie jesli dotyczy tylnej częsci tabletu. To etui ma z tyłu sztywną płytkę z platyku o niebo wytrzymalszą od obudowy tabletu, nic ci się nie będzie w rękach wginało, a poza tym tablet nabędzie zdecydowanie walorów estetycznych. Pozdrawiam!

  • Konrad

   Jak napisałem powyżej – mam oryginalny pokrowiec.
   Z nim jest lepiej, ale czasem w trakcie pisania ekran robi się żółty i pasiasty. Bez pokrowca nawet podnieść go nie można.
   Nie wiem co mam teraz robić, na stronie samsunga widnieje informacja o gwarancji do grudnia 2014, mam kartę gwarancyjną i fakturę, ale to i tak g… dało w serwisie.

   • Gawol

    Idź ma policję.

    • Konrad

     A zanim oni się za to wezmą to note będzie już starociem ;)

 • woget

  spróbuj przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zadzwoń do nich oni pomogą najlepiej, od takich spraw są. Wg mnie reklamacja należy ci się jak psu buda. Wg tego co dowiedziałeś się od Samsunga żaden sprzęt kupiony przez sieć nie byłby objęty gwarancją, bo zawsze otrzymujesz zafoliowane firmowo pudelko. :-/

  • Konrad

   Pani w serwisie stwierdziła, że często tak jest. Np. Plus sprzedaje telefony z niepodbitą gwarancją, przez co oni go nie przyjmą.

 • woget

  w teorii powinieneś dochodzić praw najpierw od sprzedawcy, czyli C+, ale jak pisalem, zadzwon do uokiku, sprzęt nie jest za 100 zł, jest się o co bić.

 • Michał

  Witam,

  recenzja bardzo pomocna, wpłynęła również na decyzję o zakupie. Jednak mam problem z połączeniem tabletu z projektorem z wejściem VGA. Niestety adapter HDMI do VGA firmy Unitek nie działa. Projektor nie widzi tabletu. Czy ktoś już testował jakieś inne adaptery, które działają z Note 10?

 • Dominik

  Panowie, powtórzę pytanie Michała. Czy ktoś testował jakieś adaptery do note?

 • Tomek

  Kasiu,
  jestem w przededniu dokonania zakupu. Jako że zdecydowałem o tym, iż rezygnuję z wbudowanego modemu (przeciez mam wykupioną sieć w smartfonie, więc w przypadku potrzeby będę ja udostępniał tabletowi przez router WI-FI – testowałem na NOTE m10.1 -działa bez problemu) to zwiększyła się ilość dostępnych opcji. MPje pytanie do Ciebie jako eksperta: GALAXY NOTE 10.1 czy Asus Transformer Pad TF300T 16GB?
  Juz się pogubiłem. Stacja dokująca w ASUS nie robi na mnie wrażenia, za to NOTE ma 2 x wiecej RAM. Ratuj Kasiu!!!

  • Ja bym brała Note 10.1, zdecydowanie.

  • Tomek

   Dziękuję bardzo – teraz już jestem PEWIEN :-).

 • Sebastian J

  Dziekuje, za świetnie napisaną recenzje, bez zbędnego technicznego bełkotu. Parametry techniczne tego urządzenia moźna wszędzie znaleźć. Dzieki tej recenzji kupiłem sobie Note z 3G, ma mniej pamieci, niz N8010, ale zawsze mozna kupic wieksza karte. Z kazdym dniem coraz bardziej odkrywam mozliwosci tego ….”tabletu”, chociaz lepiej go nazwac domowym centrum rozrywki

  • mol

   note 10.1 to niesamowity sprzet, mam juz 4 tygodnie i ciesze sie ze nie wybralem ipada za ta sama cene. mam profesjonalne narzedzie, a nie zabawkowy gadzet. Ekran mimo mniejszej rozdzielczosci ma za to super AMOLED, przez co bije matryce lcd ipada pod wzgledem czerni i naturalnych kolorow

 • Magda

  Witam, mam tableta i niestety mam również z nim pewien problem.
  Nie chce mi się wgl połączyć z wifi i nie mam pojecia co mam zrobić.

  • woget

   W prawym dolnym rogu masz dock z ustawieniami, otwórz, wejdź na pierwszą ikonę od lewej: “wifi”, i przytrzymaj ją chwilę a otworzą się ustawienia wifi. Objawi ci się otoczenie i wszystkie sieci wokół. Kliknij na właściwą lub dodaj nową poleceniem na samym dole.Oczywiście musisz znać nazwę (ssid) sieci, i hasło jeśli jest szyfrowana. Po wpisaniu hasła zalogujesz się do sieci o czym poinformuje cię monit “Połączono z siecią xyz”

 • zefir

  Mam pytanie czy można korzystać z pakietu internetowego wykupionego na karcie sim

  • woget

   Oczywiście tak, do tego służy zintegrowany modem 3G, jeśli masz slot na kartę SIM.

 • sechemchet

  zastanaeia mnie to czy tylko ja tak mam… w moim tablecie nie istnieje taka ikonka jak “wiele ekranow”… co jest grane? :|

  • woget

   Nie istnieje bo nie jest potrzebna. Do tego służy gest przypominający zwijanie ekranu dwoma palcami. Na pulpicie głównym kładziesz jednocześnie kciuk i palec wskazujący w pewnej odległości od siebie, po czym łączysz oba palce i pojawiają się wszystkie ekrany na raz. Odwrotny gest przywraca pojedynczy ekran.

   • sechemchet

    chodziło mi o taką możliwość jak korzystanie jednocześnie z internetu i np z Polaris office jak to jest przedstawione na jednym z powyrzszych filmików.

    • sechemchet

     chciałam poprawic blad „powyzszych” :)

     • woget

      u dołu ekranu masz zasobnik, który wywołujesz dotykając ikony strzałki do góry po środku dolnej krawędzi ekranu. pojawią się aplikacje które możesz wywołać na wielu oknach, a także ustawienia wielu okien (po lewej) i po prawej możliwość dodawania lub usuwania aplikacji. W trybie okienkowym pracują tylko zgodne aplikacje, większość napisana pod standardowego androida nie będzie miała aktywnego przycisku z okienkiem, tylko te dla note’a który posiada technologię multitaskingu.

 • rockstar

  Mieliscie dzis jakas aktualizacje? Wiecie co ona wnosi?

 • smok

  nadal warto go kupić czy czekać już na premiery kolejnych sprzętów ?

  • Konrad

   Tak, jak zależy Ci na rysiku. Ja z chęcią wymieniłbym się moim Note 10.1 n8010 (stan bdb) + pokrowiec oryginalny za iPada 4/3 (LTE).
   Ale Samsung zrobił mnie w jajo i nie uznają mojej gwarancji o czym pisałem już wcześniej… więc pewnie poczekam do końca okresu gwarancyjnego i sprzedam go, bo już tak bardzo rysika nie potrzebuję.

   Ps. Kalambury Mobi na note są o wiele lepsze niż na innych tabletach :D

   • gybow

    idealna gra na ten tablet !

 • Ziom

  Na ten moment cena tego taba to już 1700 zł z wysyłką myślicie że to dobra cena jak na ten sprzęt ? Czy warto zaczekać do czerwca kiedy teoretycznie ceny elektroniki spadają ?

  • Konrad

   Dobra cena.
   Moim zdaniem w czerwcu ceny rosną – wakacje się zaczynają i ludzie kupują sobie tablety na wakacje. Po wakacjach tanieją bo zaczynają wyprzedawać sprzęt.

 • martyna

  czy można w nim odbierać TV. Jeśli tak to jakie programy i w jaki sposób?

  • woget

   jeśli masz na myśli VOD, to tak, da się korzystać. Zainstaluj z Google Play odpowiednią apkę i już. Dostępne są TVP, Onet, Ipla i wiele innych.

 • martyna

  I czy bez WI-FI da się wejść w internet?

  • woget

   musisz mieć wersję z modemem 3G i aktywną kartę SIM z wykupionym abonamentem zawierającym pakiet internetowy jakiegoś operatora tel. Wkładasz kartę do gniazda SIM i… masz internet. :)

 • Przemek

  Witam,

  Proszę o pomoc. Jaki tablet wybrać Galaxy Note czy Asusa Transformer Pad Infinity? Sporo czytałem ostatnimi czasy na temat obydwu ale jestem raczej laikiem w tych sprawach, i już się trochę pogubiłem. Zależy mi po prostu aby kupiś dobry tablet który posłuży mi ze 2 lata.
  Z góry dzięki

  • woget

   oba ci dobrze posłużą. kwestia potrzeb i ceny, opis i opinie (w tym moje) o note 10,1 masz powyżej.

 • greebo

  Da się wyłączyć dotyk tak, aby obsługiwał tylko rysik? Dużo rysuję i niezbyt wygodnie mi się trzyma rękę w powietrzu…

  • Milka

   Tak, da sie tak zrobić. Przeczytaj mój opis. Milka

   • greebo

    O SNotes wiem jak wyłączyć. Chodzi mi o ogólne wyłączenie dotyku w całym tablecie, a nie pojedynczej aplikacji.

 • Milka

  Pani Kasiu z uprzejmości informuję, że w notesie można pisać piórem i jednocześnie dotykać ręką ekranu. Otóż w prawym górnym rogu jest ikona pióra, na nią trzeba kliknąć, by pisać rysikiem i dotykać ręką ekranu. Poza tym bardzo ciekawa recenzja. Mam właśnie tego tableta i bardzo jestem z niego zadowolona!!!!!!!!!!

  • Konrad

   Dopiero w najnowszym oprogramowaniu ta funkcja została poprawiona i działa.

 • mm

  Czy ktoś może wie jak zmienić jakość filmu odtwarzanego z youtube na galaxy note 10.1? Jestem początkującym użytkownikiem tabletu.

  • Domyślnie przy połączeniu 3G film odtwarzany będzie w niskiej jakości. Należy kliknąć “HQ” tuż przy przycisku odtwarzania.

   Przy Wi-Fi jakość powinna być najwyższa. Jeżeli nie, to należy zmienić ustawienia (w samej aplikacji yt), by domyślnie film był odtwarzany w jakości HD.

 • Jola

  Hej, czy trzeba sformatować baterię? Czy można sobie odpuścić? ;)

  • Yasiio

   Baterie należało formatować w urządzeniach majacych akumulatory NiCd, od dłuźszego czasu producenci montują do urządzeń akumulatory Li-Po.
   Z powyźszego bateri sie nie formatuje,. Nie wierz w bajki, że trzeba to robić. Jedyne co trzeba o baterii wiedzieć, by jej nie rozładowywać do 0%

   • Jola

    dzięki :)

   • krychahutyra

    Kurde xD Wyprzedziłeś mnie :D

 • Tomek

  Czy ten tablet posiada wifi w standardzie 5ghz?

  • woget

   nie, tylko 2,4 GHz

   • woget

    Poprawka, tablet w wersji N8000 obsługuje jednak wifi w standardzie 5GHz, nie widzi u mnie jednak wszystkich kanałów ale stabilnie pracuje na kanale 36, 5180GHz, szerokość kanału 40Mhz, Controll Sideband: “Lower”. Wcześniej nie wykrywał mi automatycznie sieci 5Ghz, dlatego napisałem że nie obsługuje. Przepraszam za pomyłkę.

 • Rafcio

  Witam, czy bez rysika można używać wszystkich opcji? poza ss

  • Konrad

   Screeny możesz zrobić przyciskiem. Można używać wszystkich opcji, rysik jest dokładniejszy po prostu.

   • Rafcio

    dzięki za odp
    jeszcze jedno pytanie co polecał byś mi note 10.1 czy asus tf300t?
    tablet służył by raczej do internetu, aplikacji, pdf, polaris(office), czasem film obejrzeć, poczta
    podkreślę że zależy mi na dynamice :)

  • Marcin

   Witam, Rafcio zauważyłem że rysik bardzo przydaje się przy przeglądaniu stron jeżeli mamy menu rozwijane. Najechanie rysikiem rozwija je i można “stuknąć” odpowiednią pozycję.

 • gynek8

  Witajcie mam sprawę próbuje kupić tablet 10calowy ale nie mogę sie zdecydowac, otóż podobaja mi sie następujące tablety :
  – asus transformer pad infinity tf700t i czy w zestawie jest juz stacja dokująca czy trzeba dokupić?
  – tablet sony xperia Z
  – Samsung galaxy notę 10.1
  – Google nexus 10
  I mam pytanko który z nich najlepiej nada sie do gier odtwarzania filmow w full HD, bo potrzebny będzie bardziej pod rozrywkę ale do Internetu tez. To jaki wybrać? Pomóżcie mi Pani Kasiu pomóż prosze w wyborze.

  • Herkules

   Note. Apropo asusa, to jest możliwość kupna stacji w zetawie, albo osobno (w zestawie taniej :))

 • Quszcz

  Wszystko cudownie…. ale z z tym brakiem FLASH’a. chce kupic GS Note 10.1 z 3G do pracy. gdzie mi zabraknie funkcjonalnosci wynikajacych z braku flesha?

  • Konrad

   Flashplayer jest i działa. Sam używam na moim Note 10.1 z najnowszym Androidem.

 • lumen

  przecierz jest pls!

 • Quszcz

  DZieki za Wasze reakcje. Mam TO od dzisiaj. Poszukam i tego “pls” i całej reszty. Doskonałe informacje w recenzji i pod nia :)

 • Yasioo

  Flashplayer działa w pełni w przeglądarce Dolphin Browser w wersji 10 ( czyli najnowszej w sklepie Google)

  • konrad

   Jak zainstalujesz *.apk flashplayer to działa w każdej…

   • Yasioo

    Tak, wszystkie reklamy na stronie np wp.pl
    Filmiki na youtubie z poziomu przegladarki

    • Yasioo

     Uwierz mi nie wszytsko dziala w innych przegladarkach po zainstalowaniu flashplayera.

 • Tomek

  W Note do wersji 4.1.2 jaki mam pobrać-zainstalować flashplayer, można prosić o jakiś link… (przepraszam ale zielony jestem)

 • sechemchet

  wlaśnie dzisiaj otrzymalam karte do darmowego internetu aero2. niestety gdy wpisalam nazwe darmowy nic mi sie automatycznie nie uzupelnilo, i mam tak ze raz jest internet przez moze ok 20 sek, a zaraz go nie ma przed juz dluzszy czas ok 1 min, i tak w kolko, co mam tam zrobić? będę wdzięczna za odpowiedź:)

  • butsh

   Wchodzisz w “Dane komórkowe” (z menu) potem ->Nazwy punktów dostępu->klikasz”Nowy APN” Ustawiasz jakąkolwiek “Nazwę” Np: Mój Aero Internet, W polu “APN” dajesz “darmowy”, hasło i nazwa użytkownika ma być pusta, cała reszta konfigurowana jest automagicznie. Jeśli nie zadziała daj “Przywróć domyslne” i zacznij jeszcze raz.

 • Fabian Piechocki

  … zapoznałem się z ww materialem … kupiłem note …. do pelnego szczęścia brakuje mi tunera tv …. czy ktoś może podpowiedzieć jaki tuner tv można podlaczyc …
  …. pozdrawiam F .

 • judytaj

  Witam, kusi mnie zakup tego tableta. Przeraża mnie tylko brak portu hdmi, pracuję dużo z użyciem rzutnika. Cieszy mnie jednak fakt, że istnieje jakiś działający adapter. Mogłabym prosić o dokładniejsze i
  +snamiary jaki to jest adapter, jakiej firmy etc no i czy nadał by się do rzutnika ? Pozdrawiam,

  • woget

   Oryginalny samsungowski adapterek EPL-3PHPBEGSTD. Niestety tani to on nie jest, około 100zł, ale z tego co mi wiadomo współpracuje z Note 10.1. Sam nie testowałem, nie miałem potrzeby. Jest jeszcze tzw. AllShare Cast Dongle, czyli interfejs bezprzewodowy wpinany do portu HDMI odbiornika, ale cena jego będzie pewnie jeszcze wyższa. Jeśli chodzi o kompatybilność z rzutnikiem myślę, że nie będzie problemu o ile ten obsługuje rozdzielczość 1080 a skoro posiada złącze hdmi, przypuszczam, że tak jest. Jeśli chodzi o inne firmy poszukaj w google, może jakiś tańszy odpowiednik istnieje, choć ostrożnie, bo może nie działać.

 • Damian

  Pani Kasiu,
  Mam pytanie ktore jest bardzo ważne dla mnie.Jestem przed zakupem tabletu i nie wiem jaki mam wybrac samsung galaxy note 10.1 n 800 czy asus tf700, chodzi mi o płynnosć, niezawodnosc sprzetu,odtwarzanie filmow czy gry.

 • Lena

  Witam wszystkich. Ja mam inne pytanie – przeczytałam wszystkie wypowiedzi i nigdzie nie widzę odpowiedzi na nie, a mianowicie: czy Note 10.1 może pracować jako router? czy będę mogła udostępniać połączenie internetowe innym urządzeniom (np. laptop). Jest to dla mnie dosyć ważne w chwili obecnej – z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  • Gawol

   No raczej :)

  • woget

   Zdecydowanie tak.

 • Welonikaaa

  Mam pytanie odnosnie podwójnego ekranu w tym tablecie. Posiadam go od kilku dni i ani razu nie miałam przyjemności korzystać z podwojnego ekranu. Móglby mi ktos powiedzieć o co chodzi? W miejscu, w ktorym powinna byc ta ikona, zwyczajnie jej nie ma. Zależy mi na tym by wszystko działało jak trzeba, bo jak pewnie wiecie tablet nie jest wcale tani. Bardzo prosze o pomoc.

  • Herkules

   Pamiętaj, że to działa na tylko kilku aplikacjach. Spróbuj włączyć Chrome, albo mail’a i jak naciśniesz na ekran powinien Ci się pojawić ten pasek, lub masz coś w ustawieniach poszperaj.

 • blob

  Po paru miesiącach użytkowania note 10.1 z radością podarowałem go rodzinie :). Stwierdzam że poza rysikiem to nic specjalnego. Niby iPad to shit i nic na nim nie można to ciężko byłoby mi się z nim rozstać. Teraz czas na coś z rysikiem i Windowsem. Nota raczej odradzam.

  • galaxior

   Nic specjalnego? A co miał ci może jeszcze jajka na miękko gotować? No tak, tylko ajpad daje radę. Koledze blob szczerze współczuje, a jego rodzinie gratuluję świetnego prezentu. Note 10.1 nie jest idealny, ale takich tabletów nie ma, za to trzeba umieć w pełni wykorzystać jego liczne funkcje. Ja swojego nikomu nie oddam, a ajpady, z którymi mam do czynienia w pracy, są OK pod warunkiem, że są służbowe i nie trzeba za nie bulić mega kasy.

 • Herkules

  Kilka pytań do wszystkich rzem z Kasią: 1. Czy w tym tablecie-tabletofonie można dzwonić przykładając go do ucha, czy jesteśmy skazani na tryb głośnomówiący? 2. Można podłączyć słuchawki z mikrofonem, takie jak w telefonach z jednym wejściem Jack 3,5mm, albo taką słuchawke retro z takim samym złączem? 3. Czy w zestawie dostajemy słuchawki z mikrofonem, czy bez. 4. (Ostatnie) Istnieje możliwość słuchania na tym radia? (Nie chodzi mi o internetowe)

  • Yasioo

   1. Dzwonić można przykładajac do ucha, tylko po co – to jest dosc duzy tablet i niewygodny w trzymaniu
   2.Mozna i takie z mikrofonem (takie sa w zestawie) i jak to nazwałeś “retro”
   4. nie sprawdzalem – choc aplikacji radia brak

   • Herkules

    dzięki

 • Osa89

  Ile trwa ładowanie tego tabletu?

  • Yasioo

   Moj ładuje sie około 6 godzin

 • *

  ile kosztuje najtańszy tablet samsung galaxy note 10.1

 • pilzpl

  Witam,posiadam wersje tego taba z 3G oraz moja nażeczona ma wersje bez 3G i jako że ja pracuję jako manager a ona jako nauczyciel zastanawiamy się jak podłączyć ten sprzęt po rzutnik aby usprawnić pracę. Ktoś z zainteresowanych testował taką metodę wykorzystania tabletu?

  • woget

   Podłącz pod port hdmi rzutnika za pomocą adapterka hdmi oznaczonego jako: EPL-3PHPBEGSTD cena ok. 100 zł, dostępne np. w komputroniku. Na moim GT-N8000 działa, co własnoręcznie niedawno sprawdziłem. Pozdrawiam!

 • pilzpl

  dzięki kolego woget, nie mogłem znaleźć nic co by pomogło a tu proszę, jest :) kabelek już zakupiony, czekam na kuriera.

 • jahu111

  Proszę o pomoc!
  Mam nota 10.1 i nie mogę znaleźć ikony do usługi multitasking.
  Zaznaczam źe ogladałem recenzję i wiem źe ikona powinna znajdować się w prawym górnym rogu przeglądarki lub Snote ale nie ma. Proszęo podpowiedź.

 • woget

  Dla tych, którzy zastanawiają się, czy Note 10.1 obsługuje jednak wifi w standardzie 5GHz wrzucam wiadomość że OBSŁUGUJE. Nie widzi u mnie jednak automatycznie sieci 5GHz, ale ręcznie ustawienie routera na niektóre kanały sprawia, że tablet automagicznie odnajduje sieć 5GHz, U mnie stabilnie pracuje na kanale 36, 5180 GHz, szerokość kanału 40Mhz, Controll Sideband: “Lower”.
  Możliwe są różne kombinacje parametrów i kanałów, trzeba popróbować samemu, wążne, że da się ustawić na 5GHz i to działa, mimo iż oficjalnie ponoć nie powinno :)
  Moja wersja tabletu to GT-N8000.

  • woget

   Errata: bez problemu działają kanały 36,44,52,60 /szer. 40 MHz / pasmo kontrolne na: “Lower” W każdym z takich ustawień tablet działa z maksymalą prędkością 150Mbps. Więcej chyba nie da się wycisnąć.

   • pilzpl

    Ja mam ustawiony router na 5GHz bo kupa sąsiadów ma w mniejszych pasmach w bloku i się nakładało i łapie bez problemu do max prędkości 150Mbps na tablecie N8000 i N8010.

 • darkkisiel

  mam dylemat miedzy tym, asusem vivo tab smart i asusem memo pad fhd. Ktory z tych trzech polecacie najbardziej ? Głownie internet, pdfy i gry.

  • Post Mortem (UK) Ipad

   To sobie zobacz tez cos takiego jak ASUS t100
   w sumie nawet jeszcze nie w sprzedazy ale wierze ze warto kilka tygodni poczekac skoro jest juz w przedsprzedazy w Stanach.Co ciekawe nalezy oczekiwac wysypu wiekszej nie tylko ASUSa taletow na nowych atomach.
   Napewno produkt ciekawy chocby i nawet vs Ipad 5 (czy air jak go nazywaja)

 • Lol2

  Hey , mam straszny problem i nie wiem czy w ogole da się go rozwiązać. Mianowicie korzystam z tableta galaxy note 8.0 ale nie opanowałam go jeszcze q 100% , problem polega na tym, że mam zgrany na niego podrecznik do nauki języka oraz cwiczenia, wszystko zapisane jako pdfy. Byłam swiecie przekonanna ze te ćwiczenia bede mogla wypelniac rysikiem, ale nie da rady… albo nie umiem. Czy ktoś umie mi pomoc ? Chcialam zrobic screenshoty i po nich pisac ale nie da sie ! Nie mam juz siły, a musze odrobic zadanie domowe :(:(:((:

 • Ścisłowska

  Mam pytanie posiadam Samsunga Galaxy Note 10.1 i od paru tygodni podczas ładowania baterii pokazuje mi się czerwony x na ikonce baterii i po nawet calonocnym ładowaniu bateria naładowana jest tylko na 61% to chyba nie jest normalne i tak wcześniej nie było sprawdzałam ustawienia ale chyba jest ok.czy ktoś jest mi coś w stanie doradzić będę wdzięczna.

  • Andrzej

   sprawdz czy koncówka usb która jest we wtyczce (tej ktorą wkładasz do gniazdka) jest docśnięta do końca – czasem nie styka dokładnie i jest wtedy kłopot z ładowaniem

 • Yasioo

  Tak sie dzieje jak bedziedz ładowac tablet nieoryginalna ładowarką. We wtyczce usb w ładowarce sa 4 piny 2 zasilania i 2 transmisji danych. Zaxwyczaj na pinach transmisji danych nie ma napiecia, u samsunga być musi. Jezeli ladujesz oryginalna ladowarka to prawdopodobnie albo padl kabel albo sama ładowarka.

 • seba

  Witam, stoję przed dylematem tab 3 czy note 10.1, różnica w cenie przemawia za tab 3 jednak pytanie czy nie lepiej dorzucić trochę i zainwestować w note. Dodatkowo jeśli ktoś będzie w stanie powiedzieć jak aktualnie wygląda sytuacja z Flashem w obu tabletach? Dziękuję za odpowiedzi.

 • Diabeł

  Zdecydowanie note 10.1,pomimo tego że starszy to szybszy i bez lagów,które ma tab 3.Bawiłem się dwoma tymi modelami w sklepie i tab przycina jak cholera,a note ani trochę .Poza tym w notku masz rysik,przyda Ci się ten bajer.

 • Norbiko

  a ja zastanawiam się nad ASUSEM MEMO PAD 10.1 LTE

 • em

  Moje pytanie może będzie głupie , ale jak wymienić akumulator / baterię w tym tablecie i gdzie mogę ją kupić ? Szukam na allegro i nic..

 • Natalis

  Witam, niedawno zakupiłam tableta samsung galaxy note 10.1 i mam pytanie: ile powinno trwać prawidłowe ładowanie tableta? Ładuję już po raz drugi i bardzo długo to trwa- 30h. Czy coś jest nie tak z urządzeniem?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona