Ważne
Konkurs: Biegnę z Wiko

Recenzja tabletu Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (wideo)

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Samsung jest producentem, który w portfolio ma najwięcej tabletów. Chcąc zadowolić każdą grupę odbiorców, wprowadził na rynek różnorakie urządzenia – zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i ceny. Jednym z tańszych modeli koreańskiego koncernu jest Samsung Galaxy Tab 2 10.1, który w sprzedaży detalicznej cieszy się sporą popularnością (można go nabyć od 1300 złotych – P5110 bez 3G lub od 1550 złotych – P5100 z 3G). Żeby tego było mało – dostępny jest w ofertach sieci komórkowych – również świątecznych i wszędzie mocno reklamowany. Dlatego też może stać się jednym z najpopularniejszych prezentów pod choinką w tym roku. Przyjrzałam się możliwościom tabletu i chętnie podzielę się z Wami spostrzeżeniami na ten temat. Poniżej recenzja Samsunga Galaxy Tab 2 10.1.

Parametry techniczne Samsunga Galaxy Tab 2 10.1:
– 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli,
– Android 4.0 Ice Cream Sandwich,
– dwurdzeniowy procesor Cortex A9 1GHz,
– 1GB RAM,
– 16GB pamięci wewnętrznej,
– slot kart microSD,
– 3G,
– łączność GSM 850/900/1800/1900 MHz, WCDMA 850/900/1900/2100 MHz,
– aparat 3,2 Mpix,
– kamerka,
– WiFi 802.11 a/b/g/n,
– GPS,
– Bluetooth 3.0,
– akumulator o pojemności 7000 mAh,
– wymiary 256,6 x 175,3 x 9,7 mm,
– waga: 588 g.

Przegląd wideo:

Pierwsze wrażenia, złącza

Z Samsungiem Galaxy Tab 2 10.1 pierwszy raz miałam do czynienia na targach MWC 2012 w Barcelonie. Wtedy urządzenie leżało sobie z boku stoiska producenta, na którym najbardziej promowany był Galaxy Note 10.1 (łącznie z jego zastosowaniem w edukacji). Gdyby oba modele znajdowały się tuż obok siebie, trudno by było wskazać który to który. Oba tablety są przedstawicielami nowej serii produktów, zaprezentowanych przez Samsunga po sądowej potyczce z Apple. Dzięki temu (a na pewno był to jeden z ważniejszych czynników), ich wzornictwo uległo zmianie – wreszcie przestało być nudne i zaczęło się czymś wyróżniać na tle pozostałych tabletowych propozycji. Koreański koncern poszedł w kierunku rozmieszczenia głośników stereo w górnej części ramki okalającej ekran po lewej i prawej stronie. Nie dość, że korzystnie wpłynęło to na wzornictwo urządzenia, to jeszcze nie musimy się martwić o to, że przypadkiem zagłuszymy wydobywający się z głośników dźwięk. Głośniki umieszczone są w świetnym miejscu i nie ma możliwości, by trzymając tablet w poziomie, zasłonić je dłońmi.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Przedni panel tabletu może się podobać. Oprócz 10,1-calowego wyświetlacza znajdziemy tu wspomniane głośniki umieszczone w eleganckiej, jasnej, świecącej się ramce. Pod ekranem znalazło się logo Samsunga, nad – kamerka do połączeń wideo, w centralnej części ramki, co jest jej niewątpliwą zaletą. Tylny panel urządzenia z kolei jest najnormalniej w świecie przeciętny: matowe tworzywo sztuczne zbierające odciski palców z oczkiem aparatu w górnej jego części.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Najciekawiej, pod względem użytkowym, prezentuje się górna krawędź modelu. Znajdziemy tu bowiem włącznik służący również do usypiania, przyciski do regulacji głośności, slot kart microSD – pod zaślepką, 3.5 mm jack audio oraz – w modelach z 3G – slot kart SIM (także pod zaślepką). Dolna krawędź skrywa w sobie jedynie samsungowy, 30-pinowy port uniwersalny, do którego można podłączyć ładowarkę, jak i adapter USB i HDMI.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1 recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Jakość wykonania tabletu jest OK, ale nie wszystko jest takie, jakie być powinno: co prawda nic nie skrzypi i nie ugina się pod palcami, ale elementy obudowy nie są do końca idealnie spasowane – można to zauważyć na tylnym panelu, gdzie plastikowa jego część wystaje ponad aluminiową ramkę. Oczywiście należy pamiętać, że może to być wina wyłącznie mojego egzemplarza, ale mimo wszystko trzeba zwrócić na to uwagę.

Można mieć również zastrzeżenia do materiału, którego użył Samsung przy produkcji tego urządzenia, ale bądźmy szczerzy: na czymś firma musiała zaoszczędzić, by móc zaoferować nam, końcowym odbiorcom, dobry sprzęt za niezłe pieniądze. Jeszcze nie nadszedł ten moment, w którym producenci oferują nam świetne tablety w doskonałych cenach – ale mam nadzieję, że to się niebawem zmieni.

W pudełku z urządzeniem znajdziemy: kabel USB z adapterem do ładowarki sieciowej, kartę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Wyświetlacz

Do wyświetlacza Samsunga Galaxy Tab 2 10.1, którym jest 10,1-calowa jednostka o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, nie można mieć większych zastrzeżeń. Zastosowana rozdzielczość – standardowa w urządzeniach z ekranami o tej samej przekątnej (nieliczne mają wyższą) – jest zadowalająca. Czcionki na stronach internetowych czy w dokumentach PDF są czytelne, gładkie i ostre, nie ma problemu z odczytaniem treści. Kąty widzenia również są dobre, ale nie idealne. Wyświetlacz przetrzemy wcześniej jakąś ściereczką, bo uwielbia zbierać odciski palców.

Wyświetlacz jest bardzo czuły, reaguje na każde polecenie użytkownika. Czujnik oświetlenia otoczenia działa świetnie i bezproblemowo dostosowuje jasność ekranu do panujących warunków oświetleniowych. Dodatkowo nie można mieć zastrzeżeń do odwzorowania kolorów czy oferowanego kontrastu. Nie ma mowy o martwych pikselach czy wyciekach światła.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

System operacyjny, działanie

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 pracuje pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, który – o czym się mówi od dość długiego czasu – ma zostać zaktualizowany do Androida 4.1 Jelly Bean. Na system nałożona została nakładka producenta – TouchWiz, która wprowadza kilka drobnych zmian w oprogramowaniu, w stosunku do „czystego” Androida. I tak na belce przy standardowych trzech przyciskach systemowych (wstecz, home, otwarte aplikacje), znajdziemy dodatkowo przycisk odpowiadający za robienie screenshotów (choć cały czas można je tworzyć trzymając power+vol down), a na środku wspomnianej belki – strzałkę uaktywniającą „mini aplikacje”, które mogą działać niezależnie od otwartych w tle programów. Dostępne są następujące programy (tylko i wyłącznie): alarm, czas na świecie, e-mail, kalkulator, menedżer zadań, odtwarzacz mp3, telefon, terminarz S i wiadomości. Urządzenie nie jest zrootowane. Sprzęt z 16GB pamięci oferuje 11,87GB przestrzeni dla użytkownika.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1 recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Całość… jakoś działa. Wydajność urządzenia nie powala na kolana, a nawet zwykła płynność przechodzenia pomiędzy poszczególnymi ekranami domowymi pozostawia wiele do życzenia. Galaxy Tab 2 10.1 pracuje dzięki dwurdzeniowej jednostce centralnej, a czasem można odnieść wrażenie, że jest w nim upchany jeden rdzeń. Na wideo z początku wpisu możecie zobaczyć, że system czasem najzwyczajniej w świecie muli. Ba! Nawet zmiana położenia ekranu (pion, poziom) trwa dłużej niż w innych modelach. Ale oczywiście część z Was stwierdzi, że niepotrzebnie się czepiam i że wspomniane przycinki czy przeskoki systemu większości z Was w ogóle mogą nie przeszkadzać. Zgoda, ale od sprzętu Samsunga chyba można oczekiwać niezawodnego i szybkiego działania, prawda?

Aplikacje dostarczone przez Samsunga na tablecie są bardzo przydatne i warto poświęcić kilka słów na przybliżenie najważniejszych z nich:

– AllShare. Dzięki temu programowi mamy dostęp do treści multimedialnych udostępnianych przez urządzenia z DLNA

– edytor wideo pozwala tworzyć filmiki z wideo, zdjęć i muzyki, dodając do nich motyw (wideo strony głównej, impreza, podróż, konferencja, film), efekty (skala szarości, rozmycie, negatyw, sepia, wyostrzenie, winietowanie, obrazek) oraz przejścia (słupki, przenikanie, zanikanie, tarcza, zamień, blok, orgiami). Gotowy projekt można eksportować (QCIF, QVGA, VGA, D1 lub HD) lub udostępnić dzięki AllShare, Bluetooth, ChatON, e-mail, Gmail, WiFi Direct, wiadomości, YouTube)

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

– edytor zdjęć pozwala obrócić, zmienić rozmiar (do wybranej rozdzielczości), przyciąć, użyć efektu (rozmycie, ruch, zniekształcenie, filtr, ramka), dostosować ustawienia koloru (automatyczna regulacja, ekspozycja, nasycenie, kontrast, jasność, odcień, skala szarości, temperatura), a także skopiować do innego obrazu

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

– moje pliki. Bardzo przydatna aplikacja umożliwiająca odnalezienie się wśród plików zainstalowanych na tablecie i proste zarządzenie nimi

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

– notatka to bardzo prosty w obsłudze notatnik. Notatkę można zabezpieczyć kodem PIN, zsynchronizować dzięki Google Docs, usunąć, udostępnić przez Bluetooth, e-mail, Gmail, WiFi Direct lub wiadomość, wydrukować na drukarce Samsunga, a także zmienić tło na jeden z pięciu dostępnych kolorów

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

– Polaris Office z kolei to jeden z popularniejszych pakietów biurowych na Androida. Umożliwia tworzenie dokumentów: Word, Excel i PowerPoint (wszystkie trzy w dwóch wersjach: 97-2003 i 2007) oraz zwykły dokument tekstowy (.txt). Możemy wybierać pliki z tabletu, chmury (box, Dropbox i Gogole Docs). Otrzymujemy rozbudowane możliwości dostosowania dokumentów według własnych potrzeb. Możemy, między innymi, ustawić wybraną czcionkę, jej rozmiar i kolor, wcięcia, wyrównania, odstępy, listy, style, itd.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1 recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Pozostałe preinstalowane aplikacje: alarm, aparat (o nim niżej), ChatON, czas na świecie, Czat, e-mail, galeria, Game Hub, Gmail, Google+, przeglądarka internetowa, kalkulator, kontakty, mapy, miejsca, Music Hub, Nawigacja, odtwarzacz mp3, odtwarzacz wideo, readers hub, S Suggest, Samsung Apps, Google Play, Google Talk, Telefon, terminarz S, wiadomości, YouTube.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1 recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Wprowadzanie tekstu do tabletu jest możliwe zarówno za pomocą klawiatury wirtualnej, jak i dyktując czy pisząc ręcznie po ekranie. Warto zauważyć, że system rozpoznaje pismo i konwertuje na cyfrowe, choć do jego dokładności można mieć sporo zastrzeżeń (lepiej radzi sobie z drukowanymi literami niż małymi). Nie udało mi się, pomimo naprawdę wielu prób, wpisać wyraz „Tabletowo” tak, by został poprawnie przekształcony. Istotnym faktem jest, że aby usunąć ostatnio wpisaną literę wystarczy przejechać palcem po ekranie w lewo, natomiast by zrobić spację – w prawo.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Aparat, kamerka

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 został wyposażony w aparat o rozdzielczości 2 Mpix bez diody doświetlającej. Nie oszukujmy się – zdjęcia są niezłe, ale do doskonałej jakości sporo im brakuje. Zwłaszcza tym robionym po zmroku, ale to raczej nikogo nie powinno dziwić. Poniżej znajdziecie kilka przykładowych fotek zrobionych aparatem znajdującym się w tym tablecie.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1recenzja samsung galaxy tab 2 10.1recenzja samsung galaxy tab 2 10.1recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Warto wspomnieć, że robiąc zdjęcia do dyspozycji mamy kilka opcji: efekty (negatyw, czarno-białe, sepia), samowyzwalacz (2, 5, 10 sekund), tryb fotografowania (jedno zdjęcie, uśmiech, panorama), tryb scenerii (pocztówka, tryb nocny, sport, w pomieszczeniu, plaża/śnieg, zachód słońca, świt, kolory jesieni, fajerwerki). Aparat nie oferuje dotykowego fokusa, przez co nie można ustawić ostrości na wybrany element dotykając ekranu w konkretnym miejscu.

Kamerka umieszczona została na środku górnej ramki okalającej ekran, dzięki czemu przeprowadzanie rozmów wideo jest komfortowe. Z działaniem Skype nie ma żadnego problemu.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Gry, benchmarki

Na tablecie zainstalowałam takie tytuły, jak FIFA 12, Asphalt 7: Heat, Rayman: Jungle run, The Dark Knight Rises, Broken Sword czy Granny Smith – z działaniem każdego z nich nie było problemów, aczkolwiek czasem można było dostrzec i odczuć brak płynności. Mimo wszystko jednak nie było to strasznie kłopotliwe i można było komfortowo pograć.

CFBench: 9127, 2716, 5280
NenaMark1: 29,7
NenaMark2: 20,2
An3DBench: 6856
An3DBenchXL: 28656
Quadrant: 2605
AnTuTu: 5207 (CPU: 2636, GPU: 1083, RAM: 861, I/O: 627)
SmartBench2011: 3085, 1878
OpenGLTest: 58,1

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1recenzja samsung galaxy tab 2 10.1recenzja samsung galaxy tab 2 10.1recenzja samsung galaxy tab 2 10.1 recenzja samsung galaxy tab 2 10.1recenzja samsung galaxy tab 2 10.1recenzja samsung galaxy tab 2 10.1recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

GPS

Jak przystało na sprzęt Samsunga, Galaxy Tab 2 10.1 oferuje GPS. W pomieszczeniu nieco ponad metr od okna trzeba było poczekać ok. 10 sekund zanim urządzenie wyłapało 5-6 satelitów (sprawdzane za pomocą aplikacji GPS Test), natomiast od tego momentu do ich użycia potrzebne było ok. pół minuty. Na otwartej przestrzeni sprzęt radzi sobie bez problemu i szybko z wykrywaniem satelitów, a także ustaleniem aktualnej pozycji.

HDMI

Samsung przyzwyczaił nas już do faktu, że jego tablety nie posiadają wyjścia HDMI. Ale jest prosty sposób, aby to obejść – adapter o oznaczeniu EPL-3PHPBEB. Skoro już o HDMI mowa, płynnie można przejść do odtwarzania wideo. Samsung Galaxy Tab 2 10.1 obsługuje następujące formaty wideo: MP4, DivX, Xvid, FLV, MKV, H.264, H.263.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

W rzeczywistości następująco poradził sobie ze standardowymi próbkami pobranymi z tej strony (tam też znajdziecie opis każdego z poniższych plików):
– Birds: wymusił zamknięcie (MX Player płynnie, ale bez dźwięku),
– Hddvd: brak obrazu, dźwięk jest (MX Player – przycina),
– Monsters: płynnie, bez dźwięku i bez napisów,
– Suzumiya: płynnie, z dźwiękiem, bez napisów,
– Matrix: preinstalowany odtwarzacz pokazał błąd, MX Player – płynnie, z dźwiękiem,
– Harry Potter: płynnie, dostępna jedna ścieżka dźwiękowa (MX Player – obie),
– Planet: płynnie, bez dźwięku (MX Player – z dźwiękiem),
– Shrinkage: płynnie, z dźwiękiem,
– Shrinkage 2: płynnie, z dźwiękiem,
– Planet 2: płynnie, z dźwiękiem.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Głośniki

Jak wspominałam na początku wpisu, rozmieszczenie głośników, według mnie, jest po prostu idealne. Nie tylko pod względem użytkowym, ale i estetycznym. A jak sobie radzą w rzeczywistości? Najbardziej optymalną głośnością jest 50% – wtedy nie możemy mówić o jakichkolwiek zakłóceniach wydobywającego się z głośników dźwięku. Gdy głośność ustawimy na maksymalnym poziomie, w większości przypadków okazuje się, że głośnik charczy – choć to zależy również od gatunku muzyki, którego aktualnie słuchamy.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

3G

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 to nie tylko tablet służący do łączenia się z siecią dzięki WiFi, ale również dzięki 3G – model P5100. Tu warto zauważyć, że Aero2 działa. Tablet umożliwia również wykonywanie połączeń telefonicznych, a także wysyłanie wiadomości SMS i MMS – jak z normalnego telefonu komórkowego.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Akumulator

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 pozwala na ok. 7-8 godzin użytkowania, w zależności od ustawień tabletu (łączności, jasności ekranu, synchronizacji, itp.). Maksymalny czas pracy, jaki mi się udało osiągnąć przy przeglądaniu sieci z włączonym WiFi i maksymalną jasnością ekranu, to sześć godzin. Warto zauważyć, że korzystanie z sieci dzięki 3G rozładowuje baterię średnio o 17% w ciągu godziny, a ciągłe pobieranie aplikacji z Google Play przez WiFi w ciągu godziny rozładowało tablet o 9%. Granie – również z włączonym WiFi i maksymalną jasnością ekranu z kolei – o 18% w ciągu godziny.

Urządzenie ładuje się ok. 4 godzin. Co ciekawe, nie można go ładować przez USB.
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 czy Galaxy Note 10.1?

Spotkałam się z pytaniami czy warto dopłacać do Galaxy Note 10.1, skoro kilkaset złotych taniej można kupić Galaxy Tab 2 10.1? Moim zdaniem, jeśli ktoś ma możliwość wyłożenia dodatkowych papierków z portfela, jak najbardziej warto. To urządzenia zupełnie innego pokroju. W zamian otrzymujemy połączenie czterordzeniowego procesora i 2GB RAM, które wpływa na zauważalny wzrost wydajności i szybkości działania, a także rysik i jego niesamowite możliwości oraz interesujące funkcje w interfejsie dodane w Premium Suite: Multi-window czy Air View.

recenzja samsung galaxy tab 2 10.1

Podsumowanie

W moich oczach, Samsung Galaxy Note 10.1 to jeden z najlepszych tabletów z Androidem dostępnych na rynku. O Galaxy Tab 2 10.1 niestety nie mogę powiedzieć tego samego – przeznaczony jest dla zupełnie innej grupy odbiorców, co widać na każdym kroku. Gdyby nie problemy z płynnością jego działania, to może zmieniłabym zdanie. Przyczepić można się również do materiałów, z których został wykonany, ale na czymś Samsung musiał zaoszczędzić, by móc zaoferować nam, klientom końcowym, urządzenie w dobrej cenie.

Co nie zmienia faktu, że Galaxy Tab 2 10.1 jest jedną z ciekawszych 10,1-calowych tabletowych propozycji dostępnych na rynku i z pewnością znajdą się osoby, które będą z niego bardzo zadowolone. Oferuje dobry stosunek parametrów technicznych do ceny – koszt modelu P5110 z WiFi zaczyna się od 1300 złotych, natomiast P5100 z 3G – od 1600 złotych.

_

W razie pytań oczywiście pozostaję do Waszej dyspozycji.

Komentarze

 • gosc

  Dzis ogladalem w sklepie Wydal sie lekki, ekran zdecydowanie lepszej jakosci niz w N7 gdzie kolory sa jakies takie wyprane. To chyba dosc rozsadny wybor, Samsung nigdy nie pakuje najlepszych materialow nawet do flagowcow. Najwazniejsza jego przewaga nad Note jest 3G. Ja czekam na Note 7 -3G, dobra rozdzielczosc, dobry ekran, mocny procesor – przynajmniej na to mam nadzieje.

  • Zszywacz

   Note też ma 3G.

   • gosc

    My bad. Pomylilem z Nexusem 10.

 • LynxMaster

  trocchę późno ta recenzja :P
  Ogółnie tablet jest fajny ale strasznie zamula, ja zainstalowałem CM 10 i wszysto działa płynnie.
  written from my galaxy tab 2 10.1 3g xD

 • Abc

  Jedno słowo – szajsung

  • aa55

   …chyba SZACUNG !!! :)

 • mobile4you

  Model z wifi to P5110.

 • Paweł P

  Ale dość niski wynik w benchmarkach co mnie dziwi, bo w swoim chińskim window n90 II w Antutu udało mi się wyciągnąć ponad 8000 a parametry (jeśli chodzi o taktowanie procesora i ram) są identyczne. No ale na wynik na pewno wpływ miała rozdzielczość i przekątna ekranu, a te w przypadku Samsunga są większe.

 • a kiedy recenzja nexusa 3G 32GB ?

 • Piotrek

  Ja bym dodał do recenzji ze bateria czasami wytrzymuje dłużej. Przy przeglądaniu stron internetowych z niskim podświetleniem (korzystam wieczorami) tablet często osiąga ponad 10h pracy na włączonym ekranie (rekord to 11h 50min w trybie oszczędzania energii) Baterię ładuje 2x w tygodniu.

  • Sebastian

   hej!
   Chcę kupić tablet. 10.1 galaxy tab 2 z 3g albo nexus 7 z 3g. Tabletu będę używał w 80% do internetu po 3g czy tez wifi oraz oglądaniu filmów (10%) i czasem gry (rzadko). Wiem że używasz go i chciałbym poznać opinie czywarto go zakupić?

 • A o aktualizacji zapomnij! A jak bedzie, to uzbroj sie w cierpliwość ;]

 • EMPI

  Czy to złącze do przejściówki HDMI jest identyczne jak w Note ? Czy adapter, o którym mowa w teście działa z Note ?

  • Osobiście z Note 10.1 łączyłam inny adapter – EPL-3PHPBEGSTD

 • ter

  tablet na rynku juz hoho a recenzja dopiero zrobiona ?? :o No helool

  myslalem ze juz byl dodany dawno (jak byl wogole)

  • No helooł… Człowiek się stara jak może, żeby Czytelnicy nie kupowali nie wiadomo jakich urządzeń, a tu takie komentarze… eh.

   • ter

    no co jak co.. ale z tego co zauwazylem .. to jesli jakis tablet wychodzi na rynek to starasz sie na bieżaco dodawac ów urzadzenia w recenzjach.. a tutaj to Ci sie akurat to nie udało ;)

    bo przzeciez dlaczego jakiś Twoj testowany chiński produkt był w recenzji pierwszy niż ten Samsung ?

    dodając że samsung wyszedl predzej niz ostatnio testowane Twe chińskie tablety..

    no ale jak to się mowi lepiej pozno niz wcale..

    i wazne ze WOGOLE i przed świętami..
    teraz ludzie bynajmniej będą mieć pogląd
    do Świąt mam także nadzieje ze dodasz recenzje nexusa 3G.

    Pozdrawiam

    • SGT 2 10.1 dostałam dopiero teraz do testów, więc dopiero teraz pojawiła się jego recenzja. Nie zawsze jest tak, że mam sprzęt zaraz po polskiej premierze – choć staram się, by tak właśnie było…

     Recenzja Nexus 7 3G – jutro będzie.

     • Marcin

      A kiedy możemy się spodziewać recenzji acera a700?
      Zdaje się, że była mowa o niej już w październiku.

     • Marcin – wszystko się zgadza, tablet jest u mnie od kilku ładnych tygodni. Ale ciągle wyskakuje coś innego… Recenzja A700 powinna być w tym tygodniu.

     • Marcin

      Dziękuję za odpowiedź, może wytrzymam z zakupem jeszcze ten tydzień. Sprzedałem właśnie iPada3 i chcę coś z androidem. Wybieram między możliwościami (galaxy note 10.1) a rozdzielczością (po retinie jednak będzie ciężko patrzeć na coś dużo słabszego). Dlatego czekam na ciekawą recenzję acera (niby jest na konkurencyjnym portalu ale jest po prosu nijaka).
      Pozdrawiam

    • elli

     *owe urządzenia
     *przecież
     *w ogóle
     *bynajmniej =! przynajmniej

     Pozdrawiam,

   • adamw

    Jestem wdzieczny za ta recenzje, bo od 2 tygodni szukam sprzetu dla tesciowej i rozwazam wlasnie ten tablet (bez 3g) albo jakas chinszyzne (aktualnie overmax steelcore) Ma to byc glownie sprzet do skype i ogladania zdjec wnuka :)
    Czy jest sens doplacac do tego samsunga kilka stowek? Przed przeczytaniem tego tekstu sklanialem sie w strone samsunga, a teraz nie wiem czy jest sens.

    • LynxMaster

     Oczywiście, że jest kupiłem ten tablecik ok 2 tygodnie temu, i sprawuje się świetnie na baterię nie narzekam, przy intensywnym użytkowaniu tj granie, muzyka, filmy na youtubie i oczywiście iternet bateria starcza mi spokojnie na cały dzień. Powiem szczerze jeszcze ani razu nie rozładowałem do końca tego taba 2. Korzystanie z niego polega na ładowaniu go w nocy i użytkowaniu, przez cały dzień :P
     Na tablecie zainstalowałem rom CM 10 i wszystko działa płynnie, nic nie zacina nic nie zamula. Polecam tablecik w 100 %. Pamiętajm, że jest to markowy szprzęt a nie jakaś badziewna chińszczyzna .:)

 • widz

  Dzięki za info odnośnie tego tabletu… Jednak wybieram Sony Xperia Tablet S

 • piotr

  lepszy jest asus transformer pad 300

 • A to 3G to jest HSPA, HSPA+, czy HSPA+ DC?

 • zalewaduzy

  Bawilem sie tym samsungiem i jak Kasia napisala jak na sprzet za taka kase i od takiej firmy pozostawia wiele do zyczrnia. Podsumowujac wolalbym kupic 500 zl tansza chinszczyzne niz ten szajs…. ;P Stanowczo odradzam i nie polecam…

  • porter

   Pieprzysz jak potłuczony. Mam ten tablet w wersji 7. Jest naprawdę świetny i przyjazny w obsłudze. Przed zakupem porównywałem z nexusem i nie jestem zawiedziony. Pełny dostęp do flasha , możliwość dzwonienia , mini aplikacje, 3g – sprawiają ,że jest to urządzenie co najmniej dobre. Może nie super szybkie ale też bez przesady ,że mulaste.

   • MichalUS

    Czy z wersji 7′ jak chcemy wykonać połączenie to są do tego potrzebne sluchawki czy mozna rozmawiac tak jak przez telefon (czyli tablet do ucha?)

 • Kiedy będzie recenzja nexusa 32gb 3g ? miała być dziś . .

  • Nasir

   jutro

   • Kto powiedział, że jutro? Wideo się wgrywa na yt – jak będzie, to i recenzja się pojawi. Prawdopodobnie jeszcze dziś, jak się uda.

    • krogg

     Sama powyzej napisalas, ze jutro, ale pewnie po prostu nie zauwazylas, ze minela juz polnoc ;-)

     Katarzyna Pura
     2 grudnia 2012 o 00:08

     SGT 2 10.1 dostałam dopiero teraz do testów, więc dopiero teraz pojawiła się jego recenzja. Nie zawsze jest tak, że mam sprzęt zaraz po polskiej premierze – choć staram się, by tak właśnie było…

     Recenzja Nexus 7 3G – jutro będzie.

     • Hmmm… zdecydowanie nie zauważyłam, że minęła północ ;-)

      Filmik się wgrywa i wgrywa i wgrywa… jeszcze 50% :(

 • Figaros

  Wiem że benchmarki nie odzwierciedlają prawdziwej mocy urządzenia ale w tym przypadku wynik jest marny. Ja jak miałem Nexusa 7 8gb to pod lekkim podkręceniu wyciągałem ponad 8000 w quadrancie.
  Wiem że to inna klasa tabletów ale mój pierwszy galaxy S I9000 wyciągał ponad 3500 a był to telefonik jednordzeniowy.
  No cóż to średniej klasy tablet na pewno lepszy niż cała ta chińska kiszka do 800zł włącznie z flame i innymi padakami ,pozdrawiam papa
  :-)

 • grafik

  Przyjrzałem się obudowie i nie widzę wady o której pani redaktor pisze. Co do zamulania to faktycznie zdarza się zwłaszcza podczas obracania ekranu i głównie na ekranie powitalnym, bo w aplikacjach nie ma zwiech co do płynności gier to się nie wypowiem, bo nie mam porównania i raczej nie jestem miłośnikiem tabletowego grania. Tablet u mnie ma cały czas włączone wszystkie opcje i o dziwo nawet jak zapomnę go na wieczór podłączyć to na drugi dzień wciąż działa więc i na baterię nie można narzekać oczywiście wiadomo, że czas działania na baterii zależy od użytkowania. Ktoś tam wyżej wspomniał o flashu i niestety w tej wersji flash nie działa (mówię o standardowym sofcie i braku dostępu flash playera w markecie). Przede wszystkim przy zakupie takiego urządzenia trzeba zadać sobie pytanie do czego ono ma służyć. Dla mnie jest to urządzenie dające szybki dostep do neta i dokumentów gdzie tylko tego potrzebuję i w tej roli sprawdza się idealnie i mogę urządzenie polecić.

 • artr

  Będzie może recenzja Samsung Galaxy Tab 2 7″ jakie co te złącze w ogóle proponuje, bo podłączenie np: Pena czy dysku to ok ale coś więcej HDMI?

  Czy to spiera może technologię DLNA? To z TV

 • ola

  który tablet jest ogólnie lepszy note czy galaxy2

 • Tomi4you

  mialem galaxy taba 2, po przeinstalowaniu systemu na CyanogenMod10 i podkreceniu proca na 1.4 dziala bardzo szybko w porownaniu do fabrycznego ICS a w qadrancie osiagnolem ponad 4 tys procek jaki w nim zastosowano Ti Omap 4430 fabrycznie np. w motoroli xoom2 jest taktowany 1.2 ghz wiec po kreceniu w samsungu do 1.4 nic sie nie grzeje i nie restartuje a bateria dziala porownywalnie dlugo ale……………. po tygodniu oddalem i teraz mam Nota za 445 euro i jeszcze samsung odda 50 euro czyli za 395 euro naprawde dobra maszynka, osobiscie rysik jest zbedny dla mnie ale bardziej chodzilo mi o exynosa i 2 gb ramu pozdrawiam Tableciarzy

  • Marcin

   Którego note’a za taką cenę wyhaczyłeś? Pytam z ciekawości, jeśli 3g to super cena, w którym kraju za tyle? Ten zwrot od samsunga w jakiej postaci?
   Ja też się przymierzam do note’a choć trochę odstraszają mnie ceny. Na aukcjach jeszcze w październiku 3g można było kupić nawet za 1800zł a teraz już ciężko poniżej 2000 :/
   Rysik fajna rzecz choć pewnie też go nie będę używał zbyt często (wolałbym jakąś klawiaturę). Przemawia do mnie przede wszystkim wielozadaniowość i możliwość przesyłu obrazu za pomocą all share cast dongle.
   Zastanawiam się również nad a700 ale jest mało popularny (co za tym idzie mało akcesoriów i kiepskie wsparcie społecznościowe).

 • biblok

  Lepszy jest ten TAb 2 10.1 od Taba 10.1 czy oba modele są porównywalne, bo w specyfikacji nie różnią się zbyt wiele.

 • TiPi

  Piszecie tutaj o zacinaniu przy przechodzeniu między ekranami… jak pierwszy raz używałem tego tableta (5110) to zacinał, ale po aktualizacji do 4.0.4 jest ok.

 • olo

  Coś tu się nie zgadza?

  “”Samsung Galaxy Tab 2 10.1 został wyposażony w aparat o rozdzielczości 2 Mpix…..””

  Jakie 2 Mpix kiedy to jest 3,2Mpix , w dodatku zdjęcia są naprawdę OK , a filmy kreci w HD wręcz rewelacyjnie.

  “”Samsung Galaxy Tab 2 10.1 pozwala na ok. 7-8 godzin użytkowania””

  To jakim cudem mój P5110 wytrzymuje 14 godzin!!! przy przeglądaniu netu?
  Dodatkowo liczę tylko czas właczonego ekranu, łączie 30 godzin w tym ekran włączny przez 14 godzin.

  Czyżby to jakaś okrojona wersja na PL?

 • olo

  Zamulanie, przycinki i słaby wynik w benchmarkach to prawdopodobnie wynik tego że Samsung był ustawiony na niskie zužycie energii.

  Jeśli tak było to cały test idzie do kosza.

  Aparat ma 3.2 Mp a nie 2 Mp filmy w HD rewelacja itd.

 • ART

  Czy ktoś będzie w stanie odpowiedzieć dlaczego Samsung Tab 2 10.1 GT-5110 nie obsługuje takich gier jak np. MY LITTLE PONY czy Wonder Zoo – Animal rescue. Nie da się zainstalować, ponieważ pisze, że urządzanie nie obsługuje.

 • Witam, zastanawiam się nad sprawieniem sobie takiego prezentu…. Prowadzę działalność gospodarczą, potrzebuję czegoś lekkiego do torebki, zsynchronizowanego z googlami, picassa, blogspotem, facebookwiem, do obierania poczty w terenie itd itp…. W gry nie gram wcale. Czasami napisze jakiś dokument….. Czy warto?

 • Czy ktoś tutaj zagląda????

 • Tablet jest super. Spełnia moje wymagania

 • Nemo

  Witam

  Tablet posiadam od miesiąca, został kupiony dla córki i spisuje się idealnie. Bateria wytrzymuje spokojnie 10 godzin, gdzie córka praktycznie tylko gra i czasami ogląda bajki. Naładowanie pełnej baterii to czas około 5 godzin, czyli połowę czasu pracy tabletu. Od zakupu nie było żadnych problemów z urządzeniem. Nigdy się nie zawiesił system, chodzi bardzo szybko i płynnie. Przed zakupem miałem obawy czy nie za drogi dla dziecka, ale teraz nie żałuję, że dołożyłem troszkę więcej i nie kupiłem jakiegoś chińskiego tabletu.

  Pozdrawiam

 • wiola

  witam. ja sprawiła m sobie taki prezent i jestem bardzo zadowolona, ale za żadne skarby nie mogę dojść do tego jak oglądać filmy np. na zalukaj, kinomaniak- nie mogą się uruchomić jak już jakiś wybiorę, a np.you tobe czy ipla działa. może ktoś może mi pomoc, z góry dziękuję.

  • martka

   ściągnij sobie Puffin w Google play

 • ja

  To dla tych ktorzy sie pytali pytaja i dalej nie wiedza na temat polaczen i smsow na tablecie Samsung Galaxy Tab 2 10.1 3G to normalnie sie rozmawia i wysyla smsy sprawdzone dzisiaj przyszedl tablet i jestem z niego zadowolona ;)

 • Witam,a z tableta galaxy 2 5110 ,10.1 można dzwonić?

 • zią666

  kiedy bedzie recenzja Sony Xperia Tablet S ?

 • A jak zrobic gdy sie kupinkarte pamieci i nie bedzie chcialo na nia isc

 • heh

 • kajussska

  czy ktoś wie jak wrzuca się pliki na pamięć tego tableta? prosze o pomoc , mail : kajussska_123@o2.pl

 • Mari

  Ja też właśnie zrobiłam sobie prezent kupując zestaw zimowy. Jutro będzie już w domu. Mam w związku z tym pytanie. Czy baterię trzeba formatować? Czy trzeba ją rozładować i naładować do pełna i znów czekać do pełnego rozładowania czy raczej nic takiego robić nie trzeba? Czy można używać tablet podczas ładowania? Znalazłam w sieci instrukcję obsługi samsunga galaxe tab 2 10.1 ale tam nic na ten temat nie pisze.

 • Nemo

  Według mnie nie zaszkodzi, ja tak zrobiłem i trzyma mi bateria około 10 godz.

 • Sati

  Witam. Czy model Samsung Galaxy Tab 2 GT-P5110 obsługuje flash ? Można na nim bezproblemowo oglądać filmy online ?

  • mari

   Tak, oczywiście. Nie ma z tym żadnych problemów, w każdym razie ja się z takim problemem nie spotkałam na swoim Samsungu Galaxy Tab 2. A mam ten sam model co Ty.

 • Sati

  Dzięki mari za tak szybką odpowiedź ;-) Właśnie zamierzam kupić ten model, dlatego wolałem się upewnić. Warto za niego zapłacić 1230 zł, czy może dołożyć i kupić coś lepszego ? Jak ogólnie się sprawuje ?

  • mari

   Ja kupiłam zestaw zimowy za 1399 zł i jestem przeogromnie zadowolona. Wahałam się między Samsungiem a Asusem Transformer 300 i powiem, ze nie żałuję. Kolory są ostre, wyraźne. Jest szybki. Dokupiłam sobie od razu folię ochronną na ekran. Co do samego tabletu, to warto. Jest to jak wiadomo dobra firma i przede wszystkim markowy tablet nie żadna chińszczyzna. Sklep Play wypełniony po brzegi, sklep samsunga też niczego sobie. Programów jest tak wiele, że sama nie wiem między którymi wybierać :) Nie jest ciężki bo waży tylko 588 gramów, a inne są niestety cięższe i nie jest to wtedy zbyt wygodne. Wszystko na nim da się odczytać. Wszystko śmiga szybko i sprawnie. Ekran nie ma wypranych kolorów, przy rozjaśnieniu wszystko widać jak na dłoni. Jeżeli masz konkretne pytania, to pytaj odpowiem. Dodam tylko, że bateria moja potrafi wytrzymać 13 godzin, przy włączonym wifi, włączonym odtwarzaczu muzycznym, oglądaniu filmów ale zmniejszonym oświetleniu. czegóż chcieć więcej…

 • Sati

  Brzmi świetnie :D Czyli oglądanie filmów na stronach typu kinomaniak nie sprawia problemu ? Bo gdzieś czytałem opinie o tym,że po 30 -60 minutach filmy się zacinają Jeszcze zastanawiam się na klawiaturą do niego. Oryginalna od samsunga kosztuje 250 zł, nieoryginalne już znalazłem za 120 zł. Opłaca się zainwestować w oryginalną ?

  • mari

   Nie mam pojęcia jak jest z filmami na kinomaniaku, dopiero od Ciebie wiem, że taka strona w ogóle istnieje :) Klawiatury nie mam. Dlaczego? Mam małego laptopa tzw. notebooka 10 cali i tam jest klawiatura, i z racji tego na jakiś czas mam dość sprzętu typu “laptop” w którym jest klawiatura, mysz itp. :) Nie przymierzam się też do zakupu klawiaturki na razie. Nie mogę więc powiedzieć czy lepsza będzie oryginalna czy nie oryginalna. :)

 • Sati

  Byłbym wielce zobowiązany gdybyś mógł/mogła tylko sprawdzić czy na owej stronie filmy się wyświetlają :)

  • Sati

   A właściwie to mogła ;-) Albo nawet prościej.Czy filmy dodane przez panią Kasię odtwarzane są na tej stronie ?

   • mari

    Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale brak prądu uniemożliwił sprawdzenie i dostanie się do internetu. Sprawdziłam filmik z testu tego właśnie tabletu, ten który jest u góry tej strony i nie ma żadnych problemów z jego odtworzeniem. Śmiga aż miło. A ta strona to kinomaniak.pl czy jakiś inny adres? Bo jeżeli ten to ja tam nie widzę filmów do odtwarzania :)

 • sanitariuszmariusz

  Nie wiem czego Kasia chce od tego materiału. Wygląda estetycznie, nie widać na nim odcisków palców, po pół roku użytkowania na panelu tylnym nie pojawiła się nawet najdrobniejsza rysa (chyba że to moja “wina” bo zbyt ostrożnie się z nim obchodzę). Wolę o stokroć ten materiał niż jakieś tam szczotkowane bądź malowane “amelinium” które po takim samym czasie użytkowania jest już masakrycznie porysowane.

 • mmm

  Witam . Zastanawiam się nad kupnem tego tabletu , ale nie wiem czy warto . Głównie korzystam z GG skype portali społecznościowych i oglądam filmy online .
  Pytanie czy te rzeczy działają bez zarzutu i czy opłaca się rezygnować z laptopa na rzecz tego tableta .

 • Lukasz

  A mnie bardzo się podobała recenzja idę go kupić ale bez 3G bo nie potrzebuje. I w dodatku jest promocja. Pozdrowienia dla Kasi.

  • qwe

   gdzie ta promocja?

   • Lukasz

    W wiedniu w mediamarkt 309 euro. wlasnie kupilem.

 • mari

  Dlaczego u mnie po wejściu do klawiatury nie pokazuje ikonek wpisywania tekstu głodowego ani ręcznego? Zarówno po wejściu do notatnika jak i polaris, w zasadzie nigdzie.

 • pswitek

  A czy do P5110 można podłączyć zewnętrzny modem USB? Które modemy są obsługiwane? Czy konieczny jest adapter USD? Zastanawiam się nad tabletem w Wifi i rzadkim korzystaniem z 3G przez modem

 • wiśnia

  Ja mam z kolei dylemat czy dołożyć i kupić tego samsunga na allegro za ok 1300pln (bo chyba już da radę) czy kupić shoguna 10 pro…shogun mocniejszy, co prawda z wykonaniem nieco gorzej jak w samsungu ale to nie razi, głównie martwią mnie aktualizację i wsparcie. Z shogunem już są problemy np z WiFi i nie wiem czy producent będzie go aktualizował czy nie. Za tą cenę nie kupuje sprzętu na pół roku…

 • pitrek

  Witam zastanawiam się nad kupnem tego tablet model 5110 i mam pytanko czy jest możliwość podłączenia go w jakikolwiek sposób do TV złączem HDMI ?

  • Lukasz

   Tak, poprzez stacje dokujaca.

 • Marta

  Witam mam tablet model: SAMSUNG GALAXY Tab 2 10.1 użytkuję go od trzech tygodni i wczoraj chyba się zawiesił na amen. wchodziłam w google i oladałam sobie torebki, i nagle nie działał dotyk po chwili tablet się wygasił i od tej pory nie da się nic zrobić, nic nie działa, :( Dodam że miałam włączone oszczędzanie energii. Czy to mogło zaszkodzić i czy ktoś wie jak go można uruchomić? Do wczoraj śmigał super i byłam bardzo zadowolona po każdym względem.

  • sara

   mam w tym momecie to samo….czy dowiedziałąs sie dlaczego tak sie stało??

 • mari

  Oszczędzanie energii nie ma z tym nic wspólnego. Po prostu zrobił sobie zwis. Trzymaj przycisk wyłączania tabletu dotąd dopóki się nie zrestartuje. Mam nadzieję, że pomogłam?

 • pytanie

  czy można do niego dokupić klawiaturę taką normalną w sensie podłączenia przez usb czy jakoś tak
  i wtedy by wyglądał ja mini laptop
  i czy można dokupić rysik do niego
  z góry wielkie dzięki
  ps
  mogę go wziąć w tmobile
  i się wciąż zastanawiam czy warto.

 • limak00

  zamierzam nabyć tablet ale szukam takiego abym miał net z areo niby ten model się sprawdza używał ktoś, może ktoś zna z doświadczenia ?

  • oberon

   Z aero2 działa ok.

 • minia

  Witam, czy ktoś wie czy będzie mi działalo thesettlers.online?;p
  pozdrawiam:)

 • elmek

  Recenzja bez sensu. Jak można recenzować tablet z wgranym 4.0.4 kiedy dostępny jest DUŻO SZYBSZY JB 4.1.1 (a nawet nieoficjalny 4.1.2). BEZ SENSU. Tablet działa płynnie !

  • Raczyłeś zerknąć okiem na datę opublikowania testu?

  • mari

   Dziwne, ja wciąż na swoim tablecie mam 4.0.4 i nie aktualizuje mi do wyższej wersji. Czy może trzeba zaktualizować samemu, w jakiś sposób o jakim ja nie wiem? Będę wdzięczna za podpowiedzi.

 • kuba

  Czy są dostępne te tablety 32 GB lub 64?

 • karolina

  Zauważyliśmy na plecach urządzenia 6 zgrubień, Takie jakby “wzgórki ” rozmieszczone symetrycznie na tylnej obudowie. Wygląda to tak jakby odgniecione były jakieś elementy, które znajdują się w środku urządzenia.

 • Witam , kupiłam tab 2 i do tej pory byłam zadowolona ale niestety od wczoraj mam problem z kamerą . Cały czas wyskakuje błąd kamery jak naciskać ok to całość się wyłącza. Proszę o pomoc

 • atlanta40

  Moge taki tablet samsung galaxy Tab2,10,1 dostac w ofercie z plusa i naprawde nie wiem co zrobic.Jak wyglada sprawa z internetem blafgam niech mi krtos napisze..To ze ma wbudowane wi-fi wiem ale np chcialabym skorzystac w parku czy nad woda z internetu co wtedy? Pan oferujacy mi ten tablet mowi ze nie ma tak jakies karty wew.. tylko trzeba przez modem Wiec czy to nie jakas sciema?Blagam niech mi ktos napisze co mam zrobic???

  • kuba

   Jeżeli tablet ma wbudowane 3G to możesz za pomocą Kart Sim z telefonu korzystać z internetu, ale oczywiście płatnie.

 • Łukasz

  Ja mam ciągle dylemat czy galaxy tab 2 10.1 czy galaxy note 10.1 …

 • atlanta 40

  Kuba dzieki za odpowiedz.. Wiem ze to Cie rozsmieszy ale nie wiem czy ten tablet ma wbudowane 3G Domyslalam sie ze moglabym przeniesc karte sim z tel.. ale nie chcialabym przekladac bo telefon tez jest potrzebny Internet w telefonie mam w ramach abonamentu to czy bede musiala w razie czego dodatkowo placic??Nie bardzo sie na tym znam.A nie ma jakiejs innej mozliwosci?zeby i tu i tu dzialal internet , oczywiscie oprocz wi-fi.bo to jest oczywiste ze bedzie dzialal tablet.Pozdrawiam M

 • stasiuamboy

  A ja mam do Was pytanie – potrzebuję tableta do długiej pracy z wordem, excelem i powerpointem – czy Office w Galaxy Tab 2 sie zacina czy chodzi plynnie? w tym uzupelnianie, przewijanie tekstu itd itp – bardzo mi zalezy na Waszych opiniach…

 • Daniel

  A ten samsung galaxy tab 2 10.1 to ma wejście hdmi czy nie??

 • monii

  Mam takie pytanie trochę głupie ale otwierając dokument w pdf nie wiem jak go obrócić, został zeskanowany odwrotnie . Bardzo proszę o pomoc

 • abuk

  Czy ktoś ma pojęcie dlaczego nie mogę ustawić czasu wygaszacza w tym tablecie ? Klikam np. 10min a i tak przeskakuje potem na 15sek :/

  • kff

   Ja mam ten sam problem. I teraz nagle jak włączam wygaszacz to włącza się jakiś filmik prezentujący tableta skróty się wyłącza po każdym naciśnięciu a wygaszacz w ogóle nie działa…

   Może ktoś pomóc ?

 • pomocy

  Witam .Mam sams 5110 bez 3g ale bardzo bym chciala miec internetbwszedzie nie tylko przez wifi. nie mam wejscia sim .czy jest mozliwosc obejsciantego.Czy jak kupie adapter na usb i potem modem na internet czybbedzie to dzialac czy androit bedzie blokowal …. pomoch

 • pomocy

  nie znajac sie kupilam nie ten model co trzeba zostalam zle poinstruowana za szybka decyzja…. Ale mimo wszystko jestem zadowolona z niego

 • polityki

  właśnie go kupiłem w holenderskim media market za 195euro. pozdrawiam

  • elektroliza

   Mam problem, otóż przy włączaniu filmów z np facebooka, chciałabym, żeby odtwarzały się w youtube, a przez przypadek wybrałam, żeby otwierały sie w internecie zawsze. Jak to zmienić? Bardzo proszę o pomoc..

   • elli

    Wejdź w Ustawienia > Aplikacje > Przeglądarka/Chrome i dotknij przycisku “Wyczyść domyślne”. Powinno pomóc. :-)

    • elektroliza

     Podziałało, dzięki :)

 • zarys

  Do Pani Kasi, dzięki za recenzję. Napracowała się Pani z wspaniałym skutkiem. Niestety nie udało mi się doczytać info o USB. Mam przejściówkę , oryginał, do tego tableta i nie potrafię sobie poradzić z odczytaniem memory stica 4 GB, 1 GB itd. Po prostu mój Gt-N8000 w tym zakresie jest ślepy. Zaciągnęłem ze sklepu, USB Storage Manager oraz USB Host Controler i nic. Co ja źle robię? Że tablet nie widzi plików zapisanych na sticku?

 • bartek

  Jak wyswietlic obraz w czasie rzeczywistym na tv? Wiem ze do tv mozna podlaczyc modul allshare ale tab 2 ma allshare play ktory daje mozliwosc wyswietlania filmow, zdjec itp a obraz rzeczywisty? Jedyna mozliwosc to adapter na hdmi? Jakies inne rozwiazania?

 • sebu

  witam
  czy Galaxy Tab 2 10.1 odczytuje zewnętrzny dysk przenośny 500gb bez oddzielnego zasilania? a jeśli nie, to czy note 10.1 czyta taki dysk?

 • Tomek

  -> sebu

  Ani SGT2, ani Note nie zasili niestety zewnętrznego dysku 2,5″ nawet 100GB. Pozostaje albo pen do 64GB, albo dysk 3,5″ z własnym zasilaniem.

 • Dawid

  Czy na tym tablecie można ogladać filmy online.? np. Zalukaj.tv, seans-online.pl itd.?

 • Maciek

  Dzień dobry Pani Katarzyno ! Napisałem do pani maila ale żeby mieć pewność że pani przeczytała moją wiadomość napiszę i tutaj . Otóż to mam problem z wybraniem tabletu. Chciałbym by urządzenie nie było droższe niż,1300 zł. Słyszałem że dobrym urządzeniem w tej cenie jest samsung galaxy tab 2 10.1 . Rozmyślam również nad zakupem samsunga galaxy tab 10.1 lub 8.9 . Proszę o odpowiedź które z tych 3 urządzeń by pani zakupiła najchętniej. W rachubę wchodzą też inne urządzenia do 1300 zł. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam !

 • bert24

  Czy ktoś, włącznie z recenzentem sprawdzał praktycznie wyświetlanie materiału video po hdmi cytowaną EPL-3PHPBEB przejściówką? Bo wszelkie znane mi informacje mówią że nie ma takiej możliwości w galaxy tab 2! Oczekuję pilnej odpowiedzi. Bo inaczej wychodzi mi, że recenzja jest naciągana a właśnie ta funkcja była jednym z głównych motywów zakupu tego tableta.

 • bert24

  Dodam, że zakupiłem ów tablet rok temu.

 • Anka

  Witam,
  Nabyłam samsunga tab. 2 i gorąco mi go odradzali, ale nabyłąm. Działa super, nie narzekam. Odtwarza wszystko jak trzeba, filmy, zdjęcia super. INternet, ipla i inne dzialja doskonale. Fajny jest POlaris. Kiepsko co prawda działa czytnik TT głosu – taki maly robocik :) ale jest dobrze :)
  Mam takie doświadczenie, że zawsze kupuję sprzet który mi odradzają i działa on bez zarzutu przez lata. No, oczywiście technologia się mienia, więc zmieniam sprzęt… na odradzany, za każdym razem :)))

 • patison

  Witam,ja mam jak widzę nietypowy problem.A mianowicie czy ktoś może miał kłopoty z wyświetlaczem?Mam na myśli mazy,”zacieki “,paski itp.Mam tablet od niedawna i coś takiego mi się pokazuje

 • wojt

  Witam. Czy ktoś miał problemy z ładowaniem tableta Tab 2. Podłączam do ładowarki a pokazuje niebieski pasek ładowania ale po włączeniu tableta pisze podłącz ładowarkę

 • Julia

  Jak usuwa się piosenki z tego tableta ?

 • Sara

  Witam,posiadam tableta samsung galaxy tab 2 10.1.wczoraj przy przeglądaniu stron internetowych zaczał ‘mulić’ po ok 10min.chciałam uruchomić ponowinie,lecz nie zdazyłam tablet sie wyłaczył….i do tej pory sie nie chce właczyć…co moze być przyczyna?nie wiem co robić by go uruchomić…??

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona