Office na Androida i iOS nadchodzi! (pierwsze screeny) - Tabletowo.pl
Ważne

Office na Androida i iOS nadchodzi! (pierwsze screeny)

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się spekulacje, że Microsoft pracuje nad pakietem biurowym Office na mobilne platformy: Androida i iOS. Ale plotki mają to do siebie, że jedni w nie wierzą, inni nie. Dla wszystkich niedowiarków mamy dziś potwierdzenie, że faktycznie takowy Office powstaje, a prace są już w zaawansowanej fazie.

Początkowo twierdzono, że Office na Androida i iOS zadebiutuje już w listopadzie bieżącego roku, później przewidywania przesunięto nieco w czasie. Obecnie obowiązującą wersją spekulacji dotyczącej premiery pakietu, jest początek 2013 roku. Taka właśnie data padła jakiś czas temu w informacji prasowej czeskiego oddziału Microsoftu.

Z najnowszych informacji wynika z kolei, że Office na iOS (w tym na iPada) zadebiutuje w pierwszej kolejności – być może na przełomie lutego i marca. Program na Androida ma mieć premierę nieco później, w okolicach maja 2013 roku.

Z wieści, do jakich dotarła redakcja TheVerge wynika, że mobilny Office nie będzie pozwalał na tak znaczną ingerencję w treści multimedialne, jak jego desktopowy odpowiednik. Dokumenty będzie można edytować, ale w nie aż tak dużym stopniu, w dodatku jedynie po wykupieniu subskrypcji Office 365 (bez niej będzie można jedynie przeglądać dokumenty: Word, PowerPoint i Excel). Aby skorzystać z Office Mobile potrzebne będzie konto w usługach Microsoftu – podobnie jak ma to miejsce w OneNote czy SkyDrive.

Poniżej możecie zobaczyć pierwsze screeny pochodzące z mobilnego Office. A przy okazji możemy zapoczątkować dyskusję na temat edytorów tekstu na tablety – których używacie i uważacie za najbardziej ciekawe i funkcjonalne?

Tabletowo.pl Office na Androida i iOS nadchodzi! (pierwsze screeny) Aplikacje Microsoft Nowości Plotki / Przecieki

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona