Ważne

Microsoft nieoficjalnie: Pakiet biurowy Office na iOS i Androida w drodze

O pakiecie Office dla iPada i tabletów z Androidem słychać od dawna. Swego czasu wiele branżowych serwisów informacyjnych twierdziło, że jego premiera będzie miała miejsce w listopadzie. Myliły się. Jak wynika z najnowszych wieści, które napłynęły z Czech, natywny pakiet biurowy Microsoft Office dla iOS i Androida zadebiutuje w marcu 2013 roku.

Informacja pochodzi z napisanej przez czeski oddział Microsoftu nieoficjalnej notatki prasowej, do której dostęp uzyskał dziennikarz pracujący dla portalu The Verge. Głosi ona co następuje:

Oprócz Windowsa, pakiet Office będzie dostępny dla innych systemów operacyjnych: Windows Phone, Windows RT, Mac OS, Android, iOS i Symbian.

Z notatki wynika także, że nowych wersji doczekają się przeglądarkowe aplikacje Office WebApp, a pakiet Office 2013 wraz z usługą Office 365 zostanie zaoferowany klientom biznesowym w pierwszym kwartale przyszłego roku. Ponieważ nas najbardziej interesują tablety internetowe, duże nadzieje wiążemy z ukazaniem się dedykowanych programów Word, Excel, PowerPoint i One Note. Czy będą wystarczająco dobre, by sprostać wymaganiom użytkowników? Czy nie zostaną wydane zbyt późno? W końcu zarówno na Androida, jak i na iOS nie brakuje dobrych alternatyw.

via The Verge

Komentarze

 • Paweł

  Wystarczy spojrzeć chociaż na QuickOffice Pro ze naprawdę dobrych alternatyw nie brakuje (chociaż tworzenie prezentacji jest dość ubogie)

 • edi

  Ponieważ 80% użytkowników Office wykorzystuje 20% jego możliwości, więc mi wystarczy 1/5 funkcji całego pakietu za 1/5 ceny. :)

  • twig007

   Edi, zgadzam się w 100% z Toba :) Niesmiało, zaliczam się do tych 20% ktore wykorzystuja 80% funkcjonalności (przynajmniej jeśli chodzi o Word, Excel i Ppt) więc ZALEŻNIE OD CENY chętnie zainteresuje się Office’m

 • kamil

  czy to nie będzie strzał w stopę dla windy 8? ten pakiet to główna zaleta nowej 8 a zarazem przewaga na andkiem. Dziwne to trochę

  • uru28

   A liczysz że będzie za darmo? :-) Znając Microsoft zarówno w google play jak i w ale które przywalą takie ceny że głowa boli….

 • jkboss

  Odkąd kupiłem iPada z wielką przyjemnością i bez większych problemów korzystam z Pages i Keynote. Owszem, na początku trzeba się było przyzwyczaić, ale teraz nie mam już z nimi żadnych problemów gdy tworzę dokumenty i prezentacje. Minusem może być tutaj jednak słaba popularność, co zmusza czasem do konwertowania i utraty oryginalnych czcionek. Jeśli chce się z kimś dzielić plikiem to lepiej używać Office’a lub upewnić, że odbiorca ma urządzenie Apple’a.

  • Post Mortem (Uk)

   nOOO JASNE ,BUJDA NA KOLKACH.

   Albo nie wiesz do czego mozna wykorzystywac MS Office ,to w takim bardzo,ale to bardzo ograniczonym wydaniu zastapia ci go podrowbki typu PAGES czy NUMBERS czy tez KEYNOTE…ja takze uzywam ipada,ale do celow biznesowych stricte to tego urzadzenia raczej nie zdolalbym zastowac,poza slajdami itp.

   Praca czy modelowanie chocby procesow finansowych na excelu(nie wychodze dalej do accesa) to jednak jakies 2-3 ligi.

   Owszem probowalem pracowac na zestawiem appla ale na kazym kroku mnie rozczarowywal wsych brakach ,wiem takij historyjek o ile jestes chocby minimalnie bardziej wymagajacym uzytkownikiem,wybacz nie kupuje.

   Swoja droga zastanawiam sie jak excel moze tym bardziej precyzyjnie funkcjonowac na urzadzeniu pozbawianym mozliwoscizparowania myszki.
   Powdzenia zycze komus kto bedzie mial szereg funcji chocby do zetydowania,banalna rzecz jak przeciagniecia itp. Myszka jezli chodzi o excela pluas klawiszologia(skroty) to jednak podstawa efektywnej pracy z kalkuszem.
   Juz takie rozwiazania bardziej niestety pasuje to hybryd typu ASUS transformer i to w nich widze przeszlosc biznesowego zastosowania,niezaleznie czy na bazie W8 czy jakims cudem adroid.

   • jkboss

    Każdy ma swoje wymagania. Ja w swoich jestem bardzo zadowolony i jeden Twój wpis, że Office jest lepszy nie zmieni tego, że zacznę go używać. Sam nie napisałem, że MS Office jest gorszy, a że PAGES I KEYNOTE mi w zupełności wystarczają. Arkusza kalkulacyjnego nie używam wcale, więc i o nim nie napisałem. Ty swoją wypowiedź oparłeś głównie na nim.
    Gratuluje stary, że jesteś wypasionym biznesmenem z UK (sądząc po nicku), ale nie rusza mnie to ani trochę, więc się nie napinaj. Ja mam swoje potrzeby, Ty swoje. Cieszę się, że moje są spełnione i jestem zadowolony, a Twoje to ja mam po prostu gdzieś.

   • Aladeen

    Widzę że ty w ogóle nie ogarniasz pisowni edytora i ortografii więc polecam ci program o nazwie “Mój pierwszy elementarz” w wersji light

  • MSMW

   Ale właśnie przez ten brak kompatybilności i popularności oraz przekłamania w formatowaniu tekstu wszystkie dotychczasowe aplikacje biurowe na tablety są dla mnie zdyskwalifikowane od samego początku. Tak samo jak na przykład brak obsługi szablonów. Rozumiem że bardziej skomplikowane obliczenia lepiej przeliczyć na komputerze, ale tabletowe propozycje jak dla mnie były do tej pory całkowicie bezużyteczne.

   Teraz mam zamiar kupić MS Office dla androida pierwszego dnia po premierze. Zastanawiam się tylko czy to nie sprawi że W8 zrobi się jeszcze mniej przydatny niż do tej pory. Bo jak do tej pory największą zaletą Windowsa był właśnie Office.

 • ppppp

  Ciekawe jak tam prace nad Libreoffice na Andka? Może będą pierwsi i Msoffice umrze w butach.

 • DKnoto

  A co to jest MS Office? To jakiś środek odchudzający dla tego grubasa ze zdjęcia?

 • sirrah777

  Ja tylko dodam od siebie, że Office na starego Windows Mobile w moim przypadku sprawdzał się lepiej niż wszystkie zamienniki na androida razem wzięte. Przesiadłem się z HTC Touch Pro2 na Galaxy Nexusa i pomijając fakt, że zrobienie prostej tabelki z kilkoma formułami trwa 10 razy dłużej to najbardziej załamało mnie, iż operowanie na zwyczajnych plikach txt na androidzie jest strasznie oporne.

 • Spanishfly

  Jak na mój gust to plota, MS już niedługo będzie miał swój własny rynek urządzeń mobilnych, RT dostaje office home & student w standardzie z friko.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona