Poznaliśmy ceny pakietu Office 2013 i Office 365

Nadchodzący debiut Windows 8 jest jedną z najważniejszych premier Microsoftu zaplanowanych na najbliższe miesiące. Ale oprócz systemu operacyjnego i własnych tabletówSurface i Surface RT, koncern z Redmond niebawem wprowadzi na rynek kolejne wersje swojego pakietu biurowego. A właściwie dwóch: Office 2013 i Office 365. Dziś poznaliśmy ich oficjalne ceny.

Dla osób potrzebujących poszczególnych programów z pakietu biurowego Microsoftu na jednym urządzeniu, dostępne będą standardowe jego wersje. Ceny poszczególnych pakietów Office 2013 przedstawiają się następująco:
Office Home and Student 2013 (Word, Excel, PowerPoint i OneNote): 139,99 dolarów,
Office Home and Business 2013 (Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook): 219,99 dolarów,
Office Professional 2013 (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access i Publisher): 399,99 dolarów.

office 365 microsoft

Ale to jeszcze nie wszystko. Chmurowy Office 365 będzie oferował możliwość korzystania z pakietu na pięciu urządzeniach, w tym pecetach, komputerach Mac i wybranym sprzęcie mobilnym. Office 365 będzie dostępny w następujących wersjach i cenach:
Office 365 Home Premium: 99,99 dolarów na rok; Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access i Publisher (ostatnie trzy aplikacje dostępne wyłącznie na pecety); jedna subskrypcja – maksymalnie pięć urządzeń, z tym, że można je zmieniać; 20GB miejsca w usłudze SkyDrive i godzina rozmów na Skype miesięcznie; możliwość wypróbowania, dzięki 30-dniowej wersji trialowej,
Office 365 Small Business Premium: 149,99 dolarów na rok na użytkownika; dla firm z maksymalnie 10 pracownikami (każdy może zainstalować pakiet na pięciu różnych urządzeniach); Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access i Publisher z Lync; 25GB pamięci w Outlook, 10GB chmury; możliwość wypróbowania, dzięki 30-dniowej wersji trialowej.

źródło

Komentarze

 • grah

  Jak rozumiem poza uber drogim outlookiem (jakies 80$) różnice między Student/Home a Busines, to to, że na Busines można zarabiać?

  • luc3ro

   I tak większość użytkowników tabletów z windowsem jak to maja zresztą w zwyczaju będzie posiadało spiraconą wersję Professional…

   • uze

    Bo pewnie ciężko zainstalować darmowe Libre office lub open office… Nie rozumiem tego pędu do piratów.

    • Też nie rozumiem :) Jak ktoś często używa to powinien kupić… jeśli nie, to starczą mu darmowe.

     • uze

      Ja używam często w pracy i wystarcza mi darmowe.
      Ale dopóki nauczyciele w szkołach i wykładowcy na studiach będą tak natrętnie wymuszać oddawanie prac w MS Office jak było za moich czasów, to trend do piracenia się utrzyma. Ja miałem straszne problemy żeby wytłumaczyć belfrom, że nie można od ucznia wymagać zrobienia pracy w MS office, skoro równie dobrze może to, robić w czymś innym. Oni nieświadomie robią reklamę Microsoftowi.

    • To samo zjawisko obserwuję w przypadku managerów plików. Całe moje otoczenie piraci Total Commandera, a ja od kilku lat korzystam z darmowego Unreal Commandera, który wykorzystuje wszystkie wtyczki napisane dla TC. Tak więc mam to wszystko również za darmo, ale z woli autora programu.

     • Jarekt

      A ja tak przewrotnie zapytam: co za różnica? Ani z Ciebie ani ze znajomych żaden producent nie ma złamanego centa. Dla gospodarki jesteście w tym aspekcie nieistotni. Co dobrego dla kogokolwiek (producenta sprzętu, deweloperów, gospodarki, państwa itp) wynikłoby gdyby znajomi przesiedli się na UC? Otóż absolutnie nic. Jedyny zysk to ich samopoczucie, że nie kradną :)

     • Właśnie odezwała się typowo polska mentalność w stylu “kradnę, nie szkodzi, nikomu przecież nie robię krzywdy”.

      Ciekawe kiedy dożyjemy czasów, kiedy społeczeństwo będzie napiętnowało kradzież.

 • swierszcz33

  Zakładając konto pocztowe Hotmail dobrych kilka lat temu dostałem 25GB SkyDrive za darmoche i mam to do dziś, a teraz każdemu nowemu za chmure powyżej 7GB każą płacić co za złodziejstwo .

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona