Ważne

Lenovo ThinkPad Tablet 2 bez klawiatury za 629 dolarów

lenovo thinkpad 2

Pierwsze tablety z Windows 8 już poznaliśmy. Wiemy którzy producenci wzięli się za ich produkcję, jak wyglądają i jakie parametry techniczne oferują. Wciąż jednak największą zagadką pozostaje jedna z najważniejszych kwestii w przypadku kupna urządzenia – cena. Dziś karty, częściowo, odkryła firma Lenovo.

Dwa tygodnie temu poznaliśmy cenę Lenovo ThinPad Tablet 2 z klawiaturą – 800 dolarów. Dziś redakcja TechRadar podała kwotę, jaką przyjdzie nam zapłacić za wspomniane urządzenie, ale bez dodatków. Otóż okazuje się, że cena produktu będzie się zaczynała od 629 dolarów. Ciekawe ile w takim razie producent będzie sobie życzył za to opcjonalne akcesorium od osób, które będą chciały najpierw kupić tablet, a później stwierdzą, że fajnie by było mieć klawiaturę – myślicie, że różnicę w cenie, czyli 170 dolarów? Asusowe klawiatury do hybryd z serii Transformer kosztowały 150 dolarów.

Lenovo ThinkPad Tablet 2 ma zadebiutować na rynku 26 października, czyli w dzień rynkowej premiery Windows 8. Wtedy na pewno trafi do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Japonii – jakiś czas później można się spodziewać modelu w pozostałych krajach świata.

Sercem tabletu ThinkPad 2 jest procesor Intel Atom, a systemem operacyjnym – Windows 8. Urządzenie posiada 10,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, aparat 8 Mpix, kamerkę 2 Mpix, wyjście microHDMI, slot kart microSD, pełnowymiarowy port USB, oferuje dostęp do pełnej wersji Office 2013. Więcej na jego temat dowiedzie się z tego wpisu.

źródło

Komentarze

 • twig007

  Warto zwrócić uwagę, że 3G jest bardzo enigmatyczne.

  Wydaje mi się, ze cena 629$ może być za wersję np. bez 3G, natomiast 799$ to podobno cena za zestaw (tab + klaw) z 3G.

  Trochę mało prawdopodobne wydaje mi się, by zwykła klawiaturka na BT kosztowała 170$, kiedynie posiada nawet baterii.

 • arek

  Czytając cene zamiast 629 dolarow , przeczytałem 629 zł :D

 • patryks19

  Nawet bez 3G cena niezła… Za 600$ od Apple możemy dostać iPada 32 GB i również bez 3G. Tylko, że tutaj dostajemy pełnego Windowsa. Moim zdaniem nie ma nawet porównania jeśli chodzi o możliwości…

  • twig007

   Zgadzam sie, cena ogólnie super! :)
   Jednak po dokładnym przetudiowaniu review’sów W8 na YouTube postanowiłem jednak przepuścić obecną wersję. brak supportu dla aplikacji dotykowych to pierwszy powod (mniej ważny). najistotniejsze to brak koordynacji pomiedzy interfejsem Metro (czy jakkolwiek Microsoft nazywa swoje dzieło;p) – tak naprawdę Metro jest swoistą nakładką na W8 w dodatku mocno niekompatybilną. Niejasne jest w jaki sposób uruchamia się aplikacje i wygląda na to, że jedno z drugim nie współgra.

   Polecam filmiki na YT! ;)

   • twitt

    Cyba nieuważnie oglądałeś albo nie rozumiesz Windowsa 8.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona