Lenovo ThinkPad Tablet 2 z klawiaturą będzie kosztował 800 dolarów - Tabletowo.pl
Ważne

Lenovo ThinkPad Tablet 2 z klawiaturą będzie kosztował 800 dolarów

Tabletowo.pl Lenovo ThinkPad Tablet 2 z klawiaturą będzie kosztował 800 dolarów Nowości Plotki / Przecieki

Wygląda na to, że tablety z systemem Windows 8 będą naprawdę drogie. W ubiegłym tygodniu dotarła do nas plansza przedstawiająca sugerowane ceny nowych produktów Asusa. Model wyposażony w Windows 8 RT i czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 najprawdopodobniej będzie kosztował 599 dolarów, natomiast za Vivo Tab, urządzenie o mocnej specyfikacji i wydajności porównywalnej z nowoczesnymi komputerami przenośnymi, przyjdzie nam zapłacić 799 dolarów + 199 dolarów za stację dokującą. W świetle asusowych nowości propozycja Lenovo wydaje się być atrakcyjna, albowiem pozwala zaoszczędzić kilkaset dolarów. Jak donosi serwis WPCentral, Lenovo ThinkPad Tablet 2 z klawiaturą i pakietem Office Suite 2013 został wyceniony na 799 dolarów.

Pomimo trzech przerażających cyfr widniejących na metce, ThinkPad Tablet 2 jest solidnym sprzętem wartym uwagi. Wyposażono go w 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, system operacyjny Windows 8, procesor z serii Intel Atom, aparat fotograficzny8 Mpix, kamerę internetową 2 Mpix, wyjście HDMI, pełnowymiarowy port USB, czytnik kart microSDHC, czytnik linii papilarnych, NFC, stylus, akumulator mający pozwolić na 10 godzin pracy oraz opcjonalny modem sieci 3G/4G.

Jeżeli nie zamierzacie wydać 800 dolarów na tablet z Windows 8, mam dla Was dobrą wiadomość: Lenovo planuje wprowadzić do sprzedaży kilka modeli z Windows 8 RT i procesorami ARM, których cena będzie zaczynać się od 300 dolarów.

Cena była ostatnią niewiadomą w sprawie drugiej generacji tabletu Lenovo ThinkPad. Teraz mamy pełen zestaw informacji na jego temat i wiemy, że na rynku zadebiutuje 26 października, wraz z kilkunastoma (kilkudziesięcioma?) innymi urządzeniami z Windows 8 i Windows 8 RT. Jeżeli wszystkie będą wycenione na 600 dolarów lub więcej, nie zdobędą serc klientów. Swoją drogą, czy muszą? Większość z nadchodzących tabletów i hybryd jest dedykowana segmentowi biznesowemu, a dla niego cena nie jest priorytetem.

via WPCentral

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona