Ważne

Windows 8 i oficjalne ceny Microsoft Surface już 25 października?

Największe portale i gazety branżowe otrzymały zaproszenia na konferencję prasową Microsoftu, która będzie miała miejsce 25 października w Nowym Jorku. Jak sugeruje treść, jej tematem będzie system operacyjny Windows 8. Jego premiera rynku została zaplanowana na piątek, 26 października, czyli dzień po spotkaniu z dziennikarzami. Jak sądzicie, co pokaże Microsoft?

Na konferencji najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana końcowa wersja systemów Windows 8, Windows 8 Pro i Windows 8 RT. Będzie to to samo oprogramowanie, które zaledwie dzień później trafi do sklepów w pudełkach i na pokładzie wielu ultrabooków, hybryd i tabletów. Nie ulega wątpliwości, że Microsoft ciężko pracował, aby usunąć wszystkie błędy dręczące dotychczasowe wydania Windows 8. Wątpię jednak, aby programiści dodali nowe, rewolucyjne funkcje – gdyby Microsoft miał to w planach, powiedziałby o tym podczas oficjalnej prezentacji systemu.

Oprócz Windows 8, gigant z Redmond poruszy temat cen tabletów Microsoft Surface… a przynajmniej powinien. Wokół tego zagadnienia powstało wiele szumu, a powietrze jest gęste od spekulacji. Według najnowszych doniesień, Surface z Windows 8 Pro może kosztować nawet 800 dolarów, a wariant z Windows 8 RT i Tegrą 3 – 399 dolarów. Wysokie ceny potwierdza przeciek dotyczący zaprezentowanych na targach Computex 2012 tabletów Asusa. Wynika z niego, że za dobry sprzęt z Windows 8 przyjdzie nam zapłacić ponad 600 dolarów. Dodajmy do tego cło oraz marżę dystrybutora i sprzedawcy, a otrzymamy polską cenę, która przekroczy 2500 złotych. Jeżeli to prawda, popularność tanich “dachówek” z Androidem będzie rosła.

via The Verge

Komentarze

 • Luki

  Jeżeli Windows chcę zdobyć znaczny udział w rynku będzie musiał wspiąć na wyżyny innowacyjności i funkcjonalności inaczej nie będzie sukcesu

  • luc3ro

   Jeżeli nie przekona do siebie developerów to może się wspinać gdzie chce i tak nic mu z tego nie wyjdzie…

 • uru28

  Jest jeszcze opcja, choć mało prawdopodobna iż ostatnie “spekulacje,przecieki i wypowiedzi żę strony microsoftu” to ” balon próbny” by zbadać jak zareaguje rynek. Koszt sprzętu wraz z systemem jest gruuubo po niżej tego co by chcieli…Rynek szybko zweryfikuje co mogą, a co pozostanie w sferze pobożnych życzeń.

 • wilczekpl

  Nie zgadzam się z tym, że jeśli cena “”dachówek” z W8 przekroczy 2500,00 PLN to Android będzie nadal zyskiwał na popularności. Cały czas porównujemy te dwa systemy – a są to przecież dwa, diametralnie różne systemy. Ktoś niedawno trafnie powiedział, że Android jest systemem skupionym na konsumpcji treści, zaś Windows był, jest i moim zdaniem jeszcze długo będzie środowiskiem zarówno do konsumpcji jak i produkcji treści…

  Wszyscy, potrzebujący narzędzia do przeglądania WWW, grania, oglądania filmów wybiorą Android, bo więcej nie będzie im potrzeba (pomijam przejściowy efekt marketingu). Wszyscy inni, zainteresowani tworzeniem, postawią na W8. Przynajmniej w najbliższej przyszłości…

  • luc3ro

   tylko że tych produkujących treści w stosunku do konsumujących jest ułamek procenta – jeżeli microsoft się chce wepchnąć w niszę to ich sprawa. Generalnie zarabia się głównie na tych konsumujących i tu apple i google ma nad microsoftem ogromną przewagę której microsoft już raczej nie odrobi.

 • Poza tym nie analizujcie rynku przez polski pryzmat. Zarobienie 500 funtow tygodniowo w UK nie jest wielkim problemem. Biorac pod uwage, ze coraz wiecej laptopow w rozmiarach 10-13′ bedzie hybrydami to W8 na tabletach dosc szybko bedzie popularny.

 • matsik

  Ja tam już się cieszę z oficjalnego Windows 8 Pro, udostępnili go kilka dni temu na MSDNAA :)

 • edi
 • Xmen

  Microsoft kiedyś powiedział ze liczy na 3 miliony sprzedanych sztuk w8 z tabletami, tyle jest mniej wiecej przedstawicieli handlowych na świecie

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona