Ważne

Intel zaprasza na konferencję, która “wprowadzi nas w nową erę tabletów”

tablety windows 8 intel

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że obecnie najpopularniejszym dostawcą jednostek centralnych do tabletów jest NVIDIA. To właśnie chipy tej firmy, Tegra 2 i Tegra 3, zasilają lwią część urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Intel, trzymający się zawsze blisko Microsoftu, dopiero w momencie premiery Windows 8 będzie miał poważną szansę zaistnienia na rynku (przyznajcie sami, że w przypadku tabletów z Windows 7 nie było to możliwe). W związku ze zbliżającym się debiutem najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu, a co za tym idzie – tabletów z Windows 8Intel szykuje konferencję prasową.

Specjalny event poświęcony wprowadzeniu najnowszych urządzeń z Windows 8 na pokładzie, odbędzie się 27 października. Jak informuje Engadget, wtedy to poznamy tablety takich firm, jak: Asus, Acer, Dell, HP, Lenovo, Samsung, a nawet ZTE (choć to może nieco dziwić…). Warto dodać, co już wiemy od dłuższego czasu, że Asus, Dell, Lenovo i Samsung, będą mieli w ofercie również tablety z Windows RT.

Chyba się ze mną zgodzicie, że końcówka października 2012 roku zapowiada się nad wyraz interesująco. Szkoda tylko, że tego samego nie będzie można powiedzieć o cenach nadchodzących urządzeń

źródło

Komentarze

  • Karollan87

    Ceny nie mogą być wyższe od tych urządzeń, które teraz są na rynku z Androidem bo nikt nie kupi. Tylko Apple ma możliwość sprzedaży po wyższej cenie. Przykładem jest Sony, który myślał, że jak trochę zmienią kształt to już mogą z ceną pojechać. Ale rynek jest rynkiem i pokazał im ich miejsce, szybciutko nauczyli się pokory.

  • uru28

    Z apple jest tak iż 2/3 ceny produktu to ich marża… Microsoft nie ma co liczyć na taki stosunek, choć nie wątpię że bardzo by chcieli….

  • xmen

    Microsoft jest wielkim przegranym ,ponieważ przesłał moment kiedy można było sprzedawać tablety za 800$, teraz to jest 200$.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona