Samsung zarejestrował nazwę Ativ Tab. Czy to początek nowej rodziny tabletów?

Samsung właśnie zakończył rejestrację dwóch nowych nazw dla produktów, które najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane na targach IFA 2012 w Berlinie. Są to Ativ Tab i Ativ S. Podczas gdy druga nazwa niewątpliwie przypadnie nowej linii smartfonów (być może z systemem Windows Phone 8), na temat pierwszej możemy jedynie spekulować. Jednakże, jeżeli Samsung zamierza dać początek zupełnie nowej rodzinie potężnych telefonów komórkowych o wspólnej nazwie Ativ, może to oznaczać, że powiązane z nimi tablety Ativ Tab także będą pracowały w oparciu o ten sam system operacyjny, czyli Windows 8.

Nie ulega wątpliwości, że urządzenia Ativ nie będą miały nic wspólnego z Androidem, albowiem królami zielonego robota jest linia Galaxy. Wyraźnie widać podobieństwo pomiędzy nazewnictwem serii Ativ i Galaxy. W czerwcu 2010 roku zaprezentowano smartfon Galaxy S, którego nowszym odpowiednikiem będzie Ativ S. Na tej samej zasadzie można rozpoznać znaczenie rodziny Ativ Tab, braci tabletów Galaxy Tab.

Jeżeli tablety i smartfony Ativ rzeczywiście będą pracować pod kontrolą któregoś z wariantów systemu Windows 8, możemy spodziewać się dużego zaangażowania Samsunga w “okienkowy” segment rynku. Wygląda na to, że koreański producent dostrzega w nim szansę na rozszerzenie wpływów i powiększenie przychodów. To dość ryzykowna strategia, ponieważ użytkownicy mają mieszane uczucia na temat środowiska Windows i Modern UI.

AKTUALIZACJA:

Krótka analiza materiału źródłowego zakończyła się sukcesem i jestem niemalże pewien, że hybrydowy tablet, o którym Kasia pisała kilka dni temu, będzie pracował pod kontrolą systemu Windows 8 i nosił nazwę Ativ Tab (GT-P8510). Wskazują na to nawiązania do tabletów i komputerów typu netbook w opisie wniosku rejestracyjnego.

via Engadget

Komentarze

 • Touldie

  Ja się już gubię w tym wszystkim… Czy może Tabletowo.pl ma w planach zrobić jakieś podsumowanie / zestawienie co ciekawszych tabletów z plusami i minusami?

 • galax

  słaba ta nazwa

 • Figaros

  słaba to mało powiedziane wręcz mizerna , wydaje mi się że w moment bym wymyślił lepszą

 • TheSilencePL

  Dlaczego nie kontynuują rodziny Omnia?

  Samsung Omnia S
  Samsung Omnia Tab
  Samsung Omnia Note.

  Brzmi to w moim odczuciu dużo lepiej niż Ativ

 • Nazwa jest bardzo słaba. Poza tym ativ to na odwrót vita, jak PS Vita. Tylko nie mówcie, że Samsung nie wiedział nic o najlepszej konsoli przenośnej na rynku. Ativ koiarzy mi się jeszcze z VAIO, ale to co innego…mogli wymyślić fajniejszą nazwę, np. Samsung Astra (nawiązują do linii Galaxy, pozostają kosmiczni)…

  • kubbu

   Najlepszej konsoli przenośnej na rynku? Nice joke sir, made my day :D

   • Oświeć mnie proszę. Znasz coś lepszego niż PS Vita? Dla przeciętnego człowieka najlepsza. Nie wszystkim przypadnie do gustu, ale PSP chyba nie jest lepsze. Ta…blog o tabletach…gadka o PS Vicie…

    • kubbu

     Cóż jak wspomniałeś Vitę, co do “lepszości”, jeżeli bierzemy pod uwagę moc sprzętu, tak Vita wygrywa, ale ważniejsze w konsoli do gier jest chyba to czy mamy w niej w co grać,a nie jej moc, a w przypadku Vity niestety jest kiepsko i pomijając już rządzące w segmencie kieszonsolek konsolki od Nintendo (wyniki sprzedaży, biblioteka tytułów), lepsza od niej jest leciwe już, ale dalej jare PSP, czy nawet smartfony, albo tablety (blog o tabletach, nie mogłem zapomnieć ;) ), ze swoimi często pierdółkowatymi, ale i grywalnymi tytułami.

  • WaltherMahlke

   Dołączam się do śmiechu nad “najlepszą konsolą przenośną” którą ostatnio opyliłem na aledrogo, byle dalej ode mnie :-)

 • A się akurat tak składa, że trzeba troszeczkę poczekać, tak jak z mobilnym okienkowym systemem, na gry, które wykorzystają moc konsoli. Gry będą odchodzić w zapomnienie na rzecz tak jak wspomniałeś pierdółkowatych tytułów na smartfony, tablety, ale to nie zmienia faktu, że konsoli lepszej od Vity nie znajdziesz. Trzeba cierpliwie czekać na rozwój rynku. Może jednak nie wszyscy przerzucą się na mądre telefony i tablety…

  • kubbu

   Cóż żebyśmy się źle nie zrozumieli, Vicie życzę dobrze, im więcej konkurencji na rynku, tylko lepiej dla nas, ale tak 3DS sukces osiągnął nie długo 20 milionów im puknie, jeżeli już nie puknęło, tak Vicie sukcesu nie wróżę, wysoka cena konsoli, brak gier zniechęca klientów, powodując małą sprzedaż, co z kolei prowadzi do tego, że deweloperzy third party nie chcą ładować się w tak małą bazę klientów, woląc tworzyć gry na smartfony chociażby i tak tworzy się błędne koło. Jedyna nadzieja w Sony, które weźmie przykład z Wielkiego N i obniży cenę konsoli (to ona jest problem, gry kosztują tyle co na 3DS, a mimo to te od Nintendo się sprzedają) i zaprzęgnie własne studia do roboty, ale na to ( i na przyzwoitą sprzedaż, nawet nie dogonienie 3DS, ale przyzwoitość) na razie się niestety nie zanosi, ale dobra koniec tego offtopu ;)

 • nickzmienionyprzezmoderatora

  Być może, być może, nie jest to wykluczone. A wiem co mówię i raczej rzadko się mylę. Prawda, że rzadko się mylę Kochani ? Łapki w górę moi najdrożsi. Uwielbiam Was droga redakcjo i całą rodzinę tabletowo. Buziaczki Wy Moje Krejzole.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona