Toshiba AT300 we wrześniu w Polsce. Cena: 2099 złotych - Tabletowo.pl

Toshiba AT300 we wrześniu w Polsce. Cena: 2099 złotych

Tabletowo.pl Toshiba AT300 we wrześniu w Polsce. Cena: 2099 złotych Nowości Toshiba

Tak się śmiesznie złożyło, że ledwie skończyłam pisać newsa o promocji Toshiby Excite 10.1, w ramach której najtańszą wersję można nabyć za 300 dolarów, a w mojej skrzynce mejlowej znalazła się informacja prasowa o polskiej premierze modelu. W naszym kraju urządzenie będzie się zwało Toshiba AT300 (zgodnie z dotychczasowym nazewnictwem, mieliśmy już do czynienia z AT100 i AT200). Na rynku zadebiutuje we wrześniu w cenie 2099 złotych.

Urządzenie należy do grona czterordzeniowych tabletów – za jego pracę odpowiedzialny jest procesor NVIDIA Tegra 3, natomiast systemem operacyjnym, pod kontrolą którego pracuje, jest Android Ice Cream Sandwich (czekam na informację czy i kiedy Toshiba zamierza wydać aktualizację do Jelly Bean) oczywiście z dostępem do Google Play.

Tablet wyposażony jest we wbudowane głośniki stereofoniczne z funkcją dźwięku przestrzennego SRS WOW HDxTM firmy SRS Labs oraz 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, pokryty Gorilla Glass. W obudowie o grubości 8,95 mm skrywa slot kart SD, port microUSB, wyjście microHDMI. Dodatkowo oferuje GPS, Bluetooth 3.0, aparat 5 Mpix z LED, kamerkę 2 Mpix, 1GB RAM oraz akumulator o pojemności 6600 mAh, mający odtwarzać wideo przez maksymalnie 10 godzin. Wymiary modelu to 260,6 x 178,9 x 8,95 mm, natomiast waga: 590 g.

Dowiedzieliśmy się również kilku szczegółów dotyczących akcesoriów do Toshiby AT300:

Użytkownicy mają do dyspozycji stację dokującą, futerał i osłonę ekranu. Akcesoria te ułatwiają przechowywanie i ładowanie urządzenia, jego ochronę oraz codzienne użytkowanie. Możliwość ustawienia tabletu na stacji dokującej pod dowolnym kątem jest optymalnym rozwiązaniem w przypadku oglądania filmów. Uniwersalna konstrukcja futerału, również pozwalająca na zmianę pozycji tabletu, ułatwia przeglądanie sieci Web, redagowanie wiadomości e-mail czy odtwarzanie materiałów wideo. Natomiast osłona chroni ekran przed zanieczyszczeniami, kurzem czy pyłem i dodatkowo zabezpiecza odporne na zarysowanie szkło Corning Gorilla Glass.

ź: Toshiba

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona