Jak działa Microsoft Office 2013 na tablecie z Windows 8? (wideo)

W kwestii profesjonalnego wykorzystania tabletów internetowych zdania są podzielone. Jedni uważają je za kanapowe centra rozrywki, na których można obejrzeć film, posłuchać muzyki lub zajrzeć do Internetu. Inni natomiast wdrażają je do firm, udostępniają pracownikom, przeprowadzają szkolenia, dystrybuują materiały, aplikacje, a nawet starają się zastąpić nimi tradycyjne komputery. Czy jest to możliwe?

Microsoft wierzy, że tak. Choć gigant z Redmond nie jest zwolennikiem ery post-PC, do której próbuje przekonać nas Apple, dostrzega potencjał urządzeń mobilnych i nie zamierza ignorować tej najszybciej rozwijającej się platformy. W związku z tym powstał Office 2013, pakiet biurowy, którego premiera miała miejsce 16 lipca. Interfejs jego składników został zaprojektowany z myślą o dużych ekranach dotykowych i w minimalistycznym stylu charakterystycznym dla Metro. Microsoft Office 2013 jest kompatybilny zarówno z Windows 8 Pro, jak i RT (będzie darmowym dodatkiem do tabletów wyposażonych w Windows 8 RT) oraz zawiera programy Word, PowerPoint, Excel oraz OneNote. Więcej informacji o Office 2013 znajdziecie w tym wpisie.

Nie przedłużając, zobaczcie, jak działa Microsoft Office 2013 na tablecie HP TouchSmart TM2 z Windows 8. Nie wiem jak wy, ale ja wciąż preferuję zabawę z myszką i klawiaturą. Jeżeli chodzi o tworzenie dokumentów, prezentacji i arkuszy kalkulacyjnych (a szczególnie tych ostatnich), precyzja jest niezwykle ważna.

via Tablet-News

Komentarze

 • brunet

  czy tylko ja mam takie wrażenie ale większość ikon jest tak mała, że ledwo będzie je dobrze wybrać

  • aaa

   Dodatkowo tablet, na którym to robią jest dość spory (12 cali?).

 • aaa

  Rok 1992 dzwonił, chce swój interface z powrotem. ;)

 • Apple

  2013 wygląda szaro i smętnie. Pewnie dlatego by jeszcze bardziej uprzykrzyć Użytkownikom życie.

 • A ja myslem ze appla nikt nie przescignie z uprzykrzaniu zycia swoim uzytkownikom ,plus wszech obecnej inwigilacji.No ale co ja wiem tylko jestem co najwyzej bardizje wymagajacym uzytkownikiem wersji z 4G.Nie ma bardziej w… firmy I podejscia anty consumerskiego niz apple.Przy okazji nic mnie tak nie rozwala jak 15latek w sklepie apple w Londynie starajacy sie na sile wykazac ze chocby pseudo PAGES to jest progmram na ktorym mozna cokolwiek sensowniejszego zrobic…tak chyba referat do podstawowki.Porazka …niemniej po doswiadczeniu Retiny jakos inne ekrany wydaja sie juz sporo gorsze,nawet te Full HD.

 • AS

  Wybaczcie, że wyjdę na malkontenta. Ale poza tym, że obraz w tej prezentacji nie drży (statyw), to mamy kolejny pokaz tego, że palcem można otworzyć dokumentu, poruszać nim, powiększyć, pomniejszyć. Czyli nic nowego. Chciałbym zobaczyć próbę twórczego wykorzystania bogatego zasobu narzędzi Office’a dla tabletu. Wiem, że można, tylko jakim kosztem? Bez zewnętrznej klawiatury i (być może) myszki, popracować się na tym nie da.

 • DEMO

  Jedynie stylus może pogodzić pracę w Office na tablecie bez myszki z komfortem korzystania jak na PC .

 • fantab

  Oczywiście, że myszką i klawiaturą pracuje się szybciej, ale akurat Excela 2013, bez problemów obsługuje się palcami.
  Co do precyzji, to każdy obszar można błyskawicznie powiększyć, zrobić poprawki, pomniejszyć do widoku całości, itd. Przypomina to edycję formularza w dobrej przeglądarce na smartfonie.

  Np.: bardzo wygodnie i precyzyjnie ustawia się szerokość kolumny lub wysokość wiersza, łatwo tworzy formułę sumy z komórek rozrzuconych po całym arkuszu, zaznacza obszar (na razie nie znalazłem sposobu na zaznaczenie równocześnie rozdzielnych obszarów), itp.
  Formatowanie/kolorowanie, dzięki podręcznemu menu, jest szybkie. To samo ze wstawianiem, kopiowaniem, kasowaniem kolumn i wierszy.

  Bez rysika, który, w porównaniu z palcem, działa bardziej jak myszka, trudniej jest zrobić może tylko kilka rzeczy. Np.: przemieszczać i kopiować kolumny z SHIFT lub CTRL. Mając dedykowany rysik (właściwie, to dwa digitizery w ekranie – dotykowy i rysikowy) oraz włączony standardowy układ klawiatury ekranowej, można już odtworzyć nawet wyszukane sposoby obsługi Excela.

  W zasadzie, wpisywanie informacji i prostą edycję lub edycję za pomocą wzorów i kreatorów można wykonać nawet jedną ręką, np. w miejscu, gdzie zbiera się dane – nie pomagając sobie kolanami (jak w przypadku laptopów) ;)

 • uru28

  Dlatego jestem zwolennikiem tabletów z dokiem.Dobry pakiet biurowy to coś czego właśnie brakuje tabletom.Cokolwiek by nie mówić o wyglądzie pakiet microsoftu ma nie wiele alternatyw.Jeśli będzie darmowy(w co nie do końca wierzę i wierzę jakieś “ale”) sprawi że tablet nie zastąpi PC czy laptopa ale stanie się jego doskonałym pełnoprawnym rozszerzeniem i wydaje mi się że właśnie taką politykę promował będzie microsoft.

 • ooopo

  Ciekawe jak idą prace nad Libreoffice na Andka.

 • Peter

  Microsoftowi brakuje świeżości, patrząc na tego offica tracę chęć do pracy na nim, strasznie zamotany interaface. Jak na takiego giganta to nie popisali się.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona