Ważne

Android 4.1 Jelly Bean (nieoficjalnie) na Asusie TF300T i Kindle Fire

Android 4.1 Jelly Bean to bardzo dobry system operacyjny. Dzięki nowej optymalizacji, działa niezwykle płynnie nawet na urządzeniach wyposażonych w dwurdzeniowe procesory (niewykluczone, że także w jednordzeniowe). Dorzućmy do tego przyjemny dla oka interfejs graficzny, duże możliwości personalizacji, mnogość funkcji oraz bogate zaplecze programowe, a otrzymamy oprogramowanie, które na swoim tablecie lub smartfonie chciałby mieć każdy.

Póki co, Jelly Bean został udostępniony przez Google tylko dwóm urządzeniom: telefonowi Galaxy Nexus i tabletowi Google Nexus 7. Nie oznacza to jednak, że nie mogą się nim cieszyć właściciele innych modeli. Otwartość Androida ma to do siebie, że pozwala na nieskończone modyfikacje. W momencie udostępnienia kodu źródłowego systemu, do pracy wzięli się programiści z całego świata. Przygotowali oni oparte na Jelly Bean ROMy dla telefonów i tabletów, które nie otrzymają aktualizacji w najbliższym czasie. Dzięki ich wysiłkowi, najnowszą odsłonę Androida mogą zainstalować posiadacze tabletów Asus Transformer Pad TF300T oraz Amazon Kindle Fire.

ROMy nie zostało oficjalnie zatwierdzone przez producentów i wciąż są w fazie rozwojowej, więc zawierają błędy. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że są oparte o czysty kod źródłowy systemu i stoją za nimi prawdziwi pasjonaci, ich dopracowanie jest jedynie kwestią czasu. Jeżeli jesteście zainteresowani ich instalacją, zajrzyjcie do źródła. Pamiętajcie, że wszelkich zmian dokonujecie na własną odpowiedzialność! Nie odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia.

via Tablet-News, Liliputing

Komentarze

 • quite

  na xoomie też już jest, i to wersja stabilna działa wszystko jak należy :-) :-)

  • luc3ro

   Na którą wersję? Umts_everest jeszcze nie ma… wyszły na razie 2 wersje stingrey i wingrey. Masz amerykańskiego xoom-a?

   • quite

    Tak, mam amerykańską wersje mz604, tylko z wifi, wszystko działa jak należy, a co do modeli z 3g, to chyba na stingray’a (mz602)też już jest jakas wersja JB… na xda poczytaj :-)

    • luc3ro

     Tak myślałem, ja mam mz601 (everest) i jak na razie muszę czekać, z tego co wyczytałem na forum, to brakuje im testerów z tą platformą, ale odzew z europy był dosyć spory i pewnie za parę dni też będę mógł się cieszyć JB.

 • Alien

  Szkoda że musiałem zwrócić mojego KF. ;/

 • daimonion

  “nawet dwurdzeniowe” – znowu ten sam blad. porownaj jak wypada w testach CPU, SQLite i I/O ten sam model z S4 (HTC One S) i z T3 (HTC One X), zanim bedziesz pisal takie bzdury.

 • mumin27

  Pojawila sie tez wczesna wersja na iconie a 500/501

 • siwyrs

  na moto defy rowniez smiga :-p jeszcze audio i nagrywanie o bedzie full :-p

 • daimonion

  Na Infinity nieoficjalnie JB powinno tez byc na dniach, jako ze dzis pojawil sie na stronie ASUSa unlocker: http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=ASUS+Transformer+Pad+Infinity+TF700T&p=20&s=16

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona