Ważne

Amazing Alex, nowa gra Rovio, pojawi się na Androida i iOS 12. lipca

amazing alex rovio

Fińskie studio Rovio składa się z bardzo ambitnego zespołu, który nie zamierza poprzestać na sukcesie Angry Birds. Jakiś czas temu poinformował, że pod swoimi skrzydłami będzie rozwijał grę Casey’s Contraptions. Dziś wiemy na jej temat nieco więcej – łącznie z datą premiery na najpopularniejsze platformy mobilne.

Diabeł tkwi szczegółach. Nic więc dziwnego, że Rovio postanowiło zmienić tytuł gry – została obecnie przechrzczona na Amazing Alex. Jest to gra logiczna, w której naszym zadaniem jest układanie poszczególnych obiektów tak, by wykonać wyznaczone zadanie, czyli przeprowadzić główny element z miejsca A do B. Kto grał w niezapomniane Incredible Machine (bardzo stara, aczkolwiek sympatyczna gra), ten doskonale wie o czym mowa.

Początkowo dostępnych będzie 100 plansz. Co więcej, będzie również możliwość tworzenia własnych i dzielenia się nimi z pozostałymi graczami. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak na jakiej zasadzie będzie się to odbywało – wszystko stanie się jasne już jutro. Oczywiście podobnie jak w Angry Birds, po przejściu każdej planszy przyznawane będą gwiazdki – od jednej do trzech – w zależności od tego, jak nam poszło.

Premiera Amazing Alex już 12. lipca. Gra będzie dostępna na dwa systemy mobilne: Androida (w Google Play) i iOS (App Store). Poniżej znajdziecie trailer tytułu:

źródło

Komentarze

 • aaa

  Ciekawe czy ci od Incredible Machine ich pozwą, mają bowiem patent na ten typ gier, z tego co kiedyś czytałem. Swoją drogą polecam Incredible Toons – to samo, ale bardziej dla dzieci z animowanymi bohaterami (dla dosa).

 • Pomysłowy Dobromir

 • –==SS==—

  kurcze cos jeszcze nie ma ;)

 • djrace

  godzina 9:00 i dalej nie ma :(

 • aaa

  Już jest, ale pokazuje się jako niekompatybilne z TF101 (a kompatybilne z Medionowym LifeTab i komórką), coś źle ustawili.

  • aaa

   PS. Wygląda to na dokładny klon Incredible Machine. :) Dla mnie to zaleta, bo uwielbiałem Incredible Machine.

 • brt

  Szkoda że nie działa na TF101.

  To jakie toto ma wymagania że Tegra2 nie daje rady?

 • Na transformer prime żadna wersja nie jest dostępna. nawet HD

  LIPA

  • brt

   Cóż poradzić, Asus znowu nawalił, zaczynam się powoli przyzwyczajać.

 • Marek M

  A na P1000 hulaaaaaaaaaaa ;)

 • aaa

  Ustawili coś źle przy wrzucaniu na Market. Na pewno będzie działać. Jak znajdę czas to przegram z telefonu APK na próbę.

  • aaa

   To jest bzdura. Gra działa super płynnie i bez problemów nawet na najwolniejszym Transformerze. Rovio zapewne chciało od Asusa pieniędzy za wsparcie albo pokłócili się z nimi (widziałem artykuł, że mogło pójść o coś związanego z EA i Gameloftem). Nawet Nexusa 7 wycięli ze wspieranych urządzeń. Motorola Xoom jest wspierana swoją drogą.

   • dempsey

    Oczywiście, że to bzdura – żeby to sprawdzieć, ściągnąłem apk z sieci i co? Oczywiście działa bez najmniejszego zająknięcia. Ja od Rovio otrzymałem identyczną odpowiedź pytając o brak zgodności z PIRME’m i też napisali, że PRIME nie może uruchomić gry płynnie! To są po prostu jaja i robienie z użytkowników idiotów! Szczególnie, że nie ma tutaj niczego szczególnie obciążającego i pewnie procek 1rdzeniowy 600MHz bez problemu działa… To jest moim zdaniem zwykłe buractwo ze strony ROVIO.

    • brt

     Widzicie, ja też przerzuciłem apk z telefonu do TF101 i niby chodzi płynnie, ale co jakiś czas się zawiesza.
     Może to o to chodziło? Według mnie Asus coś zamotał od strony programowej i dlatego są problemy. Zresztą wielu gier od bodajże Gameloftu też nie ma na Asusy. Na szczęście Transformer 7003G nie ma Tegry3 to może będzie jakoś lepiej chodził…

 • SzYmOn

  Wersja HD działą super na SGS 3, cały 1 etap przeszedlem z max punktacją, w drugim na jednej z plansz się zaciąłem i w jednej z poprzednich mam 2/3 zamiast 3/3 :)))

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona