Ważne

Pierwszy tablet Samsunga z Windows 8 RT zadebiutuje w październiku?

samsung galaxy tab windows 8 rt

Nie dalej jak wczoraj dowiedzieliśmy się, już z oficjalnego źródła, że premiera najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu, Windows 8, będzie miała miejsce w październiku. Nie powinien więc dziwić fakt, iż obecnie napływa do nas coraz więcej spekulacji dotyczących tego, którzy producenci w pierwszej kolejności zdecydują się zaoferować swoje tablety z tą platformą. Wiemy już, że urządzenia z Windows 8 RT, pochodzące od firmy Dell i HP, pojawią się na rynku w czwartym kwartale 2012 roku. Według najnowszych, na razie niepotwierdzonych informacji, pierwszy model Samsunga z Windows 8 RT ma zadebiutować w październiku. Wiele więc wskazuje na to, że koreański koncern będzie jednym z pierwszych producentów, których sprzęt z najnowszą wersją okienkowego (a może raczej kafelkowego?) systemu pojawi się na półkach sklepowych.

Redakcja serwisu Bloomberg dotarła do informacji, jakoby pierwszy tablet Samsunga z Windows 8 RT miał być oparty o jeden z procesorów Qualcomma – Snapdragon S4 (nie Nvidii, jak można się było spodziewać). Jest to prawdopodpbny scenariusz – zwłaszcza, że amerykańska wersja flagowego smartfona producenta, Galaxy S3, działa dzięki jednostce Snapdragon S4 (europejskie modele oferują Exynos 4412).

Premiera tabletu Samsunga z Windows 8 RT, jak wspomniałam wcześniej, ma mieć miejsce w październiku. Nawet się nie obejrzymy, a już ten miesiąc nastanie i poznamy oficjalne wieści w tej sprawie. Oczywiście jeśli tablet Samsunga z Windows 8 RT faktycznie nadchodzi. Ale co do tego raczej nie ma wątpliwości – w końcu kto jak kto, ale Samsung z pewnością będzie próbował wykorzystać na swoją korzyść rynkowy debiut nowego systemu Microsoftu. Wystarczy spojrzeć na to, ile producent ten ma tabletów z Androidem w swoim portfolio. Samsung działa w myśl zasady “dla każdego coś miłego”. A nam to pasuje; im więcej sprzętu do wyboru, tym lepiej.

źródło

Komentarze

 • AS

  Jestem niemal pewien, że Samsung spróbuje swoich sił z Windows 8 na pokładzie. Na pewno zechce zdyskontować swój sukces liczony liczba sprzedanych urządzeń z Androidem. Podejrzewam, że gdyby to było możliwe, to Samsung już dawno wypuściłby model z iOS ;)

  Pomijając już samego Samsunga. Podejrzewam, że liczący się producenci tabletów nie mogą przejść obojętnie obok faktu zaistnienia Win 8. Nie mogą, gdyż jeśli okazałby się sukcesem, to opóźnienia w tej kwestii mogą być nie do odrobienia. W przypadku zaś klapy, niewiele tracą. Szczególnie w przypadku Win 8 TR, gdyż bardzo łatwo przestawić się na tych urządzeniach na Androida i produkować dalej.

 • eranet

  Panie i Panowie, jest specyfikacja Acera Iconii a 701
  http://www.x-kom.pl/p/81229-tablet-10-acer-iconia-tab-a701-t3-1gb-32-3g-android-40-czarny.html

  Jak go oceniacie??? vs asus transformer 300tg lub ipad?

  • JJ

   Skąd się urwałeś ?? Piszesz OT jakbyś nie zauważył…

  • mobile4you

   Jak Acer zacznie dawać 24 bitowe wyświetlacze zamiast 18 bit, to będzie co porównywać.

   • Jak nie jesteś grafikiem to 18bitów wystarczy. Za to Acer długo działa na akumulatorze – mój A501 13 godzin na WiFi + gra logiczna.

    • mobile4you

     Przy 7″ się zgodzę, u mnie internet i poczta. Przy 10″ to już multimedia: filmy i grafika. Mozę nie być rewelacyjnie. Fakt grafikiem nie jestem, ale nie mam jak porównać.

  • Ciekawe jak mu GPS działa – czy szybko łapie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona