Opóźnia się aktualizacja tabletów Toshiba Thrive 7 i AT100 do Androida 4.0

Wielokrotnie zwracaliście uwagę na fakt, iż urządzenia z bardzo niskiej półki cenowej bez problemu otrzymują Androida 4.0, podczas gdy posiadacze tabletów z logo znanych producentów na obudowie czekają na najnowszą wersję systemu i doczekać się nie mogą. I tak faktycznie jest – wystarczy zrobić małe rozeznanie w rynku. Wciąż “lodowej kanapki” nie zasmakowali użytkownicy tabletów Samsunga (ma się to stać w lipcu) czy modeli Toshiby – Thrive (w Polsce znany jako AT100) i Thrive 7. Skupmy się na tych ostatnich.

Dawno, ale to dawno temu, Toshiba zapowiadała, że Android 4.0 dla jej starszych tabletów nadejdzie wraz z latem. Niestety, z najnowszych informacji wynika, że aktualizacja jest opóźniona i to o kilka miesięcy – ma być dostępna dopiero jesienią (kto wie czy wtedy pierwsze produkty nie będą już otrzymywać Androida 4.1 lub nowszego…).

Tablety ToshibyThrive i Thrive 7 – pracują w oparciu o Androida Honeycomb. Na szczęście osoby zainteresowane Androidem Ice Cream Sandwich mogą znaleźć w sieci specjalne ROM-y, dzięki którym drogą nieoficjalną mogą wypróbować androidowej “czwórki”. Nie każdy jednak decyduje się na takie rozwiązanie.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwe czekanie na to, aż Toshiba wreszcie się zlituje i wyda Androida 4.0 drogą oficjalną.

źródło

Komentarze

 • Nyguś

  Posiadam 2 sztuki at100, sprzęt naprawdę godny polecenia, jednak to co robi producent z ICS 4.0 do w/w modelu to istna makabra – już 2 razy przekładano aktualizację, wydaje mi się iż takowej nie będzie, a także że są to u mnie ostatnie urządzenia tego producenta.

  • jankov

   A nie wypuścili jakiś nowych modeli z ICS wgranym? Bo jeśli tak, to zagrywka identyczna jak Samsung.

 • Jan

  Wydałem na swojego Acera Iconię A501 dużą kasę po to, aby teraz patrzeć jak tableciki po 400 zł z supermarketów mają lepszy i nowszy system operacyjny.
  Na pewno umieją zrobić aktualizację, tylko po co. Już złapali jelenia, który kupił Acera z systemem 3.2 i może poczekać.

  Jeżeli sądzą, że kupię nowszy model Acera z nowszym systemem, to się grubo mylą, niech zapomną o mnie. Tylko raz mogę dać się nabrać na obiecanki.

  • @Jan:
   .
   Tez mam A501 – co do samego Androida 4.0 to są różne opinie natomiast ma to urządzenie jeden mankamant – jak na tę cenę – dysk FLASH a nie SSD. Ślimak jakich mało. To ze długo startuje, to pikuś – jak jak wystartuje i się 10 programów aktualizuje a system przycina – rto też pikuś, ALE jak w czasie kopiowania z pendriva na dysk danych nie można posłuchać muzyki mp3/OGG bo zrywa to dopiero jest masakra.
   .
   Mam doświadczenia z Samsungiem i Asusem – i tam tego problemu nie ma.

 • MASK

  Wracając do tematu, to skandal żeby firma rozpoznawalna na światowych rynkach pozwalała sobie na aktualizację wybranego modelu z danej serii (A500), a właścicieli droższej wersji A501 ignorowała. W kalendarzu uaktualnień w ogóle nie ma terminu ICS dla A501. Chyba kupię sobie następnym razem budżetowy tablet :(

  • @MASK:
   .
   Też mi się to nie podoba – ale jak pamiętam to dłuuugo w nieoficjalnych ROMach z modem nie działał. Nie wiem co to za skucha z tym modemem w A-4.0. W Mototroli to samo – Xoom M602/4/6 – bez modemu dostały A-4.0, a wersje z modemem nie.

 • JumboX

  Wykonałem ostatnio jeden telefonik do Toshiba i okazuje się, że aktualizacji AT100 do ICS’a nie ma nawet w planach – szybko ostudziło mi to chęć zakupu tego tableciku

  • Normanie z tym A-4.0 to zrobiło się jak z pewnym systemem operacyjnym. Nie ma go na kompie – komp się nie sprzeda.

 • Nygus

  ” Tablety Toshiby – Thrive i Thrive 7 – pracują w oparciu o Androida Honeycomb. Na szczęście osoby zainteresowane Androidem Ice Cream Sandwich mogą znaleźć w sieci specjalne ROM-y, dzięki którym drogą nieoficjalną mogą wypróbować androidowej „czwórki”. Nie każdy jednak decyduje się na takie rozwiązanie.”

  Poproszè o podanie sznurkow do tych specjalnych Romow.
  Z góry dzièkujè.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona