Ważne

Zdjęcie zrobione tabletem Asus Nexus 7 trafiło do sieci

asus nexus 7

Wszystkie osoby, które uważnie śledzą to, co dzieje się na rynku nowych technologii, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie wydarzenie rozpocznie się 27 czerwca. Tego właśnie dnia ruszy konferencja Google I/O, podczas której światło dzienne ma ujrzeć pierwszy tablet brandowany logo GoogleGoogle Nexus Tablet, Google Asus Nexus, a może… po prostu, Asus Nexus 7.

Dziś do sieci trafiło pierwsze zdjęcie wykonane aparatem umieszczonym w tablecie Google (powyżej). Wrzucone zostało do serwisu Picasa, gdzie mamy dostęp do najważniejszych informacji o zdjęciu – łącznie z nazwą urządzenia, którym zostało zrobione (poniżej). Przy fotce tej znajduje się adnotacja “Asus Nexus 7” – dla nas bardzo istotna. Oczywiście wszelkie metadane można łatwo sfałszować, przez co należy je traktować z lekkim przymrużeniem oka. Niemniej osoba, która wrzuciła zdjęcie do sieci – Somit Bh – w swoich kręgach ma znajomych związanych z Google.

asus nexus 7

Jakiś czas temu jeden z przedstawicieli Asusa zdradził, że tablet Google faktycznie ma pochodzić z fabryk tajwańskiego producenta, a jego premiera ma mieć miejsce pod koniec czerwca. Czekamy z niecierpliwością na konferencję Google I/O, podczas której poznamy wszelkie szczegóły dotyczące tego urządzenia.

źródło

Komentarze

 • luc3ro

  Za bardzo się wszyscy ekscytują tym tabletem. Google raczej nie będzie do niego przywiązywał aż takiej roli jaką próbują mu przypisać media – ot, kolejny tablet który będzie referencyjnym urządzeniem dla google i ma stanowić wzór w jakim kierunku mają pójść inni producenci. Podobnym urządzeniem była motorola xoom gdy prezentowano honeycomba. Google to nie apple o czym niektórzy zdają się zapominać, google jest producentem systemu i całego ekosystemu i tyle. Podejrzewam że zaraz po premierze pojawią się tablety od innych producentów z lepszą specyfikacją a może i ceną.

 • slv

  @luc3ro
  jak słusznie mówisz, będzie to urządzenie referencyjne, wytyczające kierunek. Tak jak powiedzmy na początku Nexus. A to bardzo dobrze. Zresztą Tegra3, 7”. To będzie wreszcie coś z zapasem. O 10” ciągle nadal nie wspominam :)

 • Lost

  Problem Google’a jest taki, że obecnie najpopularniejszy 7 calowy tablet z Androidem na rynku nie generuje mu zysków z reklam. Amazon skutecznie wykastrował Kindle’a z aplikacji, które były dla Google’a źródłem dochodów, mowa choćby o Google Play czy Gmailu. Z tego względu logicznym posunięciem byłoby zaatakowanie Amazona 7 calowym Nexusem. Myślę, że zagadka wyjaśni się gdy poznamy cenę tabletu Google’a, jeśli będzie odpowiednio niska, może oznaczać chęć walki o znaczący kawałek tabletowego tortu. Trzeba też pamiętać, że marka Nexus oznacza czystego, najlepiej zoptymalizowanego Androida i duże prawdopodobieństwo szybkiego update’u do nowych wersji systemu w przyszłości.

  • slv

   @Lost
   a ja mam taką spiskową teorię na temat sprzętów od Google. Google próbuje, eksperymentuje. Tak jak na początku z Nexusem. Moim zdaniem im nie zależało na sprzedaży telefonu jako takiego (mimo, że często słyszało się, że Google dał ciała). Po prostu wyznaczyli drogę itd.
   Z tabletem będzie wg mnie podobnie. Oni eksperymentują. Nie zależy im chyba zbyt mocno na wykoszeniu wszystkich. Po prostu robią/zrobią fajny sprzęt, pokazują, że mogą. I… tyle. Wg mnie nie ma walki. No, ale to moje ‘wymysły’, nie poparte żadnymi dowodami :)

  • luc3ro

   @Lost:
   Zapewne jest to jeden z powodów… ale nie zapominajmy też że google ma poważniejszy problem na rynku tabletów – jest nim apple. Tablety androidowe niebezpiecznie zaczęły skręcać w stronę “ogródka” apple tzn. firmy zaczęły wypuszczać coraz bardziej zaawansowane a dzięki temu coraz droższe tablety które w żaden sposób nie mogłyby konkurować z produktami apple (zamknięty system zoptymalizowany pod jedno urządzenie). Wydaję mi się że google chce zrobić z rynkiem tabletów to samo co zdarzyło się na rynku telefonów gdzie tanie słuchawki z androidem które zalały sklepy i operatorów dały googlowi palmę pierwszeństwa wśród telefonów.

  • aaa

   Generuje, ponieważ ma mnóstwo aplikacji i gier z admobem.

 • Mogę wam podesłać zdjęcie zrobione Nexusem 25 :D

 • Bolo

  A ja wlasnie mam zdjecie zrobione nowym hardware Microsoftu prosto z Los Angeles :

  oto jest … nowy tablet nazwany SURFACE !!!

  oparty na Win8, ciekawe cz dadza na koncu pomacac …

 • Bolo

  http://www.microsoft.com/surface/en/us/whatissurface.aspx

  update … klawiatura wbudowana w oslone

 • Bolo

  czyli mamy cala game urzadzen typu tablet pod nowa nazwa marketingowa SURFACE … RT model, PRO model …

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona