Nokia zbuduje 7-calowy tablet dla Microsoftu? - Tabletowo.pl

Nokia zbuduje 7-calowy tablet dla Microsoftu?

Tabletowo.pl Nokia zbuduje 7-calowy tablet dla Microsoftu? Nokia Nowości Plotki / Przecieki

Własny tablet ma Amazon, a najprawdopodobniej także Google. Chcąc utrzymać pozycję w peletonie, Microsoft zlecił Nokii budowę 7-calowego urządzenia pracującego w oparciu o zmodyfikowany system Windows Phone.

Sugeruje to wpis opublikowany w serwisie The Verge. Jego autor powołuje się na posty pochodzące z portali All Things D, The Wrap i All About Microsoft, z których wynika, że poniedziałkowa konferencja prasowa w Los Angeles będzie ściśle powiązana z tematem tabletów internetowych. Nie wiadomo, czy chodzi o urządzenia z Windows 8 i Windows 8 RT, czy też zupełnie nową, flagową „dachówkę” Microsoftu mającą stanąć do walki z tanimi tabletami z Androidem.

7-calowy tablet z odmianą systemu Windows Phone miałby sens, ponieważ jego idea nie kolidowałaby z planami producentów pełnowymiarowych tabletów i komputerów będących źródłem zarobku Microsoftu. Co więcej, niewielka przekątna ekranu uniemożliwia komfortowe użytkowanie Windows 8. Jeżeli tablet Microsoftu pojawi się na rynku, najprawdopodobniej będzie wyposażony w Windows Phone (Windows Tablet?) lub Windows 8 pozbawiony komputerowego interfejsu. Jakiś czas temu Microsoft zdecydował się na inwestycję 300 milionów dolarów w firmę Barnes & Noble będącą producentem czytnika książek elektronicznych Nook. Istnieje szansa, że owocem ich współpracy będzie tablet oferujący dostęp do setek tysięcy książek i multimediów z zasobów księgarni Barnes & Noble.

Skoro tak, dlaczego w tytule nawiązałem do Nokii? Współpraca pomiędzy fińskim koncernem a Microsoftem zacieśniła się. Pojawiły się głosy, że stworzony przez Billa Gatesa gigant wykupi będącą w nie najlepszej sytuacji finansowej Nokię i wcieli ją do swego oddziału mobilnego. Nokia stała się wiodącym producentem smartfonów z systemem Windows Phone i nic nie stoi na przeszkodzie, by swoich sił spróbowała także na rynku tabletów. Biorąc pod uwagę liczne plotki na temat „dachówki” rodem z Finlandii, taki scenariusz jest prawdopodobny.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona