Ważne

Pierwsze tablety Acera z Windows 8 na Computex 2012

To już trzeci dziś wpis, w którym nawiązałem do systemu Windows 8. Jest to niezbity dowód na rosnące zamieszanie wokół zbliżającej się wielkimi krokami premiery tabletów weń wyposażonych. Pierwsze sztuki mają pojawić się na półkach sklepowych w listopadzie i najprawdopodobniej należeć do nich będą modele HP Slate 8 i Dell Latitude 10. Nauczony doświadczeniem z androidowego segmentu rynku, każdy producent będzie chciał mieć w portfolio przynajmniej jedno urządzenie z systemem Windows 8. Oprócz Hewlett-Packard i Dell, do walki na pewno staną Lenovo, Toshiba, Asus i Acer. Jak donosi serwis DigiTimes, prezentacja debiutanckiego tabletu tego ostatniego będzie miała miejsce podczas czerwcowych targów Computex 2012 (5-9 czerwca).

W lipcu na rynku pojawi się Acer Iconia Tab A700 wyposażony w ekran o wysokiej rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli i system operacyjny Android. Źródła bliskie producentowi twierdzą, że w tym roku Acer chce sprzedać około 2 milionów tabletów. Póki co, plan udało mu się zrealizować w 25%. Być może modele A700, A510 (recenzja tego tabletu pojawi się na Tabletowo.pl za około trzy tygodnie) i nowości rodem z Tajwanu przyczynią się do odniesienia sukcesu? Te ostatnie będą musiały stoczyć walkę nie tylko z iPadem niepodzielnie panującym nad Krainą Tabletów i Teblecików, ale również z urządzeniami z systemem Android. Zapowiada się widowisko, którego nie można przegapić.

via Tablet-News

Komentarze

 • Kocham te nowinki, naprawdę- są takie świetne, że mógłbym siedzieć i szukać 5 tygodni w internecie i nie znalazłbym takich, a tu proszę- Tabletowo.pl podaje na tacy. Dziękujemy. No a tak nawiasem…kiedy długo wyczekiwana recenzja tabletu Asus Transformer Pad TF300T? Czekam i się nie mogę doczekać :P

  • Pisałam już gdzieś w komentarzach, że będzie w ten weekend, choćbym miała nie spać (zerknij na godzinę…).

 • marcin

  Ja też już z nogi na nogę, czekam na wrażenia P. Kasi. Swojego białego z X-komu doczekać się nie mogę, mają być 1 czerwca.

  • Maciej

   Też chciałem kupić w xkomie, ale zobaczyłem, że komputroniku już dawno są, więc od razu swojego kupiłem :)
   Jak już wspominałem, najgorszy jest głosnik w tym modelu. No i najlepszą przeglądarką jest ta domyślna, nie Chrome, nie Opera ani Firefox. Ta domyślna działa najlepiej, czego kompletnie nie rozumiem ale cóż.

   Tak przy okazji to dziś odpakowałem nagrodę niespodziankę za konkurs na Tabletowo, mogę się pochwalić pendrivem sygnowanym logiem Tabletowo i własnoręcznym autografem naczelnej :) dzięki!

 • aceruser

  Mam Iconię z win8 już parę miesięcy i … jest super.
  Jeżeli w ręce redakcji, np. na targach, wpadnie nowy model bardzo proszę o wzmiankę albo recenzję.

  Ciekawe, czy zostaną przy AMD, czy wybiorą Intela i ile pociągnie na baterii

  Pozdrawiam

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona