Motorola Xoom WiFi zaktualizowana do Androida 4.0. W Kanadzie - Tabletowo.pl

Motorola Xoom WiFi zaktualizowana do Androida 4.0. W Kanadzie

Tabletowo.pl Motorola Xoom WiFi zaktualizowana do Androida 4.0. W Kanadzie Motorola Nowości

Motorola Xoom była pierwszym urządzeniem, które swego czasu zaprezentowano z tabletową odsłoną systemu operacyjnego od Google, czyli Androidem Honycomb. Można było mieć nadzieję, że w dalszym ciągu sprzęt ten będzie rozpieszczany zarówno przez internetowego giganta, jak i samego producenta. Niestety, na aktualizację do najnowszej wersji platformy musieliśmy bardzo długo czekać. Amerykańscy posiadacze Xoom otrzymali Androida 4.0 już jakiś czas temu, pozostali użytkownicy modelu skazani byli na „plaster miodu”. Na szczęście jednak Motorola, zgodnie z zamieszczonym jakiś czas temu w sieci harmonogramem, kontynuuje aktualizowanie tabletu. Tym razem z Androida 4.0 mogą się cieszyć kanadyjscy właściciele Motoroli Xoom w wersji WiFi (bez 3G).

Aktualizacja tabletu Xoom do „lodowej kanapki” wprowadza już nam dobrze znane nowości. Oprócz poprawy stabilności i wydajności działania urządzenia, posiadacze modelu mogą się spodziewać dodania możliwości przechodzenia do aplikacji aparatu bezpośrednio z poziomu ekranu blokady, robienia zdjęć panoramicznych, podstawowej edycji zdjęć w galerii, robienia fotek podczas nagrywania wideo. Android 4.0 to także możliwość zapisania stron internetowych do późniejszego odczytania offline i szybszego przełączania się między wersją mobilną a desktopową danej witryny. Dodatkowo wprowadzono zmiany i udoskonalenia w sposobie wprowadzania tekstu zarówno za pomocą klawiatury wirtualnej, jak i mowy, zaktualizowano aplikację People, wprowadzono nową czcionkę systemową (Roboto).

Warto zaznaczyć, że – według wspomnianego wyżej harmonogramuaktualizacja Motoroli Xoom WiFi do Androida 4.0 w Europie ma być dostępna również w drugim kwartale roku. A jego połowa przecież już minęła… Jedno jest pewne: już jest bliżej niż dalej.

W dalszym ciągu nie wiadomo jednak nic na temat Androida Ice Cream Sandwich dla Motoroli Xoom 3G.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona