Ważne

Motorola Xoom (WiFi USA) już z Androidem 4.0.4

motorola xoom android 4.0.4

Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich został zapowiedziany ledwie kilka miesięcy temu, a ja odnoszę mylne wrażenie, jakby to było wieki temu… Dotychczas aktualizacji do “lodowej kanapki” doczekali się posiadacze wyłącznie tabletów AsusaTransformer Prime i Transformer (w wersji bez 3G, właściciele TF101G w dalszym ciągu cierpliwie jej oczekują) oraz Motoroli Xoom – również w edycji z samym WiFi, w dodatku nieliczni i pochodzący ze Stanów. Dziś Amerykanie, w rękach których znajdują się tablety Motorola Xoom bez 3G, cieszą się z aktualizacji do Androida 4.0.4. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze urządzenie, które można zaktualizować do tej wersji systemu.

Głównym zadaniem Androida 4.0.4 jest poprawienie wydajności i stabilności działania Motoroli Xoom. Wraz z tą wersją systemu użytkownicy modelu mają zauważyć szybszą reakcję urządzenia na zmienienie jego położenia (przyspieszona rotacja ekranu), poprawienie rozpoznawania numerów telefonów, a także polepszenie jakości aparatu i zdjęć.

Wszystko piękne, ale dla nas najbardziej istotna jest w tej chwili nadchodząca aktualizacja systemu Motoroli Xoom do wersji 4.0 ICS. Ta, zgodnie z rozpiską producenta, ma się pojawić – na pewno dla modeli “WiFi-only” – w drugim kwartale bieżącego roku (a kwiecień już niebawem!).

źródło, źródło

Komentarze

 • Łukasz

  Czym 4.0.4 różni się od 4.0.3?

 • Żartowniś

  Cyferkom

 • whw

  ,, Głównym zadaniem Androida 4.0.4 jest poprawienie wydajności i stabilności działania Motoroli Xoom. Wraz z tą wersją systemu użytkownicy modelu mają zauważyć szybszą reakcję urządzenia na zmienienie jego położenia (przyspieszona rotacja ekranu), poprawienie rozpoznawania numerów telefonów, a także polepszenie jakości aparatu i zdjęć.”

  czytanie ze zrozumieniem się kłania

 • malec

  no świetnie, ale dziadostwem jest to, że posiadacze wersji 3G zapłacili więc niż non-3G i siedzą nadal na 3.2 :/

  • luc3ro

   Kto siedzi ten siedzi… Ja jak tylko pojawił się EOS ICS 1.0.0 nie czekałem na motorole i cieszę się stabilnym ICS-em już od jakiegoś czasu.

  • Z rtego co widzę, to wszyscy producenci tabletów nie umieją poradzić sobie z modemem w Androidzie 4.

   • luc3ro

    To dziwne tym bardziej że XDA i Team EOS jakoś nie mieli z tym problemu. Ja podejrzewam że tu o co innego chodzi… o jakąś dziwną politykę uprawianą przez producentów…

 • Już widzę jeżeli Apple by tak zrobiło to wszyscy by pisali o wielkim upadku. Wylewajac wiadra pomyj. Jak dla androida to tylko piszecie, ze wyszło dla wifi i to wszystko. Niech reszta idzie się …

  • Allerien

   To nie to samo – iPad ma dedykowany system operacyjny – mamy tam do czynienia z sytuacją, gdzie producent sprzętu produkuje też software.
   W przypadku Anroida Google “wypuszcza” ICS, po czym programiści np. Motoroli muszą dostosować system do swoich firmowych nakładek, no i samego sprzętu. Apple nie ogłasza, że ma nową wersję iOS, dopóki nie jest ona dostosowana do urządzenia; software pełni tu rolę “służebną” wobec sprzętu. Google natomiast ogłasza aktualizacje chętnie; nie bardzo dbając o PR producentów sprzętu, bo oni się chwalą, że są już do przodu.
   A co oznacza wypuszczenie niedopracowanej aktualizacji widać np. na chińskich tabletach. Przy całym szacunku dla np. Ainola, w necie aż huczy o tym, na jakiej wersji ICS co działa a co nie.

   • Marcin

    Tylko jakoś programiści z XDA radzą sobie z tym dużo szybciej niż producenci sprzętu. I po co to przejęcie Motoroli przez Google jak i tak nowego Androida dostajemy ze sporym opóźnieniem niż konkurencja, a w przypadku Motoroli to sam Android jest bez firmowej nakładki, czysty Android bez zbędnego zamulania.

    • Android bez zbędnego zamulania ? Już sama konstrukcja systemu operacyjnego wymusza zamulanie, mniejsze lub większe…

     • Tak samo zamulał Win 3.0/3.1, analogicznie multum (na tamte czasy) RAMu wymagał Win95/98 – i dało to w rezultacie nagły spadek cen pamięci, upowszechnienie szybszych CPU.
      .
      Szybkość środowiska graficznego z Atari ST: 1MB RAM & 8MHz (0,25MIPSa) pecety z windą dostały gdzieś dopiero z 32MB RAMu i 120MHz zegara.
      .
      Do Androida też idzie bardzo mocny sprzęt (chińczyków 640x400px za 100zł + CŁO na alledrogo nie liczę) co może dać w ciągu 3-5 lat, że tablet będzie miał tyle mocy co dziś mocny komp, czyli zamulanie odejdzie do przeszłości.

   • Ale ja jestem użytkownikiem. Co mnie interesuje kto zawinił. Zawinili, mamy fuckup. Tylko to jest ważne. Jeżeli programiści z takiej firmy nie potrafią czegoś zrobić to zatrudniamy nowych. Dla mnie to jest proste. Jeżeli nie macie gotowej aktualizacji to nie ogłaszajcie jej. Jeżeli software w urządzeniach mobilnych nie jest integralną częścią urządzenia to co jest?

 • note

  Skoro w polsce ipad 3 nie obsługuje 4g to czemu na stronach sprzedawców napisane jest “z 4g”?

  • Żebyś mógł potem go zwrócić ;) W Australii już ruszyła maszyna… Apple będzie miało duży problem bo reklamuje coś czego nie ma w ich urządzeniu.

   • evolucja

    Ale 4G jest. Tylko nie działa.

 • Wow that was odd. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my
  comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say great blog!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona