Motorola zdradza plany aktualizacji swoich urządzeń do Androida 4.0

Pierwszy tablet internetowy Motoroli, model Xoom, był pierwszym tego typu urządzeniem pracującym w oparciu o tabletową wersję systemu operacyjnego Google – Android Honeycomb. To, plus przejęcie przez Google, dawałoby nadzieję, że wszystkie modele tego amerykańskiego producenta będą w pierwszej kolejności otrzymywały aktualizacje systemów do najnowszych edycji. Niestety, jest wielka przepaść między tym, co byśmy chcieli, a rzeczywistością. Ta bowiem okazuje się brutalna dla posiadaczy tabletów Motoroli.

Motorola ujawniła dziś listę urządzeń – zarówno tabletów, jak i smartfonów, które w najbliższym czasie otrzymają “lodową kanapkę”. I tak, wynika z niej, że Android 4.0 na modelach: Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition zagości dopiero w trzecim kwartale 2012 roku (przypominam: lipiec – wrzesień). Długo koncern każe nam czekać na aktualizację – kto wie, czy do tego czasu internetowy gigant Google nie wypuści kolejnej wersji systemu – Android Jelly Bean… Niepokojący jest natomiast zapis znajdujący się przy Motoroli Xoom WiFi+3G, który wskazuje na to, że nie wiadomo czy w ogóle Android 4.0 będzie dostępny na ten sprzęt – oczywiście drogą oficjalną (posiadacze wersji “WiFi-only” już od dłuższego czasu cieszą się z tej wersji systemu).

Zanim przejdziecie do przyjrzenia się poniższej liście przedstawiającej sprzęt oczekujący Androida 4.0 wraz z przewidywanymi terminami rozpoczęcia procesu aktualizacji, warto wspomnieć, że jeszcze w tym miesiącu, tj. w marcu, na polskie półki sklepowe trafią dwa tablety Motoroli: Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition.

motorola android 4.0 ics update motorola android 4.0 ics update

źródło

Komentarze

 • Asia

  Jestem posiadaczką motoroli xoom wifi only (MZ604) i nie ma przecież w Europie jeszcze aktualizacji na ten model, jest tylko w USA! Na stronie wyraźnie napisano Q2 2012. Niestety też sobie jeszcze musimy trochę poczekać.

 • luc3ro

  Ja natomiast mam wersję MZ601 czyli wersję 3g i nie mam zamiaru czekać na motorole (tym bardziej że motorola ma gdzieś rynek europejski) i ICS-a mam już od jakiegoś czasu

  • Marcin

   Ja również mam wersję 3g na rynek europejski, sam sprzęt bardzo dobry ale podejście Motorolki do aktualizacji żałosne. Nic już więcej nie kupię od tego producenta! Nie dość, że za wersję 3g trzeba było zapłacić dużo więcej niż za wersję wifi to teraz jeszcze takie problemy z aktualizacjami, kupiliśmy najdroższy model a teraz mają nas w (_._)

   • JJ

    Na wersje 3G to chyba u wszystkich trzeba czekać. Asus ma dokładnie to samo…

  • Luc3ro prosze podaj linki skad pobrałes ICS, no i jak po tej modernizacji chodzi Twoja Motka/ja tez mam 601/?

 • mlody79

  ICS na xooma MZ601 mozna pobrac z forum XDA developers. Dziala wifi i 3g. Pozdrawiam

 • Houk

  Motorola przynajmniej aktualizuje a HTC Flyera w planach nie ma…
  http://blog.htc.com/2012/03/ics/

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona