DigiTimes: 21,6 mln tabletów w drugim kwartale 2012

Jeżeli sądzicie, że rok 2011 należał do tabletów internetowych, przyjrzyjcie się analizie opublikowanej przez serwis DigiTimes. Wynika z niej, że drugi kwartał 2012 będzie rekordowy dla producentów “dachówek”, którzy do sklepów wyślą aż 21,58 milionów urządzeń. W porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym, zainteresowanie tabletami jest o 45,7% większe.

Największym producentem było, jest i będzie Apple, którego nowy iPad sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Samsung (aczkolwiek nie zostało to powiedziane w raporcie przygotowanym przez DigiTimes), natomiast na trzecie duże szanse ma… Asus. Pomóc ma mu w tym współpraca zawarta z Google, w wyniku której na rynku zadebiutuje pierwszy flagowy tablet internetowego giganta, Google Nexus. Jego premiera najprawdopodobniej odbędzie się w lipcu.

Doszły nas słuchy, że Google planuje sprzedawać swój tablet poprzez Google Play. Choć niektórzy twierdzą, że nie doprowadzi to do dużej popularności urządzenia, my sądzimy, że będzie odwrotnie. Internetowy kanał dystrybucji nada Nexusowi ekskluzywności i wyjątkowości. Obecnie stanowiący ponad 50% amerykańskiego rynku tabletów z systemem Android, Amazon Kindle Fire jest doskonałym przykładem na to, że model sprzedaży online jest opłacalny i może przynieść sukces.

via PhoneArena

Komentarze

 • KanonierKa

  “my sądzimy” ? P.Sroka pisze o sobie w liczbie mnogiej…

  • Piszę w imieniu Tabletowo. Przeszkadza Ci to?

   • jankov

    Proponuję w nowej odsłonie tabletowo dodać box – “Zgłoś uwagę lub błąd dotyczący artykułu”. Unikniemy bezsensownej dyskusji nie na temat pod tekstem, a tacy użytkownicy jak KanonierKa będą mogli wyrazić swoją niezwykle pomocną dla redakcji opinię polonistyczną. Plus, kasować takie komentarze pod tekstem, bo nie wnoszą absolutnie nic do tematu.

    Co do samego artykułu nie jest to dla mnie zaskoczeniem, że słupki sprzedażowe tabletów rosną szybko. Ceny spadają, oferta rośnie, nie ma mowy aby się to szybko zmieniło. Co do samego nowego iPada – napisałbym, że sprzedaje się jak gorące bułeczki, nie ciepłe – wiadomo dlaczego. ;)

 • Lost

  Wygląda na to, że Apple utrzyma ponad 50% udziałów w rynku, według mnie na drugim miejscu będzie Amazon nie Samsung.

 • iGF

  Całkowicie zgadzam się z poglądem, że tablety będą bardziej popularny niż netbooki i laptopy.
  Osobiście zainteresowałem się tabletami jako zamiennikiem komputerowi dopiero w tym roku. Po 4 miesięcach mój wybór padł jednak na Prime, chociaż bardzo chciałem wyświetlacz o wyższej rozdzielczości niż 1280×800. IPad to świetne użądzenie, ale jednak jest dla mnie niepełnosprawnym i nic z tym nie zrobić..
  Muszę przyznać że tablet jest bardzo przydatnym użądzeniem w wielu sprawach, jak chociaż by przeglądanie zdjęć w podróży, czytanie ebook-ów czy rozrywka..

 • Tomasz

  Dzisiejszy News – wg badań IDC Amazon właśnie bardzo mocno spadł w sprzedaży – w ostatnim kwartale tylko 700.000! Apple odzyskało sporą cześć rynku i maja teraz 68%.

  Źródło:
  http://www.thestreet.com/story/11519345/1/is-apple-extinguishing-the-kindle-fire.html

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona