Ważne

Pixel Qi: “Nasze ekrany będą lepsze niż Retina w nowym iPadzie”

Retina w nowym iPadzie uważana jest za najlepszy ekran na rynku. Ma niebotyczną rozdzielczość 1536 x 2048 pikseli oraz panel IPS zapewniający doskonałe kąty widzenia i jakość wyświetlanego obrazu. Apple wysoko postawiło poprzeczkę dla konkurencji, która bynajmniej nie zamierza spocząć na laurach. Od kilku miesięcy docierają do nas plotki o tajemniczym 11,6-calowym tablecie Samsunga, lecz dotąd nie zostały potwierdzone przez producenta. Wyzwanie stworzenia lepszego ekranu podjęła firma Pixel Qi, która od wielu lat zajmuje się tym segmentem rynku.

Na oficjalnym blogu Pixel Qi Mary Lou Jepsen, CEO i współzałożycielka firmy, stwierdziła, że kolejna generacja ekranów Pixel Qi będzie lepsza od Retiny. Przy zachowaniu podobnych lub lepszych parametrów (rozdzielczość, wielkość, kontrast, nasycenie kolorów, etc), będą charakteryzować się diametralnie niższym poborem energii. Jak wspomina Mary Lou Jepsen, nowy iPad nadmiernie się nagrzewa, czego przyczyną jest ekran, na którego zasilanie przeznaczane jest około 90% baterii tabletu. Nowa generacja wyświetlaczy Pixel Qi nie tylko będzie doskonale widoczna w pełnym słońcu, ale również pozwoli na produkcję lżejszych, cieńszych i tańszych urządzeń weń wyposażonych.

Chcąc graficznie przedstawić różnicę pomiędzy ekranami tabletów Apple iPad i nową generacją Pixel Qi, pani Jepsen opublikowała wykres (powyżej). Wynika z niego, że wyświetlacze jej firmy będą lepsze od Retiny w każdych warunkach oświetleniowych. Czy to prawda? Jako, że Pixel Qi kończy wstępne prace nad nowymi ekranami, przekonamy się już niebawem.

via Pixel Qi

Komentarze

 • solar

  Oby wreszcie coś pokazali, miał być zte light 2 z pixel qi ale sluch po nim zaginal:/

 • Zszywacz

  Wszystko ładnie, pięknie tylko kiedy to będzie dostępne dla konsumenta, bo Ipad jest już od jakiegoś czasu…

 • uze

  Od dawna bardzo kibicuję, tej pani, ale niestety zbyt wolno rozwijają się i co gorsze za mało producentów urządzeń korzysta z ich rozwiązań, a ten ostatni fakt niestety nie wróży, aby w najbliższym czasie tą technologię dostał masowy odbiorca…
  Póki co wolę jednak AMOLEDy, świecą co prawda w nocy po oczach okrutnie, ale za to czerń jest czarna, a widoczność w słońcu i pobór energii całkiem znośne.

 • jankov

  A czy pani Mary Lou Jepsen może powiedzieć ile jeszcze lat zajmie Pixel Qi wyprodukowanie czegokolwiek więcej niż ten stary wyświetlacz 1024×600, którego praktycznie nigdzie się nie używa? (była taka seria do netbooków – jako DIY kit). Mam takie wrażenie, że póki co to ta firma dużo gada a mało robi. A już twierdzenie, że się zrobi lepsze ekrany niż retina zakrawa na jakiś absurd. Co nie zmienia faktu, że im kibicuję… tylko ileż można czekać?

 • jot23

  Pytanie w którym trybie ten pobór mierzyli. Jeśli chodzi o tryb, w którym ekran wygląda jak e-ink, to cudów nie ma.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona