Ważne

Apple wstrząśnięte weekendowymi wynikami sprzedaży nowego iPada (update)

Kilka chwil temu zakończyła się konferencja Apple, na której firma z Cupertino przedstawiła plany zagospodarowania zaoszczędzonych stu miliardów dolarów. Trafią one do udziałowców, którzy kwartalnie będą otrzymywać $2,65 od akcji. Choć to była najważniejsza informacja przedstawiona dzisiaj, nie ona zainteresowała nas najbardziej. Tim Cook, CEO Apple, stwierdził, iż ubiegły weekend był rekordowy w kwestii sprzedaży, a nowe iPady sprzedawały się jak świeże bułeczki. Choć prezes odmówił podania dokładnych statystyk, domyślamy się, iż były one lepsze od zeszłorocznych, gdy iPad 2 debiutował na rynku (choć i tak wolelibyśmy znać dokładne liczby).

Tim Cook twierdzi, że trzeciej generacji tablet jest rozchwytywany, podczas gdy kilka godzin po premierze w zagranicznych sklepach wciąż można było zakupić najbardziej odpowiadający nam wariant urządzenia. Może to świadczyć o mniejszym zainteresowaniu nowym iPadem lub wzroście popularności internetowych zakupów, dzięki którym po kilku kliknięciach i odrobinie cierpliwości tablet dostarczany jest bezpośrednio do naszych drzwi.

Nowy iPad cechuje się bardzo dobrą specyfikacją, z której najciekawszy jest ekran Retina o niebywałej rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Niestety, urządzenie nie jest idealne: pierwsi użytkownicy skarżą się na problemy z grami, przegrzewanie się oraz czas pracy na baterii. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż nowy iPad nie współpracuje z europejskimi standardami sieci 4G LTE.

via SlashGear

UPDATE (19.03.2012, godz. 21.50):

Znamy już statystyki – trzy miliony iPadów w weekend. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Komentarze

 • Elektri

  Zwiększenie sprzedaży, moim zdaniem może wynikać z ogólnego wzrostu rynku tabletów.
  To, że sprzedało się ich więcej, jeszcze nie musi oznaczać większego zainteresowania iPadem, tylko zwiększonym popytem ogólnie.
  Ale to tylko dywagacje, na temat co Tim Cook miał na myśli… ;)

 • Macieq

  “Nowy ipad nie wspolpracuje z europejskimi standardami LTE”
  Nie prawda! On nie wspolpracuje ZE SWIATOWYMI standardami. Nigdzie poza USA nie dziala – a to znacxy,ze USA jeszcze nie dopasowalo sie do swiatowego standardu,a apple przystoswalo swojbprodukt do wzykastrowanych amerykanskich sieci – nie przewidujac produktu na ryken swiatowy.

 • ja

  i czy nie lepiej było właśnie poczekać na stanowisko firmy, a nie już wcześniej wypisywać dyrdymały w stylu “Nowy iPad nie sprzedaje się tak dobrze jak poprzednie generacje”

 • KanonierKa

  Kto się bardziej wstrząsł Apple, czy Tim Cook?

 • Jakby na to nie patrzec Nowy Ipad po technicznie owszem upgrade ale do starego i nie uzytecznaego podejscia.
  …A mogloby byc tak pieknie … retina,spora bateria, stacja dokujaca jak w ASUSie, MS Office aby to wkoncu przesla byc tylko gadzet a takze narzedzie pracy….No ale prozno tego oczekiwac od APPLE.

  Sami okaleczaja swoje urzadzenia I arogancko mysla ze sa pempkiem hardwarowego swiata.Nic w takim wyupadku czekam na kolejny dla nich cios jak sie pojawia urzadzenia z W8 i wkoncu (mam nadzieje) mozna na tablecie bedzie zrobbic cos uzytecznego poza Agry Birds!!!Parodia ,bo az dziw bierze ,ze nikt jeszcze nie zagospodarowal tak olbrzymiego rynku jakim jest sektor buiznesowy,gdzie i moze ipad jest obecany ale jako ciekawostka!!

 • Quantyzator

  Pięć postów niżej napisaliście cytuję ” Nowy iPad nie sprzedaje się tak dobrze jak poprzednie generacje” to jak w końcu sprzedaje się czy nie bo już cały głupi jestem :-)
  Sami sobie zaprzeczacie to szukanie sensacji na siłę i trochę Pudelkiem zalatuje.

 • cyberangel1975

  A mówiłem :D

 • mibo6666

  Niestety Tabletowo.pl staje sie pudelkiem. Kazdy nowy news ma coraz mniej wartosci merytorycznych…. gdzie to tabletowo? Dawniejsze? Tak z dwa miesiace wstecz..

  • Zapewniam Cię, że poczynię stosowne kroki, żeby w niedługim czasie wróciło tamto tabletowo.

 • Rafu

  Wstrząśnięta, nie mieszane – powiedział Cook prosząc o drinka!

 • ja

  tak z ciekawości – czy ktokolwiek wie ile sprzedało się (od czasu premiery) transformerów primów?

  • Kiki

   Cztery, bo ja jednak nie kupiłem.
   Czaję się.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona