Ważne

Pierwszy tablet z Windows 8? Podobno od Lenovo

lenovo yoga ideapad

Windows 8 jeszcze nie doczekał się rynkowego debiutu, a już wzbudza wiele emocji. Co ciekawe, nie tylko w użytkownikach, którzy postanowili sprawdzić jak system działa i wygląda w wersji Consumer Preview. Także w producentach, którzy już teraz prześcigają się w zapowiedziach, że będą pierwszymi, w ofercie których pojawi się tablet z Windows 8. Jakiś czas temu Michael Dell zasygnalizował, że urządzenie jego firmy będzie miało premierę tego samego dnia, w którym system koncernu z Redmond zadebiutuje na rynku. Dziś pojawiły się kolejne wieści na ten temat. Według nich pierwszym producentem, w portfolio którego zagości tablet z Windows 8, będzie Lenovo.

Źródła portalu TheVerge donoszą, że pierwszym producentem, którego tablet z Windows 8 trafi do sprzedaży, będzie właśnie Lenovo. Co więcej, rzekomo wiadomo już, kiedy może to nastąpić – najprawdopodobniej w październiku (podobno wtedy także ma zostać wydany Windows 8). Kto wie, może chodzi o model Lenovo IdeaPad Yoga (fot. powyżej), którego poznaliśmy na CES 2012.

Jakkolwiek by nie było, nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie poczekać na premierę Windows 8 i zaraz później urządzeń pracujących w oparciu o tę wersję systemu koncernu z Redmond. Na pewno będziemy mieli w czym wybierać. Swoje tablety z Windows 8 wyda Asus, Acer, HP, najprawdopodobniej także Nokia i wielu innych producentów. Czekacie na jakiś konkretny produkt?

źródło, źródło

Komentarze

 • GieKa

  Myślę że jedno jest pewne. Jeśli tablet z W8 będzie miał premierę w dniu premiery W8 to będzie on oparty na układzie x86. Te z ARM raczej zadebiutują później.

 • Ricci

  Nic ciekawego te kawelki wyglądają brzydko

 • rootpl

  Ja czekam na hybrydę tabletu ze stacją dokującą w której byłaby wbudowana dedykowana karta graficzna, dysk i bateria.
  Gdy będę potrzebował mobilności odłączałbym sam ekran i używał jako tablet a w domu podłączałbym go do stacji dokującej żeby obejrzeć film czy pograć w jakieś starsze gierki.

 • agn

  po średnim występie asusa , i co najwyżej nie rozczarowującym wystepie apple pozostaje mi tylko czekac na acera. chociaż mam chrapkę na tę yoge;p

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona