Ważne

Publiczna beta Windows 8 ujrzy światło dzienne dopiero w lutym

windows 8

Podczas wrześniowej konferencji Build w ręce deweloperów została oddana bardzo wczesna wersja (określana mianem pre-beta) najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu – Windows 8. Wszyscy zastanawiają się czy plotki dotyczące premiery platformy potwierdzą się i faktycznie ostatecznie zadebiutuje w sierpniu 2012 roku. Kolejne informacje na ten temat pokazują progres w pracach koncernu z Redmond. Źródło zbliżone do Microsoftu przekazało redaktorom TheNextWeb wieści, że publiczna beta Windows 8 ujrzy światło dzienne w pod koniec lutego 2012 roku.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że beta Windows 8 ma być rzekomo gotowa na styczniowe targi CES 2012, co odbiega od dzisiejszych informacji ujawnionych przez TNW. To z kolei może oznaczać, że prace nad Windows 8 wydłużą się i być może sierpniowa data rynkowej premiery systemu okaże się zbyt optymistyczna.

Na chwilę obecną nie wiadomo co tak naprawdę będzie w sobie zabierała beta Windows 8, a co za tym idzie – które funkcje będzie można już wtedy poznać i przetestować. Decyzję na ten temat podejmą inżynierowie Microsoftu bliżej lutego. Wtedy to będą musieli przeanalizować co i na ile jest gotowe do premiery, a co jeszcze należy dopracować.

Windows 8 jest najbardziej oczekiwanym systemem operacyjnym na tablety mimo tego, że coraz mniej osób cierpliwie na niego czeka. W pierwszym kwartale 2011 roku było to 46% badanych, w trzecim już tylko 25% (więcej na ten temat w tym wpisie). Tym bardziej, że – według ostatnich wieści – najbardziej wyczekiwanych tabletów z Windows 8 i czterordzeniową Tegrą 3 możemy się doczekać dopiero w 2013 roku… W zamian, przez pierwsze miesiące obecności Windows 8 na rynku, będziemy karmieni urządzeniami z procesorami Intela lub AMD, które słyną z krótkiej pracy na baterii.

źródło

Komentarze

  • Warto poczekać. Na pewno będę testował Win8, mam sporo nadziei co do tego systemu.

  • Ghostcat

    Hehe już się pojawia pełno spekulacji, ze w8 na tablety będzie tylko z metro i o Areo i jakiejkolwiek kompatybilnosci obecnych aplikacji można zapomnieć. Jeśli tak to będzie jeszcze “gorzej” niez w tej chwili z iOS czy andkiem jako “pełnoprawnymi” systemami. A miało być tak pięknie.

  • If you wish for to obtain a great deal from this paragraph then you have
    to apply these techniques to your won web site.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona