Ważne

Windowsa 8 jeszcze nie ma… i coraz mniej osób na niego czeka

Po nasyceniu rynku przez tablety z Androidem, wielu potencjalnych nabywców zastanawiało się nad planami Microsoftu. Zapowiedź nowego systemu, pierwsze przecieki Windowsa 8 i jego możliwości były tym, czego rynek potrzebował. Już w I kwartale 2011 roku pokładano w nim wielkie nadzieje. Wszyscy z niecierpliwością czekali na koniec roku i pierwsze produkty pracujące pod nową odsłoną najpopularniejszego, komputerowego systemu operacyjnego na świecie – tym razem w wersji dotykowej przeniesionej na tablety.

Te zapowiedzi i spekulacje dały Windowsowi pierwsze miejsce wśród najbardziej oczekiwanych tabletowych systemów. W pierwszych trzech miesiącach 2011 roku, aż 46% Amerykanów deklarowało, że chcieliby kupić takie urządzenie. 16% użytkowników wybrałoby produkt Apple, a tylko 9% – z Androidem. Jednakże po kilku miesiącach i przeprowadzeniu tego badania ponownie – w III kwartale 2011 roku – wszystko się zmieniło. Pomimo, że Windows 8 jeszcze nie zadebiutował na żadnym urządzeniu, to już zdążył stracić aż 21%. Za to zyskała na tym konkurencja: iOS i Android – odpowiednio o 12% i 9% w porównaniu z początkiem roku. Zerknijcie poniżej:

tablet forrester

Czy Microsoft nie przespał swojego idealnego czasu na wejście na rynek? Może jest już trochę za późno i właśnie te ostatnie miesiące przesądziły o tym, że wyniki sprzedaży będą zdecydowanie niższe niż mogłyby być, gdyby urządzenia pod kontrolą Windowsa 8 pojawiły się na rynku w pierwszej połowie bieżącego roku? Niestety, pierwsze tablety z Windows 8 zadebiutują dopiero w drugiej połowie 2012 roku. Wtedy to dopiero będzie wiadomo jak duży kawałek procentowego tortu ukroi sobie Microsoft i jak szybko uda mu się zdobyć zaufanie klientów.

źródło

Komentarze

 • Microsoft jak zwykle się spóźnia, najpierw smartfony, gdy królował Apple oraz teraz gdzie Appple z Androidem mają pewne posadki na tabletowym rynku. Oby w parze z czasem dostaniemy dopracowany produkt…

 • Kto tam?! Na pewno nie Hanka!

  Powiem tam Wejście windowsa na rynek tabletów będzie mocne!
  Bo windows to najpopularniejsza marka wśród systemów operacyjnych!
  I android będzie zabity a iOS będzie się bronił swoimi setki tysiącami aplikacji!

  • lcd

   Marka to nie wszystko.trzeba jeszcze mieć coś do zaoferowania a do czasu wejścia na rynek w8 będzie ciężko dostarczyć chociaż procent tych aplikacji które sa dostępne na inne systemy a to się liczy w takich warunkach a nie marka (pomijając apple)

   • Wystarczy na pocztek jedna aplikacja – ms office.

  • A pamiętasz narzekania użytkowników Windows XP na Windows Vista i Windows 7? Windows XP do dziś jest najpopularniejszym systemem na świecie. Użytkownicy Windows != od użytkowników Apple. Dlaczego?

   • luc3ro

    Bo microsoft trzymał producentów sprzętu za “twarz”. W tej chwili producenci uwolnili się od microsoftu dzięki androidowi i już tak łatwo pod skrzydła microsoftu nie wrócą. Android daje producentom wolność modyfikacji systemu – microsoft niestety tego nie zaoferuje.

 • owca

  W ogole nie czekam na Win8. Sądzę, że to będzie wtopa. Powtórzy się historia z Windows Phone 7.

  • Artur

   Mam podobne zdanie …

 • hellypton

  Nie można przesądzać, ale w takim tempie MS sobie nie ułatwia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona