Samsung pracuje nad czterordzeniowym procesorem Exynos 4412?

Samsung to nie tylko firma znana z tworzenia tabletów, smartfonów, telewizorów czy AGD: pralek czy lodówek :), ale także producent komponentów do urządzeń mobilnych. Jest między innymi dostawcą wyświetlaczy do tabletów Apple, a jego procesory można znaleźć w wielu sprzętach. I to właśnie przy tym ostatnim elemencie, tzn. jednostce centralnej, przez chwilę się zatrzymamy. Wszystko bowiem wskazuje na to, że Samsung chce powalczyć na rynku z NVIDIĄ i jej Tegrą 3, pracując czterordzeniowy procesor Exynos 4412.

Nie tak dawno poznaliśmy najnowszą jednostkę Samsunga – Exynos 4212, która oferuje dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1,5GHz. To jednak nie wystarczy, by móc zawalczyć o bardziej wymagających klientów, przyzwyczajonych do ostrej walki przez NVIDIĘ (zwłaszcza z Tegrą 3 na horyzoncie).

Do sieci przeciekły informacje, jakoby Samsung miał pracować nad czterordzeniowym procesorem Exynos 4412. Miałby to być SoC (System-on-Chip), bazujący na ARM Cortex A9 z czterema rdzeniami taktowanymi 1,5 GHz. Czyli nic innego, jak czterordzeniowy odpowiednik Exynosa 4212.

Co ciekawe, nie są to zbyt odległe plany, jakby się mogło wydawać. Jak wynika z najnowszych spekulacji, już na targach MWC 2012 (na przełomie lutego/marca) mamy poznać Samsunga Galaxy S3, który – rzekomo – ma pracować w oparciu o właśnie ten czterordzeniowy chip.

źródło

Komentarze

 • 2marekm

  Wiem, że narażę się OLI i MACowi, ale co mi tam :)
  Samsung niech najpierw zacznie wstawiać do swoich tabletów pełne porty USB i SD, a potem się zobaczy, czy te nowe procesory są coś warte.

  • agn

   oli i macowi sie naraziles, ale nas juz zaczynasz nudzic ;D

  • Lost

   A nie przyszło Ci do głowy, że wprowadzenie dodatkowych portów (np. usb) do urządzenia tak cienkiego jak choćby SG Tab jest technologicznie praktycznie niemożliwe. Za to masz wielofunkcyjny ‘connector’, który daje możliwość podłączenia dowolnej przejściówki wedle potrzeb. Tablet to nie laptop, nie może mieć wszystkich jego funkcji, coś za coś.

   • dokładnie… to są przecież urządzenia cieńsze od sporej części dzisiejszych smartfonów i projektanci walczą o każdy cm3 objętości i gram wagi… czy ktoś proponowałby zamontowanie pełnowymiarowego USB albo czytnika SD do Galaxy S II?

 • 4 jaja od samsunga-i tak tegra będzie rządzić, oby była udana 3.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona