Smart Cover dla Asusa Eee Pad Transfomer Prime jeszcze bardziej „smart”?

smart cover asus eee pad transformer prime

Zapowiedź procesora Tegra 3, a przede wszystkim pokaz jego możliwości, coraz bardziej zachęcają użytkowników do kupna tabletów z nim w roli głównej. Nic dziwnego, że zarówno rynek nowych urządzeń, jak i akcesoriów do nich stworzonych, przeżywa rozkwit. W wąską lukę stara się wpasować Smart Cover przeznaczony do najbardziej oczekiwanego aktualnie urządzenia – Asusa Eee Pad Transformer Prime.

Jak wiadomo, Apple odniosło wielki sukces prezentując do iPada 2 swoje dziecko, jakim jest pokrowiec-podstawka chroniący ekran przed uszkodzeniami – Smart Cover. Mieliśmy już wcześniej próby stworzenia wiernej kopii tego akcesorium, która to była przeznaczona do używania z tabletem Samsunga. Jak się jednak okazało, dodatek ten nie został oficjalnie wprowadzony do sprzedaży.

Po kilku miesiącach ideę Smart Cover wykorzystano na nowo. Tym razem starano się przerobić jego działanie tak, żeby wyglądało to bardziej na samodzielną pracę niż na plagiat. Tak jest w przypadku origami-style zabezpieczenia do Asusa Eee Pad Transformer Prime. Łatwo możemy zauważyć, że idea jest ta sama, lecz wykonanie i mechanizm nieco różni się od prostoty produktu z Cupertino. Wspomniana podstawka stanowi ochronę dla ekranu, a po dosyć finezyjnym i skomplikowanym złożeniu stanowi podstawkę w dwóch wersjach: leżącej i stojącej.

Z pewnością jest to ciekawe akcesorium do tak bardzo oczekiwanego przez wszystkich urządzenia. Jednakże nie tylko walory estetyczne i praktyczne będą się liczyć. Należy zwrócić uwagę na ważniejszy aspekt, mianowicie gdy ten Smart Cover zadebiutuje, nie tylko będziemy obserwować reakcję klientów, ale także – a może przede wszystkim – prawników Apple. Najbliższe kilka miesięcy i ten debiut może się okazać rynkowym “być albo nie być” dla tego typu dodatków.

Smart Cover pojawił się już na niemieckim Amazonie w cenie 39 euro.

smart cover asus eee pad transformer prime smart cover asus eee pad transformer prime

źródło

Komentarze

 • Miron

  mi się podoba :] i nie przypomina smart covera od ipada. Do tego jak na mój gust nawiązuje do nazwy tabletu – transformer. Każdy wie że autoboty składały się w niełatwy do ogarnięcia przez nas sposób :D

 • MM

  Nie ważne czy jest podobny do smart cover od ipada. Nie zdziwiłbym się gdyby Apple poczuwało się do własności samej idei wykorzystania pokrywki ekranu jako podstawki.
  Świat powinien się odciąć od chorego amerykańskiego systemu patentowego. Wtedy producenci decydowali by się na olanie rynku amerykańskiego i oferowaniu dużo lepszych produktów reszcie świata.

 • Adrian

  do MM nie zgadzam się z twoim zdaniem. Jeżeli Apple wymyśliło inteligentny pokrowiec to dlaczego moga bezprawnie go kopiować inne firmy, jeśli chca miec podobny patent w swoim urządzeniu to niech za niego zaplacą. Uważam że w stosunku do osoby ktora coś wynalazla/wyprodukowala jako pierwsza amerykoński system patentowy jest w 100% słuszny.

  • aix

   Amerykański system patentowy jest jednym z najgorszych na świecie. Potwiedziło to wielu fachowców i to głównie z USA.

 • aro

  Do Adriana, gdyby ten amerkański system patentowy był taki słuszny i wszystkie firmy miały aplowskie podejście, to wszyscy jeździli by fordami, dzwonili z motoroli, chodzili w lewisach itp i nie byłoby żadnej konkurencji i postępu

  • KanonierKa

   Nie wiem dokładnie ile procent rynku światowego opanował Windows, ale
   jego użytkownicy nie jeżdżą fordami (nie wszyscy), nie dzwonią z Motoroli
   (nie wszyscy), nie chodzą w lewisach (nie wszyscy), i jednak jest konkurencja i postęp też, bo już mają win7, a zza rogu wychyla się win8…
   Więc nie przesadzaj, bo nie jesteś ogrodnikiem.

   • aix

    Nie przesadza. Mówi jedynie, że składanie osłony to nic nowego. W wielu maszynach jest takie.

 • Marecky

  “orgiami-style” czy origami ? :D

  • Michał Otrębski

   Oczywiście że chodzi o origami a nie orgie, a to chyba najciekawsza literówka jaką zdarzyło mi się do tej pory zrobić :) Dzięki bardzo że to zauważyłeś! Już poprawione.

   • Touldie

    Hahaha ;) Zawsze jest ten pierwszy raz ;)

 • ert

  za to nie zawsze jest ten pierwszy grupowy raz ;P

 • spawnn

  Mi się bardziej rzuciło w oczy złącze podłączone do tabletu, zazwyczaj nikomu nie zarzucam kopiowania (nawet Galaxy Tab 10.1 dla mnie jest znacząco różny od iPada), ale te wtyki u Samsunga i jak widzę Asusa mnie śmieszą… Identyczne jak w iPadzie, a przecież wcześniej nic takiego nie mieli, w ogóle nie rozumiem po co takie coś robić, czy może są jakieś praktycznie plusy zastosowania czegoś a’la 30-pin i wręcz nie można zastosować po prostu micro-usb albo czegoś innego ? :P

  • aix

   A pomyślałeś iloma kabelkami jest podpięta klawiatura w laptopie do płyty głównej?

   • spawnn

    A pomyślałeś iloma kabelkami jest podpięta klawiatura na USB do komputera? Taką samą ilością, jaką obsługuje micro USB.

    Ale nawet nie o to chodzi, jak już potrzebowali także takiej ilości pinów, to nie mogli zrobić portu 2-rzędowego czy jakiegokolwiek innego, który by nie wyglądał jak rodem wyciągnięty z iPada? Nie mówię, że to źle, ale niech niektóry skrajni antyfani Appla przyznają, że większość markowych tabletów internetowych to w zasadzie bliskie pochodne iPada, jeśli chodzi o wygląd i design.

 • Ciekawe, czy ten materiał też się bedzie tak brudził jak sleeve do pierwsego transformera:/ cięzko to wyczyścić, a bród zbiera cholernie

 • gm

  Jeśli będzie tak samo tandetnie wykonany jak cover do Transformera 1, to będzie to coś, co trzeba omijać szerokim łukiem. Kupiłem cover do pierwszej wersji, oryginalny bezpośrednio od Asusa i jest to wielkie, WIELKIE nieporozumienie. Wykonany badziewnie, pokryty jakimś zamszem, który brudzi się niemiłosiernie, jest miękki i nie nadaje się do niczego..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona