Samsung kopiuje etui Smart Cover Apple’a

Do dziś można było powiedzieć, że wojna patentowa tocząca się pomiędzy dwoma gigantami rynku urządzeń mobilnych, Samsungiem i Apple, była niepotrzebna i bezpodstawna. Jednak ten pierwszy sam włożył Nadgryzionemu Jabłku argumenty do ręki zatwierdzając i opatrując swoim logo etui dedykowane tabletowi Samsung Galaxy Tab 10.1. Akcesorium nie tylko działa podobnie do Smart Cover, lecz także wygląda identycznie.

Firma Anymode stworzyła etui (pokrywę), która występuje w wielu wariantach kolorystycznych, chroni ekran tabletu i umożliwia złożenie w charakterystyczną trójkątną podpórkę dla urządzenia. Brzmi znajomo? Nie dziwię się – wypisz, wymaluj Apple Smart Cover. Co ciekawe, Samsung oficjalnie zatwierdził to akcesorium i opatrzył je swoim logo. Być może posiadacze tabletu Galaxy Tab 10.1 ucieszą się z dodatku, który pozwoli na funkcjonalną i estetyczną ochronę jego wyświetlacza, lecz prawnicy Samsunga już mniej. Usiądźmy wygodnie, weźmy pudełko popcornu i patrzmy, jak Apple wyciąga ciężkie działa i w rękawiczkach będzie próbowało zadusić koreańskiego konkurenta.

Ciekaw jestem, czy etui Samsunga działa lepiej niż oryginał?

źródło

Komentarze

 • Egoista

  I dobrze nie lubię “prawa patentowego” w USA jest denne!
  Kazdy może zrobić smart covera a nie tylko apple ale powinno oczywiście skasować za prawa autorskie;) bo to źle by ktoś trudził się z wymyśleniem czegoś a później każdy od tak mógł skopiować patent:)

  • Tomasz

   Już to Samsung wycofał.

 • Venger

  Takich podróbek to juz pełno w Internecie. W tej jedynie chyba układ listków taki sam ale za to chroni tył tabletu.

 • Lost

  Te okładki nie są chyba opatentowane, jednak tym razem Samsung (a raczej firma mająca rodzinne powiązania z zarządem Samsunga) naprawdę przeszedł samego siebie. Gdyby wupuścili to na rynek, to widzę już przedstawicieli Samsunga tłumaczących się w toczącym się procesie: nie, my wcale nie kopiujemu Apple. Śmiech na sali.

 • Marcin

  Bardzo przepraszam, ale Apple nie był pierwszy z czymś takim jak Smart Cover – takie produkty istniały już wcześniej. Ale trzeba przyznać, że ten “samsungowy” wyglada bardzo podobnie do Applowego

  • aaa

   Podobnie jak wszyscy mówią jak to Microsoft wynalazł wstążkę w MS Office, podczas gdy ja wstążkki w latach 90-tych w polskim edytorze HTML (ezHTML się bodajże zwał) używałem (i nienawidziłem już wtedy).

 • servantez

  Może to wina nieumiejętnego tłumaczenia, ale Samsung nie dał swojego certyfikatu temuż akcesorium i też nie ma z nim wiele wspólnego…

  • Informacja o certyfikowaniu tego akcesorium pochodzi z imego źródła, Engadget nie podał jej w swoim artykule.

   • part

    http://pclab.pl/news46568.html – z tego źródła wynika, że nie tylko Samsung nie certyfikował tego produktu, ale “oryginalny” Smart Cover Apple wcale nie jest taki oryginalny, tylko jest kopią produktu InCase Convertible Magazine Jacket – dla pierwszego iPada.

    • mico

     @part
     oj wcale nieprawda, co Ty takie brzydkie rzeczy piszesz o Applu, fuj… i te kolorki… różowy – mój ulubiony…
     nawet jesli ktos przed apple wymyslil juz podobnego smart covera, to tylko apple zrobilo go w wersji tak absolutnie wyjatkowej, ze powinni miec patent na wszelkiego rodzaju okladki do tabletów.

 • luc3ro

  Ta okładka jest przykładem trywialnego patentu który zaburza konkurencje na rynku i daje faktyczny monopol firmie Apple. Ale po aferze z WC3 Ta firma niczym już mnie nie zdziwi.

 • Polecam tekst o tym jak Apple skopiowało Smart Cover: http://applefobia.blox.pl/2011/03/iPad-12-rok-podrobek.html

 • lol

  Buahahah
  Trzeba chyba naprawdę nie wiedzieć co ze sobą w życiu robić aby prowadzić blog pt. „applefobia”:D
  Szczerze współczuje autorowi:)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona