Ważne

Tablet Nokii z Windows 8 potwierdzony!

Ploty, plotki, ploteczki… Ostatnio coraz częściej mamy do czynienia ze spekulacjami dotyczącymi tabletu Nokii. Dotychczas było jasne, że fiński koncern nie zaangażuje się w rynek tabletów współpracując z Google, gdyż to by był fenomen na skalę światową – Nokia, w przeciwieństwie do wielu producentów – nie ma w portfolio żadnego urządzenia z Androidem. To z kolei, wraz z podpisaniem porozumienia z Microsoftem, oznaczać mogło tylko jedno: że kwestią czasu jest pojawienie się na rynku tabletu Nokii z Windowsem. A że władze Nokii (najprawdopodobniej) dostrzegły, że nie ma większego sensu mieszać się w tablety z Windows 7, który pozostawia wiele do życzenia, postanowili zaczekać na najnowszą wersję systemu Microsoftu. Dziś wszystko się stało jasne: tablet Nokii z Windows 8 będzie miał swoją premierę w czerwcu 2012 roku (to z kolei może oznaczać, że właśnie wtedy, a nie w sierpniu, zadebiutuje Windows 8).

Szef francuskiego oddziału Nokii, Paul Amsellem, w wywiadzie dla LesEchos wspomniał o planach na przyszłość producenta. Z rozmowy wynikło, że w czerwcu 2012 roku będziemy świadkami debiutu tabletu Nokii z Windows 8, co niewątpliwie nas cieszy. Nie dość, że Nokia w końcu zawita na rynku, na którym powinna gościć już od dłuższego czasu, to będziemy mieć kolejną alternatywę do wyboru. Pytanie tylko w jakim stylu fińska firma chce zagościć na rynku i czy będzie w stanie walczyć o kawałek tabletowego tortu z obecnymi na nim już od dłuższego czasu rywalami. Amazon jest przykładem na to, że da się zrobić zamieszanie wokół swojego produktu (Kindle Fire) w momencie, kiedy amerykański rynek jest względnie nasycony (zwłaszcza modelami z Tegrą 2). W przypadku Nokii sytuacja może być nieco trudniejsza. Trudno bowiem spodziewać się, by tablet z Windows 8 należał do niskiej półki cenowej.

Niestety, Amsellem nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących samego urządzenia. Warto jednak przypomnieć, że to już kolejny raz, kiedy przedstawiciel producenta wypowiada się na temat interesującego nas sprzętu. Nie tak dawno chociażby Stephen Elop dał zielone światło tabletowi Nokii. A do tego wszystkiego dochodzą jeszcze wcześniejsze informacje przekazywane na ten sam temat od Eldara Murtazina i sytuacja powoli zaczyna się klarować.

Teraz tylko pozostaje nam czekać na kolejne przecieki dotyczące tabletu Nokii, bo zapewne do połowy przyszłego roku pojawi się takowych całe mnóstwo.

źródło

Komentarze

 • Rafał K.

  Jakoś nie wyobrażam sobie tabletu nokii.. czas pokaże co zaprezentują :)
  Windows windows windows, wszędzie windows. Wg mnie tablet powinien pracować na innym systemie operacyjnym. Takim dopracowanym Androidzie. Miejmy nadzieje, że wersja 4.0 będzie w końcu tą idealną :P nie mam nic do 3.2 ale jednak czegoś tam brakuje :)

 • Luksander

  Dopiero tablet na windowsie (8) z pelnymi funkcjami komputera i predkoscia androida ma szanse byc czyms uzytecznym w drodze jak i w biurze jak i domu.

  Czekamy… (razem z S10-3t) na nowy system dla touch komputerow…

 • bartosz

  wiecie co
  tak sobie myślałem że windows na tablecie to bedzie porażka albo never ending story z windowsem i psioczeniem w tle.
  Ale ostatnio walczyłem 2 dni żeby zainstalować Office 2010 na laptopie z Win 7 ( wszystko legalne i zakupione) bo żonie do pracy i na studia potrzebny, jako że są problemy z konwersją plików stworzonych pod Open Office….:(

  I jak sie już uporałem (jak by co to odinstalujcie całkowicie net framework i pójdzie) to doszedłem do wniosku że mimo iż zarówno na Androidzie są aplikacje biurowe, jak i na webos-owym Touchpadzie też ale dopiero tablet z Win8 zagwarantuje pełna biurowa mobilność….
  I ta myśl nie powiem trochę mnie ubodła bo do niedawna Android był niemalże mantryczna odpowiedzią na wszystko….teraz po spędzeniu 3 miesięcy z Touchpadem zażadzanym Webosem nie jestem już tego taki pewien…
  Niemniej jednak wieszczę że Win8 na tabletach będzie ostro konkurował

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona