Elastyczne tablety Samsunga w 2012

elastyczne-ekrany-samsunga

Wygląda na to, że nie tylko Nokia pracuje nad uelastycznieniem swoich produktów. Robert Yi, przedstawiciel Samsunga, podczas konferencji dotyczącej wyników finansowych firmy potwierdził, że koreański twórca elektroniki rzeczywiście przygotowuje telefony i tablety wyposażone w elastyczne ekrany i obudowy oraz planuje wprowadzenie ich na rynek w przyszłym roku.

Pierwsze informacje na temat tej technologii pojawiły się jeszcze przed wakacjami i obiecywały rozpoczęcie masowej produkcji elastycznych ekranów OLED w 2012 roku. Wcześniej Samsung prezentował prototypy w różnych fazach rozwoju, dzięki czemu mieliśmy pewność, że zatrudnieni w firmie projektanci i inżynierowie nie próżnują.

Tablety internetowe bez wątpienia zyskałyby wiele poprzez wprowadzenie technologii elastycznych ekranów. To najważniejsze elementy tych urządzeń i zajmują ich największą powierzchnię. Stworzenie tabletów, które użytkownicy mogliby zwinąć i schować w kieszeń lub do plecaka dokonałoby rewolucji na rynku i wyznaczyło zupełnie nowy kierunek jego rozwoju. Projekty takich urządzeń pojawiły się już dawno temu, lecz do tej pory brakowało odpowiedniej technologii, która pozwoliłaby wcielić je w życie. Z tego powodu prace prowadzone przez Samsunga i Nokię budzą ogromne nadzieje. Któż nie chciałby zostać właścicielem elastycznego tabletu?

via SlashGear

Komentarze

 • Zex

  Ja.

 • spawnn

  ja.

 • jaca

  oj panowie nie ładnie. może fakt faktem ja też bym nie chciał, ale sam w sobie elastyczny ekran jest na pewno bardziej odporny upadek :) zastosowanie go w standardowym tablecie mogłoby być ciekawym pomysłem. IMO

 • pepiniu1

  No, ale można np. założyć go na rękę… Dobra, przesadzam, ale takiego smarta można założyć na rękę, i nosić jak zegarek, czy bransoletkę. Wyszedł by system, który rozpoznaje, że założyliśmy go na rękę po temperaturze obudowy i stopniu wygięcia (do skalibrowania), i mamy zegarek, który zdejmujemy i mamy smartfona :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona