Motorola Xoom będzie pierwszym tabletem, który otrzyma Ice Cream Sandwich?

tablet motorola xoom ice cream sandwich

Odkąd internetowy gigant Google poinformował o przejęciu Motoroli wszyscy byli przekonani, że urządzenia tej firmy będą faworyzowane. I choć Google temu ciągle zaprzecza, ciężko w to uwierzyć. Tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że to właśnie tablet Motoroli Motorola Xoom – otrzyma aktualizację Androida do najnowszej wersji systemu – Ice Cream Sandwich – jako pierwszy.

Z informacji, do których dotarli redaktorzy portalu Fudzilla, wynika, że to właśnie Motorola Xoom będzie pierwszym obecnym już na rynku urządzeniem, które będzie się mogło cieszyć systemem stworzonym z myślą zarówno o tabletach z dużymi ekranami, jak i smartfonach z mniejszymi.

Android Ice Cream Sandwich zadebiutuje już 19 października (tj. jutro) w Hong Kongu. Wiele wskazuje na to, że podczas konferencji prasowej Google i Samsunga nie tylko poznamy sam system, jak i pierwszego smartfona pracującego pod jego kontrolą (Galaxy Nexus lub Nexus Prime), ale także Google ujawni informacje na temat tabletów, które otrzymają możliwość aktualizacji do najnowszej wersji platformy.

Z niecierpliwością czekamy na oficjalne informacje dotyczące tego, jakie wymagania będą musiały spełnić urządzenia, by mogły pracować w oparciu o ICS. System Android Ice Cream Sandwich powinien być dostępny dla wszystkich tabletów, które obecnie działają pod kontrolą Androida Honeycomb z Tegrą 2 na pokładzie. Ale co z modelami, które oferują wersję starszą, jak choćby 2.3
Gingerbread? Mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości w tej sprawie zostaną rozwiane już jutro.

źródło

Komentarze

 • crrfs

  uff dobrze że mam transformera,przynajmniej jestem pewny aktualizacji

 • Edek

  a co z nowymi smartami pracujacymi po 2.3? (np sgII) tez bedzie mial kanapke? ;)

  • Adkinson

   na 99% tak

 • Goblin950

  Ja posiadam Sony Tablet S i mam nadzieje, ze aktualizacja wyjdzie jak najszybciej.

 • encantador7

  Jesteście pewni, że transformer dostanie update?

  • Do czasu oficjalnego potwierdzenia przez Asusa nikt nie może mówić o pewności.

  • Artur

   Trochę optymizmu. Sądzę, że wszystkie obecnie produkowane urządzenia powinny dostać update aby nie zostać w tyle … na półkach.
   A reszta po prostu musi zaczekać na mniej oficjalne updaty.

 • Marcin

  Motorola jest żałosna! Mam Xooma w wersji 3G z HC 3.1 i choć aktualizacja do wersji 3.2 już dawno jest dostępna, to w Polsce dla modeli wifi dopiero od początku października a modele 3G z naszego regionu dalej tej aktualizacji nie mają i jak tu wierzyć że ICS dostaniemy szybciej niż tablety innych firm.

 • KanonierKa

  Do autorki i innych tutaj pisujących: “ciężko w to uwierzyć”
  Do szkół się nie chodziło tylko na wagary?
  Ciężko/lekko, trudno/łatwo
  Przecież mówi się łatwowierny a nie lekkowierny !
  Więc właściwie napisz “trudno w to uwierzyć”.

  • Tak jak napisał poniżej encantador7 – obie formy są obecnie w użyciu. W tym przypadku można mówić o swego rodzaju uzusie językowym. Ale jeśli Cię taka zbitka słów razi, postaram się pamiętać na przyszłość o tej trudności ;)

 • encantador7

  Może i tak, ale stwierdzenie “ciężko w to uwierzyć” itp. już chyba na trwałe zaistniało w naszym języku, więc nie przesadzajmy…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona