Ważne

Ice Cream Sandwich ostatecznie 19 października?

samsung konferencja

Ten wpis zacznę dość nietypowo, bo po prostu muszę się z Wami podzielić tą informacją… jestem głodna ;). Z niecierpliwością czekam na to, co już niebawem ma zaprezentować Google i, co więcej, może ten głód zaspokoić. Jest to bowiem “lodowa kanapka”, czyli najnowsza wersja systemu operacyjnego Android – Ice Cream Sandwich.

Pierwsze screeny nieoficjalnie pojawiające się w sieci, przedstawiające wygląd interfejsu aplikacji, jednym się podobają – innym wręcz przeciwnie. I właśnie dlatego jestem bardzo ciekawa co tym razem pokaże internetowy gigant z Mountain View, który postawił sobie za zadanie stworzenie systemu świetnie działającego zarówno na tabletach z dużymi ekranami, jak i smartfonach o dużo mniejszych wyświetlaczach. Czy mu się to uda?

O tym przekonamy się być może już 19 października, kiedy to ma się rzekomo odbyć wspólna konferencja Google i Samsunga, na której może zostać zaprezentowany Android Ice Cream Sandwich i smartfon Galaxy Nexus.

Trzeba jednak pamiętać, że informacja ta na razie nie została potwierdzona, więc należy ją traktować z przymrużeniem oka. Warto przypomnieć, że data konferencji została przesunięta z 11 października ze względu na śmierć Jobsa, choć pojawiły się i takie głosy, według których było to spowodowane innymi pobudkami.

Według najnowszych informacji (via) na przesunięcie konferencji miało mieć wpływ chociażby naruszanie patentów przez nowości, które mają być zaprezentowane na konferencji. Jak jest naprawdę – tego nie wiadomo.

źródło

Komentarze

 • Karol

  Hura będzie Asus eee pad transformer 2 WII, PRZYGODA

 • jankov

  Oczekuję, że Samsung wypuści szybko ICS dla Galaxy Taba 10.1. W końcu to oficjalny tablet Google IO. Musze się też pożalić na dostępne ROMy dla tego tabletu robione przez ludzi na xda-developers. Nie jest dobrze, a już dla wersji z 3G jest tragicznie. Właściwie większość customowych ROMów nic nie wnosi prócz błędów. A trochę ich już przetestowałem. Smutne. :(

  • aaa

   Faktycznie, na Transformerze ROMy są świetne. Ciekawe dlaczego na Galaxy Tab jest gorzej… :| Mniej developerów go ma?

 • Starh

  Ja się właśnie zastanawiam na kupnem galaxy 10.1 albo transformera. Asusa bym brał w ciemno, ale nie ma 3g, który jest mi potrzebny. Przez smarphona hotspota nie udostpenie bo strasznie mi zre to batrie;/ co do ICS to gdzieś była mowa, że na tabie 10.1 ma być szybko.

  • Ja

   A dlaczego w ciemno byś go brał? Ma jakąś znaczną przewagę nad samsungiem?

   • Starh

    złącze sd/usb/hdmi.. dłuższa praca baterii. Dodatkowo można z niego zrobić mini notebooka;) Za samsungiem przemawia wyświetlacz, jego desing i 3G. Także uptade androgida są jako pierwsze dla asusa;/
    Samsung chyba do tej pory nie ma 3.2.

    • aaa

     Pamiętaj, że złączę SD/USB jest tylko w dolnej części. Jak odłączysz, to jesteś ich pozbawiony (masz tylko microSD wtedy). I jak pisałem już wcześniej 3.2 nic ciekawego nie wnosi. To 3.1 był obowiązkowy, bo dużo poprawiał. Potem już dużych zmian nie było.

    • aaa

     PS. Warto też pamiętać, że aktualnie produkowane Transformery nie są zrootowane!

     • Starh

      Jest jednak wiele opinii o lagowaniu w 10.1 i tego obawiam się najbardziej. Niestety wszyscy znajomi mają ipady, które dla mnie są zbyt zamknięte dla użytkownika.

      Tak czy siak chyba zaryzykuję i kupię;] po prostu potrzebuję mobilności do pracy, a w domu tab też się na pewno przyda;]

     • aaa

      O Transformerze też pisali, że laguje, ja nic takiego nie zauważyłem.

 • zke

  moj transformer juz na to czeka :-)

 • Manieq

  Powiem tak, testowałem w sklepie wersję 10.1 g Taba i faktycznie lagował. Zakupiłem ostatnio Asusa + dock i dorzuciłem adw laucher. Tablet chodzi jak marzenie :) Rom Prime i mam tablet doskonały. Jeżeli chcecie, mogę wam nagrać jakiś film jak chodzi launcher czy coś :p

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona