Tegoroczne święta będą należeć do iPada

Analitycy twierdzą, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą należeć do tabletu Apple iPad, a prezentacja wielu, zapowiadających się niezwykle interesująco, produktów konkurencji nie zagrozi wynikom jego sprzedaży.

Do takiego wniosku doszli specjaliści z firmy Gartner, którzy szacują również, że udział iPada w rynku spadnie z 83% (2010) do 73.4% (2011). Pomimo takiej tendencji, tabletom konkurencji wciąż daleko do takiego wyniku i upłynie jeszcze dużo wody (lub spadnie wiele płatków śniegu), nim sytuacja ulegnie zmianie.

Największym zagrożeniem dla aktualnie żelaznej pozycji iPada będą urządzenia z systemami Android Ice Cream Sandwich (premiera w październiku) oraz Windows 8 (premiera jesienią 2012 roku).

Carolina Milanesi, wiceprezes badawczy firmy Gartner, twierdzi, że “Apple oferuje doskonały i jednolity interfejs na wszystkich swoich urządzeniach, we wszystkich swoich programach i usługach. Dopóki konkurencja nie będzie w stanie odpowiedzieć podobnie dopracowanymi produktami, pozycja Apple na rynku nie jest zagrożona”. Ekspertka dzieli się także przepisem na tablet idealny oraz odniesienie sukcesu w tym niezwykle wymagającym segmencie rynku: “należy się skoncentrować na zapewnieniu użytkownikowi jak najlepszych doświadczeń z urządzeniem, stworzeniu mocnej więzi pomiędzy smartfonami i tabletami, zbudowaniu solidnej bazy programowej, intuicyjnego interfejsu graficznego i możliwości łatwej wymiany zawartości pomiędzy wszystkimi posiadanymi urządzeniami”.

Zgadzacie się z panią wiceprezes? Jaka, opierając się na Waszych doświadczeniach, upodobaniach i obserwacjach, jest recepta na tablet idealny?

via SlashGear

Komentarze

 • GieKa

  W polskich realiach ta recepta to cena :) Jeśli ktoś ma dać za tablet 1500-2000 zł to wybierze notebooka.
  Ciekawe czy Ci analitycy brali pod uwagę toczącą się wojnę patentową. Teraz Samsung przystępuje do ofensywy.

 • aastelix

  Przepis Pani Ekspert jest bardzo enigmatyczny – niestety. Dzisiaj bawiłem się Samsungiem 10.1 gdzie rzekomo Adobe Flash jest. Owszem, jakaś tam ikonka na pulpicie była, tylko jak uruchomiłem stronę internetową która mnie interesowała to zobaczyłem ikonkę Adobe że nie ma odpowiednich wtyczek. I co? Do kitu z takim sprzętem! Samsung nadaje się do puszczania kaczuszek na wodzie! Apple niech robi swoje.

  • aaa

   Jak ty sobie radzisz w życiu, skoro 10 sekund poświęcić na zainstalowanie z marketu Flasha ci się chciało? :|

  • termiczny

   ech…

 • Lost

  Nietrudno przewidzieć jaki tablet będzie się sprzedawał najlepiej w okresie świątecznym.

  • aaa

   Wszystko zależy od tego kiedy i co pokaże Amazon. Jeśli zaskoczy wszystkich ceną przy zachowaniu rozsądnych parametrów sytuacja może się nieco zmienić.

 • Jaca

  idealny tablet (na dzień dzisiejszy oczywiście)? IMO Eee Pad Transformer, ale:
  – android o czasie reakcji równym iOS w iPad 2 (Czyli = 0), mam nadzieje ze Android ICSW to naprawi
  – tegra 3
  – Super AMOLED plus, Pixel Qi
  – 64GB + slot SD
  – USB (przynajmniej jedno 2.0 w tablecie, w stacji może być nawet 3.0)
  – Opcjonalnie SATA3
  – HDMI w stacji
  – 3G/4G (może sie doczekamy kiedyś, przyda się)
  – 8MPX aparat
  – Wsparcie dla odtwarzania filmów HD (1080p) + przesyłanie tego przez HDMI
  etc… pomarzyć czasem też można :)

  • aaa

   “czasie reakcji równym iOS w iPad 2 (Czyli = 0)”?? Co to ma znaczyć? iPady, które oglądały ukrywały wolny czas reakcji animacjami różnymi. Pixel Qi jest badziewny w praktyce (wyblakłe kolory, spisuje się dobrze tylko na plaży, w pomieszczeniach gorszy od nawet typowych LCD z TN). Co do reszty się zgadzam. Ten ostatni punkt Trasnformer spełnia o ile chce ci się wszystkie filmy konwertować do akceptowanego przez niego formatu (będą też wtedy dość dużo zajmować).

   • aaa

    *oglądały = oglądałem

    • KanonierKa

     No właśnie, OGLĄDAŁEŚ, ale w rękach nie miałeś, nie mówiąc o uźytkowaniu …

     • aaa

      Napisałem oglądałem mając na myśli używałem. Mialem w rękach, używałem. Czepiasz się słówek.

   • Jaca

    no nie gadaj mi że ipad2 nie reaguje od razu w momencie jak po nim miziasz palcem, każdy tablet na androidzie ma jakiś tam delay zanim cokolwiek sie zacznie dziać. to jest właśnie przewaga iOS nad androidem (IMO jedyna, IMO). i tak, miałem w rękach ipada 2 i eee pad transformera.

    • Jaca

     a pixel qi na przełącznik oczywiście, nie musi być “must have” ale jak będzie to zawsze użytkownik ma dodatkową możliwość ułatwienia sobie pracy z urządzeniem – a tym powinni się kierować twórcy urządzeń

  • chenchen

   taa i waga >1kg jeśliby mieli to wszystko upchnąć

 • next

  i możliwości łatwej wymiany zawartości pomiędzy wszystkimi posiadanymi urządzeniami”.

  -dysku twardego nie podłączysz przez USB bez przejściówek czy bez pomocy komputera, pendrive nie podłczysz, aparatu foto, kart pamięci czy modemu 3G też nie itd itd – płać ciężki haracz za wbudowane lub wykastrowane akcesoria i nie płacz ;)
  Zaprzeczają sami sobie, ale przecież to standart u Appla, liczy się tylko bełkot marketingowy

 • Arek

  Ja, na razie jestem pod wrażeniem tabletu Samsunga, urządzenie Apple, mnie nie interesuje. Tym bardziej, że Apple kojarzy mi się z eskalacją usterek, a Samsung, nie. Do tej pory sadziłem, że SAMSUNG, robi najlepsze smartfony, a okazuje się, że nie tylko…

 • Nie będzie o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia, ale o pewnych konfiturach. Dzisiaj otrzymałem od wdzięcznej pacjentki kilka słoików sporządzonych na podstawie przepisu internetowego, pozyskanego dzięki internetowi. Niby banalne, ale osoba ta jest w sensie prawnym niewidoma (z powodu retinopatii cukrzycowej), podczas wizyt czyta nie więcej niż górną 4 na tablicach Snellena i z trudem porusza się w nieznanej przestrzeni (ograniczenie pola widzenia do 5 stopni). Zachęcona przeze mnie, po 7 dniach od ostatniej wizyty otrzymala swojego iPada i dzięki swobodzie powiększania obrazu jest w stanie uwolnić męża od czytania jej wiadomości, książek itp. Kupujcie swoim bliskim tablety, a uchronicie ich od osamotnienia związanego z dysfunkcją wzrokową. Poza tym spadek ostrości wzroku jest odwrotnie proporcjonalny do sympatii wyrażanych wobec partii Jarosława K. Potwierdzone empirycznie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona