Ważne

Co z aktualizacją Iconia Tab A500 do Androida 3.2?

Z aktualizacją Acera Iconia Tab A500 do najnowszej wersji googlowskiego systemu operacyjnego jest spore zamieszanie. Początkowo malezyjski oddział producenta informował, że proces update Androida do wersji 3.2 rozpocznie się 25 sierpnia, po czym pojawiły się plotki, rozsiane przez jeden z blogów, jakoby aktualizacja była obecnie dostępna w Polsce. Ani jedne, ani drugie informacje się nie sprawdziły, przez co – jak wynika z naszych informacji – posiadacze tabletu Acera w dalszym ciągu nie mogą się cieszyć najnowszym Honeycomb. A kiedy w końcu będą mogli?

Wszystko wskazuje na to, że proces aktualizacji oprogramowania dla tego urządzenia rozpocznie się 10 września. Informacja ta znów pochodzi od malezyjskiego oddziału firmy, więc nie wiadomo czy Android 3.2 będzie od tego momentu dostępny wyłącznie w Malezji czy także w pozostałych krajach świata. Trzeba się jednak szykować na drugą z ewentualności.

Acer tłumaczy, że ponad dwutygodniowe opóźnienie procesu aktualizacji systemu jest wynikiem problemów, jakie pojawiły się w przypadku GPS-u. Aktualnie trwają prace nad ich usunięciem:

Dear fans, we sincerely apologize for the delayed release of the 3.2 update for Acer Iconia Tab A500. We’ve just received news today that there have been some issues with the GPS settings therefore the 3.2 update will be rescheduled to 10th of September. We will update again if earlier, we hope to provide all our end users a stable and problem-free OS. Thanks for your continuous support and understanding.

źródło, Acer

Komentarze

 • agn

  rozumiem ze akuralizacja również tyczy się modeli a501?

  • Trudno wyczuć… ale raczej tak.

  • Tasma

   Z cala pewnoscia dostana ja wszyscy. To co wycieklo pozwolilo na stworzenie custom romow dzialajacych zarowno na 500 jak i A501. Aktualizacja dla Acera tez bedzie uniwersalna.

 • Radek

  Świeżynka na “fejsie” Acera – aktualizacja do 3.2 dla A500/A501 zacznie się około połowy września i w zależności od produktu/regionu potrwa do końca września.

 • abderyta

  Na a501 mam już 3.2. Po firmowej aktualizacji OTA.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona