Ważne

Android 3.2 dla wszystkich tabletów – także 7-calowych i z procesorami Qualcomm

Wczoraj zaskoczyła nas informacja o tym, że najnowszy tablet Huawei, MediaPad, będzie pracował w oparciu o Androida 3.2, który – jak tłumaczył producent – jest wciąż tym samym plastrem miodu, lecz specjalnie dostosowanym do działania na 7-calowych ekranach. Okazuje się jednak, że aktualizacja do tej wersji będzie dostępna dla wszystkich tabletów z googlowską platformą, spełniających wymagania 3.0 Honeycomb – co za tym idzie, nie tylko dachówek z małymi wyświetlaczami.

Kolejną interesującą informacją jest fakt, iż Android 3.2 będzie pracował także na tabletach, których jednostką centralną są chipy Qualcomma, czyli np. na Asusie Eee Pad MeMo czy HTC Flyer. Jest to bardzo dobra wiadomość!

Jedną z najważniejszych informacji, do których dotarły zagraniczne źródła, jest fakt, iż ta wersja Androida (3.2) ma być ostatnią przed debiutem uniwersalnego Androida Ice Cream Sandwich (w czwartym kwartale roku), mającego przynieść sporo zmian.

No dobra, ale po co tabletom z 10-calowymi ekranami kolejna aktualizacja? Źródła donoszą, że Android 3.2 ma wnieść poprawki w akceleracji sprzętowej, a także w kilku programach, jak np. Movie Studio, Music czy Movies oraz w widżetach.

Kiedy można się spodziewać Androida 3.2 dla tabletów, które już są dostępne w sprzedaży (np. Motoroli Xoom)? Według ThisIsMyNext – w ciągu najbliższych kilku tygodni. Natomiast nowe, 7-calowe tablety z Androidem 3.2 – w tym Huawei MediaPad – mają trafić na rynek w sierpniu.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona