Ważne

Wideo z HP TouchPad pracującym w oparciu o Androida

Obecna sytuacja, w której znaleźliśmy się za sprawą HP, przypomina świetną kampanię reklamową, na końcu której padną słowa: “żartowaliśmy z końcem HP TouchPad, szykujcie się na jego następcę!” (co, niestety, nie nadejdzie). W ciągu ledwie kilkunastu godzin, za sprawą znacznych obniżek cen urządzenia, potrafi rozejść się kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy HP TouchPad, czego pozostali producenci z tabletowego rynku mogą jedynie pozazdrościć (no, może poza Apple i… Asusem, którego tabletEee Pad Transformer – w momencie amerykańskiej premiery zdobyć było wielką sztuką). Wiele wskazuje na to, że wszyscy, którzy kupili tablet HP w okazyjnej cenie (bądź wcześniej) zrobili na tym świetny interes.

Ledwie wczoraj informowaliśmy, że trwają prace nad przeportowaniem systemu Android na HP TouchPad, a już dziś w sieci pojawiło się wideo, mające potwierdzać ten stan rzeczy – czyli tablet HP pracujący w oparciu o Androida 2.2. Nie wiadomo jednak na ile jest ono prawdziwe.

Osoba, która opublikowała filmik twierdzi, że jej współpracownik zamówił HP TouchPad w wersji z 32GB pamięci z BestBuy za 99 dolarów (tu już jest pierwsza wątpliwość – 32GB były za 149$) i urządzenie od początku pracowało pod kontrolą Androida zamiast WebOS (a to z kolei jest mało realne). Nie oznacza to jednak, że współpracownik, o którym mowa, sam nie przeportował Androida na to urządzenie i dopiero wtedy wręczył znajomemu.

Jak było naprawdę – tego raczej prędko się nie dowiemy. Nie zmienia to faktu, że z niecierpliwością czekamy na owoc pracy ludzi z XDA, którzy ostro zajmują się adaptacją Androida Honeycomb na HP TouchPad – trzymamy kciuki!

Przypomnijmy, że w USA cena HP TouchPad została obniżona do 99 dolarów (16GB) i 149 dolarów (32GB). Z kolei w Wielkiej Brytanii – 89 i 115 funtów, a w innych krajach Europy – 99 i 129 euro.

źródło

Komentarze

 • A można go w jakiejs rozsądnej cenie kupić? Bo jak tak to gdzie? Bo widzę same oferty za 900pln (np. ebay) co nijak ma się do 99$ czy 99 euro. Tak z 500 zł można byłoby dać za wersję 3g.

  • O ile są z 3g – bo nie jestem pewny :P

 • bartosz

  niema z 3g tylko z WiFi

 • aaa

  Niektóre Transformery też miały zły system wgrany (Androida 2.2 czy 2.3 z różnymi testowymi programami) zamiast Honecomb, kilka osób to zgłaszało. Więc jest szansa. Tamten system się do niczego nie przydał, ale tutaj sprawy oczywiście wyglądają inaczej.

 • Andy

  ” za sprawą znacznych obniżek cen urządzenia”…
  A nie jest to przypadkiem klasyczny DUMPING ?

 • rootpl

  Owszem jest, a poza tym już nigdzie nie można kupić tak tanio.
  Na wszystkich brytyjskich stronach internetowych sklepów ceny wróciły do poprzednich. Ludzie zgłaszają, że gdy ceny były po 99Ł nie dało się zakończyć transakcji albo dostawali maila z anulacją zamówienia.
  Na stronie Dicksona w UK jest zakładka “New Arrivals” i jest tam HP Touchpad za 99Ł ale jak się klika na “More Info” to wraca nas do głównego działu z tabletami …
  Na ebay’u widziałem dwie sztuki nówki po 160Ł każdy ale już ktoś kupił ( pewnie ktoś przywiózł dwie sztuki z Kanady gdy jeszcze udało się złapać ).
  Nawet na oficjalnej stronie HP w UK ceny są normalne co ciekawe na stronie HP w USA jest rzeczywiście cena 99$ ale nawet nie próbowałem zamawiać więc nie wiem czy się da i czy są jeszcze jakieś na stanie.
  Amazon.co.uk ceny też bez zmian.

  • bartosz

   Idz do Comet i porozmawiaj z menagerem mają mieć dostawę w piątek wszystkie sklepy… jedyne co musisz zrobic to zamówic i odrazu zapłacić z wyprzedzeniem
   wiem z pierwszej reki bo zamówiłem dodatkowy na prezent
   :)i w piątek ma być ale tylko 32 gigowy nie wiadomo czemu??

 • rootpl

  W Comet powiadasz hmm problem jest taki, że wypłatę mam w poniedziałek :P do tego czasu może już ich zabraknąć. Ale w poniedziałek się tam przejdę ew. spróbuję zamówić przez internet bo póki co brakło towaru.

 • Maciek

  I tak oto Hewlet Packard przeprowadził niby drogą ale skuteczna kampanie mającą na celu wstepne nasycenie rynku urządzeniem bardzo dobrym a co do systemu operacyjnego jak widać … jest wybór. :) Brawo HP!!!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona