Tablety Amazon z procesorami TI (nie nVidii)? - Tabletowo.pl
Ważne

Tablety Amazon z procesorami TI (nie nVidii)?

Tabletowo.pl Tablety Amazon z procesorami TI (nie nVidii)? Nowości Plotki / Przecieki

Czekacie na kolejne wieści na temat tabletów Amazon? Od ostatniego przecieku minęło już sporo czasu – coś się zmieniło? Otóż okazuje się, że obecność w tych urządzeniach Tegry 2 i jej następcy – czterordzeniowej Tegry 3 wcale nie jest taka oczywista. Według najnowszych spekulacji tablety Amazon mogą pracować dzięki jednostkom TI (Texas Instruments).

Dotychczas słyszeliśmy sporo na temat dwóch tabletów Amazon – 7-calowego Coyote i 10-calowego Hollywood. Pierwszy miał działać dzięki dwurdzeniowej Tegrze 2 (i kosztować rzekomo 349 dolarów), drugi – czterordzeniowej Tegrze 3 (Kal-El) za 449 dolarów. Obecnie sytuacja (podobno) się zmieniła i jednostkami centralnymi mają być procesory TI – te jednak nie zostały sprecyzowane.

Tu warto jednak przywołać jeden z chipów TI, który ma zadebiutować w pierwszych urządzeniach w drugiej połowie roku – jak ulał pasuje do tabletów Amazon. Jest nim OMAP4440 – dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5GHz. Czy to właśnie on znajdzie się w tym sprzęcie? Tego nie wiadomo.

Debiut tabletów Amazon spodziewany jest w sierpniu bądź wrześniu. Według wstępnych, nieoficjalnych informacji, Amazon do końca roku chce sprzedać cztery miliony tabletów.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona