Ważne

Samsungi Galaxy Tab 10.1 i 8.9 opóźnione? (update)

Eldar Murtazin – mówi Wam to coś? Na pewno! Człowiek ten jest uznawany za guru technologicznego świata – praktycznie zawsze wszystko wie jako pierwszy, jest źródłem wielu nieoficjalnych informacji, plotek czy przecieków zdjęć niezaprezentowanych wcześniej przez producentów urządzeń. Tym razem ma niezbyt ciekawą informację dla wszystkich osób czekających na premierę dwóch tabletów Samsunga: Galaxy Tab 10.1 oraz Galaxy Tab 8.9.

Za pośrednictwem Twittera przekazał światu informację (screen poniżej), że europejska premiera obu tabletów została przełożona na sierpień. Według niego była to decyzja Google, podjęta przez pojawienie się problemów z najnowszą wersją systemu – Androidem 3.1.

Trzeba jednak pamiętać, że powyższa informacja nie została potwierdzona przez Samsunga, a tym bardziej przez Google. Jeszcze wczoraj pojawiały się wieści, że rynkowa premiera obu tabletów producenta będzie miała miejsce w USA 8 czerwca (dokładniej w Best Buy w Nowym Jorku), a nieco później – 16 czerwca w całym kraju. Data europejskiej premiery nie została ujawniona – być może właśnie przez wspomniane przez Murtazina problemy.

Swoją drogą, skoro pojawiły się bliżej nieokreślone problemy, to dlaczego tylko europejska, a nie światowa premiera, została przesunięta? Czekamy na więcej informacji w tej sprawie od najbardziej zainteresowanych – Google i Samsunga. Jak tylko się pojawią – damy znać.

Dzięki Jarek za podesłanie info!

Jeszcze jedno – cała sytuacja tym bardziej dziwi, że w Poznaniu w Galerii Malta pojawiło się stoisko Samsunga, na którym można się pobawić Samsungiem Galaxy Tab 10.1, a przedstawiciele producenta, pytani o dostępność modelu w Polsce, odpowiadają, że “za miesiąc” (info pochodzi od naszego Czytelnika – dzięki Łukasz!).

Mamy nadzieję, że tym razem Murtazin się pomylił…

Update (4 czerwca)!

Jak donosi serwis BGR firma Google zdementowała powyższe plotki.

Komentarze

 • Pober_xD

  Kwestia przyzwyczajenia :)
  Każdy producent ma opóźnienia(nie licząc apple) :)

 • Szczepan

  Potrzebuje tablet przed wakacjami, od miesiąca czekam i czekam i ciągle opóźnienia! Nie dość że cena jak za Laptop 15″ z dyskiem 250gb to robią z klientów jełopów.

  Szukam czegoś do 1700-1800zł z 3G i Androidem 3.0 – za 3 tygodnie sprzęt musze mieć, co robić????

  • part

   Asus Transformer w EURO ?

   • Szczepan

    nie ma 3G

 • wacek

  dlatego ja kupiłęm galaxy taba 7′ i mam w nosie czekanie na kolejne vaporware

  • aaa

   Aja Transformera z Amazonu uk.

  • PiotrSbk

   Po tym poście i długich namysłach podjąłem decyzję, że kupuję “siódemkę”, na którą z resztą decyduję się od półtora miesiąca.

   PS: Byłem dzisiaj w Magnolii, Wrocław i również jest stoisko Samsunga (koło Saturna). Można obejrzeć (pobawić się :D) Galaxy Tabem, Galaxy Tabem 10.1, Galaxy S, Galaxy S II. Pracownicy trochę nie w temacie, bo kiedy spytałem, czy na GT 10.1 zainstalowany jest Touch Wiz (ponoć ma być instalowany opcjonalnie, więc zapytałem z ciekawości), jeden z nich odpowiedział, że nie wie nawet, co to jest :(

 • Mila

  A ja kupiłem ipada I… Z 3G i za 1400 zł (na firmę – VAT). Działa…Bajka…. ;-)))

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona