Ważne

Intel (niechcący) zdradza plany Microsoftu: będzie Windows 8 dla tabletów

Usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i powiedzcie głośno, co przychodzi Wam do głowy jako pierwsze, kiedy pomyślicie o Windows 7 dla tabletów. Słaba bateria? To na pewno. Mocna specyfikacja? Też, szkoda, że niewykorzystana. Całkowity brak interfejsu przystosowanego do obsługi palcem? Zdecydowanie tak. Wszyscy widzimy, że Windows 7 pozostawia sporo do życzenia. Czy wszystkie jego błędy i niedociągnięcia zostaną naprawione w najnowszej, ósmej już, odsłonie “okienkowego systemu”? Nie wiadomo, jednak dzięki dzisiejszym informacjom pochodzącymi od Intela możemy być pewni, że Windows 8 pojawi się na naszych ukochanych “dachówkach”.

Podczas konferencji zorganizowanej dla inwestorów Intela, koncern podzielił się informacją, że Microsoft planuje wprowadzenie systemu Windows 8 w wersji zaprojektowanej specjalnie dla procesorów ARM. Trafi on do tabletów i smartfonów. Renee James, starszy wiceprezes do spraw oprogramowania Intela, dodaje również, że Windows dla procesorów ARM nie będzie wspierał aplikacji napisanych dla architektury Intel x86. Znaczy to, że Windows 8 dla ARM będzie wymagał programów pisanych specjalnie pod tę platformę. To zła wiadomość dla tych, którzy mieli nadzieję na pracę na tych samych aplikacjach zarówno na swoim komputerze stacjonarnym lub laptopie, jak i tablecie.

O Windowsie 8 słyszeliśmy wiele plotek, z dnia na dzień coraz bardziej interesujących. O ile w wersji dla komputerów system nie ulegnie większym zmianom wizualnym w porównaniu do poprzednika, tak tablety najprawdopodobniej otrzymają całkowicie nowy, intuicyjny interfejs mogący zawierać “kafelki” znane z Windows Phone 7.

Windows 8 dla ARM w wersji Home Premium, Professional, Ultimate oraz Enterprise zaprezentowany zostanie najprawdopodobniej we wrześniu, podczas konferencji Professional Developers Conference.

Komentarze

  • Zex

    Ballmer na zdjęciu i poranek do piachu…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona