Ważne

Kosmaz Compufon – koncepcja smartfono-tableto-netbooka

Pomimo ogromnego wyboru urządzeń na rynku, niektórzy nadal czują niedosyt i robią wszystko co w ich mocy, by zaprojektować urządzenie idealne – takie, które zawierałoby nie tylko najlepsze cechy modeli aktualnie znajdujących się w sprzedaży, ale także te, które sami projektanci chcieliby zobaczyć.

Jakiś czas temu pisaliśmy o HTC Tube oraz genialnym M Tabie. Dzisiaj w serwisie Android Community pojawiła się informacja o najnowszym projekcie firmy Kosmaz Technologies – urządzeniu Compufon.

Zarówno nazwa producenta, jak i samego urządzenia brzmią dziwnie, jednak projekt Compufon jest co najmniej godzien uwagi. Z założenia jest to smartfon, który po podłączeniu odpowiednich akcesoriów staje się tabletem lub netbookiem; pełna unifikacja, 3-w-1, wszystko pod ręką.

Stacja dokująca, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przemienia smartfona w tablet, a skórzane etui z klawiaturą – w netbooka. Koncepcja niby prosta, ale jak genialna!

Całość pachnie mi odrobinę tabletem, który już znamy i z niecierpliwością na niego czekamy. Wiecie o który chodzi? :)

Compufon ma mieć 10.6-calowy ekran dotykowy, głośniki stereo, wbudowane słuchawki Bluetooth i Androida 3.0 Honeycomb na pokładzie (jeśli tak, to dlaczego na renderach urządzenie ma Gingerbreada?).

Najlepsze pozostawiłem na koniec. Projekt Compufona nie jest tylko czczym wytworem czyjejś wyobraźni, ale pomysłem na urządzenie, które ma rzeczywiście trafić do produkcji, a w sprzedaży pojawić się w czwartym kwartale 2011 roku. Czyżby idealny rywal Transformera?

Komentarze

 • Chce kupić tablet’a ale nie wiem jakiego

  WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM I MOKREGO DYNGUSA :)

  • Dzięki serdeczne od całej Redakcji! :) oczywiście pojawi się specjalny świąteczny news z życzeniami od nas, ale to jeszcze nie dziś :) Wesołych!

 • KISS

  jak dla mnie idealne rozwiązanie – tylko czekać aż ktoś wdroży do produkcji

 • Krzysztof

  tylko, żeby nie było okrojone co do komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi, jestem gotów na niego poczekać nawet do końca roku, chociaż na mojego PC-ta nie mogę juz patrzeć :)

 • JFS

  Motorola Atrix laptop dock jest najbliżej tego produktu

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona